Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir soru

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
MERYEM-19: Kâle innemâ ene resûlu rabbiki li ehebe leki gulâmen zekiyyâ(zekiyyen).
“Ben sadece sana zeki (temiz) bir erkek çocuk bağışlamak için senin Rabbinin bir resûlüyüm.” dedi.

Allah rızası için birisi Allah ın kuranda cebrail as a resul demesinin ne anlama geldiğini açıklarmı
Cebrail melek değilmi
eğer her resul peygamberse cebraildemi peygamber
melekten peygamber olmazki
soruyorum düşünce ve bilgilerinizi söylermisiniz

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Hikmetle bakan gözlerden, Sadır olur güzel sözler.

Hikmetle bakan gözlerden, Sadır olur güzel sözler.

Cebrail As. olduğuna nasıl karar verdiğini açıklarsan. Beni büyük dertlerden arındırmış olacaksın.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşlim hz Meryem le Cebrail as arasındaki o bilinen olayı Allah kuranda anlatırken resulüm diyor
dikkatli incelersen görürsün inşaallah

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
MERYEM-16: Vezkur fîl kitâbı meryem(meryeme), izintebezet min ehlihâ mekânen şarkiyyâ(şarkiyyen).
Kitab’ta Hz. Meryem’i zikret. Ailesinden ayrılıp, şark (doğu) tarafında bir yere çekilmişti.
MERYEM-17: Fettehazet min dûnihim hicâben fe erselnâ ileyhâ rûhanâ fe temessele lehâ beşeren seviyyâ(seviyyen).
Sonra da onlardan (ayıran) bir perde çekti. O zaman ona Ruh’umuzu (Cebrail (A.S)’ı) gönderdik. Ona normal bir beşer suretinde (hüviyetinde) temessül etti (göründü).

MERYEM-18: Kâlet innî eûzu bir rahmâni minke in kunte takıyyâ(takıyyen).
(Hz.Meryem şöyle) dedi: “Muhakkak ki ben, eğer sen takva sahibi isen (bana bir zararın dokunmaz). Senden Rahmân’a sığınırım.”
MERYEM-19: Kâle innemâ ene resûlu rabbiki li ehebe leki gulâmen zekiyyâ(zekiyyen).
Ben sadece sana zeki (temiz) bir erkek çocuk bağışlamak için senin Rabbinin bir resûlüyüm.” dedi.
MERYEM-20: Kâlet ennâ yekûnu lî gulâmun ve lem yemsesnî beşerun ve lem eku bagıyyâ(bagıyyen).
(Hz. Meryem dedi ki): “Bana bir beşer dokunmamış (olduğuna göre) benim nasıl bir oğlum olabilir? Ve ben, azgın (iffetsiz) olmadım.”
MERYEM-21: Kâle kezâlik(kezâliki), kâle rabbuki huve aleyye heyyin(heyyinun), ve li nec’alehû âyeten lin nâsi ve rahmeten minnâ, ve kâne emren makdıyyâ(makdıyyen).
(Ruh): “İşte böyle” dedi. Senin Rabbin: “O, bana kolaydır ve onu, insanlara bir âyet (mucize) ve Bizden bir rahmet kılacağız.” buyurdu. Ve emir kaza edilmiştir (yerine getirilmiştir).
MERYEM-22: Fe hamelethu fentebezet bihî mekânen kasıyyâ(kasıyyen).
Böylece ona hamile kaldı. Bundan sonra onunla uzak bir mekâna (yere) çekildi.

MERYEM-23: Fe ecâehel mehâdû ilâ ciz’ın nahleh(nahleti), kâlet yâ leytenî mittu kable hâzâ ve kuntu nesyen mensiyyâ(mensiyyen).
Doğum sancısı onu, bir hurma ağacının gövdesine (sığınmaya) mecbur etti. “Keşke ben bundan önce ölseydim, unutularak unutulmuşların (arasına karışsaydım).” dedi.
olay Kuranda Böyle anlatılmaktadır Hz Meryem le Cebrail as arasındaki
olay bundan ibartettir
kuran en büyük kaynaktır

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Yazsa idi bende okuyabilirdim. Ama yazmıyor!

Yazsa idi bende okuyabilirdim. Ama yazmıyor!

Pek ala Kardeşim de Kuranı kerimin bahsetmiş olduğun ayetlerin hangisinde gelenin cebrail olduğu yazıyor.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
19/MERYEM-17: Fettehazet min dûnihim hicâben fe erselnâ ileyhâ rûhanâ fe temessele lehâ beşeren seviyyâ(seviyyen).
Sonra da onlardan (ayıran) bir perde çekti. O zaman ona Ruh’umuzu (Cebrail (A.S)’ı) gönderdik. Ona normal bir beşer suretinde (hüviyetinde) temessül etti (göründü).

KURAN'I KERİM TEFSİRİ
(ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR
ENBİYA.91-92- O hanım (Meryem) ki ırzını sağlam korudu da kendine ruhumuzdan üfledik. Yani "De ki: Ruh benim Rabbimin emrindendir." (İsrâ, 17/85) âyetinin ifadesinde de olduğu gibi emrimizden olan ve Âdem'e üflenen ruh cinsinden üfledik, içinde İsa'yı canlandırdık. Yahut ruhumuzdan demek, ruhumuz tarafından demektir ki Cibrîl, diğer bir adıyla Ruhu'l-Kudüs vasıtasıyla üfledik demek olur. Nitekim Meryem Sûresi'nde (19/17) "Ona (Meryem'e) ruhumuzu (Cebrail'i) gönderdik" âyetinin bu anlamda olduğu rivayet edilmektedir. (Tahrîm, 66/12. âyetin tefsiren bkz.) "Onu ve oğlunu âlemlere bir mucize kıldık" (Meryem, 19/21. âyetinin tefsirine bkz.)

İbn-i Arabi Fususül Hikem’de Hz.Meryem’in, Cebrail Aleyhisselam’ı suretli olarak gördüğünü ve oldukça etkilendiğini belirtir. (Bak.Fususül Hikem 3.cilt s.137 İsa bahsi)

“Ben sadece sana zeki (temiz) bir erkek çocuk bağışlamak için senin Rabbinin bir resûlüyüm.” dedi.

KARDEŞİM MERYEME GELEN RESUL VE RUH CEBRAİL DEĞİLSE SENCE KİMDİR? İLK ÖNCE SENİN GÖRÜŞÜNÜ ÖĞRENELİM İNŞALLAH.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Mevla Bir işe ol dedimi o oluverir. Onu ister cibril yapsın İster bi başkası Allah Cc. Meryem As. bir elçi ile bilgi vermiş olduğunu anlatıyor.

Allah Cc. Rızasına ulaşmak için erbaine girerler Tasavvuf ehli. (üstadım ben acizi 7 gün tuttu.) Bir zikrullah ile meşgul olursun ve sizin değişinizle sadece Allahı dilersin. Karşına kim gelse Onunla meşgul olmadan Dileğin hasıl olması için oturup beklersin. (Rasulullah 2 YIL mağarada yaşamıştı.)Meşguliyetin ile. Taki maksdına mutali olursun seni oradan çıkarırlar. 1- artık velisindir. 2- Meczubsundur.

Sorarım üstadınız hangisi...

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Bak kardeşim aynı şeyleri söylüyoruz fakat frekans farklılığı var inşallah

Mevla Bir işe ol dedimi o oluverir. Onu ister cibril yapsın İster bi başkası Allah Cc. Meryem As. bir elçi ile bilgi vermiş olduğunu anlatıyor

Cebrail olduğunu kanıtlamamızı isteyen sensin. Yine kim olursa olsun farketmez diyen sensin.

O elçi arapça mealinde resul diye geçiyor ama...Allah'ın koruması altındaki Kuran-ı Kerimin arapçasını değiştirdiğimizi mi düşünüyorsun inşallah

İnsanların her resulün peygamber olduğunu söyleyenler için çok şey değişiyor. O zaman Meryeme gelen kişi peygamber oluyor.

Sen ısrar ediyorsun Cebrail olmadığını demek ki kardeşim o kişinin kim olduğunu biliyorsun.

KARDEŞİM MERYEME GELEN RESUL VE RUH CEBRAİL DEĞİLSE SENCE KİMDİR? İLK ÖNCE SENİN GÖRÜŞÜNÜ ÖĞRENELİM İNŞALLAH.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Erbainden her çıkana Melaike görünmüştür. Bugüne kadar ki Hangi tasavvuf ehli Ben rasulüm dedi?

Bu ayetlerin hiçbirinde Gelen rasulün kim olduğu söylenmemiştir. Sadece geriye tevatürler verdır. Ayet yazmışsınya nedir bir anla.. (İsrâ, 17/85) Aman ha numaralara bakıp aldanma. Kitabı açıpta oku. Şöyle bir güzel abdest alıp 2 rekat şükür namazı eda edip te. Yarabbi bizleride sırlarına yakıyn et de.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Örnek olarak söylüyorum inşallah:
Seni Allah'u Teala resul(elçi) tayin etseydi. Ben resul değilim mi derdin inşallah.

İnsanlar sana kızacaklar yalanlayacaklar diye insanların dediğini mi söylerdin!

Yoksa Allah'ın sana verdiği resullüğü insanlar kızsada deli desede resullüğünü açıklarmıydın!

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
YUSUF - 50 Ve kâlel meliku'tûnî bih(bihî) , fe lemmâ câehur resûlu kâlerci' ilâ rabbike fes'elhu mâ bâlun nisvetillâtî katta'ne eydiyehunn(eydiyehunne) , inne rabbî bi keydihinne alîm(alîmun) .

Ve Melik: “Onu bana getirin.” dedi. Böylece ona, resûl (ulak, haberci,elçi) geldiği zaman Yusuf (A.S) : “Efendine dön ve ellerini kesen kadınların hali (durumu) nedir, ona sor.” dedi. Muhakkak ki; Rabbim onların hilelerini en iyi bilendir.

Bu ayetin arapçasını iyi oku inşallah kardeşim. Az biraz arapça bilen kişi bile burada Firavunun Yusuf A.S. gönderdiği kişiye Allah'u Teala RESUL diyor. Ama mealinde elçi geçiyor.

Resulün kelime manası elçidir. Nebi: peygamberdir. Her önüne gelene nebi diyemezsin. Ama resul kafir bir elçi için kullanılıyor Kuran-ı Kerimde

Hala açıklamadın sana göre Resul nedir? Nebi nedir? Senin düşüncelerini öğrenelim. Senden faydalanalım.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Arapça rasul yazdığına şübhe yoktur. Ancak bizler Türkçe konuşuyoruz Bunada şübhe yoktur. Selam arapçadır. Söyleyince bilirsin ne olduğunu. Allahüekber denincede bilirsin. Rasul denince Sadece Rasulullah vardır. Gönlümün tahtında Fenafirrasul olduktan gayrı.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
Erbainden her çıkana Melaike görünmüştür. Bugüne kadar ki Hangi tasavvuf ehli Ben rasulüm dedi?

Bu ayetlerin hiçbirinde Gelen rasulün kim olduğu söylenmemiştir. Sadece geriye tevatürler verdır. Ayet yazmışsınya nedir bir anla.. (İsrâ, 17/85) Aman ha numaralara bakıp aldanma. Kitabı açıpta oku. Şöyle bir güzel abdest alıp 2 rekat şükür namazı eda edip te. Yarabbi bizleride sırlarına yakıyn et de.

HANGİSİNİ DİNLEDİNİZ Kİ
HEPSİNİ YA HAPSE ATTINIZ YA DELİ DEDİNİZ YA DA ÖLDÜRDÜNÜZ
YAZDIĞI ESERLERİDE PİS NEFSLERİNİZE ALET EDİP YORUMLADINIZ
SİZ DEĞİLMİSİNİZ
MANSUR HZ LERİNİ ASAN
ENEL HAK DEDİĞİ İÇİN
SİZ DEĞİLMİSİNİZ
SAİD NURSİ HZ LERİNİN ÖMRÜNÜ HAPİSLERDE GEÇİRMESİNİ SAĞLAYAN
BİZ HAKİKATİZ DEDİĞİ İÇİN
BAK
ZAMANDAN MÜNEZZEH OLAN ALLAH NEDİYOR

İSRA-15: Menihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsih(nefsihî), ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve lâ teziru vâziretun vizre uhrâ, ve mâ kunnâ muazzibîne hattâ neb’ase resûlâ(resûlen).
Kim hidayete erdiyse sadece kendi nefsi için (nefsini tezkiye ettiği için) hidayete erer. Öyleyse kim dalâlette ise sorumluluğu sadece kendi üzerinde olarak dalâlette kalır. Yük taşıyan (günahı yüklenen) bir kimse, bir başkasının yükünü (günahını) yüklenmez.Ve Biz,bir resûl göndermedikçe “azap edici” olmadık.

MU'MİNUN-44: Summe erselnâ rusulenâ tetrâ, kullemâ câe ummeten resûluhâ kezzebûhu fe etbâ’nâ ba’dahum ba’dan ve cealnâhum ehâdîs(ehâdîse), fe bu’den li kavmin lâ yu’minûn(yu’minûne).
Sonra Biz, resûllerimizi ardarda (arası kesilmeksizin) gönderdik. Her ümmete resûlü geldiği zaman, her defasında onu yalanladılar. Biz de onları birbiri arkasından (helâk ettik). Ve onları efsane kıldık. Artık mü’min olmayan kavim (Allah’ın rahmetinden) uzak olsun.

NE DİYOR ALLAH NE DİYOR
HEPSİNİ YALANLADINIZ DİYOR
BİR TANESİNE BİLE NERDE KALDIN BİZDE SENİ BEKLİYODUK DEMEDİNİZ
DİYOR
BU GÜN MEHDİ RESUL E YAPTIĞINIZ GİBİ
YARIN HZ İSA YA YAPACAĞINIZ GİBİ

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
Arapça rasul yazdığına şübhe yoktur. Ancak bizler Türkçe konuşuyoruz Bunada şübhe yoktur. Selam arapçadır. Söyleyince bilirsin ne olduğunu. Allahüekber denincede bilirsin. Rasul denince Sadece Rasulullah vardır. Gönlümün tahtında Fenafirrasul olduktan gayrı.

bu mu senin ilmin
bu ilimlemi Mehdi Resul e kafa tutuyosun
bir insan ancak bu kadar zavallı olabilir

resul denince sadece resulullah varmış
onca ayet yalanmı yani
firavunun resulü ,
belkısa gelen resul
bizleri öldüren resuller
cin resuller
melek resuller

yazıklar olsun
hidayeti örtmeye çalışanlara
yazıklar olsun
ALLAH IN NURUNU AĞIZLARIYLA SÖNDÜRMEYE ÇALIŞANLARA
KAFİRLER İSTEMESE DE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Süküt nerede Bozulur?=İftira atıldığında.

Süküt nerede Bozulur?=İftira atıldığında.

:mad: Sen cahil edebini muhafaza et :mad:
"Rasul-ULLAH" Nedir bil Rasul nedir bildiğin gibi.
Edebimi ilimsizlere bozmayacağımda hagi kara cahil gelip bana kafir diyecek Diye mi bekleyeceğim.
Tekrar tekrar Söylüyorum Benim Rasulum RASULULLAH sav.

İlim ilim dedikleri,
Gelip Yavrusunu beslemeli.

Hakikati bilmeyenler, turabına çenesi yanaşmayanlar, Hakk vasıl oldu Gayrisi yalan naraları atarlar. Tut Çeneni turabına Yap nefsini haps ALLAH rızası için Deki; Yarabbi Ben samimiyim ispatı nefsim Ben sana nefsimle geldim al nefsimi de. Deki Bilsende Ölmeden evvel ölmeyi Erebilenlerle gezmeyi Teheccütlerde Musafayı, Kuşluklarda Akibeti, Evvabinlerde Dersini, Vacibinide yaptınmı. AK mısın KARAMISIN bil. Turabına dayadınmı çeneni Varmıdır Hacet Yatmalarına Gerçekleri görebilmek için Sende Bil. Kör göz. Bakmayıda bilemeyen gözler hep sahipleriyle gezerler. HAKİKAT kervanında kaç deven var, Bil. Sahiden ERENLERDENmisin bil. Gören olma, Hem gör hem bil.

Yavru kuş nasıl anasını beklerse İlim alacağın kişiyide aynı bekle Birde bak bakalım hocanın kaç cinni ile ünsiyeti var Kızma haaa Yok dersen billahi darıltırsın Hepsini.(Benide kırdığın gibi)
Musa a.s gelen 10 emir Sen de tut onlar sanada gelmiş gibi.

ANCAK BİR DAHİ KAFİRSİN İMASINDA BULUNMAYINIZ.(Hiç kimseye ve ben Acize)

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili karababa
sen efendimize dil uzatmadan duramazmısın
benim zavallı mahluktan başka bir şey olmayan biriicik kardeşim
Zoruna git sede git mesede,hoşlansanda hoşlanmasanda,sevsende sevmesende
Allah onu
İskender Ali M İ H R i
Mehdi Resul olarak seçti
kabul etmeyebilirsin ama artık dil uzatmayı kes
zavallı öldüğünde anlayacaksın aylardır Allah ın yaşayanlar arasında en çok sevdiği Mehdi Resul e savaş açtığını(Eğer Allah a ölmeden evvel ulaşmayı dilemezsen)
Konuları ne yapıp edip onun şahsına getiriyosunuz
sorulara cevap veremeyince başlıyosunuz o böyleymiş,o şöyleymiş diye iftira atmaya
çok yazık iblis sizinle beraber
konumuzu hatırlatırım
Madem Her Resul peygamber demekse
Kuranı kerimde Hz Meryeme gelen cebrail as. a Allah resulüm diyor
melek peygamber olamayacağına göre varsa bi babayiğit Allah rızası için açılasın da öğrenelim inşaallah
Allah yusuf 50 de firavunun resul ü diyor yusufa geldiğinde diyor madem resul peygamber demekse bu nasıl oluyor firavunun peygamberimi demek istemiş Allah yani
hac 75 de meleklerden resul seçerim diyor Allah
resul elçi değilde peygamber demekse melek peygamberde olamayacağına göre
lütfen bilen birileri bana bu ayetleri açıklayabilirmi

unutmayalım bunlar ayet değiştirlmesi mümkün olmayan Allah ın sözleri
elyazma kitab veya değiştirilmiş,veya uydurulmuş hadis değil

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Vekilim allah

Vekilim allah

Seni Açıklayamayacağın Sırra Emanet ettim. Kayıran allah beni kayırsın gari. İlim bilmez okuduğunu anlamaz insanlar çoğalır yaa. Kıyamette yakiyndir.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Namaz huzur iken. Huzur namazıda neyin nesi?

Namaz huzur iken. Huzur namazıda neyin nesi?

E R H A N' Alıntı:

Allah rızası için birisi Allah ın kuranda cebrail as a resul demesinin ne anlama geldiğini açıklarmı
Cebrail melek değilmi
eğer her resul peygamberse cebraildemi peygamber
melekten peygamber olmazki
soruyorum düşünce ve bilgilerinizi söylermisiniz

Konu üsteki Sorudur; Ben sana cebrail olduğunu Yazmadığı halde nereden uydurduğunu sordum Cevap vermedin Başka başka ayetler yazıp laf kalabalığı yaptın Cevap vermek yerine. Neden Bilmiyorsun. Bilmeme sebebin Öğrenmediğinden değil haa. Bildirilmediğinden.
Ama Bu cahilliğin üzerine tavsiyelerime kulak tıkayıp görmezden gelip üstelik Bunu beni kafirlik iftirası atarak örtbas etmeye çalışıyorsun.
Tarikat ehli bilir zaten Gelenin Mehdi Rasul olduğunu. bu kelimeyi anlamaya çalış;
gelen kişi Rasulullahı Metheden Kişi olacak. Ona namaz kıldıran değil. Zahirde namazı kıldıracak kişinin özelliklerini hatırla ve Üstadın Manada Muhammed Mustafa'ya namaz kıldırması ne anlama geldiğinin cevabını ver.
Ayetler İnanıp akleden kişilere tahsil imkanı sağlar. Mevla bilmediğin taraftan besler ilmi ile LA-kin üstadın Peygamberlik Kıspetini giyip Rasulullah ile güreşe tutuşmuş bile.(ÜSTADIN RASULULLAHA NAMAZ KILDIRDIM. DİYORMU!)Demedi ise sana ayetler ilede cevap verebilecek kapasitedeyim ancak senin seviyen esfeles safilinde Olduğundan Anlamada zorlanıyorsun. Bol bol istiğfar et.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Hattâ, "HAZRET-İ İSA ALEYHİSSELAM GELİR,
HZ. MEHDİ’YE NAMAZDA İKTİDA EDER (uyar), TABİ OLUR."19 diye rivayeti
BU İTTİFAKA (birleşmeye) VE HAKİKAT-I
KUR’ANİYE’NİN METBUİYETİNE VE HAKİMİYETİNE (Kuran hakikatlerine uyulmasına ve tabi olunmasına) İŞARET EDER.20

(Şualar, s. 493)

Peygamber Efendimiz (sav) bir hadis-i şerifinde Hz. İsa'nın, Hz. Mehdi'nin arkasında namaz kılacağını bildirmiştir:

İmamları salih bir insan olan Mehdi olduğu halde, Beytü’l Makdis’e sığınırlar. Orada imamları kendilerine sabah namazını kıldırmak için öne geçtiği bir sırada, bir de bakarlar ki, Meryem oğlu İsa sabah vaktinde inmiştir. Mehdi, Hz. İsa'yı öne geçirmek için arkaya çekilir. Hz. İsa onun omuzlarına elini koyar ve ona der ki, "Geç öne namazı kıldır. Zira kamet (farz namazı kılmak için okunan ezan; namaza başlama işareti) senin için getirilmiştir."... (Ebu Rafi'den rivayet edilmiştir; İmam Şarani, Ölüm, Kıyamet, Ahiret ve Ahir Zaman Alametleri, Bedir Yayınevi, s. 495-496)

İNANMAYACAĞINI BİLDİĞMİZ HALDE SİZE AYETLER VE HADİSLER YAZIYORUZ. ÇÜNKÜ KARDEŞİM SEN BİZİ KAFANDA YANLIŞ DİYE DEĞERLENDİRMİŞSİN HÜKMÜ KOYMUŞSUN.
BİZ SANA ALLAH VARDIR DİYE SÖYLESEK SEN BİZİM İNADIMIZA BU TAVIRINLA YOK DİYECEKSİNDİR.

SİZ BİR SÖZ YAZDINIZ MI BİZ SİZİN SÖZÜNÜZÜ KURAN-I KERİME VURUP CEVAPLIYORUZ. AMA SİZ BİZİ YALANCILARDAN İLAN ETTİĞİNİZ İÇİN ARAŞTIRMA GEREĞİ DUYMUYORSUNUZ. TEK KALEMDE YALANCI, DELİ, ÖĞRETİLMİŞ...(BU SÖZLERİN KURAN-I KERİMDE KİMLERE AİT OLDUĞUNU BİZDEN İYİ BİLİYORSUNUZ) GİBİ SÖZLERDE BULUNUYORSUNUZ. BİZİM SÖYLEDİKLERİMİZİ NEFSİNİZİN VE DIŞARDAKİ İNSANLARIN SÖZLERİYLE BİZİ YARGILIYORSUNUZ. SİZE SÖYLEYECEK TEK KELİME DÜŞÜYOR BİZE:

ALLAH'IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN.

Üst Alt