Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eksiksiz Kitap

Enver Ýstek

metin mete
seyfullah putkıran' Alıntı:
sizinde dediğiniz gibi bunlar fitnedir olabilir ama hiçbir zaman mezhep imamları böyle birşey dememişlerdir hatta imamı şafi imamaı hanefinin ikjici soydan talebesi syalır hatta imamı şafi, imamı hanefinin kabri yakınlarında imamı hanefinin buyurdu esaslar uymuştur saygı itibariyle e hepsi birbirini yad ile anmıştır bende hanefi mezhebindeyima am şunu size rahatlıkla söyleyebilirim imamı şafinin gittiği yoldan giden hidayete erer ve diğerlerininde. ben sizden imamların birbirleri hakkında beyan ettiği suçlamalırı sordum gelelim hadislere bunları enaz bir gerçek değildir. diğerlerinde sorun yoktur.onun için bu sizin iftiranızı aklamaz!

Sevgi deger kardesim,Seyfullah Purkiran ben burada seni incitmek icin vermedim bu kaynaklari,hakkini helal et.Ama istersen sana daha cok kaynak vere bilirim sadece Mezhepler icin degil maddi cikar icin,manevi cikarlar icin,
iktidar icin(emeviler ve abbasiler ve hata osmanlilar icin),Resulullaha iftira atan
ne istersen var. Bu nedenle ben diyorumki su kavgayi birakalim bir birimizi incitmeyelim Allah hepinizden razi olsun burada bir aradayiz ne güzel,Allaha hamd ve sükürler,Resullaha selavatlar.Allaha emanet ol. sevgi deger kardeslerim.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Namaz haktır.
Vakit Haktır. Kıyam haktır. Kıraat Haktır.Rükn Haktır. Secde Haktır.

Ya paylaşılamayan,anlaşılamayan nedir?

Enver Ýstek

metin mete
Karababa' Alıntı:
Namaz haktır.
Vakit Haktır. Kıyam haktır. Kıraat Haktır.Rükn Haktır. Secde Haktır.

Ya paylaşılamayan,anlaşılamayan nedir?

Sevgi deger kardesim,Karababa agzina sagli.
Vallahide,Billahide bende bir sey anlamadim desem yeridir.Su istismar yapilan meselelerde bir orta yol olmak lazim,sizden istiramim bir noktada bulussun arkadaslarda bizde daha iyi ortamda birbirimize kaynasalim,ilimde bulusalim sevelim sevilelim Tek bir ümmet olalim bir seyler ögrenelim.
Allaha emanet ol.Sevgi deger kardesim

hucurat suresi-9-Eğer müminlerden iki grup birbirieriyle çarpışırlarsa, hemen aralarını bulun barıştırin,

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
birincisi ehlisünnet iktirar için iftira atmaz sayın kardeşim ben hakkımı helal ettimde onlardan nasıl heleli,k alıcaksınız. çünkü osmanlı böyle bişeye kalkmamış
mezhep farkı gütmeen bütün alimlere sahip çıkmıştır. ve bu bellidir. atanalrrın hepsi münafıkların ta kendisidir amaç müslümanları parçalamak arad bozgunculuk çıkarmaktır. aksi halde ben sizden imamların birbiri hakkında söyledikleri çirkin sözü sorum avam tabakası böyle şeyler yazabilir. ama ben size birbirlerine olan saygıdan bahsettim sizce budenle birbirne saygıda bulnanlar zannediyomusun birbirleri hakkında ileri konuşurlar?
bir keresinde ehli beytten bir kişye diyorlarki imamı azam diye biri çıkmış senin ceddinin dinini değiştiryomuş. bu fi,tenyi duyunca tabi bu muhterem zat imamı azamın karşısına çıkar ve sen benim ceddimin getirdiği dini bozuyormuşsun der. imamı azam konuyu kendisine açıklar ve mübarek bunun fitne olduğunu anlar konuşmalarını yazıcaktım ama konu uzamamsın diye yazmadım. Vel hasıl fitnelere bakım imamları yargılıymayız.bu sebeple lütfen ince eleyip sık dokumdan kesinlik hükmü belli olmıyan şeyleri kim söylerse söylesin bakmayım
ehli sünnetten ayrılmamamız lazım. inşallah Rabbim bizi sıratı mustakimde kılar.

Enver Ýstek

metin mete
birincisi ehlisünnet iktirar için iftira atmaz sayın kardeşim ben hakkımı helal ettimde onlardan nasıl heleli,k alıcaksınız. çünkü osmanlı böyle bişeye kalkmamış
mezhep farkı gütmeen bütün alimlere sahip çıkmıştır. ve bu bellidir. atanalrrın hepsi münafıkların ta kendisidir amaç müslümanları parçalamak arad bozgunculuk çıkarmaktır. aksi halde ben sizden imamların birbiri hakkında söyledikleri çirkin sözü sorum avam tabakası böyle şeyler yazabilir. ama ben size birbirlerine olan saygıdan bahsettim sizce budenle birbirne saygıda bulnanlar zannediyomusun birbirleri hakkında ileri konuşurlar?
bir keresinde ehli beytten bir kişye diyorlarki imamı azam diye biri çıkmış senin ceddinin dinini değiştiryomuş. bu fi,tenyi duyunca tabi bu muhterem zat imamı azamın karşısına çıkar ve sen benim ceddimin getirdiği dini bozuyormuşsun der. imamı azam konuyu kendisine açıklar ve mübarek bunun fitne olduğunu anlar konuşmalarını yazıcaktım ama konu uzamamsın diye yazmadım. Vel hasıl fitnelere bakım imamları yargılıymayız.bu sebeple lütfen ince eleyip sık dokumdan kesinlik hükmü belli olmıyan şeyleri kim söylerse söylesin bakmayım
ehli sünnetten ayrılmamamız lazım. inşallah Rabbim bizi sıratı mustakimde kılar.

Sevgi deger kardesim,Seyfullah Putkiran ben böyle seylerle pek ugrasmak istemem ama sordun sana bir kac örnek.

Osmanlı döneminde halifeliğin, padişahlık gibi babadan oğula geçebileceği, devletin yararı için padişahların günahsız öz kardeşlerini bile öldürtebileceği şeklindeki görüş, içtihad ve fetvalar hep zorlama altında gerçekleşmiştir ve bunlar, mevcut iktidarların güçlerini devam ettirmek için dini yozlaştırmayı bile umursamadıklarını gösterir. Bu bir.

Ortaya çıkan iç sızlatıcı tabloda belki de insanı en çok güldürebilecek olaylardan biri; bu kıssacılardan Şair Külsüm'ün dilini burnunun ucuna dokundurabilen herkesin cehenneme girmeyeceğinin garanti olmasını söylemesi üzerine, vaaz ettiği cemaatin bunu denemeye başlamasıdır.
İbnul Cevzi, bu tipleri şöyle anlatır: "Bunlar arasında suratlarını her çeşit boyaya batıranlar ve bu şekilde sarımsı bir ten kazanarak, kendilerini fazla oruç tutmaktan soluk benizli hale gelmiş takva dindarlar gibi gösterenler bulunmaktaydı. Diğerleri istediği an gözyaşı dökebilmek için tuzlar kullanmaktaydı. Başka bir grup kıssacı ise allı pullu süslettikleri kürsünün tepesinden kendilerini atacak derecede gösteride ileri gitmekte veya dinleyicinin alışık olmadığı biçimde, samimiyetsiz hikayelerini abartılı jestlerle nakletmekte, kürsüyü yumruklamakta, basamakları koşar adım inip çıkmaktaydılar.” (İbnul Cevzi, elKussas vel Müzekkirin, sayfa 93) Bu iki.

Ebu İsmet Nuh gibi Kuran'ın her suresinin faziletleri hakkında hadis uyduranlar da vardır. Peygamberimiz'i yüceltmek için Peygamber'in üstünlüklerine dair hadisler üretenler mevcuttur. Bu uydurucuların kendilerini savunmak için şöyle söyledikleri aktarılır: "Biz Hz. Peygamber adına yalan uydurmadık, bilakis bunu Peygamber'in getirdiği dini güçlendirmek için yaptık.”[İbni Hacer, Fethul Bari].

. "Biz Peygamber lehinde yalan söylüyor ve şeriatını takviye ediyoruz” (İbnul Cevzi, K. Mevzuat).

Ahmed bin el Cuveybari, Muhammed bin Ukeşa ve Muhammed bin Temim'in Hz. Peygamber hakkında 10.000'den fazla hadis uydurdukları söylenir [İbni Hacer, Lisanu'l Mizan].

. Halili'de, Şiilerin Hz. Ali hakkında 300.000 hadis uydurduğu ve Hz. Ali'nin sözlerini nasıl saptırdıkları anlatılır (Halili, elİrşad). Bu sayı, Kuran'daki ayet sayısının 50 katı kadardır. Şiilikten ayrılan bir kimse Şiileri kastederek "Allah onların canını alsın, nice hadisleri değiştirdiler” demiştir (Müslim, Sahihi Müslim).

Müslim, Ebu Zennat'dan şunu nakleder: "Medine'de yüz kişiyle karşılaştım, hepsi de güvenilirdi, ama hadisleri alınmazdı” (Müslim, Sahihi Müslim, 1. cilt, sayfa 13).

Ali bin Cafer der ki: "Ebu Naym El Fadl'dan hadis yazardık, buna karşılık bizden kıymetli dirhemler alırdı. Yanımızda kıymeti düşük dirhemler bulunursa üste para alırdı.” Fakirlerden kesinlikle hadis yazmayın tavsiyesinde bulunduktan sonra Umera bin Hafsa'nın zengin olduğunu ve yalan söylemeyeceğini, dolayısıyla hadislerinin alınabileceğini söyleyen Şube bin Haccac'a Ali bin Asım şöyle karşılık vermiştir: "Yalan söyleyen nice zengin gördük” (El Kifaye, sayfa 155).

Bak kardesim Seyfullah,istersen sana daha bir cok celiskili hadis yaza bilirim hatta bir birini cürüten tezat teskil eden, degilmidirki,Seytan rüsti(salman rüstü) ve Turan Dursun din aleyhine kitab yazdilar,sadece bu celiskiler yüzünden 1,5 milyar mümini yaraladilar.Inanabiliyormusun bize sahih hadis diye verilen"Garaniyk"(üc kugu=Lat,Uzza,Menat)kuyruklu yalanindan esinle,bir Hintli
Salman Rüstü kalkip" Seytan Ayetleri" kitabini bizim dogru diye savundugumuz
hadislerden alip,kitab yaziyor.Adam yalanimizin yalanciligini yapiyor(sözde,Resulullah bu üc putun isminin gectigi ayeti okurken,seytan vahyde korsan kisa devre yaptirmis ve ayetin icine"onlar beyaz kugulardir"diye katmis!)
Bak sevgi deger kardesimbiz irdelemessek daha basimiza cok Salman rüstüler cikar.Birde Qur`anda eksik var dedigimiz icin(Hasislere göre:RECM ayetlerini keci yedigi icin) ki hadisler böyle diyor,
Qur`an daki "Hatemül Enbiya" son elci terimini "ben nebi degilim ama resulüm"
kendini kurtarici ilan eden sahte Mehtiler Resuller cok cikar.

Allaha emanet olun.Sevgi deger kardeslerim.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
sayın kardeşim benim sahtekarlarla işim yok sen neden o zatların bana kitaplarını anltıyosunki belliki düpedüz sahtekarlar gel şöyle ehli sünnet alimlerinden bahsetsen onlarda nerede osmanlı kötülenmiş aksine övülmüş osmanlı islam edına neler yapmış buhersefinde anlatılır size risale-i nurları tavsiye ediyorum okumanızı boşa diğer kitapları okuyarak yanlış lar uğraşmayın başka olarakta mektubat-ı Rabbani de olabilir gelin gerçek din alimlerin kitaplarını okuyun asıl ders bunlarda saklı .sizin çok iyi niyetli olduğunu düşüncesiyle nacizane teklifimdir.
saygılarımla...

Enver Ýstek

metin mete
sayın kardeşim benim sahtekarlarla işim yok sen neden o zatların bana kitaplarını anltıyosunki belliki düpedüz sahtekarlar gel şöyle ehli sünnet alimlerinden bahsetsen onlarda nerede osmanlı kötülenmiş aksine övülmüş osmanlı islam edına neler yapmış buhersefinde anlatılır size risale-i nurları tavsiye ediyorum okumanızı boşa diğer kitapları okuyarak yanlış lar uğraşmayın başka olarakta mektubat-ı Rabbani de olabilir gelin gerçek din alimlerin kitaplarını okuyun asıl ders bunlarda saklı .sizin çok iyi niyetli olduğunu düşüncesiyle nacizane teklifimdir.
saygılarımla...

Sevgi deger kardesim,hangi yazarlardan bahsettigini anlamadim lütfen orada Müslim dende hadisler var.Salman Rüstüyü diyorsan veya Turan Dusunu
diyorsan onlari gec ama her seferinde islamin önüne bir delilmis gibi gelir,ben diyorumki bunlara firsat tanimayalim.Yoksa ehli sünnet veya diger guruplar beni hic ilgilendirmiyor hemde hic biri her mümini kardes bilirim onlarin yaptigindan ben benim yaptigimdan onlar sorumlu degildir.Allaha emanet ol
Sevgi deger kardeslerim

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ya sevgili kardeşim orda müsl,imdende hadis yazılabilir ama çaba imam müslüm byöle bir hadis yazmış mı işi önemlisi bu. busadece bir iddi zaman için de bu kitaplara nice hadis eklemiş yahudiler bir çok mezhebin yine altındanonlar çıkıyor. adamlşar mezhep bile kurduysalar sırf islamı parçalam için hadis yerleştirmeleri hiç de zor değil. ama dediğim gibi kolayı var ehli sünnet alimlerinin kitaplarına bakalım buyurun. siziniçten samimiyetineze inanıyorum Ve Allah sizden razı olsun diyorum.Rabbim bu sitede bulunan herkesi hidayete ardirsin. ona mülaki olanlardan eylesin nefis teskiyesi yapanlardan eylesin, hidayete vesile olan dostlarından eylesin. Allaha emanet olun

Kur'an Ehli

New member
Tüm sorunlar dinin kaynağını belirlemede yöntem, sorunundan kaynaklanıyor. Peygamberi doğru yere koymamamızdan kaynaklanıyor. Tavsiyem öncelikle, 'Elçi'ye (Resule, Peygambere) İtaat ne demektir başlığı altındaki yazıyı okuyun ve tartışmaya o başlık altında devam edelim.

Enver Ýstek

metin mete
ya sevgili kardeşim orda müsl,imdende hadis yazılabilir ama çaba imam müslüm byöle bir hadis yazmış mı işi önemlisi bu. busadece bir iddi zaman için de bu kitaplara nice hadis eklemiş yahudiler bir çok mezhebin yine altındanonlar çıkıyor. adamlşar mezhep bile kurduysalar sırf islamı parçalam için hadis yerleştirmeleri hiç de zor değil. ama dediğim gibi kolayı var ehli sünnet alimlerinin kitaplarına bakalım buyurun. siziniçten samimiyetineze inanıyorum Ve Allah sizden razı olsun diyorum.Rabbim bu sitede bulunan herkesi hidayete ardirsin. ona mülaki olanlardan eylesin nefis teskiyesi yapanlardan eylesin, hidayete vesile olan dostlarından eylesin. Allaha emanet olun

Sevgi deger kardesim,Seyfullah burad bahsettigim en önemli hadis kitabilarindan birisi.
Benim demem oki eger yahudiler mezhep dahi kurmus ise neye göre kurmus
hadislere göre.O zaman her hadisi irdelemek gerekir.Hemde en acil bicimde bütün guruplar her fikra alimleri ortak bir kurulda bunlari irdelesin.Her fikra kendine göre bir dogru bulup ona iman ediyor benim dogrum sana senin dogrun ona göre yanlis.Allah Ahat,Resullulah hak Qur`an bir eeeeeee neden bu ayriliklar bak asagida bazi örnekler veriyorum.

1. Hadis:“Biriniz evinde namazı kılar da sonra namaz kılmakta olan imama yetişirse, onun arkasında namaza dursun. İkinci kıldığı onun için nafile olur.”
İbn-i Kuteybe Hadis Müdafası 366
2. Hadis:“Bir namazı günde iki defa kılmayın.”
Ebu Davud 2/56

1. Hadis:“Kim size Peygamberimiz’in ayakta küçük tuvaletini yaptığını söylerse inanmayın.
Süneni Nesei 1-2/25
2. Hadis:“Peygamber’imiz bir kavmin süprüntüsüne varıp ayakta küçük tuvaletini yaptı.”
Buhari 1/167

1. Hadis:“Gerek küçük, gerek büyük tuvaletinizi yaparken kıbleye dönmeyin.”
Hanbel 3/12
2. Hadis:“Peygamber’imiz bir takım insanların küçük ve büyük tuvaletleri için kıbleye dönmeyi hoş karşılamadıklarından, bu bidatı (hurafeyi) kaldırmak için tuvaletini kıbleye doğru yaptırdı.”
Buhari 4/11

1. Hadis:“ Peygamber oruçlu iken hanımlarını öptü.”
İbn-i Kuteybe- Hadis Müdafası 372
2. Hadis:“Oruçluyken hanımını öpenin durumu sorul-duğunda Peygamber; “Orucu bozulmuştur” dedi.”
İbn-i Kuteybe Hadis Müdafası 372

1. Hadis:“Kan aldırmak yapanın da yaptıranın da orucunu bozar.”
Tirmizi Oruç 60/Ebu Davud Oruç 28/Buhari Oruç 32
2. Hadis:“Peygamber’imiz oruçlu iken kan aldırmış-lardır.”
Ebu Davud Oruç 29-30/Tirmizi Oruç 59/Buhari Tıp 11

1. Hadis:“Baldırları açık olan bir sahabeye Peygam-ber’imiz rastlamış ve ‘Baldırlarını ört. Baldırlar da avret yerlerindendir.’ demiştir.”
Tehzibut Tezhip 2/69
2. Hadis:“Peygamber’imiz evde baldırları açık yan üstü yatıyorlardı. Ebu Bekir izin istedi Peygamber hiç istifini bozmadan izin verdi. Ömer istedi aynı şekilde ona da verdi.”
Hanbel 1/71

1. Hadis:peygamber’imiz; “Deri işlendi mi temiz olur” dedi. Sonra ölü bir koyuna rast geldi ve “Onun derisinden faydalansanıza” dedi.
Buhari 72/30
2. Hadis: Peygamber’imiz “Ölü hayvanın ne derisinden ne de sinirinden faydalanınız.” dedi.
Hanbel 4/310,311

Bak bunlarin bazisi senin icin bazisi bir baskasi icin dogru/yanlis daha akla mantiga sigmayan yüzlercesi binlercesi mevcut.
Hic kimse bizleri Allahin dininden ali koymamali yolumuzu sasirtmamali biz eger bir ümmetsek.Allah c.c. teala Qur´anda ne diyor ; Siz öyle bir ümmetsinizki Iyiligi emreder kötülügü men edersiniz.Allaha emanet ol.Sevgi deger kardesim

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
sayın metin mete nedemek istediğimi sanırım anlatamadım ama önemli değil.
kurulun toplanmasına gerek yok zaten hadislerin sahih olanlarını bilen islam alimlerimiz var şimdi burda akla mantığa sığmayan dediğiniz hadisleri okadar güzel açıklamışki mübarekler zerre kadar soru bırakmıyorlar insanın zihninde sizlere tavsiyem işi ehlinden öğrenelim bende size mantığını anlamakta güçlük çekebileceğimiz hadisler verebilirim ama manasını zahirde aradığımız için almadığımız doğru ama bu ilimle nasiplenmiş çok kıymetli alimlerimiz işin derinliklerindeki sırları çözmüş ve insanlara anlatmaktadır. yani buğday tanesi kadar boşluk kalmamıştır cevaplanmıyan . yeterki ilim sahibine sorulsun alınmıcak cevap yok.yani hadis konusunda tavsiyem islam alimlerine danışmak ama gerçekten bu ilmi yutmuş insanlara sormanız lazımdır. işte o mübarekler hadislerin sahih olanlarını adları gibi bilirler.yani bize burda söz dahi bırakmıyolar aslında bizlerse bir yerde olmayan ilmimizle hadisleri değerlendirmeye çalıştığımız için anlamıyoruz. yapmamız gereken ilim sahibine işin sırrını sormak.

saygılarımla...

Enver Ýstek

metin mete
sayın metin mete nedemek istediğimi sanırım anlatamadım ama önemli değil.
kurulun toplanmasına gerek yok zaten hadislerin sahih olanlarını bilen islam alimlerimiz var şimdi burda akla mantığa sığmayan dediğiniz hadisleri okadar güzel açıklamışki mübarekler zerre kadar soru bırakmıyorlar insanın zihninde sizlere tavsiyem işi ehlinden öğrenelim bende size mantığını anlamakta güçlük çekebileceğimiz hadisler verebilirim ama manasını zahirde aradığımız için almadığımız doğru ama bu ilimle nasiplenmiş çok kıymetli alimlerimiz işin derinliklerindeki sırları çözmüş ve insanlara anlatmaktadır. yani buğday tanesi kadar boşluk kalmamıştır cevaplanmıyan . yeterki ilim sahibine sorulsun alınmıcak cevap yok.yani hadis konusunda tavsiyem islam alimlerine danışmak ama gerçekten bu ilmi yutmuş insanlara sormanız lazımdır. işte o mübarekler hadislerin sahih olanlarını adları gibi bilirler.yani bize burda söz dahi bırakmıyolar aslında bizlerse bir yerde olmayan ilmimizle hadisleri değerlendirmeye çalıştığımız için anlamıyoruz. yapmamız gereken ilim sahibine işin sırrını sormak.

saygılarımla...

Sevgi deger kardesim ,Seyfullah önce Allahin selami ile selamlarim.Fakat sana cevap yazmayi cok isterdim ama bugün Pusula kardesim yeni bir bölüm acti"Islami mücdeleyenle"adi altinda (Allah razi olsun)o konuya kim ne cevap yazacak diye bekliyorum ben hadisler konusunda seninle ayni fikirde degilim o nedenle seninle daha sonra bu konular hakkinda daha cok yazisiriz(birbirimizi kirmadan),Insallahu Teala bu konulara biraz ara vermek istedim.Bu sebeble
sana cevap su an yazmayacagim Hakkini helal et.Allaha emanet ol.Sevgi deger kardesim

y oglu

New member
[018.017] Güneşi görüyorsun â doğduğu vakıt kehiflerinden sağ tarafa meyleder, battığı vakıt da onları sol tarafa makaslar ve onlar, onun içinde bir geniş sahadadır, bu işte Allahın âyâtındandır, Allah her kime hidayet ederse işte o, irmiştir, her kimi de saptırırsa artık onu irşad edecek bir veliy bulamazsın

kehf suresi ayet17

KURANI KERİMİ YAKANLAR
Osman hilafetteydi Abu bek,irin oğlu Muhammet onu
1=öldürdü osmanın karısı kuranı kerimleri yatağın etrafına dizmişti fakat Osman öldürüldüğü ve kuranı kerimin onu korumadığı düşüncesiyle osmanın karısı kuran kitaplarını yaktı yaktı

2= Mevra yaktı aba müslüme sebep kuranı kerimi

3= Ayşe hz alinin üstüne harbe gitti habapul suyunda iken mızrakların ucuna kuran sayfalarını takarak yaktılar
4=70 yıl yezit padişahlık etti
İsmi azem surasını kurandan kaybettiler
Resulullah bilirdi hz ali bilirdi battalı gazi emri meya kesik baş ahmedi zemgi sultanı geyis bilirdi

Enver Ýstek

metin mete
y oglu' Alıntı:
KURANI KERİMİ YAKANLAR
Osman hilafetteydi Abu bek,irin oğlu Muhammet onu
1=öldürdü osmanın karısı kuranı kerimleri yatağın etrafına dizmişti fakat Osman öldürüldüğü ve kuranı kerimin onu korumadığı düşüncesiyle osmanın karısı kuran kitaplarını yaktı yaktı

2= Mevra yaktı aba müslüme sebep kuranı kerimi

3= Ayşe hz alinin üstüne harbe gitti habapul suyunda iken mızrakların ucuna kuran sayfalarını takarak yaktılar
4=70 yıl yezit padişahlık etti
İsmi azem surasını kurandan kaybettiler
Resulullah bilirdi hz ali bilirdi battalı gazi emri meya kesik baş ahmedi zemgi sultanı geyis bilirdi
Sevgi deger kardesim,Y oglu anladigim kadari ile sen burada QUR´ANin eksik olmasindan sikayet ediyorsun. Bu mümkün degil cünki Allah c.c. hu buna garanti vermis bizzat kendisinin korumasi altinda oldugunu söylemistir.

Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku. O’nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kudret yoktur. 18 Kehf Suresi 26,27

Rabbinin sözü hem doğruluk, hem adalet bakımından tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur. 6 Enam Suresi 115
Kitap' ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. 6 Enam Suresi 38
Su an aklima gelmedi sure numarasi "bu zikri biz indirdik biz koruruz" mealinde ayeti kerimesi var simdi onda eksik arama kimseye ne sana ne bana nede baskasina yarar saglar bize düsen onun bize verecegi Hidayet yolunu bulmak yoksa su cikardi bu yakti gibi seylerle ugrasmak yanlis oldugu kanaati tasiyorum.
Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.

burkay

New member
arkadaslar biribirinizi üzmeyin 2 tarafda kurandan bahsediyor ... hz muhammed s.v.s kuranda geçen hiçbir ters davranisda bulunmamistir ayrica hz .muhammed .s.v.s efendimize inanan bir mümin olarak kuran ehli : peygamber söyle dedi cümlesi senin allah c.c nin kainatin efendisi alemlere rahmet olarak gönderdigi yüce peygambere karsi herhangi biri sifati yakistirman beni rahatsiz etti dogrusu ... hz kurani bize o nacize insan hz muhammed s.v.s efendimiz bize tanitti ona geldi bu ayetler ve bizlere bugüne kadar geldi ... saygiyi esirgeme lütfen ... mesheplere gelince kurani kerim çok yüce bir kitap ... ilmi çok yüce çok büyük ... her insan ilmi nispetinde kurani anlar ... mesheplerde zaten bunlardan kaynaklaniyor ... sen fatiha süresini ne kadar açiklayabilirsin ? bilgin ve ilmin kadar hz muhammed s.v.s in kurani anlamasi ile diger insanlarin arasindaki anlama kapasitesi sinirlidir ... bu yüzden kimi abdesti kan bozar demesi gibi kimi igne ucu kadar kanarsa abdest tazeler kimi biraz daha büyük olunca kimi de daha farkli sekilde yorumlar ... ama hepsi sonuçda inanan insanlarin farkli sekilde uyguladiklari ibadet tarzlaridir ...

burkay

New member
y oglu : selam kardesim sen demek istiyorsunki kurani kerim o zamanlarda yakildi ve daha sonra eksik olarak simdiki döneme kadar aksetti ... kurani kerimi sadece hz ömer ilseydi ve yakilsaydi ve hz ömer ölseydi konunda hakliydin ama bu öyle olmadi binlerce insan kurani kerimi ezberledi ve harfi harfi hiçbir eksiklikle bu güne kadar geldi ... sonra birde : İsmi azem surasını kurandan kaybettiler diyorsun ... o ayrtde neler yazili idi ? kimden aldin bu kaynagi ? onu bir yazarsan sana daha detayli fikir veririz ...

Enver Ýstek

metin mete
metin mete' Alıntı:
Sevgi deger kardesim ,Seyfullah önce Allahin selami ile selamlarim.Fakat sana cevap yazmayi cok isterdim ama bugün Pusula kardesim yeni bir bölüm acti"Islami mücdeleyenle"adi altinda (Allah razi olsun)o konuya kim ne cevap yazacak diye bekliyorum ben hadisler konusunda seninle ayni fikirde degilim o nedenle seninle daha sonra bu konular hakkinda daha cok yazisiriz(birbirimizi kirmadan),Insallahu Teala bu konulara biraz ara vermek istedim.Bu sebeble
sana cevap su an yazmayacagim Hakkini helal et.Allaha emanet ol.Sevgi deger kardesim

Sevgi deger kardesim,Seyfullah cok bekledim ama be bölüme kimseler gelmedi her halde yazacak birseyler bulamadilar sana artik cevap yazmaya geldim kusura bakma Hakini helal et.
Diyorsunki hic bosluk kalmamis hadislerin aciklamasinda simdi bende sana örnekler yazayim onlarida cevaplarsan sevinirim.
Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: “ Resûlullah a.s.v. buyurdular ki :
“ Cehennem içerisine âsiler atıldıkça: “ Daha var mı?” demekten geri durmaz. Bu hal, Rabbu’l-İzze’nin cehennemin içine ayağını koyup, iki yakasını dürüp birleştirmesine kadar devam eder. işte o zaman Cehennem: “Yeter, yeter. İzzet ve keremine yemin olsun yeter” der. Cennette fazlalık devam eder. Allah, ona mahsus yeni bir halk yaratır ve bunları cennetin fazla kısmına yerleştirir." Buhari, Tefsir, Kâf 1. Eymân 12. Tevhit 7, Müslim, Cennet 37, ( 2848), Tirmizi, Tefsir, Kaf, (3268) )"

Görüldüğü gibi, cehennemin doldurulması konusunda uydurdukları hadis Kur’an’a ters düşmektedir nasilmi?
- Dileseydik, herkese hidayetini verirdik, (herkesi doğru yola getirirdik). Fakat (hikmetim uyarınca) benden (çıkan) şu söz gerçekleşecektir: “mutlaka cehennemi, cinlerden ve insanlardan bir kısmıyla tamamen dolduracağım.” 32/13
Ancak Rabbının merhamet ettikleri, (Bu ihtilaftan) istisna teşkil ederler. Zaten Allah, onları bunun için yaratmıştır. Ve böylece, Rabbının “muhakkak cehennemi hep cin ve insanlarla dolduracağım” sözü yerine gelmiş olacaktır. 11/119
Bu ayetlere tam tamina zit,cünki orada cehennemi ayagiyla,cenneti hic dünyaya gelmemis bir yeni halk(imtihana tabii tutulmamis bir halk) ile dolduruyor (hasa),birde Yüce Allaha C.C. ayak isnat ederek, buda yetmiyor Allaha reva görülen su ceheneme atiyorlar(orada ayagini cehennemin üzeri degi orjininde icidir “fiyhe” Ici demektir aleyhe diye gecmez).
Bak ayette ne diyor Allahu C.C. cehennem tamamen cinler ve insanlarla dolacaktir hüküm kesindir cünki Allah C.C. söz vermistir.
Sevgi deger kardesim,daha devamla gelecek Insallah sende o ulemanin aciklamalarini yazarsin bakalim ne diyorlar.Allaha emanet ol.

Üst Alt