Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eksiksiz Kitap

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
25. 9/TEVBE-63) E lem ya’lemû ennehu men yuhâdidillâhe ve resûlehu fe enne lehu nâre cehenneme hâliden fîhâ, zâlikel hızyul azîm(azîmu).
Allah ve O’nun resûlüne karşı, kim haddi aşarsa, artık onun için mutlaka orada ebediyyen kalacağı cehennem ateşinin olduğunu bilmiyorlar mı? İşte bu, büyük rüsvalıktır (rezilliktir).

Kur'an Ehli

New member
seyfullah putkıran' Alıntı:
sadece senin ehlisünnette olmadığını düşünüyorum ve ehli sünette olanlarıda dinleme gib bir zahmette bulunmuyorsun . Kuran-ı kendin yorumlayıp düşünüceğimne inanıyosun bende sana ayetleri yazdım bundan sonra dilediğini inşallah Rabbimi yanlış olanımızı doğruya iletir ikimizide hidayete erdiri Efendimizin gitiiği sıratı musatakimden gitmeyi nasip eder Alemlerin Rabbi. Amin. Yoksa gidişin hayra değil Ama nede olsa ümmet 73 fırkaya ayrıldı sende bu fırkalaradan birine girmişsin . inşallah kurtulanlardan oluruz.

Sayın seyfullahputkıran,

Ben hiç bir fırkada değilim. Benim bir mezhebim yok. Mezhebim olmak zorunda da değil. kur'an fırkalara bölünmememiz gerektiğini söylerken, ben bir de bir fırkaya mı uyacağım?

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.

6 Enam Suresi 159

Ben bu ayetteki kişiler gib olmak istemezken, siz fırkalara bölünenler, neden beni de zorla bir fırka içine sokmak istiyorsunuz?

Peygamberin mezhebi neydi? 4 Halifenin mezhebi neydi?

Tüm bu bölünen fırkaların ortak kabul ettiği tek kaynak kuran iken, neden bu kitap etrafında birleşmezler? Neden birbirlerini sapık olarak ilan ederler? Allah tan daha mı iyi biliyorlar?

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
3.O, hevâdan (arzularına göre) konuşmaz.
4. O(nun konuşması kendisine ) vahyedilenden başkası değildir.

Necm suresi 3-4 ayet

efendimizin sünnetlerini ve hadislerini kabul etmemek bu ayeti reddettmekti,r bu ayetleri reddetmekte düpedüz şirktir. siz mutezile mensunu zaten mutezile ehl-i sünnet olmadığını bildirmiş sapıkın bir yola sapmış akıl edenleride bu yoldan vaz geçmiştir. ehl-i sünnet olmadığını kabul etmek sartı mustakimde olmamak Allah'ın ayetlerini danışmaksızın kafasına göre yorumlamaktır. işte buda en büyük saygısızlıktır.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
birincisi burad anlaşılıyorki siz mezhepler hakkındada bilgiye sahip değilsiniz ve sadece çamur atıyosunuz ve ehli sünnet alimlerine iftira atıyosunuz ve Rabbim bunu yanına keisnlikle bırakmıcaktır 4 mezheoten hiçbiri birbir hakıında sapıtmış demediği gibi imamları birbirlerine oldukça saygı göstermiş ve herbirin hak olduğunu beyan etmiştir bunu sebebide Efendimizn hadislerinde mevcuttur tabi sen okumk öğrenmek yerinde sadec çamur atyosun ki bunu ıspatla bakalım 4 mezhebin imamlarından hanigis bi diğerine sapıtmış demiştir;? ifitraların sana yarar sağlamıcaktır. Adınıda değştir kuran ehli değilsin sen farkında olmıyarak girdiğin fırka sebebiyle ehli delalettesin.
ve bakıyorum yazdığım ayetlerden de ders almamışsın.

Kur'an Ehli

New member
3.O, hevâdan (arzularına göre) konuşmaz.
4. O(nun konuşması kendisine ) vahyedilenden başkası değildir.

Necm suresi 3-4 ayet

efendimizin sünnetlerini ve hadislerini kabul etmemek bu ayeti reddettmekti,r bu ayetleri reddetmekte düpedüz şirktir. siz mutezile mensunu zaten mutezile ehl-i sünnet olmadığını bildirmiş sapıkın bir yola sapmış akıl edenleride bu yoldan vaz geçmiştir. ehl-i sünnet olmadığını kabul etmek sartı mustakimde olmamak Allah'ın ayetlerini danışmaksızın kafasına göre yorumlamaktır. işte buda en büyük saygısızlıktır.

Hem ayet örneği veriyorsunuz. Hemde hala bana sataşıyorsunuz , sapık diyorsunuz. O ayetlerde ne diyor? Bir baksanıza. Peygamber vahy den başkasına uymaz. Vahy ne? Kur'an . Kur'andan başka vahy ler de mi var?

Ehli sünnet olmak mı gerekirmiş iman etmiş olmak için? Hangi ayet? Hadisleri reddetmek şirktir diyosunuz? Hangi ayet? Bu ayetleri reddettiğini söyleyen kim? Sen önce ayetleri oku da. Sen kurtul şirkten.

Kur'an Ehli

New member
birincisi burad anlaşılıyorki siz mezhepler hakkındada bilgiye sahip değilsiniz ve sadece çamur atıyosunuz ve ehli sünnet alimlerine iftira atıyosunuz ve Rabbim bunu yanına keisnlikle bırakmıcaktır 4 mezheoten hiçbiri birbir hakıında sapıtmış demediği gibi imamları birbirlerine oldukça saygı göstermiş ve herbirin hak olduğunu beyan etmiştir bunu sebebide Efendimizn hadislerinde mevcuttur tabi sen okumk öğrenmek yerinde sadec çamur atyosun ki bunu ıspatla bakalım 4 mezhebin imamlarından hanigis bi diğerine sapıtmış demiştir;? ifitraların sana yarar sağlamıcaktır. Adınıda değştir kuran ehli değilsin sen farkında olmıyarak girdiğin fırka sebebiyle ehli delalettesin.
ve bakıyorum yazdığım ayetlerden de ders almamışsın.

4 mezhep birbirini zamanında az mı sapık ilan etti. ,sonunda baktılar ki olmayacak. Birleşmeye karar verdiler. Ayrıca islam deyince akla 4 mezhep mi geliyor? şiiler müslümanım demiyor mu? Vahhabiler müslümanım demiyor mu? Siz de onları sapık ilan etmiyo musunuz? Mezhep deyince , fırka deyince neden hemen aklınıza 4 mezhep geliyor? Onları niye dışlıyor sunuz?

Kur'an Ehli

New member
Ben fırkaları dışlıyorm . sen hala ben bir fırkaya sokmakta ısrarcısın :(

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Bu ayet sorduğun soaruların hepsinmi barındırıyor ama görmemek için çaba harcıyor ve inkar ile şirke giriyosun. kurtulmak için ehlisünnet olmak zorundasın. ehli sünnet Efendimizin yaptıklarını yapamn demek Efendimizde ayette de görüğün gibi nefsi değil vahiyle hareket ediyor yani Rabbim ne emrettiyse öyle bağlantı kurun bakalım ortaya ne çıkıyor. Efendimizin yaptığını kabul etmiyen böylelikle onun uyguladığı vahiyde kabul etmemiş oluyor be da düpedüz şirktir. bakıyorumda kalkmış bana Efendimizden daha iyi anlıyomuş gibi kuranı yorumlamaya kalkıyosun bu ayrıca Efendimize saygısızlıktır. tekrar diyorum ilk önce ortaya attığınız konuların kaynbaklarını belirtinde bilelim bunu hatırlatmaktan yoruldum.

Kur'an Ehli

New member
Sen bana kaç kaynak verdin şimdiye kadar. Sen bana kaynaklarını getirene kadar sana kaynak yazmayacağım. Ben boşunna burada durmadan sana kaynak yazıyorum. Kimin umrunda sanki.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ya ne kaynağüından bahsediyosun. böyle bir kaynak yok . şimdi baktın çıkamıyosun işin içinde hemen kayank falan vermicem de. sen şuna asıl açık açık veremiyorum çünkü bilmiyorum desene. sadece laf olsun di,ye söyledim desene! güldürme beni

Kur'an Ehli

New member
Ben kaynağını belirtirim arkadaşım. Kaynağım da var. Şöyle bir geriye bakta nelere kaynak vermişim gör. Sen de kendin kaynak mı vermişsin bak. Kİm sallıyor, kim destekli konuşuyor bak. Seninle polemiği bitiriyorum.

pusula

New member
seyfullah sen neler diyorsun(!) adam ne kadar destekli konuşuyor görmüyor musun... biz uydur uydur konuşuyoruz... o ise bir insanın yazdığı bir kitabdan nakil getiriyor!!!

"resulün biri bir gün kalkmış. yaw napsak da zengin olsak demiş. oturmuş yazdırmış bir kitap. bestseller olmuş. adam da yolu bulmuş..."

bunu itikat edebilecek kadar aşağı düşen birisine artık ne denir ki?

ah neyse ehl-i sünnetten birileri ne demiş bir bakayım :

"Şimdi, ey mülhid-i bîhuş! "Muhammed-i Arabî (a.s.m.) akıllı bir adamdı" deyip geçme.

Çünkü şu umur-u gaybiyeye dair ihbârât-ı sadıka-i Ahmediye (a.s.m.) iki şıktan hâli değil:

Ya diyeceksin ki, o zât-ı kudsîde öyle keskin bir nazar ve geniş bir dehâ var ki, mâzi ve müstakbeli ve umum dünyayı görür, bilir ve etraf-ı âlemi ve şark ve garbı temâşâ eder bir gözü ve geçmiş ve gelecek bütün zamanları keşfeder bir dehâsı vardır. Bu hal ise beşerde olamaz; eğer olsa, Hâlık-ı âlem tarafından verilmiş bir harika, bir mevhibe olur. Bu ise, tek başıyla bir mucize-i âzamdır.

Veyahut inanacaksın ki, o zât-ı mübarek, öyle bir Zâtın memuru ve şakirdidir ki, herşey Onun nazarında ve tasarrufundadır. Ve bütün envâ-ı kâinat ve bütün zamanlar Onun taht-ı emrindedir. Defter-i kebirinde herşey yazılıdır; istediği zaman talebesine bildirir ve gösterir.

Demek, Muhammed-i Arabî Aleyhissalâtü Vesselâm, Üstad-ı Ezelîsinden ders alır, öyle ders verir."

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Şimdi, ey mülhid-i bîhuş! "Muhammed-i Arabî (a.s.m.) akıllı bir adamdı" deyip geçme.

Çünkü şu umur-u gaybiyeye dair ihbârât-ı sadıka-i Ahmediye (a.s.m.) iki şıktan hâli değil:

Ya diyeceksin ki, o zât-ı kudsîde öyle keskin bir nazar ve geniş bir dehâ var ki, mâzi ve müstakbeli ve umum dünyayı görür, bilir ve etraf-ı âlemi ve şark ve garbı temâşâ eder bir gözü ve geçmiş ve gelecek bütün zamanları keşfeder bir dehâsı vardır. Bu hal ise beşerde olamaz; eğer olsa, Hâlık-ı âlem tarafından verilmiş bir harika, bir mevhibe olur. Bu ise, tek başıyla bir mucize-i âzamdır.

Veyahut inanacaksın ki, o zât-ı mübarek, öyle bir Zâtın memuru ve şakirdidir ki, herşey Onun nazarında ve tasarrufundadır. Ve bütün envâ-ı kâinat ve bütün zamanlar Onun taht-ı emrindedir. Defter-i kebirinde herşey yazılıdır; istediği zaman talebesine bildirir ve gösterir.

Demek, Muhammed-i Arabî Aleyhissalâtü Vesselâm, Üstad-ı Ezelîsinden ders alır, öyle ders verir."

işte bu sırra bir vakıf olsa
oda işi kavrıcak ama inşallah kavrar ilerde

Kur'an Ehli

New member
Sayın pusula

"resulün biri bir gün kalkmış. yaw napsak da zengin olsak demiş. oturmuş yazdırmış bir kitap. bestseller olmuş. adam da yolu bulmuş..."

bunu itikat edebilecek kadar aşağı düşen birisine artık ne denir ki?

Alıntı: pusula

Burada ne demek istediniz?

Enver Ýstek

metin mete
4 mezhep birbirini zamanında az mı sapık ilan etti bu cümle başlı başına yanlıştır ve kaynaksız ve sadec bir iftiradır bunun kaynağını hala bekliyorum.........

Sevgi deger kardesim,istedigin kaynagi ben versem kizarmisin.Hakkini helal et.

Hanefi mensuplarının bu şekildeki uydurmasını görebiliriz: "ümmetimde imam Şafii adında bir kimse ortaya çıkacaktır. O ümmetime şeytandan daha zararlı olacaktır. Ve yine ümmetim arasından adına Ebu Hanife denecek bir kimse gelecektir ki, o ümmetimin ışığıdır” (İbnu Arrak, Tenzihus Şeria, 2. cilt, sayfa 14). Bu arada Şafii taraftarları da boş durmaz ve kendi imamlarını kurtaracak hadis uydururlar: "Kureyş alimi (İmamı Şafii) yeryüzünün her yerini ilimle dolduracaktır.” Maliki mezhebi taraftarları hiç durur mu, onlar da kendi hadislerini açıklarlar: " İlim talebi için bir gün gelecek develerin boyunları vurulacak (yani uzun seyahatlere girişilecek) da Medine aliminden (İmamı Malik) daha alim birisi olmayacak.”
Sunni mezheplerde durum böyleyken Kaderiyecilerin de nasıl hadis uydurduğu eski bir Kaderiye mezhebi üyesi Ebu Reca Muhriz'e dayandırılarak anlatılır: "Kaderiyecilerden kesinlikle bir şey rivayet etmeyiniz, vallahi biz insanları mezhebimize çekebilmek için hadisler uydurur ve bu hareketimizle de sevap kazanacağımızı umardık. Ben bu suretle Kaderiye mezhebine dört bin kişi kattım.” (Er Cerhu Ve'l Tadi'l, 1. cilt, sf. 32)

Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
sizinde dediğiniz gibi bunlar fitnedir olabilir ama hiçbir zaman mezhep imamları böyle birşey dememişlerdir hatta imamı şafi imamaı hanefinin ikjici soydan talebesi syalır hatta imamı şafi, imamı hanefinin kabri yakınlarında imamı hanefinin buyurdu esaslar uymuştur saygı itibariyle e hepsi birbirini yad ile anmıştır bende hanefi mezhebindeyima am şunu size rahatlıkla söyleyebilirim imamı şafinin gittiği yoldan giden hidayete erer ve diğerlerininde. ben sizden imamların birbirleri hakkında beyan ettiği suçlamalırı sordum gelelim hadislere bunları enaz bir gerçek değildir. diğerlerinde sorun yoktur.onun için bu sizin iftiranızı aklamaz!

Üst Alt