Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Garibanlar nerdeyse açlıktan öleceklermiş, ekmek alacak paraları yokmuş

çakır

Member
Yaşar Kemal, İstanbul Taksim Hill Otel'de 1 Kasım'da bazı yazar ve sanatçılarla birlikte düzenlediği
basın toplantısında açlık grevi eylemleri için, şunları söylemiş:

"Daha öncekilerde tüm yetkililer ve hükümet sorumluydu.
Bu sefer de sorumlular.

Bir nesli yok edecekler.

Bir insanın açlıktan ölümünü izlemek acıların en büyüğüdür.
Bu, insanlığa hiç bir zaman yakışmaz.

Bugün insanların ölüm pahasına talep ettikleri demokrasinin de, insan haklarının da içindedir.

Çözümü mümkünken, ölümler engellenmezse vebali iktidarın, muhalefetin, medyanın ve hepimizin olacaktır.

Barış, bu ülkede herkesin özlemi ve hakkıdır.
Barışın önüne yeni engeller konulmasına karşı çıkmak, barışın önünü açmak, hepimizin işi olmalıdır.

Bunun için içtenlikle uğraşan herkese şükran duyarım."

çakır

Member
Öcalan olmasaydı ne olurdu insanlığın hali

Öcalan olmasaydı ne olurdu insanlığın hali

Açlık kızılay başkanı Abdullah Öcalan'ın katkılarıyla sona erdi

Türkiye'deki bazı cezaevlerinde 12 Eylül 2012'den beri açlık grevinde olan tutuklu ve hükümlüler, 68. gününde eylemlerine son verdi.
Dün, Abdullah Öcalan ve kardeşi Mehmet Öcalan arasında İmralı Adası'nda gerçekleşen görüşmenin ardından bugün teker teker Türkiye'deki cezaevlerinden tutsakların açlık grevlerine son verdiği haberleri geliyor.
Fırat haber ajansı, Abdullah Öcalan'ın kardeşi aracılığıyla açlık grevindekilere "Açlık grevi eylemi çok anlamlıdır. Bu eylem yerini bulmuş ve amacına ulaşmıştır. Hiçbir tereddütte kalmadan, bir an önce açlık grevine son versinler." dediğini aktarıyor.
Öcalan'ın çağrısı hakkında ilk açıklamayı dün Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk yaptı. Tuğluk, tutukluların çağrıyı dikkate alacaklarını ve buna olumlu yaklaştıklarını söyledi.
Bunun ardından da İzmir, Diyarbakır ve Ankara Kadın Cezaevi'nden başlayarak tutuklu ve hükümlüler, cezaevi yönetimine dilekçe vererek, açlık grevini sonlandırdıklarını bildirdi.
Bugün ise Barış ve Demokrasi Partisi milletvekili Gültan Kışanak cezaevindekilerin bu sabah itibariyle eylemlerini sonlandırdıklarını; sağlık ekiplerinin de çalışmalarına başladığını açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da dün bir televizyon programında açlık grevlerinin "her an bittiğini duyurabilecek noktaya geldiklerini" söylemişti.
Adalet Bakanlığı'nın açıkladığı rakamlara göre, yaklaşık 1.700 kişi açlık grevindeydi.

Öyle veya böyle aç kalmaktan Allah'a sığınırım.

sinem52

New member
...
Çözümü mümkünken, ölümler engellenmezse vebali iktidarın, muhalefetin, medyanın ve hepimizin olacaktır.

...

bu kabul edilebilir bir açıklama değildir.
kendi aldıkları bir karar doğrultusunda ki kararlarının vebali bizim üzerimize olamaz
haksızlığa uğrayıpda bu kararı aldıklarına dair bir durum söz konusu değildir

gozcelik

New member
bu kabul edilebilir bir açıklama değildir.
kendi aldıkları bir karar doğrultusunda ki kararlarının vebali bizim üzerimize olamaz
haksızlığa uğrayıpda bu kararı aldıklarına dair bir durum söz konusu değildir

Sinem52'ye aynen katılıyorum.
Şimdi ben Türkiyede haftalık çalışma saatleri en fazla 35 saate indirilsin desem (ki avrupanın bi çok büyük ülkesinde böyle diye biliyorum) ve açlık grevi yapsam ne olacak.
Bu benim talebim de"demokrasinin de, insan haklarının da içindedir."

Sırf ben kendime zarar vermeyeyim diye ülkenin ekonomisi altüst mü olsun yani. Komik.

Üst Alt