Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Forumdaki arkadaşlara

Z

zabotek

Guest
yani yaptın yine teslimolanlını ya helal olsun sana ama

sevgili reyyan sen bence konu başlığını değiştir.. herkes olayı farklı algılamaya başladı gitti.. sanki millet illede teşekkür edecekmiş gibi düşünüp duranlar dolmaya başladı..

biz ne kadar anlatırsak anlatalım.. karşımızdakinin anladığı kadar anlaşılıp durcaz.. ...

KONU OLARAKTA açmıştım zaten birde burdan yazayım şunları

* Düşündüğünüz,
* Söylemek Istediğiniz,
* Söylediğinizi Sandiğiniz,
* Söylediğiniz,
* Karşinizdakinin Duymak Istediği,
* Duyduğu,
* Anlamak Istediği,
* Anladiği...

Arasinda Farklar Vardir

Dolayisiyla Insanlarin Birbirini Yanliş Anlamasi Için
En Az 9 Ihtimal Var

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Benim yazimdan bu bagi nasil kurdun anlamadim :)

aha birden sana benzedim ama bu alakayi rahat olmandan insanlarin özgür olmasini istedigini söylediginden ingilterede heid parki var bunun icin burda yok ama diger ülkelerdede(örnegin almanya v.b.) biraz özgürlük var diyebiliriz belkide buna binaendir zaten bu mesaji sadece sen anlarsin baskasi degil

reyyan

New member
reyyan çok kızdı

reyyan çok kızdı

:) Özgürlükten yanayim zorlama ile bir sey yaptirilmaz

ya allah aşkına sen etme teşekkür ya bazen beni yazıların deli ediyo ya benim anlıyamadım konu neden ben bir konu açınca kerkes tartışmaya giriyo yazmak istemiyosan yorum yazma kardeşimmmmmmmmmmmm

Asya

New member
bilgisayar ekranının karşısında çok fazla durmak istemiyorum.o yüzden uzun yazıları çoğu zaman okuyamıyorum.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Hürriyet nedir o zaman kardeşim?
Hürriyet olmadan iman tekmil olur mu?

varlığından bu yana özgürlük idealini değişik formlarda benliğinde yaşatan insanoğlu bu uğurda altruizmin doruk n tası diye tabir edebileceğimiz bir tavırla kendinden öte gelecek nesiller adına başkaldırıda bulunmuş kurulu düzene ve mülkiyeti bir kenara atmıştır. Artık özgürlüğün yayvanlaşmasıyla benliklerimizden uzaklaşması bu ideali ütopyalarda umamıza neden olmakta ama özgürlük idesi halihazırda beinlerimizi kemirmeye devam edecektir.

allaha baskaldirisa kadar giden bu yolda hüsrana uğrayan insanoğluı kendi yarattığı tanrılarına özgürlüğün kılıfını geçirmekte ve yanılsaMASINI BU ŞEKİLDE YAŞAMAKTA

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Dünyada hangi mesele var ki Su-i istimal edilmiş olmasın.
Bak Şeriat'ı kötü ifa edenler yüzünden yanlış anlaşılıyor.

Bir şeyin su-i istimali onun define delil değildir.
Muhabbetle

peki benim sözlerimde yanlis buldugun yerleri ve olmasi gerekenleri daha iyi aciklaki kardesim anlayayim

Z

zabotek

Guest
çok üzüldüm ne yalan yazılanlara :(

çok üzüldüm ne yalan yazılanlara :(

ya bi gittim bir geldim.. millet neler yazmış ya :mad:

konunun hiç alakası olmayan bi ton yazı,cümle akla ne gelioyrsa var yahu:mad:

konunun başlığına bakın.. ne demek istediğine bakın, sonra yazdıklarınıza bakın arkadaşlarım...

sevgili reyyan.. ben istemiştim sizden biliyorsunuz bu konuyu,konuya yardımı.. bakınız konunuz ne hale gelmiş durumda..

vazgeçtim ya istemyorum kimseden bir şey.. hiç kimse bu kadar konu çarpıtamaz.. reyyan hanım çok nazik bir bayan tanıdığım kadarıyla
neden bu inceliği konusunu açarak gösterdi zaten..

ıstıramım olcak bu konunuzu kapatınız..

ben gerçekten çok üzüldüm..

hiç gereği olmayan konulara kadar kaymış bir iyi niyet konusu.. hürriyetlere özgürlüklere kadar gitmiş..

sinang

New member
teşkkür etmek bir fazilettir.yalnış yahut doğru bu çok önemlidir.buradaki insanlar Allah herbirinden razı olsun islamı araştırmaya bulmaya yönelmişlerdir.herbirinin dilinde Allah kelamı yahut bir peygamber sözü veya ulemadan bir zatın kelamı İslam dini bu tür tartışmaları haddi zatında hoş görür.özellikle büyük mütefekkirlerin yetişti tabiin ve tebei tebiin döneminde bu tartışmalar münazaralar çoktu.ama yalnız havasta kalırdı.son yıllarda bilginin iletişim araçları ile hızla paylaşılması ve yaygınlaşması ile bu geniş tebalara yayılmaya başladı.evet bu bu çağın bir özelliğidir.gayette güzeldir.

Üst Alt