Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Elinde Allah Yazan Bir Kardeşimiz

GURSUNET

New member
bırakın bu işleri kardeşim,elinde allah yazınca ne oluyo?
yarın biride kalkar benimde ayağımın altında allah yazıyo der o zaman ne yapacaksınız?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bunlar bir yönden her şeyin O'na (cc) delalet ettiğini göstermek için bir tavırdır, küçümsememek lazımdır...

GURSUNET

New member
Bunlar bir yönden her şeyin O'na (cc) delalet ettiğini göstermek için bir tavırdır, küçümsememek lazımdır...

tam tersine islamın bu tür hurafelere benzetmelere saçmalıklara ihtiyacı yoktur...
kimse böyle resimlere bakıp imanda tazelemesin...
aklı selim hiçbir müslümanda bunlara bakıp iman tazelemez...
milletin imanını tazeleyecem diye öyle saçmalıklar zuhur ediyorki akıllar zarar...
bunların yalan dolan ve saçmalık olduğu anlaşılıncada,şuyu vukundan beter bu mevzular yüzünden,avam imanını sorgulayacak noktaya bile gelebiliyor...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
tam tersine islamın bu tür hurafelere benzetmelere saçmalıklara ihtiyacı yoktur...
kimse böyle resimlere bakıp imanda tazelemesin...
aklı selim hiçbir müslümanda bunlara bakıp iman tazelemez...
milletin imanını tazeleyecem diye öyle saçmalıklar zuhur ediyorki akıllar zarar...
bunların yalan dolan ve saçmalık olduğu anlaşılıncada,şuyu vukundan beter bu mevzular yüzünden,avam imanını sorgulayacak noktaya bile gelebiliyor...

Bunun bir hurafe olduğu sizin fikriniz sadece. Nereden baktığınızı bilmiyorum ama?..

GURSUNET

New member
şimdi bir ayağın altına photoshopla haşa allah yazıp buraya getirsem,onada bakıp,subhanallah çekecekmisiniz?
yani sizin baktığınız gibi bakabilmek için nerede olmalıyız hele bi anlatın?
çok merak ediyorum sizler böyle resimler,aklınızca doğa üstü olaylar görmeseniz,allahın varlığı konusunda zaafamı düşüyorsunuzki,kuran ve sünnete sarılmak yerine,bu tür uyduruk şeylere sarılmayı bir meziyet sayıyorsunuz?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
şimdi bir ayağın altına photoshopla haşa allah yazıp buraya getirsem,onada bakıp,subhanallah çekecekmisiniz?
yani sizin baktığınız gibi bakabilmek için nerede olmalıyız hele bi anlatın?
çok merak ediyorum sizler böyle resimler,aklınızca doğa üstü olaylar görmeseniz,allahın varlığı konusunda zaafamı düşüyorsunuzki,kuran ve sünnete sarılmak yerine,bu tür uyduruk şeylere sarılmayı bir meziyet sayıyorsunuz?

Bakın, eğer doğru düşünürseniz, fotoshop ile ayağın altına Allah yazmak da Sübhanallah dedirtmeli insana. Eğer o aklı ve imkanı insana vereni düşünürseniz dersiniz.

Allah'ın varlığı konusunda zaafiyet değil, her şeyde O'nu görebilmektir maksat. Kur'an ve sünnet ise bu sizin tavrınızı hiç beğenmiyor üstelik. Nereden baktığımızı görebildin mi... Sen nereden bakıyorsun?

GURSUNET

New member
Bakın, eğer doğru düşünürseniz, fotoshop ile ayağın altına Allah yazmak da Sübhanallah dedirtmeli insana. Eğer o aklı ve imkanı insana vereni düşünürseniz dersiniz.

Allah'ın varlığı konusunda zaafiyet değil, her şeyde O'nu görebilmektir maksat. Kur'an ve sünnet ise bu sizin tavrınızı hiç beğenmiyor üstelik. Nereden baktığımızı görebildin mi... Sen nereden bakıyorsun?

ben dine sonradan sokulan hurafe ve bidatlara isyan ediyorum,biri kalkıyor aslan kükredi allah dedi diyor,beriki karga gak demedi hak dedi diyor,bir diğeri uyduruk resimler yapıp kuran okununca saygı göstermedide bu yüzden bu hale geldi diyor...
bende diyorumki bunlar uyduruk masalsı hurafe türü şeylerdir...
evet allahın herşeye gücü yeter o mutlak kudret sahibidir,ancak biz bu tür şeylere prim vermeyiz,her zokayıda yutmayız...
nitekim bunları size söyleyen yarında karga hak demedi lat dedi (4 büyük puttan biri) der o zaman ne yapacaksınız?
allahı heryerde ve herşeyde görmenin alameti böyle hurafelere inanmakdan geçmiyor,kuran ve sünnetin benim tavrımı beğendiğinide delil getir derim...
kuran ve sünnet uyduruklara bidatlara hurafelere savaş açın diyor,ben delil getirebilirim pekala...
ayrıca herşeyin adabı ve yeri var tuvalette allah zikredilemeyeceği gibi ayağın altında yazan bir allahı gören müslüman buradaki hakareti sezinler sübhanallah çekmez,o ayağın kafasını keser diye düşünüyorum....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
ben dine sonradan sokulan hurafe ve bidatlara isyan ediyorum,biri kalkıyor aslan kükredi allah dedi diyor,beriki karga gak demedi hak dedi diyor,bir diğeri uyduruk resimler yapıp kuran okununca saygı göstermedide bu yüzden bu hale geldi diyor...
bende diyorumki bunlar uyduruk masalsı hurafe türü şeylerdir...
evet allahın herşeye gücü yeter o mutlak kudret sahibidir,ancak biz bu tür şeylere prim vermeyiz,her zokayıda yutmayız...
nitekim bunları size söyleyen yarında karga hak demedi lat dedi (4 büyük puttan biri) der o zaman ne yapacaksınız?
allahı heryerde ve herşeyde görmenin alameti böyle hurafelere inanmakdan geçmiyor,kuran ve sünnetin benim tavrımı beğendiğinide delil getir derim...
kuran ve sünnet uyduruklara bidatlara hurafelere savaş açın diyor,ben delil getirebilirim pekala...
ayrıca herşeyin adabı ve yeri var tuvalette allah zikredilemeyeceği gibi ayağın altında yazan bir allahı gören müslüman buradaki hakareti sezinler sübhanallah çekmez,o ayağın kafasını keser diye düşünüyorum....

Sübhanallah....

Siz O'nu merak etmeyin, O (cc)

noksanlardan uzaktır, eksiksiz sıfatlarla sıfatlanmıştır.

GURSUNET

New member
Gectigimiz hafta Hollanda’nin Den Haag Sehrin’de akillara zarar verecek olan bir sey yasandi. Kiz cocugun annesi Kurani Kerim.. okurken kiz cocugu o anda sarki dinliyordu
Annesi kizina”kizim muzigi kapat Kurani kerim okuyorum”der. Bu sirada kiz Kurani kerimi alir aldigi gibi yere atar. Kurani kerimi attigi an Kurani kerimden alevler cikar ve yanar annesi alevleri sondurmek icin Havluyu uzerine atar havluyu uzerinden cektikten sonra ise Annesi kizini korkunc bir yaratik halinde gorur. Daha sonra kiz Hastaneye kaldirildi olay duyanlar hastaneye akin ettigi icin Kizin ziyaretini artik yasakladilar ve ne olacak diye herkez merak ediyor.

ht tp: // img358.imageshack.us/img358/9894/carpilankiz1tv. jpg

şu yukardaki haberle 1000 lerce hem netten hem reelden müslümanlara iman tazelettiler,fotokopi yapıp dağıttılar,niceleri o zaman sen gibi subhanallahlar çekti secdelere kapandı...

ama ne oldu?

sonradan anlaşıldıki

İBRET ALARAK OKUDUĞUNUZ OLAYA ŞİMDİ GÜLMEYE BAŞLAYACAKSINIZ.

İşte alın meğer heykelmiş bunlar.Birinin aklına şeytan fikri gelmiş olmalıki böyle bir hikaye uydurarak dünyayı ayağa kaldırmıştı .YALANN HEPSİ BİRER HEYKEL
Patrica PİCCİNİNİ tarafından yapılmış,google yaz çıksın heykeller...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Kardeşim o sizin dediğiniz ile bunun ne alakası var. Müslüman dininin gereklerini yaparken zaten bu tür hilelere pirim vermez. Bu arada bu tür hileler ile birileri Kelime-i Tevhid okumuş ise bunda da bir zarar yok. Hile yapanda, halis niyetle etkilenip iman tazeleyende Allah'ın bilgisinden eksik mi? Sen demezsin olur biter, sana ahirette zaten onuda sormazlar ama "sübhanallah" diyecek birine bir şekilde engel oluyorsan ondan sorgulanabilirisn, unutma...

GURSUNET

New member
Kardeşim o sizin dediğiniz ile bunun ne alakası var. Müslüman dininin gereklerini yaparken zaten bu tür hilelere pirim vermez. Bu arada bu tür hileler ile birileri Kelime-i Tevhid okumuş ise bunda da bir zarar yok. Hile yapanda, halis niyetle etkilenip iman tazeleyende Allah'ın bilgisinden eksik mi? Sen demezsin olur biter, sana ahirette zaten onuda sormazlar ama "sübhanallah" diyecek birine bir şekilde engel oluyorsan ondan sorgulanabilirisn, unutma...

alakası şudur...
her uyduruk habere inanıyoruz...
her hıyarım var diyene tuzu alıp koşuyoruz...
ve islamın bu tür şeylere ihtiyacı olmadığını unutuyoruz...
birileri kelimeyi tehvid okuyacak subhanallah çekecekse hiç durmasın çeksin biz buna karşı değiliz...
ancak önce subhanallah çekip secdelere kapanacak,iman tazeleyecek sonrada yahu bu yalanmış vay anası deyip bu sefer ettiği imandan şüphelenecek...
biz diyoruzki sonunda ettiğin imandan bile şüpheleneceğin bir meseleye subhanallah çekme...
öte yandan böyle uyduruk ve komik haberlerle bu hurafelerle islamın izzetiyle oynuyorsunuz farkında değilsiniz...
ne bir müslümanın nede islamın bu gibi şeylere ihtiyacı yoktur...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Verdiğiniz haber örneğinin, bu konuda ki resim ile bir alakası yok. Bu tür konular bazen bazı insanlarda tetikleyici unsurdur, unutmamak lazım. Ve benzer örnekleri de vardır. Ancak ifrata tabii ki kaçılmamalıdır.

GURSUNET

New member
bu konuda gerekenleri söylediğimi düşünerek,daha fazla uzatmak istemiyorum,nitekim her kim bu konuyu okursa söylediklerimden meramım anlaşılır..

Leo

New member
bırakın bu işleri kardeşim,elinde allah yazınca ne oluyo?
yarın biride kalkar benimde ayağımın altında allah yazıyo der o zaman ne yapacaksınız?

Yazık kardesım sana din inancın bu olmaması gerek !

Üst Alt