Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çocuğunuzun İsmi Ne?

mesafe

New member
maşeallah allahumme barik fikk 9 evladınız var öğrencinizde olsa...aslında iftihar ediyorum böle çok çocuklu ailelere...inşeallah bizimde böle 9-10 tane çocuklarımız olur hakikatte (hayırlı ise tabii)ada gelince efendimizin isimlerinden başlar sahabe annelerimizin ismiyle bitiririz fena mı olur?çok güzel olur vala..nasib...

Son düzenleme:

Enver Ýstek

metin mete
Selam ile;

Muhammed ÖkkesAlp..

Durdane Bilge...

Fadima Ayca...

Muhammed AK.SatukBugra..

Muhammed Nurullah Enver..

Hali hazirdakiler gelecekteki isdediklerim;

Istemi...

lteris...

Timurlenk...

Cicek Banu..

vs vs devam ediyor ama sanirim cok zor....Selam ile..

Enver Ýstek

metin mete
Timur tamam ,lenk e gerek yok aslında..

Emir Timur daha uygun olur bence..

Neden?Ben oglum olursa illaki Timurlenk istiyorum cünki Timur coktur ama Timurlen bir tanedir.Aksaklik konusuna gelince bu bile bence bir payedir,yani sakatligin Cihangir olmaya engel olmadiginin en güzel isbatidir sanirim.Emire gelince neden Emir?Timurlenk emirmiydi yoksa Hanmiydi(Kahan).Kendi dilinde neyse onu söylermisin?

P

Peris

Guest
Tarihe Əmir Teymur olarak geçmiş. Han olamazdı, Əmir daha büyük. Vallahi isim konusunda büyüyümüzsünüz siz nasıl isterseniz, hayırlısı olsun

Enver Ýstek

metin mete
Tarihe Əmir Teymur olarak geçmiş. Han olamazdı, Əmir daha büyük. Vallahi isim konusunda büyüyümüzsünüz siz nasıl isterseniz, hayırlısı olsun

Han olamamasinin tek nedeni Altin ailesinden olmamasidir,ama bize göre Her basarili Türk Altin ailedendir.TIMURLENK bana göre en güzel tanimidir...Selam ile...

P

Peris

Guest
Manası ola bilir. Vazife, Menseb başka. O zamanlar bir devletde her şehrin kendi Hanı vardı. Ama Emir bir olur, devletin emiri. Devlet kuruluşu böyleydi.

Enver Ýstek

metin mete
Manası ola bilir. Vazife, Menseb başka. O zamanlar bir devletde her şehrin kendi Hanı vardı. Ama Emir bir olur, devletin emiri. Devlet kuruluşu böyleydi.

Selam ile;Söyle diyelim mesela;Yavuz Sultan selim evveli Han.burdaki han tek merci olusundandir.Hanlik bir bütünlük gösterkesidir her sehrin yöneticisi"Sancak beyligi"yani bugünki adi ile Vali oluyor.

P

Peris

Guest
Alleyküm selam
Ama Emir Teymur zamanında ve döneminde değil.

Üst Alt