Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir soru

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Sıkışıncada işte bu yazdıklarını yazıp çekilin kenara. Rivayetlemi kılıyoruz namazı.
Namazda imamet şartları NEDİR.
(Bİliyorsanız Tabi Namazı kılmayı.)
-İmanın şartı nedir. Sözlemi cevap yazayım bilmiyorsanız ayet ilemi.
-İslamın şartı nedir.
-Guslün Şartları nelerdir.
-Abdestin şartları nelerdir.
-Namazın şartları nelerdir.

Bunları yapabilen Herkez Müslümandır.

İmamda aranan şartlar nelerdir.
(Yoksa rasul nebiden üstmüdür)

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Bak kardeşim kızmana gerek yok. Biz sizin bize davranış şeklini yazıyoruz. Bu yanlış diyoruz. Kızacak bizken yine kızan siz oluyorsunuz.

O zaman bir meydanda karşılaşalım kimin kime gücü yeterse gücü yeten öldürsün diğerini. Böylemi yapalım. Bu mu ahsen olur! Bunu mu istiyorsunuz? Ne istiyorsunuz inşallah. Derdiniz ne söyleyin bilelim. Yanlışımız ne hangi ayeti yanlış aktarıyoruz söyleyin. Arapça bilen sizsiniz ama bi habersiniz Kuran-ı Kerimin arapçasından.

Ama tutturmuşsunuz sizin Efendiniz peygamber diyor o zaman siz yalancısınız diyip duruyorsunuz. Yav işte karşınızda Efendi Hz. 5 yıldır tabi olan bir mürid. İlk önce sorun bakalım bana bir siz peygamber mi diyorsunuz diye... Yok olur mu!

"Medya öyle diyor. Hocalar öyle diyor! mollalar müftüler öyle diyor. Şeytan öyle diyor, nefsiniz öyle diyor. Ne gerek var sormaya İftira atarız olur biter."

SİZ NEYE İNANIYORSUNUZ İNŞALLAH?

KURAN-I KERİM AYETİ YAZIYORUZ OLMAZ DİYORSUNUZ!

HADİS YAZIYORUZ OLMAZ. BU BİZE TERS DİYORSUNUZ!

ALLAH'IN EVLİYALARININ KİTABINDAN ALINTILAR YAPIYORUZ. BİZE RİVAYET YAZMAYIN DİYORSUNUZ!

SİZİN DAYANAĞINIZ NE?

ALLAHDAN HERKES VAHY ALIR DİYORUZ. AYETİ KERİMELERLE KANITLIYORUZ. YÜZÜNE BİLE BAKMIYORSUNUZ. 5 DAKİKA GEÇMEDEN HAKARETLERE BAŞLIYORSUNUZ.

AMA İŞİNİZE GELMEYENİ NEFSİNİZİ DE ORTAYA KOYARAK YALANLAYABİLİYORSUNUZ. BU MU SİZİN ADALETİNİZ. YAZIKLAR OLSUN...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Hz Meryeme gelen meleğin Cebrail as olduğunu bilmiyormusun
peki kardeşim o cebrail as değil diyelim öyle olsun
kardeşim sen kelme oyununa devam ede dur
bak bir ayet daha melek resul olduğunu söyleyen buna nediyeceksiniz
melek peygamber olurmu
HAC-75: Allâhu yastafî minel melâiketi rusulen ve minen nâs(nâsi), innallâhe semîun basîr(basîrun).
Allah, meleklerden ve insanlardan resûller seçer. Muhakkak ki Allah, en iyi işitendir, en iyi görendir.

sen bütün gücünle şuan yaşayan Allah ın tahin ettiği peygamber olmayan resulleri örtmeye devam et Allah nurunu tamamlayacak sende büyük bir ihtimalle o gün ne olurdu resule inansaydım diyen zavallılardan olacaksın

FURKAN-27: Ve yevme yeadduz zâlimu alâ yedeyhi yekûlu yâ leytenîttehaztu mear resûli sebîlâ(sebîlen).
Zalimlerin herbiri iki elini ısırdığı o günde şöyle diyecekler: “Ne olurdu, O resûl ile beraber, sebîli (Allah’a ulaştıran yolu) tutsaydım.”

FURKAN-28: Yâ veyletâ leytenî lem ettehız fulânen halîlâ(halîlen).
Yazıklar olsun bana, ne olurdu filânı dost edinmeseydim.

FURKAN-29: Lekad edallenî aniz zikri ba’de iz câenî, ve kâneş şeytânu lil insâni hazûlâ(hazûlen).
Andolsun ki; bana Kur’ân gelmişken o, beni zikirden saptırdı. Şeytan, insanı yalnız bırakır.

FURKAN-30: Ve kâler resûlu yâ rabbi inne kavmîttehazû hâzel kur’âne mehcûrâ(mehcûran).
Resûl dedi ki: “Yarab, kavmim Kur’ân’ı terkettiler.”

Bu Kitab ın 7 tane ruhunu öğrenebilmemiz için Allahın tahin ettiği resul şart
iblis te bugün bu resulleri örterek işi halletmiş oluyor
karababa gibi zavallılar da iblise yardım ediyor

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Elhamdülillah İbliside kulanabiliyorum. Sülayman As. mührü taşıyorum. Hakı Hakikati Yakiyn Takip ediyorum.

Nefs nedir! Nefsi İslah Nedir!
biliyorum.

Peygamber efendimiz Sav. Mağarada 2 yıl Neden Kaldı biliyorum.

Melek Ne okumasını istedi ELHAMDÜLİLLAH onuda biliyorum. Sıratıda Biliyorum

Bunların İstersen 1,3,5,7 manasını İstersen 21,41,70, yada 70.000 manasını yada 71.000 manasınıda biliyorum. Ne nedendiri biliyorum. Ben aciz değilim. Üstadımdan Allah Razı olsun. Benim önüme geçip ben buyum ben şuyum demedi.

Birgün gittim yanına Hocam Teheccütten sonra Zikir ile meşgul olurken(ders). Sen artık mehdi oldun dediler buyurdum. Tebessüm etti oğlum onlar daha sonra sana isa oldun, Peygamber oldunda diyeceklerdir. İtibar etme Sen Allaha Kulluk vazifeni ifa etmekten Hiçbirşey almamalı Ölüm dahi.

Bizler ki Kulluk vazifemiz olan ALLAHI bilmekliği Bir yana koduracak Ona itibar etmez isek cehenneme koyduracak Bir fani ile mi korkutacaksınız. YARABBİ BEDENİMİ ÖYLE BÜYÜT Kİ ÜMMETİ MUHAMMETTEN BENDEN BAŞKASI GİREMESİN.

RAbbimin narıda huş tur Nuruda huştur

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
way be sen neymişsin
peki kardeşim Madem bu kadar adamsın o zaman insanlar hakkında ileri geri konuşmaman gerektiğinide biliyorsundur
Peygamberimiz S .A .Kim Hakkında ileri geri konuşmuş
senden ricam efendimiz Mehdi Resul hakkında ileri geri konuşma artık
biz senin üstadına bir tek kelime dahi söyledikmi
isra 71 nci ayete göre hepimiz imamlarımızla üstadlarımızla çağrılacağız
Sizlerde şahit olun Allah ta şahit
inşaallah o gün biz İskender Ali M İ H R le beraber çağrılanlardan oluruz
Razıyım
Keşke O da benden razı olsa

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
inşaallah nefs tezkiyesi yapıyoruz dersimizi çekmeye çalışıyor
hepsinden önemlisi zikir yapıyoruz
ama sen öyle diyorsan öyle olsun
yeterki mutlu ol kardeş
ben senden daha aşağılarda acizane zavallı bir mahluğum
ona laf söyleme de

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
bak kardeşim iftira bunlar
senelerdir bu dergahtayım hiç öyle bir şey söylemedi
o sizin bildiğiniz gibi birisi değil
o Şeytanın en büyük düşmanı
şeytanın en nefret ettiği insan
iblisin en çok korktuğu insan
Mehdi Resuldür
lütfen artık onun hakkında ileri geri konuşmayın

http://www.mihr.com/turkce/hayati.htm

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Sen şeytanla Tanış mısın! -Şeytanmı söyledi sana benim korktuğum kişi budur diye!

-Vallahi o melun yalancıdır.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
AL-İ İMRAN-61: Fe men hâcceke fîhi min ba’di mâ câeke minel ilmi fe kul teâlev ned’u ebnâenâ ve ebnâekum ve nisâenâ ve nisâekum ve enfusenâ ve enfusekum summe nebtehil fe nec’al la’netallâhi alel kâzibîn(kâzibîne).
[Sana ilimden (bilgi) geldikten sonra, artık kim bu konuda seninle tartışacak olursa de ki: “Haydi gelin, oğullarımızı, oğullarınızı, kadınlarımızı, kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi davet edelim (çağıralım). Sonra da Allah’ın lânetinin, yalancıların üzerine olması (için Allah'a) dua edelim, yalvaralım.”
Ayetin üzerine yemin ederim ki
İskender Ali M İ H R
Beklenen M ehdi
Devrin İ mamı
Zamanın H alifesi
Kavmimizin R esulüdür

Lütfen Bize Allah aşkını,sevgiyi,peygamber aşkını aşılayan
Efendimize laf söylemeyi kesin
İnanmıyorsanız inanmayın ama neden ileri geri konuşuyosunuz
Size yemin ederim ki Osmanlı islam Türk birliği kurulacak
belki bir savaştan sonra ama tekrar Mehdi ResulTüm dünyayı tek Bayrak altında toplayacaktır
O zaman ölmez de yaşarsanız göreceksiniz hepiniz
siz se saklanacak delik arayacaksınız
Biz ölmeden evvel Allah tan gelen ruhumuzu ona geri teslim etmeyi diledik ve
ona tabi olduk ve peygamber efendimiz s.a.v ve sahabe ne yaşamışlarsa onu yaşamaya çalışıyoruz
Ama nedense herkez bize karşı.
kimse hakkında ileri geri konuşmayız,ama herkez bizim hakkımızda ileri geri konuşuyor
ne diyelim Allah herşeye kadirdir
biz yinede hepinizi çok seviyor ve hepinizin Allah ın ermiş evliyası olmanız için dua ediyoruz
edicezde

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Senden sizden bir başkasın dan onların yakınlarından yada uzaklarından kendi nefsim adına dua ediniz demedim. DEMEMDE.
O halde sizlerde bana dua etmeyiniz. Ediyor iseniz Sır tutmayı biliniz.

Demek ki cebrail a.s. yazmıyor ozaman başka ayet sizler önce bir ayeti hıfz ediniz daha sonra başka başka ayetleri hep beraber hıfz ederiz.
Ayeti kerime yazdınız cinlerdende resul vardır.

-Dedimki Cahilliğim dağılsın Mehdi geldi ya sır kalmayacak kimmiş cin rasul....

-Dedimki Cahilliğim dağılsın Mehdi geldi ya sır Cebrail a.s olduğu nerde yazıyor.

Hamd olsun ki Allahın sırlarını saklayanlar bilir biliyorum.
Aldatanlar, Düzenbazlar, Yırtıcı Kuşlar Gemisi ile Gölette tek başına seyahat edenler bilemez.Gidilen yol Akıntıyı Takipten başka değil.

Ve maksuda ulaşmak için 30 ayrı ayet ile çıkmayın Tek tek İnşaallah cevaplarınız Hazır.
Ali-imran 61 Her halde uygulanamaz. Şirk olmadıkça olmaz.

Yalan söyleyen ben değilsem Doğruyu söyleyen olduğumu bilirim. Bunu Allah ta bilir. Yalanı söyleyende bilir. Herhalde budurumda Bizlerin Allah Cc. ile ünsiyeti olmadığını düşünmüyorsunuz. Zira bunu böyle düşünüyorsanız başka başka ilahlar edinmişik.
Öyleyse Kafirun okunur. Ali imran 61 değil.

Sağlıcakla kal. Esen yeller seni serinletsin....

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Kuran Allah ın sözüdür

Kuran Allah ın sözüdür

Karababa' Alıntı:
Senden sizden bir başkasın dan onların yakınlarından yada uzaklarından kendi nefsim adına dua ediniz demedim. DEMEMDE.
O halde sizlerde bana dua etmeyiniz. Ediyor iseniz Sır tutmayı biliniz.

Demek ki cebrail a.s. yazmıyor ozaman başka ayet sizler önce bir ayeti hıfz ediniz daha sonra başka başka ayetleri hep beraber hıfz ederiz.
Ayeti kerime yazdınız cinlerdende resul vardır.

-Dedimki Cahilliğim dağılsın Mehdi geldi ya sır kalmayacak kimmiş cin rasul....

cevap
harika sın konuyu nasıl dağıtacağını öğrenmişsin
cin resul olup olmadığı önmeli
isminin ne olduğu değil
peygamberler ancak insanlardan seçilir
o halde her resul nebi değildir
ancak her nebi aynı zamanda resuldür
Allah a göre öyle
hem cin ismi bilmek beni kurtuluşa ulaştırmaz

-Dedimki Cahilliğim dağılsın Mehdi geldi ya sır Cebrail a.s olduğu nerde yazıyor.
cevap
MERYEM-17: Fettehazet min dûnihim hicâben fe erselnâ ileyhâ rûhanâ fe temessele lehâ beşeren seviyyâ(seviyyen).
Sonra da onlardan (ayıran) bir perde çekti. O zaman ona Ruh’umuzu (Cebrail (A.S)’ı) gönderdik. Ona normal bir beşer suretinde (hüviyetinde) temessül etti (göründü)

MERYEM-18: Kâlet innî eûzu bir rahmâni minke in kunte takıyyâ(takıyyen).
(Hz.Meryem şöyle) dedi: “Muhakkak ki ben, eğer sen takva sahibi isen (bana bir zararın dokunmaz). Senden Rahmân’a sığınırım.”
MERYEM-19: Kâle innemâ ene resûlu rabbiki li ehebe leki gulâmen zekiyyâ(zekiyyen).
“Ben sadece sana zeki (temiz) bir erkek çocuk bağışlamak için senin Rabbinin bir resûlüyüm.” dedi.

Kardeş Allah diyor ki onlar bütün ayetleri görseler inanmazlar
Allah cebrail As.için defaatla ruhumuz demiştir
her defasında konuyu saptırmayı başarıyosun
işini iyi yapıyosun
sebe 20
Ayette Hz Meryeme gelenin resul olduğu yazıyor,size göre Allah Hz meryeme Peygamber mi gönderdi yani
hani resul peygamber deme ya size göre

Hamd olsun ki Allahın sırlarını saklayanlar bilir biliyorum.
Aldatanlar, Düzenbazlar, Yırtıcı Kuşlar Gemisi ile Gölette tek başına seyahat edenler bilemez.Gidilen yol Akıntıyı Takipten başka değil.

Ve maksuda ulaşmak için 30 ayrı ayet ile çıkmayın Tek tek İnşaallah cevaplarınız Hazır.
Ali-imran 61 Her halde uygulanamaz. Şirk olmadıkça olmaz.
cevap

sen şuna yaşar nuri gibi bende korktum desene o da senin dediğini demişti
21 nisan 2005 faruk beşer bizi yemine çağırdı sakarya ya gittik
o da senin dediğini demişti
yani hepiniz korkaksınız
maden doğrusunuz lanet yalancıyı yakalayacak
neden korkuyosunuz

AL-İ İMRAN-61: Fe men hâcceke fîhi min ba’di mâ câeke minel ilmi fe kul teâlev ned’u ebnâenâ ve ebnâekum ve nisâenâ ve nisâekum ve enfusenâ ve enfusekum summe nebtehil fe nec’al la’netallâhi alel kâzibîn(kâzibîne).
Sana ilimden (bilgi) geldikten sonra, artık kim bu konuda seninle tartışacak olursa de ki: “Haydi gelin, oğullarımızı, oğullarınızı, kadınlarımızı, kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi davet edelim (çağıralım). Sonra da Allah’ın lânetinin, yalancıların üzerine olması (için Allah'a) dua edelim, yalvaralım.”

Ayet çok açık korkmadan ve kıvırmadan yemin eden yalancılar laneti bulur
ben Ali İmran 61 in üzerine yemin ederim ki
İskender Ali M İ H R
Mehdi Resuldür
yalancıysam Allah ın laneti hemen beni bulsun

Yalan söyleyen ben değilsem Doğruyu söyleyen olduğumu bilirim. Bunu Allah ta bilir. Yalanı söyleyende bilir. Herhalde budurumda Bizlerin Allah Cc. ile ünsiyeti olmadığını düşünmüyorsunuz. Zira bunu böyle düşünüyorsanız başka başka ilahlar edinmişik.
Öyleyse Kafirun okunur. Ali imran 61 değil.

Sağlıcakla kal. Esen yeller seni serinletsin....

kardeşim karababa kendini Mehdi Resul e hakaret etmeye adamış
büyük bir aşkla sadece onun yalancı olduğunu söylüyosun
keyfin bilir dedikleri tek tek çıktı
ileride ölmezde yaşarsan göreceksin
ozaman saklanacak delik arayacaksın
inanmıyorsan inanmaya bilirisin ama hakareti ve iftirayı artık bırak

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Namaz huzur iken. Huzur namazıda neyin nesi?

Namaz huzur iken. Huzur namazıda neyin nesi?

MERYEM-19: Kâle innemâ ene resûlu rabbiki li ehebe leki gulâmen zekiyyâ(zekiyyen).
“Ben sadece sana zeki (temiz) bir erkek çocuk bağışlamak için senin Rabbinin bir resûlüyüm.” dedi.

Meraklı Kardeşim Ayet yazmışsın ve kafa tutuyorsun. SORUYORUM CEBRAİL ayetin neresinde yazıyor. Sadece buna cevap ver sağa sola yalpalama. Ben okuyorum yazmıyor. Soruyorum ona buna Cevap aynı bende okuyamadım. Ayetin sadece türkçesinde cebrail deniyor. iyide kuran Arapça. Sizler yoksa Kurana iftiramı atıyorsunuz. Cevap kaçamak olmasın. Kendimi Manevi huzurda hissetmek isterken, Birden raks ehli sergilemeye başladığı senaryoyu işletime sokuyor.

AYETİN NERESİNDE CEBRAİL YAZIYOR!

Üst Alt