Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir erkeğin çok eş alması...

Bir erkeğin çok eş alması...

• Doğru değildir...

Kullanılan: 2 66.7%
  • Birden fazla eş ile evlenmesi uygundur...

Kullanılan: 1 33.3%
  • Gerekmediği sürece yanlız bir eş seçilmeli...

Kullanılan: 1 33.3%
  • Gerekliğine bakılmaksızın birden fazla eş olabilir....

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kararsızım....

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
Z

zeynep_hearty

Guest
:(düşünsenize senden hesap soran 4 CADIn, sağı solu yıkan veletler hayır kesinlikle düşünmesene:(:11_2_105:
muhterem valideniz, siz ve garındaşlarınız için muhterem pederinizin düşüncesi umuyorum bu yönde değildir..zira hiç hoş bir ifade olduğunu düşünmüyorum kaldıki latife dahi olsa latifeden uzak argo bir tabir ve hoş olmayan bir anlatım ifade türü olduğu kanısındayım ..rabbim hoş görmeyi hoşlukla bakmayı nasip etsin...selam ve dua ile..

yelken06500

New member
muhterem valideniz, siz ve garındaşlarınız için muhterem pederinizin düşüncesi umuyorum bu yönde değildir..zira hiç hoş bir ifade olduğunu düşünmüyorum kaldıki latife dahi olsa latifeden uzak argo bir tabir ve hoş olmayan bir anlatım ifade türü olduğu kanısındayım ..rabbim hoş görmeyi hoşlukla bakmayı nasip etsin...selam ve dua ile..
muhtrem pederimin 1 eşi var muhterem validem ayrıca muhterem garındaşlarımda 3 tür emin olun onların düşüncesi bu yönde
gönül gözüyle bakmayan dünya gözüyle görmez
hoş dediğiniz sadadır bunu hissetmeyen bilmez

enes38

New member
peygamber efendimizi tanımayan kadınına değer vermez
o zamanlarki savaşlardan dolayı kadın nufusu erkek nufusunun kaç katıymış
ayrıca günümüzdeki kadarda yaşamak kolay değilmiş özellikle bir kadın için hiç kolay değilmiş o yüzdende çok eşliliğe izin verilmiş günümüzde bunu araplar farklı algılıyor birçok arap çok eşli iken birçok gariban arapta bekar geziyor bu haksızlık adaletsizliğin kul hakkının en büyüğüdür bence
isteyen istediğini düşünsün ama sadece kendi nefsini düşünmesin

aymine

New member
s.a
ne olursa olsun 4 eş almaya hakkı vardr dıyenlere bu ayet yeter sanırım:

(NİSA suresi 3. ayet):
: Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdirde) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Üst Alt