Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Abdest Aldiktan Sonra Iyi Kurulanin Yoksa Namaz Kabul Olmaz!

Esranur

New member
Merhaba Arkadaşlar

Merhaba Arkadaşlar

Siteye yeni üye oldum. Bu konu çok garip geldi bana. Bugüne kadar namaz ve apdest farzları arasında "yıkadığınız yeri kurulayın" diye bir hükme raslamadım. Görülen bir rüyayla nasıl böyle bir hükme varılır? Ben tam tersi kurulanmaması daha efdal diye biliyorum çünkü apdest suyu vücut için bir nimettir ne kadar fazla durursa vücut o kadar fayda görürür

oksijenli su

New member
acil

acil

Bu klinikten bir an önce uzaklaşsan iyi olur, doktorlar bile tehlikede... İlaç vermeyi bırak...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Beklenen MEhdi olduğunu iddia ediyooo !!!

Beklenen MEhdi olduğunu iddia ediyooo !!!

Rüyayı gördüğü vakti dikkatinizi çekmek istiyorum. Dahada çok yorum yapmaya gerek yok. Rüya kerahatVaktinde görülmüştür.

Rüyanın sahih Açıklaması Kendini bağlar.
Düşünen ve ilim sahibi kimseler iseniz tebessüm ederek Okuyup kendi hallerinize şükredersiniz.

birdavet

New member
Bütün insanlar hastadır baş tabibleri de mürşitleridir.

AhmetErcan

New member
Karababa' Alıntı:
Rüyayı gördüğü vakti dikkatinizi çekmek istiyorum. Dahada çok yorum yapmaya gerek yok. Rüya kerahatVaktinde görülmüştür.

Rüyanın sahih Açıklaması Kendini bağlar.
Düşünen ve ilim sahibi kimseler iseniz tebessüm ederek Okuyup kendi hallerinize şükredersiniz.

Sen once kerahat vaktinin ne oldugunu ogren. Kerahat vakti gunduzun aksama donusu vaktidir!

Benim gordugum Salih Ruya sabah namazindan hemen sonra gordugum ruyadir!!
Bu vakit Peygamber efendimizin daima Salih ruyalar gordugu vakittir. Yani sabah namazindan hemen sonraki vakit.

Ilginize sunarim... Seyyid Ahmet Ercan ibn Mustafa!

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Seyitt Kendini BİL Densizlik etme. İlim sahiblerini Kolla!

Seyitt Kendini BİL Densizlik etme. İlim sahiblerini Kolla!

Kerahat vakti namaz kılınamayan vakitler.Diyanetin sayfası.
Kopyasını buraya aldım.

Hangi vakitlerde kaza ve nafile kılınamaz?

Hiçbir namazın kılınamayacağı vakitler şunlardır:

a) Güneşin doğmaya başlamasından itibaren yaklaşık 45-50 dakika geçinceye kadar olan zaman içinde,

b) Öğle vakti girmesine yaklaşık 10 dakika kalmasından itibaren öğle vakti girinceye kadar olan süre içinde,

c) Güneşin batmasına 45-50 dakika kalmasından itibaren akşam namazı vakti girinceye kadar olan zaman içinde.

Ancak, güneşin batmasından önceki kerahat vaktinde, o günün ikindi namazının farzı kılınabilir. Fakat mazeretsiz olarak ikindi namazını bu vakte kadar geciktirmek mekruhtur.

Hiç bilenle bilmeyen. Evinde devamlı Başvurduğu ilmihal olanla olmayan Bir olur mu?

AhmetErcan

New member
Karababa' Alıntı:
Kerahat vakti namaz kılınamayan vakitler.Diyanetin sayfası.
Kopyasını buraya aldım.

Hiç bilenle bilmeyen. Evinde devamlı Başvurduğu ilmihal olanla olmayan Bir olur mu?

Biz burda hangi vakitte namaz kilinmaz konusunu tartismiyoruz ! Ikide bir BOZUK PILAK GIBI TEKRARLAYIP DURMA! Benim gordugum salih ruya, hemen sabah namazinindan sonra oldu. Yani seher vakti denilen zaman. Simdi sen de bu seher vaktine dil uzatacak olursan, sen gercekten karasin. Bir daha bu konu hakkinda sana cevap vermiyecegim.

vesselam...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
smp

smp

cevap vermemen cevap veremeyecek olmandan dolayıdır.
Zira kerahat vakti uyunmaz, (uyunup görülen rüya sadece iptiladır). Namaz kılınmaz. Sadece zikir ile meşgul olunur. (kuran kıraati zikirdir).

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
AhmetErcan' Alıntı:
Sen once kerahat vaktinin ne oldugunu ogren. Kerahat vakti gunduzun aksama donusu vaktidir!

Bu vakit Peygamber efendimizin daima Salih ruyalar gordugu vakittir. Yani sabah namazindan hemen sonraki vakit.

Biz burda hangi vakitte namaz kilinmaz konusunu tartismiyoruz ! Ikide bir BOZUK PILAK GIBI TEKRARLAYIP DURMA! Benim gordugum salih ruya, hemen sabah namazinindan sonra oldu. Yani seher vakti denilen zaman. Simdi sen de bu seher vaktine dil uzatacak olursan, sen gercekten karasin. Bir daha bu konu hakkinda sana cevap vermiyecegim.

vesselam...

Peki neyi tartışıyoruz!!

yaw bana laf söyleyene kadar mensubu olduğun Ameli mezhebinin imamları Bu konuda ne demiştir. Aç bak. Sen MEHDİ olacaksın diye Mevla Kerahat vaktini değiştirecek, Düzeni bozacak deiğildir. Kurana muhalefet etmektesin. Uzun konuşulursa şirke kadar çıkabilir mevzu tartışırken Doğruları bulabilelim. Dağıtıcı değil toplayıcı olalım.

berke38

New member
karababa kardeşim sana katılıyorum bu sitede insanları yanıltmak isteyen birilerinin olmasıda beni üzüyor abdest aldıktan sonra pis sulardan arınmak güzel bişeydir temizlendikten sonra sadece vucunda kalan temiz sudur ve o temiz suyun kurulanmasına gerek yoktur buda acele alınan abdestten kaynaklanan kirli suyun vucudunda kalması için söylenmiş bir söz olabilir ama bunu bana rüyamda allah söyledi demek cahil devrin deccallarına ait sözlerden başka bişey değildir

313

New member
AhmetErcan' Alıntı:

Kerahet vakti 3 tür, sabah, öglen ve aksam.

Bu kadar sallama, seytan seninle alay ediyor, Hz: Mehdi Efendimiz a.s. bir gecede Mehdi olacak.

Yazik milletin vaktini calmayin, kendinize de yazik etmeyin...

Aysegul

New member
Ben hayatımda ilk kez duyuyorum...Abdest aldıktan sonra insan kurulanır elbet ama ensesini farkında olmadan tamamen kurulayamadı yada saçı ıslak kaldı...Ne olacak?...Namaz olmayacakmı?....Lütfen bidat şeyler söylemeyelim namazı bozan şeylerde senin bu dediğin yok!!!!!

erbatan

New member
AhmetErcan' Alıntı:
Bir Musluman baska Musluman kardeslerine lakap takmaz! Bunu once bir ogren, sonra kimin kim oldugunu kendine degil de Sahibin Allah'a CC birak! Gercek bir Musluman kendi ismine de lakap takmaz, sen ne oldugunu kendine takmis oldugun isminle kanitlamissin. Allah CC seni islah etsin!
ABDAL demek....hakaret değil....AMA lakap olabilir.hos bir lakap.ALLAH BİZE KENDİ YOLUNDA ABDAL OLMAYI NASİP ETSİN.

YOL GÖSTERÝCÝ

New member
Web sitesi
www.yolgosterici.com
Arkadaşım Ahmet Ercan,

Ben şimdi sana desem ki; Ben de dün bir rüya gördüm, ''namaz kılarken esnerseniz namazınız kabul olmaz'' diye bildirildi....

Desem;

Bana inanacak mısınız ?

Lütfen arkadaşlar, İslam'ı yozlaştırmayalım. Her rüya gören, her istihareye yatan kafasına göre bir yasak eklerse İslamı dışarıya yanlış tanıtmış oluruz.

İslamın dışındakiler de zaten İslamda böyle çarpık noktalar bulmak için çaba sarfediyorlar. Onların ekmeğine yağ sürmüş oluruz.

Lütfen onlara malzeme olmayalım.

Allah Yar ve yoldaşınız olsun.

313

New member
YOL GÖSTERİCİ' Alıntı:
Arkadaşım Ahmet Ercan,

Ben şimdi sana desem ki; Ben de dün bir rüya gördüm, ''namaz kılarken esnerseniz namazınız kabul olmaz'' diye bildirildi....

Desem;

Bana inanacak mısınız ?

Lütfen arkadaşlar, İslam'ı yozlaştırmayalım. Her rüya gören, her istihareye yatan kafasına göre bir yasak eklerse İslamı dışarıya yanlış tanıtmış oluruz.

İslamın dışındakiler de zaten İslamda böyle çarpık noktalar bulmak için çaba sarfediyorlar. Onların ekmeğine yağ sürmüş oluruz.

Lütfen onlara malzeme olmayalım.

Allah Yar ve yoldaşınız olsun.
´

Kas yaparken göz cikarmayin!!!

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
AhmetErcan' Alıntı:
Selamunaleykum verahmetullahi veberekatahu

Benim kardeslerim.

Namaz kilmak icin abdest aldiktan sonra, kendinizi iyice kurulayin yoksa namaziniz kabul olmaz!

Bunlari sizlere bildirmemin nedeni ise, sahibim Allah'in bunu bana salih ruya araciliyla bildirdigi icindir.

Sabah namazimi kilmak icin kalkmistim ve cok yorgundum. Bu yuzden acele abdest aldim ve iyice kurulanmadan namaza durdum. Namazimi kildiktan sonra tekrar yattim ve hemen sonra bana Sahibim Allah CC Salih ruya araciliyla dediki: "Abdestini aldiktan sonra iyice kurulan, yoksa namazin kabul olaz" dedi.

Benim kardeslerim ve bacilarim, ben burda teblig gorevimi yapiyorum ve sizlere bildiriyorum. Tercih sizin.

selam ve dua ile. seyyid ercan

İSLAMI NE HALE SOKTUNUZ
bırakınmasalları dart gibi insanlar sizin gibiler yüzünden güzelim dinimize küfür eder oldu
bırakın kılı tüyü
hidayeti anlatın
nasıl Allah a erilir
nasıl cennete gidlir
nasıl kurtulunur
onları biliyosanız söyleyin
yeter söz Allah ındır
zorlaştırmayın
peygamberimiz s.a.v ve sahabe sabah namazından sonra uyumaz dı
güneş tamamen doğana kadar Allah ı zikrederlerdi vird lerini çekerlerdi
ondan bahset biliyosan

erbatan

New member
CheChen' Alıntı:
Enteresan bir yaklaşım.

Sizde sık sık rüya görürmüsünüz?
chachen way beee milli gorus kartalı ne yaparsın sen buralarda hatırlamıssındır sen benii.!!!

Üst Alt