Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fransız Gelin Adayı Müslüman Oldu

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Fransız Gelin Adayı Müslüman Oldu

İnşaat mühendisi Sönmez, lisede İslamiyet'e ilgi gösteren Fransız Vanessa ile tanıştı. Kısa sürede arkadaşlıklarını ilerleten gençler, daha sonra evlenme kararı aldı. Ardından İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde evlilik hazırlıklarına başlayan çift, müftülüğe gitti. Kemalpaşa Müftüsü Hasan Kılıç'ın önünde Kelime-i Şehadet getiren Vanessa, Müslüman oldu. Müftü Kılıç, Şeyda ismini alan genç kıza Kur'ân-ı Kerîm ve ihtida belgesi verdi.

28 Ağustos'ta yapılacak düğünle Mehmet Sönmez'le evlenecek olan Şeyda Valenza, Müslümanlığın kendisini çok etkilediğini söyledi. İhtida töreninde heyecanlı anlar yaşayan Fransız gelin adayı, çok mutlu olduğunu belirterek, "Müslümanlığı devamlı araştırıyordum. Daha önceleri İslamiyet ve Türkiye hakkında iyi şeyler anlatılmamıştı ama ben ilgi duyuyordum. Türkiye'ye gelince hiç de bize anlatıldığı gibi olmadığını gördüm ve Müslüman oldum." dedi.

Sönmez de, Fransız nişanlısının her zaman Müslümanlığa ilgi duyduğunu belirterek, tanıştıktan sonra bu ilginin arttığını ve Müslüman olma kararı aldığını söyledi.

CİHAN

Üst Alt