Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok Yorgunum (Bir Dua ile Merhaba)

yalnizyolcu

New member
Selamun aleyküm kardeşlerim,

Neden adıma "yalnizyolcu" ve başlığıma "Çok Yorgunum" dediğimi, sizlerle bu ilk yazımda, kendi yazdığım dua ile paylaşmak istiyorum.

"Allah'ım,
Sana yürekten inananlar olarak bağlandık, teslim olduk. Sana, peygamberlerine, meleklerine, kaderlerimize iman ettik.
Şüphesiz ki sen her şeyi hakkıyla bilensin. Pek çokları seni bilmiyor. İşte yine din uğruna savaşlar yapılıyor. Ve pek çokları gün geçtikçe uzaklaşıyorlar Kuran'dan. Ömürleri, canları ne tatlıymış meğer?
İnananlar arasında bile güven kalmadı. Kardeş kardeşe düşman oldu. Türban dediler, sağcı dediler, solcu dediler, laik dediler, dindar dediler... Böldüler...
Çok sıkıntı çekiyoruz. Ki sen bunları da hakkıyla biliyorsun. Ama onlar bilmiyorlar. Her geçen gün daha da artıyor kavgalar, bozgunluklar...
Rabbim, bizlere yardım et. Bizleri yanlışa düşmekten koru. Ve bizlere güç ver. Bizlere yardım et ki onların oyunları çocuklarımızı, torunlarımızı kandırmasın. Kendileri ile birlikte onları da kaybedenler arasına sürümesinler.
İslam'ın ahlakını yaşatabilmemiz için, şeytanın tuzaklarından korunabilmemiz için, seni unutmamamız için bize yardım et.
Öyle çetin bir sınav ki dünya hayatı. Öyle zor ki İslam'ı yaşamak. Bize yardım et. İyiyi kötüden, samimiyi münafıktan ayır. Bizleri seninle birlikte olanlarla dost kıl. Şeytan ile olanlarla değil. Bizleri koru, bizleri affet. Muhakkak ki sen, çok merhamet eden ve tövbeleri pek çok kabul edensin. Bizleri şeytandan, şeytanı da bizden uzaklaştır."

Hayatımda ilk kez olarak, biraz önce bu okuduğunuz duayı yazdım. Öyle çok yorgunum ki dostlarım. Çevremde bulunan insanların inançsızlıklarından. Onu da geçtim, inancıma hakaret etmelerinden. Öyle bir yerdeyim ki "Tanrı öldü, din halk efsanesi, 21. yüzyılda böyle şeyler kaldı mı, cenneti rüşvet görüp yatıp kalkıyorsunuz" diyorlar. Ve ben artık çok sıkıldım. Anlatsam da anlamadıkları gibi küfür etmelerinden...

Çevremde hiç arkadaşım yok senelerdir. Olmasın da! Allah bana yeter! Ama bu dünya hayatı öyle sıkıntı verici, günümüzde inanan biri için öyle büyük bir cehennem hali ki bazen yanmaktan beter.

İşte bu yüzden bu foruma kayıt oldum. Sıkıntımı gidermek için. Din kardeşlerimle bir arada olmak için...

Bize birbirimizden başka dost yok. Bunu unutmayalım arkadaşlar! Bir çoğumuz elçi gibi o kadar dağınığız ki. Böyle sitelerde birleşmezsek ne yaparız? Cemeatleşmeye karşıyım ve sadece "Müslüman" adı altında yeniden birleşmemiz gerektiğine inanıyorum artık.

Forum kurucu ve çalışanlarından Allah razı olsun. (Noktayı koyduğum anda öğle ezan okunmaya başladı ya Ümmet-i Muhammed. Gerçekten de salih kullarmış.)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yalnız olduğunu sanma, bu hissiyatlar içinde asla yalnız değilsin. Sen gibi düşünüp sen gibi hisseden binlerce kardeşin var ama herhalde imanımızın zayıflığı nedeniyle de hep susmak zorunda kalıyoruz.

Yaklaşık bir asır öncesinde İslama yapılan saldırılar bu gün yapılanlarınn yanında devede kulak gibi ama ne hikmetse bugün ortalık İslam Kahramanından geçilmiyor.

Paslanmış kalplerimizin üstüne bir de kapitalist düzenin zulüm kırbacını yiyince, zahiri gözümüz, kulağımız, idrakimiz de kapandı. Hipnotize olmuş gibi hayvani bir düzen tutturmuş gidiyoruz. İlah para, din para, İman para, imam para...

Allah (cc) bu zillete sebepler halk ettiği gibi kurtuluşlara da sebepler halk edecektir inşallah.

Hüküm yalnızca ve yalnızca, sadece O'nun...

sýyah_

New member
yanlınyolcu kardeşim çok güzel paylaşım yapmışsınız. ALLAH razı olsun sizden. Paylaşımınızda "Bize birbirimizden başka dost yok" diye belirtmişsiniz. ALLAH sizden tekrar razı olsun, biz ümmeti Muhammed (sav) olarak birleşip, hatta Cuma namazlarından görkemli bir kalabalık olarak çıkıp ALLAH'ın rızasını kazanmamız gerekiyor. Ben şunu eklemek istiyorum; sizin kadar iyi niyetli değilim, bir insanın günah işlediğini de göz önünde bulundurursak, bir insanın günah işlemesi aslında kendine olan zulmüdür, bence ALLAH'tan başka ve Muhammed'ten başka bize dost yoktur. ALLAH'ın bütün peygamberlerine ve ALLAH'a selam olsun. Bizi kendi kendimize bırakmasın, biz insanız hata yaparız sabah imanla çıkan akşam evine imansız girebilir. Merhametlilerin en merhametlisi hepimize merhamet etsin İnşallah. Cemaatleşmeye karşıyım demişsiniz ben de bir zamanlar sizinle aynı fikirdeydim. Ancak piştikçe ehli sünnet yolunda bu düşüncemin yanlış olduğunu gördüm. Ama beni yanlış anlamayın, islamı fikirleri pozitif düşüncelerle ve pozitif eylemlere dökmek için islami bir cemaate girmek bağlamında değerlendirmiyorum. benim anlatmak istediğim konuyu dağıtmadan şudur; insanoğlunun mutlaka bir manevi imama bağlı olması gerekir. O imamları seçerken bazen onlar da seni bulabilirler, dikkat edip insanları sömüren kullanan dini bir menfaat aracı olarak içtihat yapan insanlar arasından seçme. Gençler çok kolay aldatılır ve yönlendirilir ve gençler çok tehlikelidir. Onun için insanoğlu olarak ALLAH'ın indirdiği bize veridiği kurana sımsıkı sarılın, bir tane manevi imama tabi olunuz. Ben İzmir'in Tire İlçesindeki Hacı Kamil KARASU hazretlerine tabi oldum. kendisi peygamber neslindendir. Bir saltanat olarak algılamayın sakın islamı saltanatlaştırmıyorum, kendiside ben peygamberin torunuyum dememiştir. Ben biliyorum onun için size de bildiğimi paylaşıyorum. Artık karar sizin yol aynı yol Peygamber Efendimizin (sav) arkasından gidenlerin arkasından gitmeye çalışıyoruz. Umulurki ALLAH'ın rızasına kavuşmuş olan Hz. Muhammed (sav) gibi bizde ALLAH'ın rızasına kavuşuruz. Biz ondan başkasına zaten karışmıyoruz. ALLAH'tan en çok istediğimiz budur.

sýyah_

New member
Sayın yanlizyolcu kardeşim; delil istersen eğer ben seni tanımam sen beni tanımassın, Hacı kamil KARASU hazretlerinin oğlu, babasına tabi değildir. Başka bir cemaate tabidir. Ama onun oğlunun yüzü aynı Peygamber Efendiniz Hz. Muhammed'e (sav) benzer. Peygamber Efendimiz gibi yanık buğday tenli değildir, ama çok benzerdir. Bu delillerden bir tanesidir, Hacı Kamil KARASU Hazretlerinin manevi bir imam olduğuna. bende İzmir7in Tire ilçesinde yaşamıyorum, başka bir yerde yaşıyorum. Hacı Kamil KARASU hazretlerini ararken oğluna rastlayınca anladım herşeyi. Artık sizde kendi kendinize pişin ALLAH'ı sevin ALLAH'ın rızasına kazanmak için ALLAH'a yalvarın, sizi Peygamber Efendimizin yolundan gidenlerle birlikte gitmeye nasip etsin İnşallah. hem ALLAH'ın (c.c) hem Peygamberimizin (sav) selamı hepinizin üzerine olsun.

Üst Alt