Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu ortama Mevlana sözü yakışmıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abi

New member
Ne olursan ol gel...

Peki burada ne yapılıyor. Burada karşılıklı fikir alışverişi falan yapılıyor demeyin bana. Burada resmen millet birbirini yiyor. Seviye yerlerde. Biri diğerine Allahsız diyor, diğeri inançlarından dolayı hakarete uğruyor..

Elinizi vicdanınıza koyun. Müslüman olmayan insanlar bu siteye geliyorlar. Onlara yaklaşımınız İslam'ın emrettiği gibi mi?

"Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır" (Nahl, 125)

Hani nerde güzel öğüt, hani nerde hoşgörü, hani nerde sabır.

Acaba bu siteye üye insanlar çok güzel hizmetlerde bulunduklarını mı sanıyorlar? Yoksa İslam'dan soğuttukları insanlar yüzünden her gün hesap vereceği yeni günahlar ediniyor olmasınlar?
Moderatöründen tut, üyesine kadar herkes aynı yanlış içinde.

Ben sizi uyarmak zorundayım, çünkü çok yanlış bir şey yapıyorsunuz.

Ben yönetici olsam herhangi birini İslam'dan soğutacak tüm mesajları siler, sahibini banlarım. Buna izin vermem.

Lütfen, Allah rızası için dediklerimi düşünün. Lütfen bir şeyler yapın!

oth

New member
forumu okuyarak takip ediyorum ''abi'' ye katılmamak mümkün değil bazı yerlerde gereksiz sert tepkiler verildiği oluyor biraz daha dikkat edilmeli +1

milwaukee

Üyeliði durduruldu
abi diger forumlarda yaziyor.o forumlarda onune geleni banliyor.sanirim abi boyle demokratik bir forumu gorunce icine sindirememis.
peki ya sizin yaptiklariniz abi kac insani hizmetten soguttunuz.
banlayarak yasaklayarak.

abi

New member
MUVAHHID' Alıntı:
abi diger forumlarda yaziyor.o forumlarda onune geleni banliyor.sanirim abi boyle demokratik bir forumu gorunce icine sindirememis.
peki ya sizin yaptiklariniz abi kac insani hizmetten soguttunuz.
banlayarak yasaklayarak.
Kardeşim,
Benim eleştirim mesajlardaki saldırganlığa, nefrete yönelten davranışlara.
Ben de demokrasi yanlısıyım. Ben kimsenin görüşlerinden dolayı banlanmasından yana değilim ki. Herkes düşündüğünü söyleyebilmeli.
Fakat görüş belirtmek ayrıdır, saldırmak hakaret etmek ayrıdır.
Bu ikisi arasındaki ayrımı az çok herkes anlar.

Demokrasiden anladığınız kaos ortamı mı?
Demokratik ortamların da kuralları yok mu?

Aysegul

New member
Çok haklısın..."abi"...Ama şöylede birşey var ateist kardeşlerimiz...Bizim alimlerimize dil uzatıyor...Bence saygı herşeyden önce karşılıklıdır!!!

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Aysegul' Alıntı:
Çok haklısın..."abi"...Ama şöylede birşey var ateist kardeşlerimiz...Bizim alimlerimize dil uzatıyor...Bence saygı herşeyden önce karşılıklıdır!!!

Selam multimuslim bacım!

Merak ettim de ateistler nasıl senin kardeşin olabiliyorlar? Yok hayır olabilir! Olabilir de (zan bile olsa da) o zaman bana ne diye kızıyorsun? İnsan kardeşine kızar durur mu yaw :eek:

Aynı anda birden fazla çelişkiye düşebilmek beceri ister! Sen baya becerikliymişsin :D

Aysegul

New member
hani gönderme yapmak vardır ya...ya da mecaz yapmak işte o joker hakkımı kullandım:D

Aysegul

New member
Ayrıca mevlananın o sözü..."Ne olursan ol gel "sözü ...ateistte olsan satanistte olsan ,alevide olsan gel...islamiyete döndükten sonra gel manasındadır...Yoksa islamiyeti seçme ama gel bize kendi tutarsız fikirlerini savun manasında değildir

oth

New member
burada söledikerine sonuna kadar katılıyorum "abi"
demokrasi kaos demek deildir

müslüman ateist yada diğer inançlara bağlı olanlar tartışmalarda ipin ucunu kaçırmamaları önemli olan.Kullandıkları kelimelere dikat edilmeli, karşısındakinin kırmızı çizgilerine basmamaya özen gösterilmeli

atılsınlar kovalansınlar demiyorum sadece kontrol mekanizması olmalı her yanlış düzeltilmeye çalışılmalı, hataları bildirme uyarı mekanizması eklenmeli örneğin foruma biçok forumda var. Tabi aynı şekilde modlar adminlere bu uygulanmalı karşılıklı msjlaşarak bi çoğuna çözüm bulunur diye inanıyorum vesselam

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
Ayrıca mevlananın o sözü..."Ne olursan ol gel "sözü ...ateistte olsan satanistte olsan ,alevide olsan gel...islamiyete döndükten sonra gel manasındadır...Yoksa islamiyeti seçme ama gel bize kendi tutarsız fikirlerini savun manasında değildir

işte şimidi anladım bu forumun amacını. müslümanlar toplansın, bozacılar-ile şıracılar muhabbetlerini yapsın...
iyi iş valla, imanınız da kuvvetlenir...:D

milwaukee

Üyeliði durduruldu
mevalananin sozu dogru degil.musrikler ancak birer pisliktirker.

Aysegul

New member
MUVAHHID' Alıntı:

Bence yanlış konuşmayalım...Herkes Allahın yarattığı bir kul...Onlar dalgaya alsınlar bir gün hatalarını anlayacaklarına inanıyorum...

milwaukee

Üyeliði durduruldu
innemel musrikune necesun ...tevbe

mistik_cadi

New member
MUVAHHID' Alıntı:

herkes kendini ortaya koyar... fazla söze gerek yok bunun üstüne..

pehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh:cool:

muhammed geylani

New member
burda saygılı olmayan kisiler zaten belli ama saygili kişilerde belli ve onlarda burda var

darth vader

New member
MUVAHHID' Alıntı:
islamın barış-hoşgörü dini falan olmadığının farkında olan gerçek bir mümin.
göğüsleri yeni tomurcuklanmış kızlar cennette sana vaat edildi.bu da kuran ayetidir. herhalde kuran ayeti yazıyoruz diye kızmazsınız bana.

Admin

Administrator
Yönetici
Selamlar, ne güzel hersey bitmis ögrenmisiz ve tek tartilasacak konu bu forumda Mevlananin sözü kalmis, hadin devam edin o zaman kardeslerim.

mistik_cadi

New member
darth vader' Alıntı:
islamın barış-hoşgörü dini falan olmadığının farkında olan gerçek bir mümin.
göğüsleri yeni tomurcuklanmış kızlar cennette sana vaat edildi.bu da kuran ayetidir. herhalde kuran ayeti yazıyoruz diye kızmazsınız bana.

aaa DV oluyomu böyle..
islam, barış, hoşgörü, sevgi, kardeşlik (başka neler vardı:)) dinidir. senin kalp gözün kör o yüzden böyle yanlış yorumluyorsun o ayetleri:D yeaH..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt