Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Filistin, Bosna ya da Amerika...

Filistin, Bosna ya da Amerika...

• Filistin'e İsrail

Kullanılan: 10 40.0%
  • Bosna-Hersek'e Sırp

Kullanılan: 2 8.0%
  • Çeçenistan'a Rus

• Azarbaycan'a Ermeni

Kullanılan: 1 4.0%
  • Türkiye'ye Ermeni

• Yahudilere Nazi

Kullanılan: 0 0.0%
  • Zencilere Amerika

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kızılderililere Amerika

• Diğer

Kullanılan: 6 24.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Filistin'de tarihin en kanlı mezalimlerinden birine tanık olurken, hiç bir zaman medeniyetleri, bu asır medeniyetlerinin düştüğü kadar büyük tenakuza sahne olmadı...

Ama tarih benzer bir çok zulmü hafızasında barındırıyor.

Burada bizlerin algılamasını ölçmek adına bir anket oluşturmak istedim.

Tabii her zamanki gibi fikirler de bekleniyor...

Son düzenleme:

mhmt

New member
Bekir abi hangi açıdan bakılırsa bakılsın "şu" diyemiyorum. Diğeri seçeceğim ve bu hepsi demek anlamına gelsin.
Seçemiyorum.

selametle...

Aisa

New member
selamun aleykum
objektiv olmaya bilirim, ama ben ermeni Azerbaycan'a sectim. cunki onlarin bize cektirdiklerini bizzat kendim yasadim. Objektiv bakilirsa, Israil Filistin'e ve Amerika zencilere diye dusunuyorum.

exelans

New member
israil haritadan silinmediği sürece bu listeye yenileri eklenecektir..halihazırda devam etmekte olan ve ne zamana kadar edeceğide bilinemeyen israilin filistin katliamı tabii ki daha önemli benim için..ama sanılmasın ki israil yaptıklarından islam alemi hiç sorumlu deyildir..bu vebal bizim..ağlanacak durumdayız..cemaat holiganlağı yapmaktan ne kadar zavallılaştığımızı göremez olmuşuz..tek suçları --biz müminlerdeniz ,ALLAH cc a inanır ve yalnız ondan medet umarız-- demek olan milyonlarca müslüman dünyanın değişik yerlerinde zulm görürken müslüman nelerle uğraşmış (bizim için sonun başlangıcı olan cumhuriyet tarihinden bu yana) bi bakmak lazım..filistinde benim kardeşim hala çoluk çocuk katlediliyorken birileri arapların bizi arkamızdan vurduğundan fln dem vuruyor..halimiz bu işte..şüphesiz ALLAH cc kalplerde olanı bilir..herkezin bigün yaptıklarıyla başbaşa kalacağı güne inanmasam nasıl yaşardım bilemiyorum...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
hepsi diyorum çünkü hepsi müslümanların üzerine it gibi saldırıyor geçen bir filistinli sehidin cesedini köpege yedirmişler domuz ve maymunun çocukları

Elifnisa

New member
bende Hepsi diyorum malesef:((( hatta samanyolunun dediği gibi doğutürkistanda kafkaslarda hala devam ediyor:(
hatayı kimde ve nerede aramak lazım hiç bilmiyorum, ağlamak feryat etmek sonuç vermiyor.
peki ne yapmalı?
hata acaba bizdemi?
iyi müslüman olamadıkmi?
dualarımız zayıfmı kalıyor?...
son 10 gündür kafayı yiycem neredeyse Allahım sen yardım et:((

Enver Ýstek

metin mete
Ben Müslümana ve Türke yapilana tahamül gösteremiyorum ama velakin Tüm katliamlar Insanlik ayibidir.Bence cok kisir bir anket olmus Bekir gardas.Allah insanlik haysiyetine yapilan her türlü melaneti kendi laneti ile lanetler insallah.Hangisini sayalimki?Bak Caferinin dedigine dahi dün gibi icimiz yanmiyormu,Hala canli bir Dogu Türkistan,Bosna,Kosova,Karabag ve daha niceleri niceleri...Bence bunlar yetersiz o nedenle secim yapmiyorum...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ben Müslümana ve Türke yapilana tahamül gösteremiyorum ama velakin Tüm katliamlar Insanlik ayibidir.Bence cok kisir bir anket olmus Bekir gardas.Allah insanlik haysiyetine yapilan her türlü melaneti kendi laneti ile lanetler insallah.Hangisini sayalimki?Bak Caferinin dedigine dahi dün gibi icimiz yanmiyormu,Hala canli bir Dogu Türkistan,Bosna,Kosova,Karabag ve daha niceleri niceleri...Bence bunlar yetersiz o nedenle secim yapmiyorum...

Muhakkak ki her yiğidin gönlünde bir aslan yatar. Ama zulmün büyüğü ile küçüğünü birbirinden ayırd etmek, küçük görülen zulmü önemsememek değil, görmemek değil sedece ve sadece derecesini tayin anlamındadır.

Mesela Amerika zencilere zulmetmiş ama bir zenci başkan secmiş bu gün. Ve de Kızılderilileri ise neredeyse tamamen yok etmiş. Bu ikisi arasında bir derece farkı göremiyormuyuz?

Soru budur...

Enver Ýstek

metin mete
Muhakkak ki her yiğidin gönlünde bir aslan yatar. Ama zulmün büyüğü ile küçüğünü birbirinden ayırd etmek, küçük görülen zulmü önemsememek değil, görmemek değil sedece ve sadece derecesini tayin anlamındadır.

Mesela Amerika zencilere zulmetmiş ama bir zenci başkan secmiş bu gün. Ve de Kızılderilileri ise neredeyse tamamen yok etmiş. Bu ikisi arasında bir derece farkı göremiyormuyuz?

Soru budur...

Bence aradaki fark birisi Köle durumundan Efendilige gelmis Yusubun durumu gibi bilirse tabiki,Digeri ev sahibi olan Insanlar.Bu konuda benim kendi görüsüm Her insanlik ayibi senide benide sorumluluk altina alirki bizde insan oldugumuzdan dolayi her ayip büyüktür ve ben öncelikle Kendi milletim olan Önce Müslüman sonra Türke yapilana cok cok hassas olmama ragmen Tümünü kiniyorum...

suat27

New member
anket duzenlemek guzelde bi de devlet olarak bunun otesine gecmemiz lazim.amerika dunyanin obur ucundan gelip ikiz kuleleri yikilmis diye afganistanı ıragı darmadagin ediyor. gucunun yetecegini bilse irana bile girecek.ama biz o kadar shit veriyoruz bi sinir otesi hareket bile yapamıyoruz.efendim bi israil askeri rehin alındigi zaman dunya ayaga kalkiyor israile sonuna kadar destek insan hakları savunucus kesiliyorlar.ama biz hakkımızı aradımı orada dur diyorlar vge turk devleti olarak elimiz kolumuz baglanıyor hic bir sey yapamıyoruz.Soze de gelince ortadogunun en buyuk devletiyiz.her sey lafla olmuyor malesef.bugun israil gunlerce filistini bombalıyor Amerika sesini cikarmiyor ama biz sinir otesi hareket dedimi hayır yapamazsin diyor nerde insan haklari nerde demokrasi yani kısaca anket yapıyoruz ama elimize ne geciyor.O kadar sehit verdik hangi musluman ulke bize destek oldu cevap hic!daha ustune teröristleri yetiştirip ustumuze salanlar onlar değilmi?Ama biz turkler merhametli insanlarız bize ne kadar kotuluk yapsalarda bir şey oldumu herkesten çok biz sahip çıkarız.İşte bunun için değerlirimize sahip çıktığımız surece bizi hiç kimse yıkamaz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
anket duzenlemek guzelde bi de devlet olarak bunun otesine gecmemiz lazim.amerika dunyanin obur ucundan gelip ikiz kuleleri yikilmis diye afganistanı ıragı darmadagin ediyor. gucunun yetecegini bilse irana bile girecek.ama biz o kadar shit veriyoruz bi sinir otesi hareket bile yapamıyoruz.efendim bi israil askeri rehin alındigi zaman dunya ayaga kalkiyor israile sonuna kadar destek insan hakları savunucus kesiliyorlar.ama biz hakkımızı aradımı orada dur diyorlar vge turk devleti olarak elimiz kolumuz baglanıyor hic bir sey yapamıyoruz.Soze de gelince ortadogunun en buyuk devletiyiz.her sey lafla olmuyor malesef.bugun israil gunlerce filistini bombalıyor Amerika sesini cikarmiyor ama biz sinir otesi hareket dedimi hayır yapamazsin diyor nerde insan haklari nerde demokrasi yani kısaca anket yapıyoruz ama elimize ne geciyor.O kadar sehit verdik hangi musluman ulke bize destek oldu cevap hic!daha ustune teröristleri yetiştirip ustumuze salanlar onlar değilmi?Ama biz turkler merhametli insanlarız bize ne kadar kotuluk yapsalarda bir şey oldumu herkesten çok biz sahip çıkarız.İşte bunun için değerlirimize sahip çıktığımız surece bizi hiç kimse yıkamaz.

İfadeleriniz de yerden göğe haklısınız kardeşim. Maalesef bu gün memleketin gelişmişliğni, büyüklüğünü, ilerlemişliğini; AB ne yapılan sırnaşıklık, nerden kaynaklandığı meçhul milli gelir ve benzeri masallarla yutturdular millete. Malesef Millet de yuttu. Yapılacak bir şey yok...

Üst Alt