Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

elveda

tevhid davetcisi

New member
forumdaki arkadaşlar bizi anlamadıkları anlamak istemedeikleri için
çekiliyorum.
hizipçilikten anlayamıyorlar.
ehli sünnet alimlerine laf atmadığım halde atıyorsun diyorlar<
allaha havale ediyorum.
allah ilim nasib etsin.

son olarak
İbni Teymiyye Kendı Akıdesını Kendı Agızından Okuyalım Insa'ALLAH

Zitat:
--------------------------------------------------------------------------------
Ey mezhebimi ve akidemi soran kişi! Doğru yolu bulmak için soru sorana, doğru yolda gitmek ihsan edilsin.

Sözünü tahkik ederek söyleyen, bundan yan çizmeyen ve değiştirmeyen sözüne kulak ver.

Bütün ashabı sevmek benim yolumdur, bu sevgiyle onlara yakın olmayı, Allah'a yakın olmaya bir vesile sayarım.

Herbirisinin pek açık-seçik kadri ve fazileti vardır, fakat aralarından es-Sıddiyk daha da faziletlidir.

Kur'an hakkında ayetlerinde geçenleri söylerim, o kadimdir, Allah tarafından indirilmiştir.

İlahi sıfata dair bütün ayetleri ilk tarzda nakledildiği şekilde hak olarak kabul ederim.

Bunun mesuliyetini de bu nakli yapanlara havale ederim ve bu hususta her türlü tahayyüle karşı onu korurum.

Kur'an'ı bir kenara itip de söylediği söze: el-Ahtal dedi ki ... diye delil getiren ne çirkin iş yapmış olur!

Mü'minlerin Rablerini hak olarak göreceklerdir. Ve keyfiyetsiz olrak semaya iner.

Mizanı ve kendisinden içip, susuzluğumu gidereceğimi ümit ettiğim Havzı ikrar ve kabul ederim.

Aynı şekilde cehennemin üstünde uzatılacak sıratı da. Muvahhid olanları kurtulacak, diğerleri ise terkedileceklerdir.

Cehennem ateşine bedbaht olan bir kimse ilahi hikmet gereği girecektir, takva sahibi olan kişi de aynı şekilde cennete girecektir.

Canlı ve aklı başında herkesin kabrinde ameli kendisiyle birlikte olacak ve ona kabirde soru sorulacak.

İşte Şafii'nin de, Malik'in de, Ebu Hanife'nin de sonra da Ahmed'in de nakledilegelen akidesi budur.

Eğer onların izledikleri yola uyarsan, ilahi tevfike mazhar olursun. Eğer bid'at bir yol ortaya koyarsan, kimse senin bu yolunu dayanak kabul etmez.

(Cilau'l ayneyn fi muhakemeti'l ahmedeyn)

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kardesim mevlam yolunu açık etsin dogru söylüyorsun buna bir şey diyemem gitmek senin elinde gitmekte senin elinde mevlam yolunu açık etsin

radikal

New member
forumdaki arkadaşlar bizi anlamadıkları anlamak istemedeikleri için
çekiliyorum.
hizipçilikten anlayamıyorlar.
ehli sünnet alimlerine laf atmadığım halde atıyorsun diyorlar<
allaha havale ediyorum.
allah ilim nasib etsin.

Seni anlamak hiç bir zaman istemem. İstesemde buna imanım engel olur. Yolun açık olsun.Allah (cc) sana da bana da hidayet versin inşallah.

sinang

New member
İMAM HANİFE NE ZAMAN AVAMLA TARTIŞTIM HEP YENİK DÜŞTÜM DİYOR.
sEN İLİMLE MEŞGUL OL.kURAN İLE SÜNNET İLE,YAŞA ,YAŞAT.KAL DEĞİL HAL EHLİ OL İNŞAALLAH.MUVVAHHİD.

ekreme

New member
Arkadaş üzüldüm gitmene, arada gel...Allah cc yardımcın/m olsun !..

Azra

New member
hadi by dermişim kendi isteğin yolun açık olsun...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
hakkini helal et kardesim kalbini kirdiysak helal et burasi forum ve sanal ortam birbirimizi görmüyoruz diyalogumuz su klavyenin tuslari,ama kardesim davamiz bizim seninde davan ama sen farketmiyorsun belkide hepimiz ögreniyoruz hepimiz cok sey bilmiyoruz agizlardan yanlis sözler cikabilir hatalarimiz olabilir insan kuluyuz daha gelistiremedik o kadar kendimizi herkes aski ariyor burda herkes islami en güzel sekilde yasamayi ariyor sende yasarsin insallah ama ne zamanki fikrin degisir gel yine yaz, gitmis olsanda gel ne olursan ol yinede gel olmayan kapimiz hatta arasinda perde olmayan mekanimiz sana sonuna kadar acik allaha emanet ol

Rahmet4

New member
ben kal derim kardes yinede tabiki siz bilirsiniz. böyle ortami baska forumda bulamazsiniz... hep beraber tartisiriz, seviniriz, aglariz, birbirimize dua etmeyi esirgemeyiz, yeri geldiginde oyun bile oynariz... hepimizde ayni davanin pesinde degilmiyiz islami tam yasamak daha az hata yapmaya calismak herkesi parmakla gösterecegi iste böyle müslüman olmak istiyorum dedirtecegimiz yerde.... görüslerimiz yüzünden birbirimizi incitiyoruz.... böyle olmamiz beni cok üzüyor amacimiz bir ama bin yola ayrilmisiz.

reyyan

New member
ben kal derim kardes yinede tabiki siz bilirsiniz. böyle ortami baska forumda bulamazsiniz... hep beraber tartisiriz, seviniriz, aglariz, birbirimize dua etmeyi esirgemeyiz, yeri geldiginde oyun bile oynariz... hepimizde ayni davanin pesinde degilmiyiz islami tam yasamak daha az hata yapmaya calismak herkesi parmakla gösterecegi iste böyle müslüman olmak istiyorum dedirtecegimiz yerde.... görüslerimiz yüzünden birbirimizi incitiyoruz.... böyle olmamiz beni cok üzüyor amacimiz bir ama bin yola ayrilmisiz.

hay Allah razi olsun senden kardeşim sanad ğüle ğüle kardeş

Asya

New member
ya nereye gidiyorsunuz?1 haftaya kadar ben de gidiyorum zaten.ama ben kendi isteğimle değil.şartlar sebebiyle.herkes gidiyor ya.

unzurna

New member
Yolun Kuran-ı Kerim yolu, ışığın Kuran-ı Kerim olsun kardeşim.

mhmt

New member
kardeşim ğer varsa helal et hakkını beden varsa helladir..
selametle.. KURAN dan ayrılşmaman dileğim ve dualarılmla..

Üst Alt