Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Din Görevlileri Sempozyumu: Tebliğ başvurusu Daveti

kenzimahfii

New member
SEMPOZYUM DAVETİ

YECDER

“DİN GÖREVLİLERİ SEMPOZYUMU”

“YAYGIN DİN EĞİTİMİ VE UYGULAMALARI”

(22 MAYIS 2010 - İSTANBUL)

Değerli Din Görevlileri;
Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği (YECDER), cami merkezli yapmış olduğu yaygın eğitim faaliyetleriyle adını duyurmuş, başlatmış olduğu birçok ilk ile Türkiye’de bazı hizmetlere öncülük etmiştir. Din hizmetlerinin uygulayıcıları tarafından paylaşılması Yunus Emre Camiinin en büyük arzusudur. Bu düşüncelerle YECDER; yaygın din eğitiminde uygulama, tecrübe ve birikimlerin paylaştırılması ile, alanın icracıları olan “Din Görevlileri”nin sorunlarının konuşulmasını sağlamak amacıyla bir sempozyum yapılmasını kararlaştırmıştır. Sunumlarda paylaşılan uygulamaların din görevlilerine örneklik sunacağı ve sempozyumun din görevlilerinin motivasyonunu yükselteceğine inanılmaktadır.
Bu bağlamda YECDER olarak, ülkemizin herhangi bir köşesinde görev yapmış veya yapmakta olan bütün din görevlilerini “Yaygın Din Eğitimi ve Uygulamaları” konulu sempozyum davetine icabet etmeye çağırıyoruz. Katılımcıların ağırlıklı olarak din eğitimi ve hizmetleri alanındaki uygulamalarını paylaşabilecekleri bu sempozyumda ele alınabilecek konular aşağıdaki gibi olabilecektir:
§ Din görevlisi ve çevre ilişkisi / İmam – Cemaat ilişkileri,
§ Kur’an Kurslarında eğitim öğretim sorunları,
§ Yaygın din eğitiminde karşılaşılan güçlükler,
§ Örnek din görevlileri ve uygulamaları,
§ Yaygın din eğitiminde öğretici yetiştirme ve sorunları,
§ Din görevlilerinin sosyal ve ekonomik sorunları, bu sorunların din eğitimine yansımaları,
§ Yaygın din eğitiminde öğretici – öğrenci ilişkileri / Sınıf yönetimi / Rehberlik uygulamaları,
§ Dini bilgilerin öğretiminde yöntem ve teknikler,
§ Yaz Kur’an kurslarında öğretim etkinlikleri,
§ Kur’an öğretimi, Hafızlık yöntem ve teknikleri,
§ Din görevlilerinin yeterlilikleri,
§ Cami merkezli yaygın eğitim uygulamaları,
§ Yaygın din eğitiminde uygulanan programların yeterlilikleri / Yeni program ve müfredat önerileri,
§ Dini mekânlar dışında uygulanan yaygın din eğitimi faaliyetleri,
§ Ve yaygın din eğitimine / “Din Görevlileri”ne dair her şey…

İLETİŞİM:
Mehmet KESKİN
0 536 247 26 33
Gökhan ERENOĞLU
0 505 485 22 04

Son düzenleme:
Üst Alt