Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dünya ve Ahiret İçin Bir Dua.

cüneyt

New member
Euzi billahi mine-ş şeytani`r- racim.Bismillahirrahmanirrahim.Elhamdü lillâhi rabbil'âlemin.Allahümme salli ala seyyidine muhammed.

Ey Alemleri Yaratan Yüce Allahım
İçinde Bulunduğumuz bu kargaşadan bizi kurtar.Savaşları durdur, dünyada adaleti ve barışı hakim kıl Ey Yüce Allahım.Müslümanları savun.Tüm insanları sana uygun hale getir.Bize dünyada ve ahirette nimetler ver.Allahım peygamberlerin ve meleklerin adına leke düşmesin.Bizi övdüğün ve koruduğun insanlardan eyle.Bize sabır,cesaret ve ahlak ver.Allahım bizi ve neslimizi sana şükredenlerden,namaz kılanlardan ve Hakkı savunanlardan eyle.Allahım kalplerimizde inananlara karşı kin bırakma.Sen affeden ve merhametli olansın.Allahım bize fazl-ı kereminden ver.Bizi doğru yola ilet.Allahım bana ve müminlere katından güç ve rahmet ver.Kalplerimizi eğriltme imanımızı yücelt.Kalplerimize rahatlık ver.İşlerimizi kolaylaştır.Ey Yüce Allahım zalimden,hasitten ve tüm şeytanlardan bizi koru.Hakkımızda hayırlısını ver.Bizim,atalarımızın ve evlatlarımızın günahını affet,bizi bağışla,tövbemizi kabulet.Allahım bizi bu dünyada ahirette ve kabirde azaptan koru.Allahım senden, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammedin (s.a.v) bize şefaat eylemesini diliyorum.Bizi kıyamette onun yanından ayırma.Ecrimizi artır.Bizi Adn ve firdevs cennetlerine koy.Sen herşeye hakim ve çok cömert olansın.Ey yüce Allahım Vefat eden mümilere rahmet eyle.Peygamberlere, Hz.Muhammed (s.a.v) efendimize aline ve ashabına salat-u selam olsun.Allahım sana şükürler olsun.Ey yüce Allahım dualarımızı kabul eyle.Amin

Vesselamün alel mürseliyn velhamdü lillahi Rabbil âlemin.
Bismillahirrahmanirrahim.Elhamdü lillâhi rabbil'âlemin. Errahmânirra-hîm. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâtal müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.Amin.

mehmet_16

New member
Allah kabul etsin.
Fakat ilk ve son satırlar keşke türkçe olsaydı da daha iyi anlasaydım.

mhmt

New member
AMİN..güzel dua etmişin..nekadar da gerekli bu zaman bunlar..hoş..herzaman gerekli gerçi ama. neyse..bizde bişi yapsak artık..yatarak din yaşıyoruz..ben namazımı kılarım..orucumu tutarım..cebimdeki paranın bi kısmını fakire filan veririm..az sonrada yaşlanınca yani param varsa hacca giderim..eeeeeee
cenneti benden başka kim alacak..töbe töbe..bu nebiçin din anlayışdır yarabbim..allah bizi bundan kurtarsın..en berbat düşünce sistemine bakınız..işte budur..böyleleri çok oldukça biz daha çookkk çekeriz..israil canımıza ot tıkar..amerika dibimizdeki ülkede kadınların ırzına geçer..bizizm aptal zihniyette ordaki gavurun amacını görmez.."kendileri hakettii"der..filistinde ırak öyle..ii hakettiler diyelim...sonra....bırakalım ölsüner ölemi..madem müslümansın..orda bombalanan camileri yakılan kuranları görmüyormusun..madem müslümansın"onlar haketti" en azında bi dua etsene..

Üst Alt