Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Depresyon

araf01

New member
birine saplantılı bir şekilde aşık oldum.bana ilgisi yok.her neyse sanırım bunun etkisinden büyük bir boşluğa düştüm.içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor.kendime bakmaktan acizim namazımı bile kılmamaya başldım.allaha sığınmya çalışıyorum.bazen dualr ediyorum huzur bulmak için .ama bu drumdan tm 3 aydır kurtulamadım :(iş hayatına da kendimi yeterince veremiyorum çok mutsuzum.

araf01

New member
lütfen yardım edin.şimdi tm 5 ay oldu bu saplantıdan hala kurtulamadım.dualar ediyorum derine inerek henüz feraha erişemedim.

sinem52

New member
ilg alanlarınızı değiştirin farklı şeyler yapın
içten dua edin. kabul edilmedi yargısına düşmeyin sınamadır mutlak
ama dediğim gibi sosyal bişiler sizi uzaklaştırı
olmadı antidepresan alabilirsiizni dr. tavsiyesiyle
allah şifa versin

tion

New member
Depresyon, Seytan'in insana hazirladigi "en buyuk" tuzaklarindan birisidir. Kendinizi toplayin ve bu kisi ile ciddi olarak konusun, niyetinizi soyleyin. Eger sizi kesin olarak reddediyorsa uzulmeyin, cunku su ayeti hatirlayin: Al-i Imran 139: Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz. Lutfen dunyada 7 milyar insan Turkiyede 70 milyon insan oldugunu hatirlayin. Allah'in arzi cok cok genis. Bu nedenle cok cok fazla seceneginiz var. Simdi bahsedecegim ayet moralinizi kesinlikle bozmasin, cunku soz konusu olan kimseler bizlerden biraz daha farkli bir konumdalar. Ama Allah'in arzinin genisliginin dolayisiyla sizin hosunuza gidebilecek bircok insan kulunun varligini size hatirlatmasi acisindan bu ayete referans veriyorum. Allah'in meleklerinin hicret edemeyenlere olunce soyledikleri Kuran'da bahsedilen su sozu hatirlayin: Nisa 97: Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: “Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)” Onlar da, “Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik” derler. Melekler, “Allah’ın arzı geniş değil miydi, orada hicret etseydiniz ya!” derler. İşte bunların gidecekleri yer cehennemdir. O ne kötü varış yeridir. Bu nedenle arayislariniza pozitif bir psikolojiyle devam edin. Allah'in arzi genis. Allah'in yardimiyla mutlaka birini bulursunuz. Allah'a umut baglayin. Allah'a "surekli" dua edin. Mesela yolda giderken Fatiha okuyun, ve sonunda "Allah'im bana uygun, asik olabilecegim birini ver, deyin. Seytan'in size verdigi vesvese ve depresyona "inat", evet en buyuk dusmanimiz olan Seytan'a "inat" ve Seytan'a "giciklik" olsun diye Allah'a daha cok "namaz" kilin. Siz aski ariyorsunuz ama Seytan sizin asla mutlu olmanizi istemez. Bu nedenle sizi her turlu olasi vesvese ve bunun kaynaklandigi depresyona sokabilir. Yine soyluyorum, "inatla" "yine inatla defalarca" ve "yine inatla daha daha da cok istiyakla" "istiyakla" Allah'a namaz kilin. Sabirla Allah'a yalvarin. Her gun. Her ay. Siz size duseni yaptikca yani aramaya devam ettikce, Allah'in size cevap vermemesi ve onunuze secenekler koymamasi mumkun degil. Bakin Allah yine ne diyor: Bakara 45: Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah’a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir. Yani aksine istediginiz seye ulasmak icin namazinizi daha da cok arttirmalisiniz. Seytan size kotu ve moralinizi, psikolojinizi bozan seyler akliniza getirince, mesela sizi huzunlendiren, kafanizi bulandiran sarkilar dinlemenize neden oldugunda siz Allah adina bir seyler yapin. Hayir yapin. Sadaka verin. Ornek: Birine sirf hayir icin bir seyler ogretin. Seytan ile ve Seytan'in neden oldugu depresyonla savasa, her turlu hayra, her turlu iyilige tam surat devam edin. Depresyon ve Seytan'in etkileriyle ilgili bir diger arkadasa yazdigim yaziya da bakabilirsiniz.

araf01

New member
teşk tion.sorunumu bu kdr ciddiye alıp uzun uzun yazamnızdan çok etkilendim tekrardan Allah raz olsun.evet ısrarla dua ediyorum.kuran okuyorum haftanın birkaç günü.namazı düzenli kılmadığım için kendime kızıyorum .2 gün kılıp 3 gün kılmadığım oluyor mesela.ya da tam beş vakit olmuyor.mesela 2 vakitle fln sınırlı kaldıı oluyor.fakat tm olarak bağı kopramamaya dikkat ediyorum.bazen gece uyanıp huzursuzlandığımda abdest alıp geri yatıyorum ya da 2 rekat namaz kılıp dua ediyorum.2 gündür kendimi daha güçlü hissediyorum dediğiniz gibi vesveseleri susturmaya çalışıyorum.panik atak olmuştum resmen ama yenecem rabbimn izniyle .dualarınızı eksik etmeyin Allaha emanet olun ddünyada ahirette Allah yar ve yardımcınız olsun Aminn

Üst Alt