Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evrim görüşünün kesin gerceği

kahmel

New member
Adem alehi selamın ilk eşi havdan gelen 72 cocuğu maymun surtındaydı

Son düzenleme:

ahmetselim

New member
Bir rivayette Hz. Havva 20 doğum yapmış ve her doğumda bir erkek bir kız doğurmuştur. Cenab-ı Hak, aynı batında doğanların birbirleriyle evlenmelerini yasaklamış, önce veya sonra doğanlar birbirleriyle evlenebilmişlerdir. İnsanlar belli bir sayıya ulaşınca Allah, kardeşler arasındaki bu evlenmeyi yasaklamıştır. 1
Hz. Âdem’in çocuklarının birbirleriyle evlenmelerinin dindeki yerine gelince; Hz. Âdem’den Peygamber Efendimize gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir. Dinin temeli olan îman esasları hep aynı kalmıştır. Fakat şeriat dediğimiz, ibadet ve dünyaya ait işlerde Hz. Âdem’den Peygamberimize kadar her devrin icaplarına, insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelmiştir. Cenab-ı Hak her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir. Mâide Sûresinin 48. âyetinde bu hususta, “Sizin her biriniz için Biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik” buyurulur.

Bediüzzaman da bu meseleyi şöyle izah eder: “Asırlara göre şeriatlar değişir. Belki bir asırda kavimlere göre ayrı ayrı şeriatlar, peygamberler gelebilir ve gelmiştir. Hâtemü’l-Enbiya’dan (a.s.m.) sonra şeriat-ı kübrası (büyük şeriatı) her asırda, her kavme kâfi geldiğinden muhtelif şeriatlara ihtiyaç kalmamıştır.”2

Meselâ, Yahudiler ancak havralarda, sinagoglarda, Hıristiyanlar sadece kiliselerde ibadet edebilirlerken, biz Müslümanlar her yerde namaz kılabiliyoruz. Yine sığır ve koyun gibi hayvanların iç yağları Hz. Musa’nın şeriatında haramken, bizim dinimizde helâldir.
Hz. Âdem ise ilk insan ve ilk peygamberdir. Allah ona da bir din ve bir şeriat göndermiş ve öğretmişti. O da Allah’ın kendisine gösterdiği şekilde hareket ediyordu. Cenab-ı Hak, Hz. Âdem’in çocuklarının birbirleriyle evlenmesini de bir zaruretten dolayı helâl kılmıştı. Çünkü insan neslinin artması gerekiyordu. Başka insan da olmadığına göre, bir zaruret olarak kardeşlerin birbirleriyle evlenmesi gerekiyordu. Bu âdet bir süre devam etti, fakat insanlar çoğalınca böyle bir evliliğe ihtiyaç ve zaruret kalmadı ve bu tatbikat da kalkmış oldu.3
-------------------------------------------------------------------------------------------

1. Prof.Dr. Adem Tatlı, Yaratılış ve Evrim, Nesil Yayınları
2. Sözler, s. 454
3. Mehmet Paksu, Meseleler ve Çözümleri-2

kahmel

New member
sayın arkadaşım sende okuduğun duyduğun kaynaklara göre yorumunu yazmışsın cok sağ ol

benim sana ve herkese önerim şudur
önce peygamberimizin sözünün ne demk istediğini cok iyi algılamya calışlaım
hz peygamberimiz demiştirki
benden sonra nebi yani peygamber gelmiyecek
imamlar gelecek işte arkadaşım gecmişte geldiği gibi şimdide geliyor biz bunlara hak aşığı diyoruz gercekte bunlar peygamberimizin dediği imamlar hancı pervanede işte hak imam
arkadaşım mevcut kuranı kerimi eline alıp okuyan yıllarca dini tahsil yapan kuranı kerimin mealini yorumunu acıklamsını yapana inanmayın
cünkü hz allah kıyamete kadar kendisi ders verip bu görev için halk ettiği
öğretmenler gönderiyor hz ALLAHIN
imamlarına güvenin inanın bu imamlar yaradılıştan kıyamete kadar göre göre ere ere her nebinin ruhu mehinde berber geliyorlar yani 124000 nebi ile yaşıyarak görerek geliyorlar

hz allahın cemli nurundaki kurAnı kerimi ellerine almadan okuyorlar bir satırını dahi okuduktan sonra tekrar yapamıyorlar

işte hz allahın bir harfine kimsenin eli bile değmez değişmez dediği kuranı kerim sırdaki kitaptır bu mevcut matbaya giren kitap değildir
hz allah korumamıştır saten ayıklanmıştır

ben bu olayı gördüm diyor arkadaşlar ruhu la mekan olana ilmi sonsuz olana gönül gözü acık olana dünyaya gidip gelene ve hafızası kayıp olmuyana inanın saidi nursiye veya bir başkasına değil

ehlibytin aşığı bak ne diyor

812.HANCI PERVANE.
Bana üç namaz gösterdiler
Habil vurdu Kabil’i öldürdürünce
Cenaze namazını gördüm ; şimdi arşa selam verilir iki rekat Adem deve boğazlamış
Halil deve boğazlamış
Süleyman altın bırakmış
Resulullah’ın devesi oraya gelince
Durmuş altını çıkartıp Cuma namazını kılmış
Resulullah iki rekat
Bir dünyaya gelmek birde ölmek iki rekat sabah namazı Menerefede benim gördüğüm bunlar
Gerisi halkın cevaplarıdır
Hancı Pervane

Son düzenleme:

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Eskileri andık, iyisi ile kötüsü ile takıntılısı ile tüm eskiler gelmeye başladı :)
Tanıdınız mı beni hancıpervane aşığı yusufoğlu :)
hancı pervane de benim için o cinli demiş .
kendisini görememiş :)
Allah ona ve onun yolundan giden akrabalarına hidayet nasip etsin .

esmer

New member
Bu Hancı Pervane kimdir?

Ayrıca bu maymun hikayesini ilk defa duyuyorum.Ayrıca varsa gerçeklik ayı sahih kaynaklardan verebilir misiniz?

Böyle Türkçesi bile bozuk cümlelerden yazılmış bir görüntü ile değil.

Bugünlerde Adnan Oktar'ın kitabından dolayı bayağı gündeme gelen bir konu oldu ve haliyle hem bilgilendirme amaçlı hem de kafalardaki bulanıklıkları giderme adına iyi olur.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Bu Hancı Pervane kimdir?

Ayrıca bu maymun hikayesini ilk defa duyuyorum.Ayrıca varsa gerçeklik ayı sahih kaynaklardan verebilir misiniz?

Böyle Türkçesi bile bozuk cümlelerden yazılmış bir görüntü ile değil.

Bugünlerde Adnan Oktar'ın kitabından dolayı bayağı gündeme gelen bir konu oldu ve haliyle hem bilgilendirme amaçlı hem de kafalardaki bulanıklıkları giderme adına iyi olur.

Hancı pervane,
Güzel ülkemizin, bir alevi kültürünün hakim olduğu beldede,
Cinlerle irtibata geçen ve onların oyunlarına gelip kendini
Ermiş ve ehli beytten gösteren, ekserisi akraba çevresini etkileyip,
sonrada orda geri kalan ilimsiz insanlarca pofpoflanan bir arkadaş,
Hatta benim için "o cinli" dicek kadarda herşeyi bildiğini iddia eden biri.
Ama malesef kendisi bu sıkıtnıya düşmüş, ve üstelik yusufoğlu adına bir arkadaşın dayısıydı sanırım bu tür yazılarıda yusufoğlu paylaşır sitede dayısının reklamını yapar. Daha itibar veren çıkmadı hiçbir sitede
Hatta alevi sitelerde bile kimse kıymet vermedi.

Son düzenleme:

kahmel

New member
seyfullah nikindeki cahil arkadaşım bilip bilmeden ön yargılı cevap yazaman ancak seni kötü duruma düşürür arkadaşım saten senin gibi sanatcı tarkanı sever gibi seveler cocğunlukta olduğu için ehlibytin tellalını anlıyamazlar

arkadaşım artık aklını başına al iftirayı bırak bu ilim hak aşığıana askerde nöbet yerinde verilmiştir şafaktan önleye kadar nöbet değişimi yapılamamış
bir tabur asker cevresini sarıp beklemiş toprak engellemiş

beyinsiz put kıran tarihte hiç görülmülşmü bir tabur askeri cinler engellesin

ama bir cok yerde şehit mezarının olduğu yeri kepce dözer kazamıyor engelliyor bundan haberin yokmu

ders bittiğinde yüz başı niye gelemiyorduk biz senin yanına dediğinde burada hz muhammed hz ali hz fatma ve imam hasan imam hüseyin vardı demiştir sen ne oldun yüz başı dediğinde ben aşık oldum demiştir asker yüz başı bir tokat atınca önceden yüz başının iki ikiz altı yaşındaki oğullarına ses geliyor baban askere toak tacak siz öleceksini ikinci tokatta annen baban ölecek bu sefer cocuklar annesine koşup söylüyor hemen o an cocuklar ruhu teslim edince yüz başının eşi cıldırmışcasına olay yerine koşuyor
yüz başı ikinci tokat atmadan eli havada kalıyor
beyinsiz put kıran önce kendi içindeki putları kır asker arkadaşını buldum aynısını söylemiş ömrü boyunca adresi belli ben oğluyla hak aşığını buluşturdum videoya aldım putkıran hiç albay yüz başı bir ere esas durş gösteripte oğlum sen bu askerin içinde olursan biz emir edemiyoruz seni evine gönderelim dermi eline süresiz izin kağıdı verip birde belge verip geri evine göndermişler fide put kıran bu kadar kanıt varken 94 yaşında yağ gibi sonuz seda ile ilim gelirken fizigi elli yaşı gösterirken hala ne cıkarın varki ön yargılı yazı yazıyorsun

artık adam ol bırk önceki bildiklerini hz allah boşuna dememiş kurnı kerimi biz indirdik helbette biz koruyacağız işte hz allah kendi ders verip imam gönderiyor kurnı kerimi koruyor yoksa sen nereden bilecektin bu konuları bilgileri

bir daha ehlibyti kötülüyeceğine yanında ol

esmer

New member
seyfullah nikindeki cahil arkadaşım bilip bilmeden ön yargılı cevap yazaman ancak seni kötü duruma düşürür arkadaşım saten senin gibi sanatcı tarkanı sever gibi seveler cocğunlukta olduğu için ehlibytin tellalını anlıyamazlar

arkadaşım artık aklını başına al iftirayı bırak bu ilim hak aşığıana askerde nöbet yerinde verilmiştir şafaktan önleye kadar nöbet değişimi yapılamamış
bir tabur asker cevresini sarıp beklemiş toprak engellemiş

beyinsiz put kıran tarihte hiç görülmülşmü bir tabur askeri cinler engellesin

ama bir cok yerde şehit mezarının olduğu yeri kepce dözer kazamıyor engelliyor bundan haberin yokmu

ders bittiğinde yüz başı niye gelemiyorduk biz senin yanına dediğinde burada hz muhammed hz ali hz fatma ve imam hasan imam hüseyin vardı demiştir sen ne oldun yüz başı dediğinde ben aşık oldum demiştir asker yüz başı bir tokat atınca önceden yüz başının iki ikiz altı yaşındaki oğullarına ses geliyor baban askere toak tacak siz öleceksini ikinci tokatta annen baban ölecek bu sefer cocuklar annesine koşup söylüyor hemen o an cocuklar ruhu teslim edince yüz başının eşi cıldırmışcasına olay yerine koşuyor
yüz başı ikinci tokat atmadan eli havada kalıyor
beyinsiz put kıran önce kendi içindeki putları kır asker arkadaşını buldum aynısını söylemiş ömrü boyunca adresi belli ben oğluyla hak aşığını buluşturdum videoya aldım putkıran hiç albay yüz başı bir ere esas durş gösteripte oğlum sen bu askerin içinde olursan biz emir edemiyoruz seni evine gönderelim dermi eline süresiz izin kağıdı verip birde belge verip geri evine göndermişler fide put kıran bu kadar kanıt varken 94 yaşında yağ gibi sonuz seda ile ilim gelirken fizigi elli yaşı gösterirken hala ne cıkarın varki ön yargılı yazı yazıyorsun

artık adam ol bırk önceki bildiklerini hz allah boşuna dememiş kurnı kerimi biz indirdik helbette biz koruyacağız işte hz allah kendi ders verip imam gönderiyor kurnı kerimi koruyor yoksa sen nereden bilecektin bu konuları bilgileri

bir daha ehlibyti kötülüyeceğine yanında ol

Herkesin yazdığına katılmayabilirsiniz ve hatta yazan kişiyi sevmeyebilirsiniz.Zaten size de muhatabınızın düşüncelerini çürütmek için imkan verilmiş.Burda yapmanız gereken aksini ispatlamak,muhatabınıza hakaret etmek değil....

Birde birilerine cahil derken kendi cümlelerinize bakarsanız çok daha iyi olacaktır.Yazarken harfler karışabilir onları kastetmiyorum.:)
Bakıyorum,bakıyorum bu kurnı kerim ne diye:p
Meğerse Kuran-ı Kerim demek istemişsiniz.

mavigezegen

New member
Hurafelerle vakit kaybetmeye gerek yok. Kuran'dan uzaklaşmak insanları böyle hurafelere iter.

kahmel

New member
arkadaşım hz allah kuranı kerimi kendisi koruyor senin elindeki mevcut kitap hz muhammedin torunlarını katleden iktidarın elinde 92 yıl kaldı sen sanıyormusun elindeki kitap ilk hz muhammede geldiği gibi duruyor

hem hak aşığına bu ders verilirken hz muhammed insan şeklinde nur olarak inmiştir hak aşığı hz peygamberimizin ve ehlibytin öğretmenidir hz muhammedin nuru ile dile gelmektedir

aşağıdaki şiirsel anlamımı oku ve bir bilenle acıklamaya calış

hak imamları gecmişte onlarca geldi emevilerin hurafesine inanmayın dedi ama topluma anlatamadılar
611..HANCI PERVANE
Ak beyaz yeşil gelir al renk
Dokuza bağlanır yirmi bir yedi korsan üstüne
Otuz iki ile vardır pazarım
Yetmiş üç çıkmaya nazarım

Üç yüz altmış altıya bağladık bendimiz
Beşi mubarek dördüdür kapımız
Altı bin altı yüz altmış altıya çoğalırız
Yüz dördü yirmi dörde bağlarız

Altı cihetimiz mahallakta
Sıfatı zatı bendi içinde
Aya güneşe bağlıdır
Adem bir alemdir

Adem ölür alem ölmez
Kudretten gelen kalem ölmez
Dolu bade içen bilir
Bütün ademin vucudunu

Söyledim ilim irfan gören bilir
Hancı kurban olsun bilene
Ak gelir sağ olana

mavigezegen

New member
arkadaşım hz allah kuranı kerimi kendisi koruyor senin elindeki mevcut kitap hz muhammedin torunlarını katleden iktidarın elinde 92 yıl kaldı sen sanıyormusun elindeki kitap ilk hz muhammede geldiği gibi duruyor

hem hak aşığına bu ders verilirken hz muhammed insan şeklinde nur olarak inmiştir hak aşığı hz peygamberimizin ve ehlibytin öğretmenidir hz muhammedin nuru ile dile gelmektedir

Ne demek istiyorsunuz?
Hem Allah koruyor diyorsunuz hem de Paygambere geldiği gibi mi duruyor diyorsunuz.
Kimmiş Peygamberimizin ve ehli beytin öğretmeni? Hancı pervane mi?
Ne demek insan şeklinde nur olarak inmek?

Görüşlerinizi açık ve net yazın, anlaşılmıyorsunuz?

kahmel

New member
sayın arkadaşlar hak aşığı ademden beri göre göre ere ere gelmiş Hz allahta kıyamete kadar her şeyi kenisine göstermiştir bu kesin kanıttan başka gercek yaktur

mavigezegen

New member
sayın arkadaşlar hak aşığı ademden beri göre göre ere ere gelmiş Hz allahta kıyamete kadar her şeyi kenisine göstermiştir bu kesin kanıttan başka gercek yaktur

Gaybı da göstermiş öyle mi? Ya sizin Kuran'dan haberiniz yok ya da ne söylediğinizin farkında değilsiniz. Bu arada sorduğum soruları tekrar hatırlatıyorum.

Ne demek istiyorsunuz?
Hem Allah koruyor diyorsunuz hem de Paygambere geldiği gibi mi duruyor diyorsunuz.
Kimmiş Peygamberimizin ve ehli beytin öğretmeni? Hancı pervane mi?
Ne demek insan şeklinde nur olarak inmek?

Görüşlerinizi açık ve net yazın, anlaşılmıyorsunuz?

kahmel

New member
bak kardeşim ne demek insan şeklindeki nur demişsiniz
kardeşim hak aşığı nöbet tutarken askerde nöbet yerine insan şekilinde nur ışık şeklinde hz muhammedimiz yere gökten yürüyerek gelmiş beraberinde ehlibyti dahil
yani madde ceset olarak değil
şafaktan önleye kdar nöbetci değişimi yapılamamış kimse yanına sokulamamış toprak engellemiş birlik bu hali ankaraya bildirmiş ankardan bilir kişi ucakla karsa ordan arabayla ığdıra gelmiş
dahi bir cok mücizevi olaylar oluşmuştur

hz allahta kuranı kerimi kendisi imam öğretmen göndererek koruyor yani hak aşığına şafaktan önleye kadar ders verilmiş
şimdi insanın evriminin gerceği videosundaki bilgilerin mevcut kuranı kerimde olmayışı düşündürücü değilmi
artık bu yargıyı sana bırkıyorum

senin elindeki kuranı kerimi yani matbaya girip coğaltılan kitabı hz allah korumuyor

umarım anlamışsındır

bekir

sadece bir kul
Yönetici
kardeşim hak aşığı nöbet tutarken askerde nöbet yerine insan şekilinde nur ışık şeklinde hz muhammedimiz yere gökten yürüyerek gelmiş beraberinde ehlibyti dahil
şafaktan önleye kdar nöbetci değişimi yapılamamış kimse yanına sokulamamış toprak engellemiş birlik bu hali ankaraya bildirmiş ankardan bilir kişi ucakla karsa ordan arabayla ığdıra gelmiş

hz allahta kuranı kerimi kendisi imam öğretmen göndererek koruyor yani hak aşığına şafaktan önleye kadar ders verilmiş
şimdi insanın evriminin gerceği videosundaki bilgilerin mevcut kuranı kerimde olmayışı düşündürücü değilmi

senin elindeki kuranı kerimi yani matbaya girip coğaltılan kitabı hz allah korumuyor

umarım anlamışsındır

Daha detaylı, bizim de anlayabileceğimiz gibi anlatabilseniz...

kahmel

New member
kardeşim daha ayrıntılı anlatım şekli yok menerefe sırrını acıklamak kolay değil herkes anladığı kadar anladımı kafidir sıra herkes eremez kim hak ederse o erer

ehlibytin aşığı bu olayı şiirsel anlatıyor kim kendini verir anlamaya calışır emek verirse o kişi rahmet alır
367.HANCI PERVANE
Yareb amaan ya tabib
Ben nöbet yerinde iken
Ağrı Dağı’nda Başköy elinde
Takip candarmasında
Oldum cana mestana

Üçler çiçeklendi yediler sırrın aştı
Kırklar kapısından
Hak bir rahmet cana şaçtı
Vücudum yıkandı
Hak bir kapı candan açtı
Şimdiye kadar söylediğim
Halk tutmadı amme fikrim şaştı
Yarebbim bana ekmek veri
Hülle donu giydim fakirlikten aklım şaştı

Ah hele her nereye gidersem
Vucutum şehri cana dolaşır
O yar Gürcistan’da
Ben takip jandarmasında
Olduğum yerden bu yanı
Her gün kana dolaşır
O Zöhrem Zöhreem yareb amaan

Tevekkil ettim kapısı haktan
Şahi vilayatten olduk biz turabi
Evliyayı de bak da

Tahtı tecelle kıldım ya hu
Başta kabağa seyrettim hakta
Ne hafta geçti ne seneler aylar
Tükenmedi cana bak da

Hancı Pervane ismimi koydu Hak benim
İstersen deftere söze bak da
Yareb aamaan heey

Temennaha gittik her gün erenlerinen
Hızır çok arkadaşlık etti görenlerinen
Tevekkil babında erenlerinnen
Temennaha geldik bak da bak da

Tevellah eyledim vucutum şehrine
Eynimi aynımı çıkarttım yanıma
Hak nazar kıldı ruhumda canıma
İstersen ya hu söze bak da
Ne rahmatından yahu ezelden ezele
Seyrettim ben de bütün dünyada
Gelen ruhu mekan güzele
Hemen seyretse dünyaya
Ay hafta bak da yareb amaan

Tevekkil kıldım ben bu araya
Geldi gittik ya hu
Pir ile ya hu canı sıraya
Çok çabaladık ben de
Gümüş ile altın paraya

Bak sevdiğim yarın göçersin gider
Melekül meft elinden gidersin
Bak bahçende gör de sıraya

Dünyanın bağının çeşmi tükenmez
Durmanın ya hu işi tükenmez
Sorsan böyle mülkün kötü tükenmez
Bak sevdiğim böyle gir eyle sıraya
Bak sevdiğim dahi gir eyle sıraya

Dünyanın mahtemi çeminen oy yaşar
Herkes gam ile seyredir coşar
Herkes gülünü sever de oy yaşar
Bak sevdiğim böyle gör de sıraya

Hancı derler adıma divane
O yar Gürcistan’da Zöhre Hanım gelir bir yana
Seyret seyret ya hu gamın bir cana
Bak sevdiğim böyle çık da bir yana

Dostunnan dost olmak canana oy yakın
Ne olur ya hu sende hırkanı da takın
Hakk’a doğru ya hu yüreğinen bakın

Gel gidelim böyle sende bir yakına
Hazeren bin de gelmişiz de böyle
Çok çabaladık yar beni de eyle
Adem ile günle ruhlarınan belide oy söyle
Her gelen aşıkınan bak da bu eyle

O yar Zöhrem benim sevdiğim oy yarım
Erenler babında sırada oy varım
Hancı kurban olsun cihanda ırkarım
Sevdiğim böyle bak da bu kâra hey

bekir

sadece bir kul
Yönetici
kardeşim daha ayrıntılı anlatım şekli yok menerefe sırrını acıklamak kolay değil herkes anladığı kadar anladımı kafidir sıra herkes eremez kim hak ederse o erer

ehlibytin aşığı bu olayı şiirsel anlatıyor kim kendini verir anlamaya calışır emek verirse o kişi rahmet alır

Anlatamadığınıza göre siz de erememişsiniz demek o sırra... Yazık olmuş.

Anlayanlara selam olsun.

mavigezegen

New member

umarım anlamışsındır

Pek anladığımı söyleyemem ama konu sarmaya başladı.
Kimdir bu hancı pervane? İstersen önce onu bir anlat. Tamam Hak aşığı diyip duruyorsun ama kimdir, nedir? Neden kimse tanımaz?

Üst Alt