Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bush'a Ayakkabı Fırlatmaca..:)

Enver Ýstek

metin mete
Daha dün ABD ordusu cöle indiginde karsi koymayi birak el kaldiranlar is isten gecince ayakkabi atiyorlar,Gülermisin Aglarmisin,Yada söyle diyeyim,Sevinmemizmi lazim yoksa????Iste benim MIlletimin tek farkli yani,Hatirlarsaniz Kurtulus harbinde her yerden volkan gibi kaynayan Müslüman Türk Milletini,Ayni dönemde Ingilizin kicini öperek Osmanliyi parcalayanlarin hali nice oluyor acaba?Benim acidigim Müslümanlara yapilan bunca zulümden sonra;BIR AYAKKABIYA SEVINMEK iste beni deli eden...

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN....

Elifnisa

New member
Amin Abi, Allah tüm türkleri ve müslümanları korusun inşallah.
malesef söyledikleriniz çok doğru daha dün davul zurna ile karşılamışlardı abd askerini bugunse ayakkabı... ben şuan türkiye savaşa girse kurtuluş savaşında dedelerimizin yaptığını yapacak çok fazla insan olduğunu sanmıyorum ne yazıktırki gençler o bilinçte değil ve Allah Allah deyip saldıracak genç o kadar azki:( korkum şuki dün kıbrısı verelim gitsin diyenler Türkiye içinde aynı şeyi söyleyecek:(

Enver Ýstek

metin mete
Amin Abi, Allah tüm türkleri ve müslümanları korusun inşallah.
malesef söyledikleriniz çok doğru daha dün davul zurna ile karşılamışlardı abd askerini bugunse ayakkabı... ben şuan türkiye savaşa girse kurtuluş savaşında dedelerimizin yaptığını yapacak çok fazla insan olduğunu sanmıyorum ne yazıktırki gençler o bilinçte değil ve Allah Allah deyip saldıracak genç o kadar azki:( korkum şuki dün kıbrısı verelim gitsin diyenler Türkiye içinde aynı şeyi söyleyecek:(

Sevgi deger Elifnisa,asla;satilik vatanimiz olmadigi gibi tasimizda yoktur Insallah.. bu millet öyle bir milletki 40 kisi ile koca CINi ayaga kaldirmis,en olmadik zaman ninelerimiz dahi harp etmis ve hala edecek tihnette,o bunlardan adam olmaz dedigimiz genclerimiz inanki namuslarini koruyacaklardir hemde en ön safta.Bilirmisin Islam ülkelerinin icerisinde en cok KURBAN bayramina müptala Milletiz..Yani bizim kinalilarimiz sagolsun...Allah bu güzel milletin Annelerine uzunca ömür nasip etsin cünki Kinalilari cepheye göndermede en ön safta gördük...Bu bir gercekki icimizde kan durumu var bugün KIBRISI verelim diyenler yarin burayida verin der diyorsun ama olmaz biz kendi külümüzde bin dogariz Insalllah.Bir Catli gider bini birden gelir..Bir Sultan AlpArslan gider Bini gelir,Bu Millet öyle bir milletki ölümü asla kaale almamistir,Ve yine diyorumki;

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN ve YÜCELTSIN...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Metin Mete Abi, hep kötüye bakıyor ve her şeye eleştirel yaklaşıyorsun.

İslamlar içinde bir ümitsizlik var. Bu hal imanın tahkiki olmamasından kaynaklanıyor. Malesef İslam cilt değil elbise yapılmış.

Nasıl zalimler en ufak bir fırsatı çıkarları için bir fırsat bilip kullanıyor. İşte böyle vakılar dahi kaybolan ümide bir vesile fırsatı olmalı. Müslüman zaferi Allah'tan bilir ve sadece üstüne düşen mücdeleyi yapar. Belir ki zafer hakkındır.

Oysa ümitsizlik nemelazımcılığı getirmiş. Herkez diyor "bir benimle olacak iş değil" Yada mücadele ediyor, bir sonuç göremiyor, yılgınlık ile gaflete düşüp pes ediyor.

İşte bu vakıadan sonra Irak halkının ayaklanması gösterdi ki ihlas ile yapılmış bir hizmet binler hükmünde tesir verebiliyor. Bu hal gösteriyor ki zafer Allah'a ait.

Hem bu hal gösteriyor ki, hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. Herkez kabiliyeti nisbetince -cesaret ile- mücadele etmeli.

Herkez haddini bilip "ben neyim demeli" Ama herkez "Allah istese tek başıma alem-i beşeri çoban koyunlara yaptığı gibi sevk ederim" diyecek imana sahip olmalı. Nasıl adi bir asker Padişahın namına işlese, binler cengaver adamı cebren istediği yere sevk edebilir, işte öyle.

Demek, maksat Rıza-ı İlahi olmalı. Müslümanlar Kur'ana yapışsa, merak etmesinler Allah'ın zalimleri gebertecek orduları çoktur. Nemrutları geberten sinekleri pek çoktur.

Muhabbetle

Tarih o Gazeteciyi anlatmayacak. Bushu hatirlatacak ve yine istenilmeden Bush bir halk kahramani dahi olabilir. Müslümanin isi bu tür oyunlarla olmamali lakin kas yapmaz göz cikartiriz.

Enver Ýstek

metin mete
Metin Mete Abi, hep kötüye bakıyor ve her şeye eleştirel yaklaşıyorsun.

İslamlar içinde bir ümitsizlik var. Bu hal imanın tahkiki olmamasından kaynaklanıyor. Malesef İslam cilt değil elbise yapılmış.

Nasıl zalimler en ufak bir fırsatı çıkarları için bir fırsat bilip kullanıyor. İşte böyle vakılar dahi kaybolan ümide bir vesile fırsatı olmalı. Müslüman zaferi Allah'tan bilir ve sadece üstüne düşen mücdeleyi yapar. Belir ki zafer hakkındır.

Oysa ümitsizlik nemelazımcılığı getirmiş. Herkez diyor "bir benimle olacak iş değil" Yada mücadele ediyor, bir sonuç göremiyor, yılgınlık ile gaflete düşüp pes ediyor.

İşte bu vakıadan sonra Irak halkının ayaklanması gösterdi ki ihlas ile yapılmış bir hizmet binler hükmünde tesir verebiliyor. Bu hal gösteriyor ki zafer Allah'a ait.

Hem bu hal gösteriyor ki, hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. Herkez kabiliyeti nisbetince -cesaret ile- mücadele etmeli.

Herkez haddini bilip "ben neyim demeli" Ama herkez "Allah istese tek başıma alem-i beşeri çoban koyunlara yaptığı gibi sevk ederim" diyecek imana sahip olmalı. Nasıl adi bir asker Padişahın namına işlese, binler cengaver adamı cebren istediği yere sevk edebilir, işte öyle.

Demek, maksat Rıza-ı İlahi olmalı. Müslümanlar Kur'ana yapışsa, merak etmesinler Allah'ın zalimleri gebertecek orduları çoktur. Nemrutları geberten sinekleri pek çoktur.

Muhabbetle

Benim elestirim MÜSLÜMANIN neme lazimlciligi?Eger o ABD denen zalim bu ülkeye ayak atarken ona el sallayan veya el kaldiran korkaklar ordusuna küfretmiyorsam bu insana olan saygimdandir.Ben elestirmiyorum,Aklima geldi hani 1974 ü hatirladim ben daha ufaktim 11 yaslarinda,bir komsumuz vardi Kürttü digeri Arab.bir digeri Cerkez ama inan o gün gördügümü anlata bilseydim tam,sende anlardin bizim bu milletimizin büyüklügünü,ben o günlerde asik olmustum bu topraklarin insanina.Geliyoruz Insallah Allahin ordusu olarak...

Allah Türkü Korusun Ve Yüceltsin...

Enver Ýstek

metin mete
Bazen, bireysel olarak, zulme bir ayakkabi fırlatmaktan başka yolu kalmayabilir insanın. Halden anlayabilmek ve hoş görmek, hatta desteklemek de lazımdır bence...

Iste onun icin diyorum ya Bekirim,Su NECIP Milleti anlamak ve onun mefkuresini iyi bilmek gerekir.

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN

Enver Ýstek

metin mete
Tarih o Gazeteciyi anlatmayacak. Bushu hatirlatacak ve yine istenilmeden Bush bir halk kahramani dahi olabilir. Müslümanin isi bu tür oyunlarla olmamali lakin kas yapmaz göz cikartiriz.

Katiliyorum Be Kerimim Katiliyorum,Sen SIKARSIN o Kahraman olur.Cünki davan yoktur?Sen cirpinirsin o kazanir cünki Idealin yoktur.Iste o Nedenle diyorum ya;

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN...

Enver Ýstek

metin mete
Metin Mete Abi söylediklerin doğrudur. Irak halkı zalime karşı zalimin adavetli elini öptü, onu bahçesine buyur etti. O zalim zalim eli ile yok edildi. Yeni zalim, halkı ısırıyor, üstelik dişinin kirasını istiyor.

Bu meselede Irak halkının doğrusu bir ise Müslüman olmayan ameli 19 adettir. Ama halk "güvendi." Güven ise Müslümandır. Yanlış kişi dahi olsa.

Madem olan olmuş, Müslümanların hatalarını sürekli göstermek yerinde iyiliklerini göstermek lazım. O iylik bir olsa bin katıp sunmak lazım. Taki tamir olsun.
Yoksa sürekli Müslümanların hatalarını öne çıkarmak ümitsizliği ve neme lazımcılığı artırır.

Yani, Abim, senin niyetin tamir. Ümitsizliği kırıp, neme lazımcılığı yıkmak istiyorsun. Ama bunu metodu hataları sıralamak değil, güzeli ön plana çıkarmaktır.

Zira, insan kendinde sudur eden bir iyiliğin alkışlanması sair kötülüklerini tamirine vesile olurken. İnsandan sudur eden bir fenalık öne alınsa sair iyi hasletleri örttüğü vakidir.

Bir insana 40 kez fenasın fenasın dense fena olması, iyisin iyisin dense gerçekten iyi olması tecrübelerle sabittir.

Abi hizmette büyük küçük yoktur. Mühim olan akıbettir. Nihayetinde ayakkabı olayı isterse düzmece olsun, ne olursa olsun, birilerine cesaret verdi. Cesaret ise Müslümandır. Şimdi, "boş işler" diyerek o filizlenmiş umudu yitirmemek lazım. Nice küçük ordular dev gibi orduları mağlub etti.

Deme ki, benim ki küçük bir eleştiri. İncir çekirdeğide küçücüktür. İçinde koca bir incir ağacı taşıyor.

Muhabbetle

Bizim sersenisimiz,Hala o ABD denilen devlete siginarak Türkiye üzerinde oyunda bulunanlara karsi bir uyaridir.bak görüyorsunki bu Milletin o güzel hasletlerinden biri olan güven,ne güzel degilmi?Ama velakin Düsman dedigimize güvenilirmi?Iste bizim bariz bir sekilde durmadan üsteledigimiz nokta;Bu düsmana güven olmaz;Bu düsmana siginanlar Irak halkindan örnek almali,Her basi SIKISANIN sigindigi bu düsmana ve onun usaklarina dikkat edilmeli,Bu milletin ekmegini yiyip sonra bu ekmege ihanet edenlerin otagi olan bu düsmana halishane bir duygunun beslenmesi demek ISLAMA ihanettir.Biz Saddamdan kurtulmalari icin dua ederken MÜSLÜMAN olarak kendi basini kasiyacagina inaniyordukki onlar Zulmü secti,Ayniyla biz düsmeyelim diyoruz.Ha yardimmi?Varmi Halisane bir CIHAD,yoksa Mezheplerin savasimi?Yoksa Yahudiye hizmetkar secilen bir sürününmü davasi var?Inanmiyorumki Islam adina bir savas olsun kimi mezhepde kimi petrolde kimide efendilerine hizmette savas yapiyorlar ama Allah icin savas yok ne yazikki en azindan ben görmüyorum.Halisane Müslümana duamiz daimdir Insallah..Iste Duhacigim Neden israrla alta yaziyorum biliyormusun;Biz eskiyada olsak devlete karsi gün olur biz o devlet icin düsmanin kalbine vururuz böyle bir milletin evladi olmak bu topraklarda yasayanlar olarak itimizle köpegimizle Kuradumuzla hepsini seviyoruz ve bu necip Millete Allahtan duamizi esirgemiyoruz;

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN...

Enver Ýstek

metin mete
Abi söylediklerin yerden göğe haktır.

Lakin, testi kırılmış. Kırıldıktan sonra dövemek testiye faydası yok.

Bir zaman bir abi görev için bir yere gidiyor. Orda biri sadece cuma namazı kılarmış. Çevredekiler dermiş "şu abimiz çok iyi. Ama cumadan cumaya namaz kılıyor" Bu adam birtürlü namaza başlamamış.

Abi ise sürekli şunu demeye başlamış "Bu abimiz çok iyi. Hem cumaları kaçırmaz"

Bir süre sonra bu tamirci uslub etkisini göstermiş.

Ben söylenenleri eleştirmiyorum. Uslub tamirci olmalı.

Irak halkının içinde kalan son umudu , son iyi hasletleri ortaya çıkarmalı. Yaptıklarından dövmek yerinde, güzel hasletlerini, mesela cesaretlerini öne çıkarıp şevk vermeli. Onlara ümit vermeli. Taki silkinsinler.

Abi övgü hafiftir, üste çıkar. Yermek ağırdır dibe çöker, toprağa gömer. Tamirci tamir ettiklerinin üstüne basıp kendini göstermez. Tamirci bir omuzdur, tamir ettiklerini oraya çıkartır. Onlara güç ve şevk verir.

Şu an Irak halkının silahtan çok bunlara ihityacı vardır. Onları alkışlamalıyız.

Demek kabahati gösterelim, ama yermeden.

Muhabbetle

Bense cok farkli düsünüyorum bu konuyu?Bir insan Salati ikamemi yapiyor yoksa tersimi?Mesela konu tam zamaninda aciliyor sanirim;Yani bu gün cocuklarim namaza basliyorlar simdi benim kanimca daimi kilmasinin yaninda hazmedecekmi demek lazim,Yok Salati ikame yapamayacaksa(Zaten tam mutmain olmamis gönüllerin yaptigida iki degisik hareketin toplami)eee ne anladim salatin onu ikame etmesinden...Onlar inanmiyorsaki görünen köy misali ben görmüyorum sen ateslesen ne olur ateslemesen ne olur?Adamlar hala nasil bu parsadan pay alirim hesabinda..Hatta öyleki artik sahsi yani bireysele dönmüs?ABD nin tam istedigi adam niye cekilmek istemesinki?

Enver Ýstek

metin mete
Ben siyasetten anlamam değerli Abim. Bunlar siyasi konular. Gerçi dediklerin çok doğru, ama şunu unutmamak lazım hiç kimse dalalete isteyerek girmez. Dallama dall olduğunu bilmez. Irak halkıda kendi hatasını göremiyor. Belki bu yüzden halk yakasını zalimlerden kurtaramıyor.

İki sebebi olabilir.

Nasıl Kur'an'da Peygamber ve iman edenlere en dehşetli zalimler musallat ettirilmiş. O musallat cehaletleriden ve imansızlıklarından değil imanlarındanadır. İmanlarını takviye ve kamil bir imana ermak ve geçmiş günahlarına kefaret içindir. Zira, şahin serçeye musallat ettirilmese kabiliyetleri inkişaf etmez. Demire dehşetli ısı verilmese antika bir kılıç haline dönüşemez. Aynen öyle belki Mürebbi-i Hakiki Irak halkını çok seviyor ki böyle zalimleri onlara musallat ettirmiş.

Diğer sebeb ise cahil ve günahkar oldukları içindir.

Cahil ve günahkar ise terbiye edilir. Gerek olsa dövülür. Madem Allah onların cehalet ve günahlarına ceza olarak dövme işini zalimlere yaptırıyor. Biz onlara acıyıp terbiyelerine ve mecralarını hakka getirmeye gayret etmeliyiz.

Abi, bizlerin önemli bir sorunu var.

Mesela, ben Irak halkını terbiye edelim diyorum. Denecek, nasıl olur, Iraka mı gidelim?

Hayır, içimizde hakka davet eden bir topluluk daima olsun ayetinin sırrınca, biz hakka davet ettiğimizde dinleyecek kimse olmasa boş odalara, soğuk duvarlara hakkı söyleyelim. O hakkı dinlettirecek Allah'tır.

Bu yüzden, "ne de olsa bizi duymazlar" zihniyeti ile onları eleştirmek aksü'l amel eder.

Böylece ümitsizlik ve neme lazımcılık nasıl büyük bir cinayettir anlaşılır.

Muhabbetle

Akla tam 50 küsur ayette direk atif yapilirken,yüzlerce ayette dolayli davet edilirken ve dahi dili Kuran dili iken,,,,Her neyse benim anlatmak istedigim;Yunus 100...Bizim yapabilecegimiz tek sey mevcut ancak duadir dilimizden düsürmüyoruz,Benim duam oki Allah en kisa zamanda akil mekanizmasini calistirmak nasip eylesin,Müslümana yakisir CIHAT etmeyi müesser eylesin bizleride en azindan nefs bazinda terbiye eylesinki zulme göz kapamayalim...Bugün Cahil IRAK halkina,yarin Icimizdeki beyinsizler yüzüne bize...

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN..

mhmt

New member
Metin abi, bu olayın temelini bi deşelim inan Türkiye'nin de kusurunu buluruz. En basitinden; Irak ABD'ye el açtı diyelim, Türkiye'de havaalanı açıyor. Git vur diye. Neyse..

Artık, duha hocamın dediği gibi testi kırıldı. Önemli olan, kavli duanın yanında fiili dua da etmek. Ne olursa olsun, Müslüman sebepleri bahane ederek Zulme rıza gösteremez. Buna hakkı yoktur ve vebali vardır. O yüzden, halkın devleti zorlaması en azından zulme yardım ettirmemesi lazımdır. Konu mecrasından kayacak, kesiyorum...
...

Ayakkabı atan genç arkadaşı kesinlikle destekliyorum ve desteklenmesi gerekir diyorum. Hatta bunun Irak'ın Kurtuluş Savaşı olmasına vesile olsun diye çalışmak lazım, dua etmek lazım. Halk direnmeyi bilsin ve savaşsın mahiyetinde. Yani, zulmün sebebini göstererek, halkın bu ihtimalinin önüne geçmek yerinde (içimizden öyle geçse bile), destek olmak gerekir. Mesele 2 çift ayakkabıdan öteye..

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
Metin abi, bu olayın temelini bi deşelim inan Türkiye'nin de kusurunu buluruz. En basitinden; Irak ABD'ye el açtı diyelim, Türkiye'de havaalanı açıyor. Git vur diye. Neyse..

Artık, duha hocamın dediği gibi testi kırıldı. Önemli olan, kavli duanın yanında fiili dua da etmek. Ne olursa olsun, Müslüman sebepleri bahane ederek Zulme rıza gösteremez. Buna hakkı yoktur ve vebali vardır. O yüzden, halkın devleti zorlaması en azından zulme yardım ettirmemesi lazımdır. Konu mecrasından kayacak, kesiyorum...
...

Ayakkabı atan genç arkadaşı kesinlikle destekliyorum ve desteklenmesi gerekir diyorum. Hatta bunun Irak'ın Kurtuluş Savaşı olmasına vesile olsun diye çalışmak lazım, dua etmek lazım. Halk direnmeyi bilsin ve savaşsın mahiyetinde. Yani, zulmün sebebini göstererek, halkın bu ihtimalinin önüne geçmek yerinde (içimizden öyle geçse bile), destek olmak gerekir. Mesele 2 çift ayakkabıdan öteye..

selametle..

Türkcede bir deyim vardir,ECELI GELEN IT CAMII DUVARINA BEVLEDER.Hatirlarmisin bilmem ama o irakin kanli devrik lideri Türkiyeyi az tehtid etmedi.Türkiye bir uluslar arasi birligin üyesi ve o birligin bazi kararlarina uymak zorundadir.Ki en aziyla uymustur asla fazlasini yapmamis keske ilk savasta ÖZAL iyi anlasilsaydi bugün bu problemeler asla olmazdi,Allah O Demirel ve Ölen herif Inönüye nasil biliyorsa öyle yapsin ne diyeyim.Ben desteklemiyorum nedeni ise;

Dün tv seyrettinmi bilmiyorum ama orada kücük bir ayrinti vardi,ABD 2012 de Iraktan cekilecegini söyledi aslinda böyle kücük haberlere kimse inanmiyorda her neyse ben bu kücük ayrintiyi nedenmi kaale aldim bence o kadar uzun kalmayacak,iste bunu tetiklemekten en azindan biraz uzak kalmak gerekir diye düsünüyorum..Aradaki fark bu...

Üst Alt