Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'a Ulaşmayı dileyin kardeşlerim

birdavet

New member
Güneş balçıkla sıvanmaz sevgili kardeşlerim.Güneş tüm dünyayı aydınlatacaktır.Siz isteseniz de istemeseniz de.

tarikay

New member
..

..

Efendi Hz.lerinin Mehdi A.S olduğuna dair o kadar çok delil varki? şahıslar harikulade olaylar bekliyor fakat imtahan dünyasında olaylar perdeli peygamberimize 10 senede 10 kişi tabii oldu dabbetül arz olan uydu aracılığı ile kuran gerçeklerini insanlara tebliğ ediyor görevini yapıyor hidayet Allah dan
www.beklenenmehdi.com

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Davetinde Tevazu eksik. Karşındaki insanların bugüne kadar aldığı masivayı Bi anda hiç kimse silemez Sadece tevazu sahipleri karşılarındaki insanların Kalplerini Kazanırlar. Tevazu ALLAHTANDIR.

Debbe-mizden Ne Kıyametler geliyorda Sabrediyoruz.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Turnusov bunuda bilir.

Turnusov bunuda bilir.

Sizlerde bulunduğunuz halde.Şeytanlarda, Hıristiyan yahudi ve masonlar ve hindular. Vede mecusilerde..

Siz hangisi oldunuz. Bizler müslüman olduk inşaallah!!

birdavet

New member
Kalbe iman yazılında mümin olunur.Doğuştan bütün insanların kalbinde küfür yazar.Kim Allah'a ulaşmayi diler de Allah'ın tayin ettiği mürşide ulaşırsa onların kalplerinden küfür kelimesi alınıp iman kelimesi yazılır.

Beylerbeyi_3

New member
Selamaleykum Musluman kardesler

Selamaleykum Musluman kardesler

Sizden once bu konuyu ancak bir kac sayfa okudugumu soyleyerek baslamak stiyorum.
Benim ogrenmek istedigim ilk once bir mehdiden bahsediliyor (Mehdi Resul İskender Ali M İ H R ). Bu insanin kimligi hakkinda bilgi verilmesini arzu ediyorum.
Musluman kardeslerimiz Peygamber efendimizin Veda Hutbesinde de anlattigi gibi Kur'an ve Peygamber efendimizin sunnet ve hadislerinden meshullerdir. Bu yuzden bir ayet veya Hadis olmadan Islam hakkinda bilgi vermeye calisilmasini istemiyorum ve ayetler ile hadisler isiginda bizi aydinlatacak olanlara simdiden tesekkurlerimi sunuyorum.
Muslumanlarin birlestirici ve birbirlerine destek olmasi gerekirken neden hep karsida ki suclaniyor?
Sayet karsinizdaki ben muslumanim diyorsa hangi hak ile onu munafiklik ve seytanin askeri gibi sozler ile suclayabiliyoruz? Unutmayalim ki musluman muslumanin aynasidir ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) mecusiler ile dahi konusurken onlara yanlis yapmakta olduklarini teblig etmistir ki, Bizler kim oluyoruz da Peygamberimizin dahi yapmadigini insanlari suclamayi Hak gibi goruyoruz.
Konunun basinda insanlari Allah dostu olmaya davet cok hosuma gitti, Her insan (inkarcilar ve gozleri perdelenmis olanlar haric ki "Onlari ancak Allah bilir") Allah dostu olabilir.
Musluman kardeslerimizin namaz suresi olarak ogrendigi Asr suresinde zaten yeterince yazmiyormu?
103- Asr
1- Asra yemin olsun ki,
2- İnsan mutlaka ziyandadır.
3-Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.

Once kendimizi bir sorgulayalim.
Allah'in Nûr'u musluman kardeslerimizin uzerine olsun. Suphesiz Allah Alim'dir. Islama saldiri yapanlari bizlerin anlamisinda ve onun yolunda Canimizi ve malimizi harcamayi nasip etsin.

Selamaleykum.

birdavet

New member
Allah Razı Olsun.İlimi öğrenmek istiyen alıyor işte.Sevgili kardeşim konuya şöyle başlayalım inşallah:

Şeriat neden eksiktir?
Şeriat Kur'ân'ın farzlarının ve sünnetin bütün kaidelerinin neler olduğunu ve nasıl tatbik edileceğini gösteren sistemin bütün değil mi?
Öyleyse şeriatın Kur'ân'ın bütün farz emirlerini kapsamına alması gerekmez mi?
Ve gene öyleyse, içinizden kim bize izah edebilir, aşağıdaki emirler (farzlar) nasıl olmuş da Kur'ân'da var olduğu halde, bugün artık tatbikatı yok...
Allah biz insanların hepsini ezelde huzurunda topladı ve bizlerden 3 yemin aldı.
"Vezkürû ni'metallahi aleyküm miysâkahülleziy ve esekaküm bihi iz kültüm semi'nâ ve eta'nâ vettekullah innallahe aliymün bizâtissudûr." Maide-7
Allah’ın size olan nimetini ve “işittik ve itaat ettik” diyerek O’na verdiğiniz yeminleri hatırlayın. O yeminlerle (Allah) sizi bağlamıştı. Allah’tan korkun. Şüphesizki Allah sinelerde olanı bilir.
Bu yeminlere Allah ile ahdiniz, diyor.
“Ve bi’ahdillâhi evfû.” Enam-152
Allah’a (verdiğiniz) ahdinizi yerine getiriniz.
1- Fizik vücutlarımızdan AHD aldı.
“Elem ehad ileyküm ya beniy ademe en lâ tabidüşşeytanü innehü aduvvün mübiyn ve eni’büdûniy.”
Yasin-60-61
Ey Ademoğulları ben sizden şeytanan kul olmayın, çünkü o size apaçık bir düşmandır, ve Bana kul olun diye ahd almadım mı?
2- Nefslerimizden YEMİN aldı.
“Küllü nefsin bimâ kesebet rehinetün. İllâ ashâbel yemiyn. Fi cennât.” Müdessir-38,39,40
Bütün nefsler kazandıklarına karşılık rehinedir. Sadece yemin sahipleri müstesna. Onlar cennette (olacaklardır).
“Kad efleha men zekkâha.” Şems-9
Andolsun ki, kim tezkiye olursa o felaha erer.
3- Ruhlarımızdan MİSAK aldı.
“Elleziyne yûfûne bi’ahdillâhi ve lâ yenkudûnel misâak.” Rad-20
Onlar ki Allah’ın ahdini yerine getirirler, misaklerini bozmazlar.
“Velleziyne yasilune ma emerallahü bihi en yus’ale.” Rad-21
Ve onlar Allah’ın, Allah’a ulaştırılmasını emrettiği şeyi (ruhu) Allah’a ulaştırırlar.
“Velleziyne yankudune ahdallahi min badi misakihi ve yaktaune ma emerallahu bihi en yus’ale ve yufsidune filardı. Ulaike lehümül lânetü ve lehüm suiddar.” Rad-25
Ve onlar ki misaklerinden (Allah’a misak verdikten) sonra Allah’a (verdikleri) ahdlerini nakzederler (bozarlar, yerine getirmezler) ve Allah’ın O’na (Allah’a) ulaştırılmasını emrettiği şeyi keserler (ruhlarını Allah’a ulaştırmazlar).
Sonrada bu yeminleri üzerimize farz kıldı.
1- Fizik vücudumuzdan aldığı AHD’i (şeytana kul olmaktan içtinab edip Allah’a kul olmayı) 3 defa üzerimize farz kıldı.
“Ve bi’ahdillâhi evfû.” Enam-152
Allah’a verdiğiniz ahdinizi yerine getiriniz.
Buradaki Allah’ın ahdi 3 yeminide kapsıyor.
2- “Vezkürû ni’metallahi aleyküm misâkahül leziy ve esekahüm bihi iz kültüm semi’nâ ve eta’nâ vettekullah innallahe alimün bizâtissudûr.” Maide-7
Allah’ın size olan nimetini ve “işittik ve itaat ettik” diyerek O’na verdiğiniz yeminleri hatırlayın. O yeminlerle (Allah) sizi bağlamıştı. Allah’tan korkun. Şüphesizki Allah sinelerde olanı bilir.
3- “Ya eyyühennasu’büdu rabbekümülleziy alekaküm velleziyne min kabliküm le’aleküm tettekune.” Bakara-21
Ey insanlar, sizi ve sizden öncekileri yaratan Allah’a kul olun. Böylece takvaya ulaşırsınız.
2- Nefsimizin tezkiyesine dair aldığı YEMİN’i: (Allah’ın nurlarının nefsimizin kalbindeki afetlere hakim olmasını) 3 defa üzerimize farz kıldı.
1- Enam-152
2- Maide-7
3- “Ya eyyühelleziyne amenu aleyküm enfüseküm, lâ yedurruküm men dalle izahtedeytüm.” Maide-105
Ey amenu olanlar, nefsleriniz üzerinizedir. (Nefsinizi tezkiye ederek) hidayete ulaştığınız zaman dalâlette olan kişiler size bir zarar veremezler.
3- Ruhumuzun biz ölmeden Allah’a geri dönmesi (ulaşması) konusundaki MİSAK’ımızı 9 defa üzerimize farz kıldı.

1- Enam-152
2- Maide-7
3- “Ve enibû ilâ rabbiküm ve eslimû lehü min kabli en ye’tiyekümül’azâbü sümme lâ tünsarûn.” Zümer-54
Başınıza azap gelip çatmadan Rabbinize dönün (ulaşın) ve O’na teslim olun. Sonra kurtulazsınız.
4- “Müniybiyne ileyhi.” Rum-31
Rabbine dön (ulaş).
5- “İrci’ıy ilâ rabbiki.” Fecr-28
Rabbine dön (rücu et, geri dönerek ulaş).
6- “Fefirrû ilallah.” Zariyat-50
Öyleyse Allah’a kaç (Allah’a sığın).
“Vettebi’sebiyle men enâbe illeyy.” Lokman-15
Bana ulaşanın yoluna tabi ol.
7- “İsteciybû lirabbiküm min kabli en ye’tiye yevmün lâ meredde lehü minallâh.” Şura-47
Allah’tan çare olmayacak gün (ölüm günü) gelmeden önce Rabbinizin davetine icabet edin.
“Vallahü yed’û ilâ dârüsselâm ve yehdi men yeşaü ilâ sıratı mustakıym.” Yunus-25
Allah teslim yurduna davet eder ve (kendisine ulaştırmayı) Mustakıyme (Allah’a ulaştıran yola) ulaştırır.
8- “Vettebi sebiyla men enabe ileyye.” Lokman-15
Kim bana ulaşmışsa sende onun yoluna tabi ol.
9- “Velleziyne yasilune ma emerallahü bihi en yus’ale.” Rad-21
Ve onlar Allah’ın, Allah’a ulaştırılmasını emrettiği şeyi (ruhu) Allah’a ulaştırırlar.
Üstelik,
Allah’ın üzerinize farz kıldığı bu üç yemini sahabenin yerine getirdiğini görüyoruz.
1- Sahabe ruhlarını Allah’a ulaştırmıştır.
2- Sahabe fizik vücutlarının şeytana kul olmaktan kurtarıp Allah’a kul etmiştir.

“Velleziynectenebûttâguûte en ya’büdûhâ ve enâ bû ilallahi lehümülbüşrâ, febeşşir ıbâdi.” Zümer-17
Ve onlar şeytana kul olmaktan içtinab ettiler ve Allah’a döndüler (ulaştırdılar, vâsıl oldular). Onlara müjdeler var; kullarımı müjdele.
“Elleziyne yestemi’ûnelkavle feyettebi’ûne ahseneh, ülâikelleziyne hedâhümullahü ve ülâike hüm ûlül’elbâb.” Zümer-18
Onlar sözü işitirler ve onun (sözün) ahsen olanına (en güzeline) tâbi olurlar, işte onlar Allah’ın hidayete erdirdiği (Allah’a ulaştırdığı kişilerdir ve onlar ulül elbabtır (daimî zikir sahipleridir, sırrın, özün sahipleridir).
Görülüyor ki sahabe, Allah’a ulaşmışlar ve Allah’a kul olmuşlar.
1- Şeytana kul olmaktan içtinab etmişler (kaçınmışlar, sakınmışlar) ve Allah’a kul olmuşlardır. (Çünkü, Allahû Tealâ “ibadi” “kullarımı” buyuruyor). Yani sahabeyi kulluğuna kabul buyurmuş.
2- Allah’a ruhlarını ulaştırmışlar. Çünkü Yüce Rabbimiz enabû illahi=Allah’a döndüler (geri dönerek Allah’a ulaştılar) buyuruyor. Ayrıca şöyle buyuruyor: Ülâikelleziyne ledâhümullahü= onlar ki Allah onları hidayete erdirdi. (Hidayet bilindiği gibi Allah’a ruhen ulaşmaktır.)
“İnnelhüda hüdallah.” Al-i İmran-73
Muhakkak ki hidayet Allah’a ulaşmaktır.
“İnne hudallahi hüvel hüda.” Bakara-120
Muhakkak ki Allah’a ulaşmak varya işte o hidayettir.
3- Ve sahabe nefslerini tezkiye etmişler.
“...Felleziyne âmenû bihî ve azzerûhü ve nasarûhü vettebe'ûnnûrelleziy ünzile ma'ahü ülâike hümülmüflihûn.” Araf-157
İşte onlar ona (Peygamber Efendimiz (S.A.V)’e) iman ederler, hürmet ederler ve yardım ederler ve onunla indirilen nur’a (Kur’ân-ı Kerim’e) tâbi olurlar, işte onlar felaha ulaşanlardır.
“Kad eflâha men zekkâha.” Şems-9
Andolsun ki onu (nefsini) tezkiye eden kişiler felaha ulaşırlar.
Görülüyorki sahabe felaha ermiş (cennetlik olmuş). Ancak nefsini tezkiye edenler felaha erdiğine göre, hepsi nefslerini tezkiye etmişler.
Demek ki, Allah’ın üzerimize 3 defa farz kıldığı, nefsimize tezkiye ve fizik vücudumuzu Allah’a kul etme; ve 9 defa farz kıldığı ruhumuzu ölmeden Allah’a ulaştırma konusundaki 3 yemine (YEMİN, AHD ve MİSAK’i) sahabe yerine getirmişler.
Öyleyse Kur’ân-ı Kerîm bunları kesin olarak farz kıldığına farzları yerine getirdiği de kesin olduğuna göre, nasıl oluyorda hiçbir din öğreten kurumda bu farzlardan artık hiç bahsedilmiyor?
Bu farzlar Kur’ân-ı Kerim’in omurgasını teşkil eden farzları yerine getirenlerin cennete gireceği kesin.
“Küllü nefsin bimâ kesebet rehiynetün.” Müddessir-38
“İllâ ashâbel yemiyn.” Müddessir-39
“Fiy cennât...” Müddessir-40
-Bütün nefsler iktisap ettiklerine karşılık rehinedirler.
-Ama, yemin sahipleri hariç
-(Onlar) cennette (olacaklardır).
Nasıl bir yemin ki cennete (felaha) ulaştırıyor?
“Kad eflâha, men zekkâha.” Şems-9
-Andolsun ki felaha (kurtuluşa, cennete) erenler, (nefslerini) tezkiye edenlerdir.
Görülüyor ki kim nefsini tezkiye etmek konusundaki yeminini yerine getirirse cenneti kazanıyor.
Her 3 yeminin yerine getirilmesi de kişiyi cennete ulaştırıyor.
“Yâ eyyetühennefsülmutmainne.” Fecr-27
“İrci’ıy ilâ rabbiki râdıyeten mardiyyeh.” Fecr-28
“Fethuli fiy ibâdiy.” Fecr-29
“Vedhuli cennetiy.” Fecr-30
-Ey mutmain olan nefs!
-Allah’tan razı olaraktan ve Allah’ın rızasını kazanarak Allah’a geri dön.
-(Ey fizik vücut!) O zaman, (nefsini tezkiye ettiğin ve ruhunu Allah’a ulaştırdığın zaman), (Bana kul olursun) kullarımın arasına gir.
-Ve cennetime gir!
Âyet-i Kerîme’lerden açıkça anlaşılanlar şunlardır:
Mutmain olan, Allah’tan razı olan ve Allah’ın rızasını kazanmış, yani tezkiye olmuş bir nefsten bahsediyor. Yani Allah’a verdiği tezkiye olma yeminini yerine getirmiş bir nefs.
Rabbine geri dönen bir (ruh) atıf yapılıyor. Dön emrine itaat edecek (ruh) hayatta olan bir insanın iradesini kullanması ile Rabbine dönebilir ve böylece Allah’a verdiği ölmeden Allah’a dönme misakını yerine getirmiş olur.
Ne zaman bir insan nefsini tezkiye eder ve ruhunu Allah’a ulaştırırsa o zaman fizik vücudu Allah’a kul olur ve Allah onu kullarının arasına ithal eder.
Ve böylece 3 yeminini yerine getiren kişi Allah’ın cennetine girmeye hak kazanır.
Dikkat buyurulsun ki , cennete gidecek olanlar sadece Ademoğulları adı verilen fizik vücudlar ve bir de nefslerdir. Ruhlar ise mutlaka Allah’a geri dönecek veya döndürülecektir. Ruhun cennete veya cehenneme girmesi asla söz konusu değildir.
Demek ki, her kim Allah’a verdiği yeminleri yerine getirirse o kişi cennetlik oluyor.
Öyleyse insanı cennete ulaştıracağı kesin olan en önemli 3 tane farz Kur’ân-ı Kerim’de mevcut olduğu halde ve bütün sahabe bu farzları yerine getirdiği halde, bugün tatbik olunmamaktadır. Öyle değil mi? Aksini iddaa eden var mı?
Bugün hayatta olan, dini insanlara öğretmekle vazifeli olanlar, hepinize sesleniyorum. Bu farzların İslâm kalesenden kopması, 14 asır evvelki şeriatın içinde var olan bu farzların insanı mutlaka cennete ulaştıracak olan bu farzların, bu günkü şeriatın içinde mevcut olmaması, bu günkü şeriatın 14 asır evvelki şeriatten, Kur’ân’daki şeriatten eksik olduğunu ispat etmez mi?

birdavet

New member
İlimi öğrenmek istiyen alıyor işte derken BEYLERBEYİ'ni kastettim.
Allah Razı Olsun bu kardeşimizden.Öğrenmek ve incelemek gereğini duymuş yetmez bir de ayetler ve hadislerle açıklamamızı istemiş.

birdavet

New member
İskender Ali Mihr in kim olduğunu öğrenmek istiyorsan www.mihr.com a girip oradan faydalanabilirsin.

Üst Alt