Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Coca Cola olayı tesadüf mü ?

emrahyldrm

New member
Daha evvel bu duyumu almıştım ama hiç görmemiştim.Ve ne kadar gerçekmiş.

Bu tesadüf olamaz.

yigit

New member
Arkadaşlar, arapça bileniniz varsa o yazıyı tercüme etsin. Gerçekten o manayı mı veriyor?? Öncelikle onu öğrenmek gerek. Ben nerden bileyim orada onun yazdığını..

emrahyldrm

New member
Ama bunu okumak için arapça bilmeye gerek yokki. Elifba cüzünü okumayı bilsen yetiyo.

Kolaylık olsun diye böyle yaptım

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Demek iluminati ile müslimlerde ilgilenmeye başladı.

coca-cola yazısından Bukadar çok zorlarsam belki bende okurum. ama ben burada bunun yazdığını okuyamıyor ve bunu bu niyet ile yazabileceklerine Pazarlama stratejileri açısından düşünemiyorum.

Tevatür.

emrahyldrm

New member
Tevatür, rivayet demek. Diyorum ya "daha önce de duymuştum".
Ama bunu göz görüyor.Gayette açık bi şekilde la muhammed - la mekke yazıyor.Bunu tartışmaya gerek yok.

Bu arada Coca Cola Amerikalıların değil yahudilerin şirketidir.Gerçi biliyosundur ama yinede söyliyeyim dedim.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
esselamın aleyküm verahmetullahi ve berekatuhu

bir kaç yıl önce bu yazı banada gelmişti
ama inanmadım değil yani,
çünkü bukadar benzerlik olamaz yazı gerçekten benziyor zorlanmaya gerek duyulmadan ve coca colanın anlamı yok ve biz tesedaüfe inanamayan bir inanca sahibiz, dolayısıyla düşünmemek elde değil. :rolleyes:

saygılarımla...

yigit

New member
Eğer ordaki yazı o manayı veriyorsa ve ordaki arapça yazıların yazılış şekli doğru ise bu bencede tesadüf olamaz. buna tesadüf denemez. Muhammed yok, mekke yok manasını veren harflerin ve kelimelerin beraber yan yana gelme olasılığı gerçekten çok ama çok ufak bir olasılıktır. İmkansıza yakın. Ayrıca coca cola yazısının tersten okunduğunda o manayı vermesi ise ayrıyaten imkansız. Tesadüf demek matematiğe aykırı bir şey.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

evet yiğit arkadaşım orda yazılan lar doğru ekleme yok harflerde doğru dek düşünülmesi gereken adamların hadi isim bulalım cocacola olsun dmeleri yıllar sonra bakıldığında tersten arapça bir yazı ve meali üzücü bir yazı bunun tesadüf olabilmesi lazım o insanlar aiyi niyetle yaklaşmamız için ne yazık ki tesadüfede inanmayan bir adamım ben b u yüzden bu işin içinde kasıt olduğunu düşünmüyo değilim.

saygılarımla..

Abdullah

New member
Web sitesi
www.cobanmedya.com
Selamun aleykum kardesler.

Ilk olarak hepinizin görüslerini saygiyla karsiladigimi belirtmek isterim.
Ama bence bu Coca-Cola olayi tamamiyla yanlis. Eger biz müslümalar biraz daha arastirmaci ruhuna sahip olsaydik bunu hemen anlaya bilirdik.
Internet'te bu icecegin ne zaman ve nasil ortaya ciktigina bir bakacak olursak konu hemen cözülecektir.
1886 yilinda John S. Pemberton adli bir eczacinin icad ettigi bu icecek Koka-yapraklari (ingilizcede Coca) ve Kola-fistigindan (ingilizcede Cola) üretilmistir.
Koka'dan bildiginiz gibi kokain - tip dünyasinda cok kullanilan bir agrikesici - üretilir. Zaten bu eczacinin yapmak istedigi'de bir agrikesici üretmekti. Yaptigi bu icecek hosuna gidince bunu pazarlamaya basladi.
Hepsi bu yani... Coca-Cola adi icinde bulunan ürünlerin adlarini birlestirerek olusmusdur. Zaten eger öyle bir niyeti olsaydi, yani islama karsi bir slogani isim olarak kullanmak isteseydi bunu La Muhammed, La Mekka yerine daha'da uygun bir sey yaza bilirdi. Muhammed yok, Mekke yok diye bir slogan bence cok sacma.
Sakin simdi benim burada Coca-Cola'yi savundugumu zann etmeyin. Coca-Cola'nin sagliga cok zararli oldugunu söylemem zaten lüzumsuz. Ve Coca-Cola sirketleri kazandiklari para ile ne yaptiklari size malumdur.
Ama bir seyi, ne kadar kötü olursa olsun, bir yalan ile kötülemek müslümanliga yakismaz. Ben diyorumki önce arstiralim sonra kararimizi kendimiz verelim. Bir kisinin bir seyi söylemesine hemen kanmayalim, yoksa sonra gülünc bir hale düsebiliriz. Kimse bizi ciddiye almaz. Delillere dayanmak lazim. Yukaridaki emrahyldrm kardesimizin yazdigi "delile" gelince: Bir yaziyi evirip cevirip, bazi harflerinide silmekle, egmekle, bükmekle istedigi bir yaziyi elde edebilmek bir magrifet degil. Hem bir yahudi niye arabca yazsinki?
Saygideyer din kardeslerim. Ilk basta söyledigim gibi bizler arastirmayi kendimize bir huy edinmeliyiz.
Allahin rahmeti, bereketi ve hidayeti hepimizin üzerine olsun.

akdeniza

New member
emrahyldrm' Alıntı:
Daha evvel bu duyumu almıştım ama hiç görmemiştim.Ve ne kadar gerçekmiş.

Bu tesadüf olamaz.
arkadaşlar bence bu komplo teorisinden başka bi şey değil.yapmamız gereken onların yazdıklarından bi şeyler çıkarmak değil zaten YÜCE ALLAH nasıl daha önce onların planlarını bozduysa şimdide bozacaktır bundan hiçbir şüphemiz olmamalıdır.

emrahyldrm

New member
Arkadaşlar, sizin yorumlarınız tabiki çok önemli. Bu bir forum sayfası, yani özgürce bilgiyi paylaşabildiğimiz nadir nimetlerden birtanesi. Zaten amaç bilen kardeşlerimizin bilmeyen kardeşlerimize bilgiyi aktarmalarıdır. Hepinizden Allah razı olsun.

mesud

New member
BOYKOT !

BİZ Marlboro, Coca Cola, Mc Donald's, Nokia, Nestle, Danone, Ariel, Sara lee....OLMADAN YAPABİLİRİZ AMA
ONLAR BİZİM PARAMIZ OLMADAN ASLA !

SUÇA ORTAK OLMA, AHİRETTE SUÇ ORTAĞI ÎLAN EDİLME...!

abrec

New member
abi içmeyin ok. katılıyorum bu amborgaya ama
o yazılar falan bence paranoyaklıktan başka birşey değil.
adamlar niye yapsın böyle birşey.
hadi yaptılar niye arapça yazsınlar.
koca koca şirketler adamlar şu anda bir çok ülkeden bile zengin
biz müslümanlar çıkartamıyoruz şöyle satacak birr marka ondan sonra yok şu yok bu.

Z

zeynep_hearty

Guest
bazı insanlarda hastalıklar vardır psikolojik rahatsızlıklar fikirlerini aleni şekilde dile getirmeselerde bişekilde dile getimeyi isterler şifrelerler olucakların hesabını önceden yaparlar ve günü geldiğinde ben veya biz size söylemiştik derler kendilerini böyle tatmin ederler olasılık çok yüksek fakat en doğrusu ne yazdığı için değil inandığımız değerlere karşı acımasızca bir tavır sergiledikleri masum insanların katilleri olduğu için tepki koymaktır..selam ve dua ile..

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
çok ii yaaa..pepsi biraz daha mantıklı bunun yanında.:D:D:D:D..hiç güleceğim yoktu..coca cola'yı türkçe okuyup(koka kola) 2 defa ters çevirincede şu çıkıyo bakın!..''kok alkol''..(bi tane joker olarak ''l'' kullanırsanız tabiki)..bu da kola'nın içinde alkol olduğunu koklamanızın yeterli olduğunu söylüyo..

Ya bırakın bu kelime oyunlarını asitli şey işte zararlı içmeyin olsun bitsin
..;D

..:naz:..

New member
Arkadaşlar, arapça bileniniz varsa o yazıyı tercüme etsin. Gerçekten o manayı mı veriyor?? Öncelikle onu öğrenmek gerek. Ben nerden bileyim orada onun yazdığını..

arkadaşlar rabbimin affına sığınarak ben orda yazanı söliyim arapça olarak la mekke la muhammed yazıyo bununda türkçesi mekke yok muhammed yok demek (haşa)

geriside size kalmış bişey benim bildiğim bu

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Amerika'lılardan nefret ediyorum,iyi olan azınlığı hariç,şerefizce varolan bir tarihleri var,nevada'da uyguladıkları uzay mekiği çalışmalarında zamanında sömürge ettikleri afrikalıları çoğunlukla oraya yerleştirmeleri,afrikadan insanları maddi ve manevi olarak sömürmeleri ve günümüzde ki halide olunca onlardan olan herşeyden nefret ediyorum,beyaz sarayın önünde savaş karşıtı eylem yapanları seviyorum

talha_

New member
tesadüf olamaz hele bi de konu coca cola nin tersten okunusu "la muhammed la mekke" ise..

Üst Alt