Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahım!BU DUAMİSLAM FORMUNDAKİLERE HERKES AMİN DESİN

reyyan

New member
Katılım
29 Eyl 2006
Mesajlar
1,279
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
44
Allahım!
"Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi,
Kimsesiz kaldım medet ey, kimsesizler kimsesi"
Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük Allahım! Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkebince Hz. Muhammet (sas) ve O'nun ehli ve ashabı üzerine salat eyle.
Ey Merhametlilerin en merhametlisi! Bela ve musibetlerin sağanak sağanak üzerimize yağdığı, ardı arkası kesilmeyen depremlerle inim inim inleyip çaresiz kaldığımız şu günlerde, çaresizlerin yegane çaresi Sensin deyip Sana yalvarıyor, halimizi Sana arz ediyoruz. Celalinden cemaline, kahrından lütfuna sığınıyoruz. Bizim Rabbimiz Sensin. Sen, bizleri semavi ve arzi musibetlerin eline teslim etmeyecek kadar merhametlisin. Bizleri her türlü kötülüklerden muhafaza buyur!
Allahım! Senin af ve mağfiretinin dairesi, bizi bela ve musibetlerden uzak tutacak kadar geniştir. Bize rahmetinle muamele buyur Allahım! Gazabından bizi emin kıl Rabbim.
Allahım! Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.
Allahım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.
Allahım! Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme Allahım!
Allahım! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allahım!
Allahım! İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere yol göster Allahım!
Allahım! Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur Allahım!
Allahım! Enkaz altında kalarak, yukarıdan aşağıya yuvarlanarak, suda boğularak ve yanarak ölmekten Sana sığınırız. Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım! Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.
Allahım! Acizlikten, üzüntüden, tasa ve kederden, korkaklıktan, başımıza gelenlerden dolayı başkalarının sevinmesinden, kabir azabından, cehennem ateşinden Sana sığınırız. Bizleri kötülüklerin ve kötülerin şerrinden emin eyle.
Allahım! Bizleri verdiğin nimetlerin bereketinden mahrum etme, vermediğin şeylerle de imtihan etme.
Allahım! Sen'den Senin bizi sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini, bizi Senin sevgine yaklaştıracak amellerin sevgisini, tertemiz bir hayatı, dosdoğru bir ölümü, huzurunda bizi rezil etmeyen, ayıpların sayılıp dökülmediği bir haşr ü neşr istiyoruz.
Allahım! Nimetlerini artır, eksiltme; bizi yücelt, hor ve hakir eyleme, bize lütuflarda bulun, mahrum etme, bizden razı ol. Ey merhametlilerin en Merhametlisi!
Ya Rabbi. Bizleri yaşadığımız müddetçe dinin üzerine sabit kadem kıl, mizanımızı ağır tut, imanımızı tahkiki iman eyle, katındaki derecemizi yücelt, amellerimizi kabul et Allahım!
Allahım! Senin her şeye gücün yeter. Yegane güç ve kuvvet Senin elindedir. Bize acı, bize merhamet ve yardım et Allahım!
Allahım! Depremde ölenlerimizi şehit eyle, şefaat ehlinin şefaatine nail olan kullarından eyle, zayi olan maddi varlıklarımızı sadaka olarak kabul et. Ülkemize birlik ve dirlik ver. Bizleri bir daha böylesi külli ve büyük felaketlerle imtihan etme.
Amin! Amin! Sümme Amin!
 

mhmt

New member
Katılım
7 Kas 2006
Mesajlar
2,965
Tepkime puanı
715
Puanları
0
amin amin amin.
selam ve dua ile...
 

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
120
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
54
Rabbim,bu geçici dünya hayatında da ,ebedi hayatta da iyilik ver bizi ebedi ateşin azabından koru.Rabbimiz,hesapların görüleceği,hiç kimsenin hiç kimseye bir şeyle yardım edemiyeceği gün,bizi,babalarımızı,annelerimizi ve bütün iman edenleri bağışla.Bizlere lütfunla muamele et!Yolumuzu vahyin nuruyla aydınlat...
 

huramiral

New member
Katılım
23 Kas 2006
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
54
amin allah razı olsun güzel bir paylaşım tekrar teşekkürler
 

ayþenur

New member
Katılım
28 Kas 2006
Mesajlar
14
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
39
amin kardeşim çok güzel ve kapsamlı bu duayı bizimle paylaştığın için san çok teşekkür eder ve devamını beklerim
 

reyyan

New member
Katılım
29 Eyl 2006
Mesajlar
1,279
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
44
"ALLAH ALLAH
eyy! nimetleri ile bizi perverder eden sulanimiz bize gösetmiş oldugun numunelerin asillarini menbalarini göster. bizi makarrı saltanatina celbet bizi bu cöllerde mahvettirme. bize aci bize merhamet et. burada bize tattirdigin leziz nimetlerini orada bize yedir. bizi zeval ve firak ile tanzim etme. yarab sana müştak ve müteşekki şu kalbi başi boş birakip idam etme. yarab kusurumuzu affet bizi kendine kul kabul et. emanetini kab zetme günü gelinceye kadar bizi emanette emin kil.


Yarab islam dünyasinda akan gözyaslarini dindir ALLAH'im şüpesizki duayi dilimize veren sensin dilimizi duaya ceviren sensin. sözlerin en güzeli sana söylemekle güzeldir... Başimizdaki musibetleri def eyle ALLAH'im islam dünyasina oynanan bu cirkin oyunlara bir son ver ALLAH'im. oyunlarini kendi başlarina cevir müslüman kardeşimize uzanan dilleri def eyle ALLAH'im. ALLAH'im şüpesiz sen yoktan var edensin herşeye gücü yetensin. Rabbimiz halikimizsin. Rahman ve Rahim olan ancak sensin Dualarimizi kabul eyle ALLAH'im duama amin diyen demek isteyip diyemeyen görmek isteyipte göremeyen her müslümanün dualarini dergahinda kabul eyle ALLAH'im şüpesiz senin herşeye gücün yeter karanlikta olani aydinlikta olani saklanani ve gizleneni bilen yegana kuvvet sendedir. kalbimizden gecen vesveseleri dindir ALLAH'im. bize sevgini öyle bir tattirki karşimiza cikan herşeyde seni görelim seni sevelim. her musibete sen diye katnalalim. her sevgiyi sen diye sevelim. sen buyuruyorsunki :"dulariniz olmasa ne ehemmiyetiniz var." sen dualarimizi kabul Eyle ALLAH'im. Günahlarimizi affeyle bizi günahlardan muhafaza eyle. zırhımızı cevşen dualarimizi kur-an selevatımızı efendimiz hürmetine kabul eyle aminn aminnn aminnnn.... günahlarim coktur amin diyen her kulun hürmetine günahlarimi affeyle ALLAH'im. amin.
 

hasret

New member
Katılım
26 Kas 2006
Mesajlar
709
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
37
amin, amin, amin....
Allah razı olsun
selam ve dua ile
 

Dilruba

New member
Katılım
15 Kas 2006
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
35
AMİN AMİN AMİN AMİN ALLAH RAZI OLSUN SELAMVE DUA İLE
 

meri

New member
Katılım
21 Ara 2006
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
42
amin rabbim tüm müslüman kardeşlerimizin duasını kabul eylesin inş. amin amin amin
 
Üst Alt