Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün Sözü

mehmet

New member
Genellikle müslümanların ve özellikle bizlerin ana düşüncemiz: Allah'ın rızasını kazanmak, İslâm'a faideli olmak, hizmet üretmek; ömrümüzü boşa geçirmemek.
Prof.Dr. M.Es'ad COŞAN (Rh.A)

Selam ve dua ile.

Sara

New member
Paylastiginiz icin Allah razi olsun abi
ok.gif

E

Esra Uzun

Guest
Evet dogru diyorsunuz kesinlikle tabii!
Efendimizin demesi gibi bir günümüz diyer günümüze benzememelidir!
Yani hep islama,gelecegimize ve kardeslerimize faydali olabilmek!
Karinca Kábe´ye yayan gidiyormus.Yolda diger bir karinca bunu yapamayacagini, kendisinin bir "karinca" oldugunu ve bu yolculuga ömrünün bile yetemeyecegini hatirlatmis bizim karincaya!
Buna üzerine bizim karinca su cevabi vermis:
Eger Kábe´me ye varamazsam bile bu halimle,
Yinede hic degilse yolunda "giderken" (Yolda) ölürüm! :cool:
Bu bence ibretlik bir misal!
NOT: Kardes böyle bir yazinizi bizimle paylastiginiz icin ALLAH sizden razi olsun!

asikkulun

New member
kesinlikle haklısınız günlerimizi geçirirken ALLAH (c.c)A SONSUZ DUALARIMIZI HAMD LARIMIZI ŞÜKÜRLERİMİZİ UNUTMAMALIYIZ.HERGÜN ALLAH RIZASINI KAZANMAYA ÇALIŞMALIYIZ. SİZE KATILIYORUM

zxcvbnm22

Mesajlari Onaylanacak
Sözün Güzeline Uymak .

Sözün Güzeline Uymak .

Genellikle müslümanların ve özellikle bizlerin ana düşüncemiz: Allah'ın rızasını kazanmak, İslâm'a faideli olmak, hizmet üretmek; ömrümüzü boşa geçirmemek.
Prof.Dr. M.Es'ad COŞAN (Rh.A)

Selam ve dua ile.

Fussilet Suresi 33. Allah'a çağırıp/yakarıp hayra ve barışa yönelik iş yapan ve "Ben, Müslümanlardanım/Allah'a teslim olanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?!

Zümer Suresi 18. Onlar ki, sözü dinler de en güzeline uyarlar. İşte bunlardır, Allah'ın kılavuzladıkları; işte bunlardır, akıl ve gönül sahipleri.

öncü nesil

New member
Web sitesi
www.islambahcesi.com
Bu ümmet ne zaman dünya sevgisini kalbinden atar,çocuklarından aydınlar ve alimler yetiştirirse,işte o zaman yeryüzündeki istediği kumandan mevkiine gelecekdir....

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ

Hüseyin

New member
selam Esra Uzun sizlerinde dile getirdigi gibi bizlerde karinca misali insallah bir sey yapamasak da bu yolda olmeye haziriz ama yinede hersey tabiki ALLAHIN elinde. Inaniyorum ki bizler gayret ettikce ALLAH da bizlere yardim edecekdir.:)

Üst Alt