Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Hayat Rehberi

arzuhal

New member
Öyle bir çarkın içine girdik ki bir yaşam mücadelesidir aldı başını gidiyor.Kazanma,daha fazla kazanma hırsı bizi bazen insanlığımızdan çıkartıyor.Çıkarlarımız için birçok insanı üzüyor,kırıyor ve kaybediyoruz.Kendimizden daha zor durumda olanları görüpte şükretmiyoruz.İnsanların birbirlerine karşı şevgi ve saygısı gittikçe azalıyor.''Komşusu açken tok yatan bizden değildir''diyen Peygamberimizin bize gösterdiği yolu unuttuk.Şimdi komşumuzu tanımıyoruz.İnançlarımızı yavaş yavaş yitiriyoruz.İnsanların yüzündeki gülümseme yok olmaya başladı.Yerini endişe ve korku aldı.Özgüvenimizi yitirdik.Aklımızı kullanamaz hale geldik.Neler oluyor bize,neden bu hale geldik bilmiyorum.Biliyorum da bilmemek işime geliyor.İşte bu nedenle bir hayat rehberi sunuyorum sizlere.Belki bundan sonrası için ufkunuzu açmaya yarar.

Hayattaki en önemli şey...Allah'IN GÜCÜ!
En güçlü iletişim kanalı...DUA!
En değerli servet...İMAN!
Hayattaki en etkili güç...SEVGİ!
En büyük mutluluk...VERMEK!
Onsuz olunması en kötü şey...ÜMİT!
En yıkıcı alışkanlık...KAYGI!
Dünya üzerindeki en inanılmaz bilgisayar...BEYİN!
En büyük kayıp...ÖZ SAYGIYI YİTİRMEK!
En doğal enerji kaynağı...GENÇLİK!
En çirkin kişilik özelliği...BENCİLLİK!
Üstesinden gelinmesi gereken en büyük sorun...KORKU!
En güzel kıyafet...GÜLÜMSEYİŞ!
Başarıyı engelleyen en güçlü düşman...MAZERET!
Toplumda istenmeyen en tehlikeli kişi...DEDİKODUCU!
En güç dolu sözcük...YAPABİLİRİM!
En değersiz duygu...KENDİNE ACIMAK!
En çok güç veren aşı...TEŞVİK ETMEK!
En etkili uyku ilacı...ZİHİN HUZURU!
En takdir edilen iyelik...GÜVENİLİRLİK!
En memnunluk verici iş...BAŞKALARINA YARDIM ETMEK!,
Ve en iyi yaklaşım...ŞÜKRETMEKTİR'

Şükretmek,hayatın iyi taraflarını ortaya çıkarır.Sahip olduklarımızın aslında yeterli,hatta fazla bile olduğunu hissettirir.Reddi kabule,düzensizliği düzene,karmaşıklığı netliğe çevirir.Şükretme geçmişimizi anlamlı kılar,bugüne huzur ve yarınlara bir ışık getirir.

Hayatin bir yarisi sabir diger yarisi ise sükür'dür...

Üst Alt