Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: ÇAPANOĞLU: Genel olarak mesaj kirlili

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
User: ÇAPANOĞLU
Infraction: Genel olarak mesaj kirliliği, konuyla ilgisiz mesaj veya topikler

Administrative Note:
Message to User:Original Post:
Sen çok yaşa e mi fetih
Nerden bulursun bu hikayeleri, dikkat ettim hep senden geliyor bu tarz hikayeler..

Bak bir hikaye de benden..

Yaş 20, Kung-fu nun zirvelerinde esip duruyoruz, Kırıkkaleye müsabakalara gittik, aramızda 7 adet yabancı sporcu mevcut, ikisi japon, ikisi alman, ikisi tayvanlı ve bir israilli.. İsrailli 6 senesini istanbulda geçirmiş ve kung-fuyu orada geliştirmiş.. Müsabaka dışında bol bol tartışıyoruz, adam müthiş tevrat bilgisine ve tarihine sahip, Yukarıdaki hikayeyi anlatınca, gözleri büyüdü, hayretlere düçar oldu, bir hal oldu garip.. Sebebini sorunca, aynı hikayenin birebir aynısının kendi dini kitaplarında da mevcut olduğunu, orada Hz. Musa'ya atfedilen yerlerin burada hz. Muhammed'e atfedildiğini anlatınca bu sefer benim gözlerim büyüdü ve hayretten donakaldım..
Dedi ki:
Yahudileşmiş (Yahudiler farklı, yahudileşenler farklı algılanırmış İsrail'de) milletimiz o kadar herşeyi eşeleyip deşelemek hastalığına tutuşmuşlar ki, Hz. Musa'nın insanlığa değil de hayvanlara gönderildiğini ima etmek ve yaymak için oturup böylesine absürd bir hikayeye imza atmışlar.. Ama, sizde de yahudileşme meylinin varolabileceği ihtimali şu ana kadar bende sıfırdı, şu andan itibaren İSLAM deyince biraz düşünmek zorunda kalacağım, çünkü bizimkilerin hastalığı sizede siret etmiş...

Bu bir Yahudinin bizlere bakışaçısıydı ama, belkide benim gerçek İSLAM ile tanışmam serüvenini başlatan bir milattı..

Sevgili kardeş, bilmeden de olsa, kokmuş siyonist inancına hizmet eylemeyelim, gerçekten bu hikayeler İSLAM ile uzaktan yakından alakalı değildir..

Hayırlı akşamlar kardeş..

mhmt

New member
ceza genel düşünülerek bu yazıya verildi zannımca.. yoksa tek bu yazının ele alındığını sanmam..

haa, genel olarak saygıdeğer ÇAPANOĞLUna ceza verilmeli gibi bişey demiyorum.. bu benlik değil..

selametle..

fetih

New member
Bu yazıda ceza unsuru yoktur.

Fatih kardeşim, hata etmişin.

Bu yazıda ceza unsuru vardır kardeşim niçin vermişiz bi bak

Infraction: Genel olarak mesaj kirliliği, konuyla ilgisiz mesaj veya topikler

Çapanoğlu bu cevabı ile bu kadar güzel ve ciddi bir konuya nasıl cevab yazmış ona bakalım DALGA amaçlı bu cezayı gerektirir

Kendisinde peygamber sevgisi yoksa bu bizi ilgilendirmez bizim sevgimize çamur atmasın

mhmt

New member
HAyırlısı olsun:)

selametle...

fetih

New member
Sen Ve Sevdam Varmı Gerisi..?

Sen Ve Sevdam Varmı Gerisi..?

SEN VE SEVDAM... VAR MI GERİSİ...

Medine'desiniz....
herşeyinizi bırakıp düştünüz aşkın peşine
Sevdalıya kavuşmak için can atıyorsunuz
YA RASUL ben geldim deyip
hıçkırıklara sığınıyorsunuz

Özlemin sona erdirmek için
Ravza ya ayak basıp
oyy yoluna bedenimi paramparça edeceğim
dediğiniz....

O nu kimse kadar sevmediniz...
Sevemediniz....
Ateşler içinde kaldınız
Hiç bişeyin farkında değilsiniz...
Ravza da olmanın bile...

Sesiniz kısık olarak ağlıyorsunuz
ve iki elinizi Rahman a açıyorsunuz
Sevdalım ben geldim deyip
öylece oraya yığılıp kalıyorsunuz

.....

Sonra...

Konuşuyor ve içinizi aşk ile yakmaya başlıyorsunuz
Rasule "ben hani senin adına şiirler yazan..
sonrada onlarla dertleşip seni hatırlayan..
Ey Resul şimdi sana layık şiirleri nasıl bulupta yazayım??
ben kime seni sevdiğimi anlatayım...."

adımı ne koyarlarsa koysunlar...
ister ferhat ister mecnun ister deli...
ben aşkından eriyip kül olmuşum
Var mı gerisi....

lehçem yetersiz ...
yorgunum, özledim sevdalım özledim
yağmuru bekleyen kurak toprak gibi..
Kapında köle olmaya hazırım
Yeter ki vuslat bitsin
Gözümde yok bişey
Sen ve Sevdam
Var mı gerisi....

Güllerin efendisi....

Allahumme salli ala seyyidina Muhammed

Allahumme salli ala seyyidina Muhammed

HİKAYE UYDURMA diyenler olsa da ''ANAM BABAM SANA FEDA OLSUN YA RESULALLAH''

nurþeyma

New member
Bir adam daha önce bir cinayet işlese. İlişilmese daha sonra yolda yürürken "senin yürümeni beğenmedim, yine adam öldürme ihtimalin var,sana ceza veriyorum" dense ne denir?

Hak başka hakikat başkadır. Bunları birbirine karıştırsan Adil olamassın. Bu mesele Ümmetin en büyük vartasıdır. Tamir şarttır.

Çapanoğlu kardeş hakikati söylemedi, diyerek hakka aykırı hareket etmek neresi adil.
Fatih kardeşi çok seviyorum. Bu sevgimi hatalı hareketini desteklemek değil desteklememekle gösteriyorum. Taki adil olmadığına inandığım bu fiilinden vaz geçsin.
Muhabbetle

Güzel bir tesbit, hak adına, hakikat adına, adaletli olma adına size katılmamak mümkün değil ama ben işin başka bir boyutunu ele alayım,
sitede yeniyim henüz isimlerini bilmiyorum tam olarak ama, sanırım birçok möderatör var, burada fetih kardeş kendine hakaret edildiğini düşünmüş, olabilir, ama hiç olmazsa başka bir möderatöre rica edip cezayı ona kestirseydi, daha mantıklı olurdu, şu haliyle sanki işin içine nefis girmiş gibi gözüküyor..
Aslında ben ceza taraftarı biri değilim, Allah'ın hür yarattığı insanlara kilit vurmak haddimiz olmamalı diye düşünüyorum.. Herkese Adil bir hayat diliyorum..

fetih

New member
Güzel bir tesbit, hak adına, hakikat adına, adaletli olma adına size katılmamak mümkün değil ama ben işin başka bir boyutunu ele alayım,
sitede yeniyim henüz isimlerini bilmiyorum tam olarak ama, sanırım birçok möderatör var, burada fetih kardeş kendine hakaret edildiğini düşünmüş, olabilir, ama hiç olmazsa başka bir möderatöre rica edip cezayı ona kestirseydi, daha mantıklı olurdu, şu haliyle sanki işin içine nefis girmiş gibi gözüküyor..
Aslında ben ceza taraftarı biri değilim, Allah'ın hür yarattığı insanlara kilit vurmak haddimiz olmamalı diye düşünüyorum.. Herkese Adil bir hayat diliyorum..

Ben bu cezada BENLİK NEFS davası gütmedim gütmüş değilim cezayı niçin verdim bi bakınız peygamberimiz (a.s) ile ilgili bir konu açmışız verdiği cevap uydurma vs vs yahudi örneği veriyor

Cezayı gerektirir NEDEN Mİ ben peygamberimi çok seviyorum o yüzden peygamberimle ilgili bir konuya alakasız cevaplar yazanı her halukarda cezalandırırım

Herkesin peygamber sevgisi farklıdır benim peygamber sevgim farklı olabilir ben ashabın (r.anhuma) dediği gibi ''Anam babam canım sana feda olsun Ya Resulallah) bunu demek kolaydır DİL ile ama birde tasdik etmesi vardır inşallah tasdik edenlerden oluruz

Peygamberimiz ile ilgili yazılan konular çok ciddidir

Bu ciddiyetin farkında olanlara sözüm yok

nurþeyma

New member
Ben bu cezada BENLİK NEFS davası gütmedim gütmüş değilim cezayı niçin verdim bi bakınız peygamberimiz (a.s) ile ilgili bir konu açmışız verdiği cevap uydurma vs vs yahudi örneği veriyor

Cezayı gerektirir NEDEN Mİ ben peygamberimi çok seviyorum o yüzden peygamberimle ilgili bir konuya alakasız cevaplar yazanı her halukarda cezalandırırım

Herkesin peygamber sevgisi farklıdır benim peygamber sevgim farklı olabilir ben ashabın (r.anhuma) dediği gibi ''Anam babam canım sana feda olsun Ya Resulallah) bunu demek kolaydır DİL ile ama birde tasdik etmesi vardır inşallah tasdik edenlerden oluruz

Peygamberimiz ile ilgili yazılan konular çok ciddidir

Bu ciddiyetin farkında olanlara sözüm yok

Sevgili kardeşim, öncelikle özür diliyorum, sakın yanlış anlaşılmasın, peygamber sevgisi Allah sevgisinin bir getirisidir, bunu bilenlerdenim inş..
Siz bu yazıyı yazdıktan sonra, çapanoğlunun yazısını tekrar tekrar okudum ve ne tuhaftır ben de ceza görecek bir sebep bulamadım.. Yazdıklarından peygamberi sevmemek gibi bir manada çıkaramadım, aksine, demiş ki, peygamberler insanlara tebliğ için gönderilmiştir, bundan rahatsızlık duyup, peygamberleri sadece hayvanlar alemine hasretmek, peygamberlik müessesesini hafife almaktır.. gibi bir mana sezindim.. Ki, sizin yazınızıda okudum, bu konuda büyük alimler bile ittifak edememişler, şu an araştırdım, bu hikayeye sahih değildir diyen tam 4 alim ismi buldum, hakkında ittifak edilmeyen meselelerde ihtilaflar çıkarmayalım çünkü bu bizim daha düşmanlığa kaymamıza sebep olur..
Size hayırlı ve adil möderatörlükler diliyorum sevgili kardeşim, yükünüzün çok ağır olduğunu elbette biliyorum, lakin, müslüman ağır görevlerin üstesinden gelebilecek donanımdadır bunu da biliyorum..
hakkınızı helal eyleyin inşaALLAH-urrahman..

Enver Ýstek

metin mete
Selam,Fetih gercekten cok üzüldüm hem senin namina hem kendi namima acaba diyorum degermiydi kendim icin o hak savunmasini yapmam.Hayir hayir Allahima yemin olsun degmezmis.Yazik.Ben hesabtan korkarim korttugum icinse özür dilememek icin hep dikkat etmeye calisirim simdi senden özür diliyorum bir dahaki sefere hak aramayacagim inankine bir daha bu forumda hak aramayacagim.Allah affetsin.

ÇAPANOÐLU

New member
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nisa Suresi 58 Şu bir gerçek ki, Allah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size bu şekilde ne güzel öğüt veriyor. Allah Semî'dir, çok iyi duyar; Basîr'dir, çok iyi görür.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

T

teslimolan

Guest
fetih sen kimsinki ceza veriyorsun birilerine nedeni bile olmayan seylerden dolayi ? sen degilmiydin agzina tüküreyimd iyen bu lafi edipde hala mod olman zaten bu forumun islamforum la alakasi olmadiginin en büyük kanitlarindan biri.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
dünyaya ait işler, kırılmaya mahkûm şişeler hükmündedir. Bâki umur-u uhreviye ise, gayet sağlam elmaslar kıymetindedir. İnsanın fıtratındaki şiddetli merak ve hararetli muhabbet ve dehşetli hırs ve inatlı talep ve hâkezâ şedit hissiyatlar, umur-u uhreviyeyi kazanmak için verilmiştir. O hissiyatı şiddetli bir surette fâni umur-u dünyeviyeye tevcih etmek, fâni ve kırılacak şişelere bâki elmas fiyatlarını vermek demektir. Şu münasebetle bir nokta hatıra gelmiş; söyleyeceğim. Şöyle ki:

Hem mala ve câha karşı şiddetli bir hırs gösterir. Bakar ki, muvakkaten onun nezaretine verilmiş o fâni mal ve âfetli şöhret ve tehlikeli ve riyaya medar olan câh, o şiddetli hırsa değmiyor. Ondan, hakikî câh olan merâtib-i mâneviyeye ve derecât-ı kurbiyeye ve zâd-ı âhirete ve hakikî mal olan a'mâl-i salihaya teveccüh eder. Fena haslet olan hırs-ı mecazî ise, âli bir haslet olan hırs-ı hakikîye inkılâp eder.

İşte, şu üç misal gibi, insanlar, insana verilen cihazat-ı mâneviyeyi, eğer nefsin ve dünyanın hesabıyla istimal etse ve dünyada ebedî kalacak gibi gafilâne davransa, ahlâk-ı rezileye ve israfat ve abesiyete medar olur. Eğer hafiflerini dünya umuruna ve şiddetlilerini vezâif-i uhreviyeye ve mâneviyeye sarf etse, ahlâk-ı hamîdeye menşe, hikmet ve hakikate muvafık olarak saadet-i dâreyne medar olur.(9.mektup)

hırs kafirde nasıl etki yapar konusunu tine bediüzzamandan dinleyelim
İşte küfür bir divâneliktir, dalâlet bir sarhoşluktur, gaflet bir sersemliktir ki, bâki metâ yerine fâni metâı alır. İşte şu sırdandır ki, ehl-i dalâletin hissiyatları şiddetlidir. İnadı, hırsı, hasedi gibi herşeyi şediddir. Bir dakika meraka değmeyen birşeye bir sene inat eder.

Evet küfrün divaneliğiyle, dalâletin sekriyle, gafletin şaşkınlığıyla, fıtraten ebedî ve ebed müşterisi olan bir lâtife-i insaniye sukut eder; ebedî şeyler yerine fâni şeyler alır, yüksek fiyat verir. Fakat mü'minde dahi bir maraz-ı asabî bulunuyor veya maraz-ı kalbî var. O dahi, ehl-i dalâlet gibi, ehemmiyetsiz şeylere ziyade ehemmiyet verir. Lâkin çabuk kusurunu anlar, istiğfar eder, ısrar etmez.(barla lahikası)

Evet, hırs, şükürsüzlük olduğu gibi, hem sebeb-i mahrumiyettir.

Şükrün mikyâsı kanaattir ve iktisattır ve rızadır ve memnuniyettir.

Şükürsüzlüğün mizanı hırstır ve israftır, hürmetsizliktir, haram-helâl demeyip rast geleni yemektir.(28.mektup)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
şimdi ortada bir sürü göz ardı edilen mesele var;

şöyleki forumdaki eski üyeler bilicektir, biz burda fikirlere saygı duyulması gerektiğini savunuyoruz, burda çapanoğlunun birkişiye kalkıp delilsiz bunları sunması ve yakışıksız bir şekilde yapması kesinlikle yanlıştır bunu kimse savunmuyor sanırım, fetih kardeşte bunun akabinde, bir ceza vermiştir ama bu ceza çapan oğlunu mesajlarını engelleme cezası değil sadece uyardır, sistemimizde, belli sayıda uyarı alanlar otomatik olarak mesajları onaylanıcaklar listesine alınırlar, çapanoğlunun daha evvelki aldığı uyarılarla birleşince böyle bir sisitemin işlemi gerçekleşmesine sebeb oldu, yani fetihin verdiği uyarıdır ceza değil, ama bakıyorumki sanki fetih kalkmış çapanoğlunun elinden mesaj yazma hakkını almış gibi lansediliyor. ama bu sistemden kaynaklanan bir cezadır yani tek başına fetihin uyarısı bunu yapmaz, çapanoğlunun daha evvelki aldığı uyarıların bileşkesidir. yani fetih o yazıda uyarı vermesinde haksız diyen kardeşim kim tanımak isterim, uyarmıştır, ama bu cezayı o vermemiştir, bunun ilk etapta anlaşılması, fetih kardeşin yanlış birşey yapmadığını bu cezayıda onun değil, uyarıların bileşkesi olarak sistem otomatik vermiştir, ben şimdi uyarılardan bir ikisini kaldırıcam inşallah ama tekrar farklı konularda uyarı alınırsa bu otomatik olarak yapılıcaktır. onun için yazılan yazılarınızin karşısındakin düşüncesine daha saygılı olunmasından yanayım, inanmadığını düşünceyi nefsi delil değil ilmi delil sunarsanız hem ilmi bir konuşma hemde lajf atmadan çok bilgi alışverişi olup ilmi bir uyarma olur böylelikle yazıları okuyanlar birşeyler öğrenir yazılardan şimdi gerekli açıklamayı yapmış bulunuyorum, anlatamadığım kafasına birşey takılan varsa sorsun cevaplim inşallah .

çünkü burda olmayan var zennediliyor gibi geldi bana onun için bu açıklamaya gerek duydum...

soruyorum burda kim suçlu? yazı sebbebiyle sadece bu uuyarıyı veren fetihmi? üstüne basa basa söylüyorum ceza değil uyarı şimdi yorumlarınızı bekliyorum..

saygılarımla..

__BODOM

New member
delilsiz değil aynı hikaye tevratta varmış deniyor araştırılabilir bundan daha yakışıksız yazılar gördük onlara ses çıkmadı zaten yaşın biraz küçük eğer gerçek yaşınsa orda yazan sana biraz tecrübe gerek putkıran onun için gel inat etme şu modluktan istifa et etmiyorsan da bana ver biraz öğreniverirsin

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
:D bencede senin ilmi tarafin buraya uymuyor herhalde okumuyorsun keske okusaydin ögrenseydin uygulasaydin istersen gel yazma sen artik bu siteye yada üyeligini iptal ettir:D

__BODOM

New member
doğru söyledin haklı olabilirsin tamam şimdi iptal ediyorum

__BODOM

New member
hocam ilk ders kaçta başlıyor ellerinizden öperim hocam saygılar

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
aferin ilk dersin susmayi ögrenmek ve ben sana konus diyene kadar bu foruma yazi yazmamak

nefsini ölcelim degilmi bakalim neler oluyor

__BODOM

New member
hocam rüyadan uyan istersen sınıf boş hababamdaki iyi göremeyen hocaya benzedin sınıf maça kaçtı

Üst Alt