Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bekliyoruz...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İçinde yaşadığımız hayat ve toplumun bir yerlerinde olmamak mümkün olmadığı gibi sosyal hareketler ve olgulardan beri/umursamaz/kayıtsız kalmak da mümkün değil. Ne yaparsanız yapın, öyle ve ya böyle bir enstanteneye siz de yakalanıyorsunuz.

Ülkenin sığ muhayyilesini dolduran zabun hareketlerin envai türlü versiyonu ile zenginleşmiş gündemlerde İslam dışında her şey var ve legal. İslam ise garib kaldı.

Manşetleri ve bültenleri süsleyen her mevzu adım adım dini ötelemekte ve hatta buna dinden karın doyuranlar bile müdahil.

Böyle bir ortamda kafasını din dünyasından bir lahza döndürüp bakanın bile kuvveti maneviyesi alt üst oluyor. Ümitsizce, yılgınca ve neredeyse bi çare bir halde yaşadığınız çevreden size akacak bir yudum temiz su arıyorsunuz. Cami saflarını bozan, minareleri sessiz koyandan tutun da ayetleri ters düz etmeye çalışan din görevlilerinden mi yoksa cübbesi, frakı, kravatı ile dini göz göre göre aşağılayanlardan mı şikayetlensek şaşırdık. Hele bir de tüm bunların yanına dinden bezmiş bu milleti koyarsak?!.

Ve bir de ellerinizin jurnallerle bağlandığını hesaba katınız... Nerede dini İslam için ne yazarsak nerede ipliğimiz pazara çıkacak belli değil. Eskiden korku dağları beklerdi, şimdi beyinleri...

Hülasa zordayız. Rabb Tealadan bir kapı açılmasını bekliyoruz, inşallah...

radikal

New member
Sıkılıyorum üstad, bunalıyorum, daralıyorum. Şu hale bakarmısınız, at izi, it izi, karışmış birbirine hepsi.
Ergenekon konusuna bakıyorum, çok laçkalaştı. Sen bir açıklamamı yaptın, vay! yargıda olan bir konu hakkında gayri etik davranmış oldun. Yarın benim işime aykırı bir durum olduğunda, bu sefer ben bir açıklama yapıyorum, bu sefer senin yanındaki zurnacıbaşı çıkıyor, biz söylerken etik olmadıydı sizin kimi etik oldu diye soruyor. Bir başka lider (!) gidip üye olmaktan bahsederken, bir yandan ülkemde insanlar mecburi simit lüksünü dahi kayb etmiş durumda.

Nedir bu ya ? Tv açıyorsun, ecdadına söven bir tarafa, gelecek neslini dahi töhmet altına alacak işlerin peşinde başka zümreler bir tarafta. Hakk, hap olmuş. Aç karnına tavsiye edilir olmuş çıkmış.

Daha çok şey varda, bende yazacak muhabbet kalmadı. Sabr edelim bakalım, hayrlısı olsun.

Üst Alt