Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yemek bölümü açılsın

yemek bölümü açılsın

• Evet Acilsin

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayir Gerekmez

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

GEZGÝN

New member
Ben cede acılsın nedeni hanım kardeşlerimiz için iyi olacagını düşünüyorum
aksam eşleri eve geldiginde onları boş tecreile karşılamasınlar kötüde olsa bir seyler yapsınlar
...

önemli olanda yemegi bilmek kadarda onu nasıl servis etmen cünkü görüntüde
önemli haaa bazıları için önemli olmaz sırf karnım doysun yeter yemek bir sanat hemde olmazsa olmazlardan özellikle hanım kardeşlerimizin bu konuda kendilerini geliştirmesi herzaman kendilerine puan katar diye düşünüyorum biz türkler yemeklere önem veririz ama hiç bir seyde yapmayız bazen evlilikler bile yıkılıyor bu konudan neymiş hanım hiç bir sey bilmiyor yemek bile derlerya
bildigimiz üzere yazın sofralarımızın olmazlarından biri olan cacık farklı sunum yaparak insanların gözlerine güzel görünüyor belkide ben biraz işim geregi profesyonel bakıyorum ..

bizim kendi yememk bölümümüz var teşekkürler..
siz beyler kendinizi geliştirseniz daha iyi olur ...bence ( tüh kavga konusu olmasın şimdi bu yazdıklarım ????) :D:D:D

B

beyaz_ýþýk

Guest
gezgin kardeşim

gezgin kardeşim

selam aleyküm, hanimlar icin özel bölümünde yemek tarifleri aktiv durumda,
bu blöümü forum geneline acabiliriz diye düsünüyorum.

:) acılırsa sizin bölümü ortak yapacaklar..bakalım nasıl tarifler vermişsiniz :D

inşallah zehirlenmeyiz ;)

GEZGÝN

New member
hii benim arkadaşlara verdiğim özel tarifler vardı
hemen sileyim sırlarımı yoksa sır olmaktan çıkar...

merak etmeyin burada usta aşçılarımız ve de deneyimli hanımlarımız var..
bana söz bile düşmez onların yanında...

bu arada ankete yanlışlıkla açılmasın diye oy vermişim
düzeltilmesini talep ediyorum ltf.

MekSeLina

New member
hii benim arkadaşlara verdiğim özel tarifler vardı
hemen sileyim sırlarımı yoksa sır olmaktan çıkar...

S.a; Anket neticelenmeden ve yemek bölümü ortak paylaşıma açılacaktır kararı çıkmadan önce lütfen bölümde herhangi bir silme ve düzeltme yapmayınız. Şayet yemek bölümü ortak paylaşıma açılması kararı çıkarsa gerekli düzenleme ve düzeltmeler yapılacaktır.

Bu vesile ile bende fikrimi söylemek isterim. Ankette "hayır gerekmez" oyu kullandım.

B

beyaz_ýþýk

Guest
S.a; Anket neticelenmeden ve yemek bölümü ortak paylaşıma açılacaktır kararı çıkmadan önce lütfen bölümde herhangi bir silme ve düzeltme yapmayınız. Şayet yemek bölümü ortak paylaşıma açılması kararı çıkarsa gerekli düzenleme ve düzeltmeler yapılacaktır.

Bu vesile ile bende fikrimi söylemek isterim. Ankette "hayır gerekmez" oyu kullandım.

tabili oyle bişey olusa bunların yapılamsı lazım cunku..sizlerin özel konuşmaları vardır muhakkak içinde.....
aslında hanımklarinki ayrı kalsa yıne olur....benim dusuncem ..arama sayfalarından yada ziyretci oalrak gelenler oldugu zaman burdan faydalana bilsinler....mesela yurt dısından yeni musluman olan biri buraya girdiği zaman haram olmayan yemeklerin yapımını ögrene bilsin..cunku ilk arayacagı şey..islami yemekler olacaktır...(bu vereceğim en ufak örnektir cogaltıla bilir)

GEZGÝN

New member

sadece latife yapmıştım
zira bu tür konulardaki hassasiyetinizi ve gerekenleri yapacağınızı çok iyi biliyorum
teşekkürler...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
ewet hanımlar bölümüde var fakat bu yemek bölümü sadece hanımlar için geçerli oluyor bu bölümü hem hanımlar hemde erkekler için kullanılmasında yanayımdır

Mücahid

New member
Selamun aleykum.Geciktim kusura bakmayın Bilgisayarım bozuldu konuya sonradan katıldım.İlyas beyin ısrarına rağmen evet hayır yönünde fikir beyan edilmesi konusunda fikir beyanı devam ediyor.Aslında bunun bi şekilde isteyen ve istemeyenlerin gerekçelerini açıklamaları bakımından faydası olacağını düşündüğüm için yazma gereği duydum.İlyas beyin hoş görüsünü umarak.

Sevgili kardeşlerim bu bana göre kesinlikle bir ihtiyaç değildir forumda.Zaten yemek yapacak olanlara özel bölümde bu imkan sunulmuştur.Yani bayan kardeşlerimize.Eğer böyle bir bölüm açılırsa sanırım burada oluşacak muhabbet yemek tarifinden çok ötelere taşınarak malayani boyutuna ulaşacak ve forumda bulunmamızın ana sebeplerinden olan ilim öğrenmek yada bidiklerimizi ilmi olarak paylaşmaktan bizleri uzaklaştıracaktır.Bu talep çok masumane bir niyetle yapılsa dahi ben bunu şeytanın bizleri oyalayarak bizden uzaklaştırması olarak yorumluyorum.Düşünün bizler tüm hayatı boyunca karnını tam manası ile doyurmamış bir Peygamberin ümmeti olmakla iftihar ederken,Dünyanın dört bir tarafında hatta burnumuzun dibinde ırakta çocuklar açlık ve hastalıktan ölürken bizlerin bu tür aktivitelerle zaman öldürmesi ne kadar doğru olur.Gerçekten yemek yapmayı merak eden kardeşler zaten bir şekilde bunu halledecektir.Derimki bu talebi yeniden düşününüz ve Allah'ın rızasını efendimizin şefaatini umarak kararınızı veriniz.Abarttığımı düşünenler hatta,yok daha neler diyenler çıkacaktır.Saygı duyarım.Bana düşen emri bil ma'ruf nehyi anil münkerdir.Dua ile

rusen_alp

New member
Selamun aleykum.Geciktim kusura bakmayın Bilgisayarım bozuldu konuya sonradan katıldım.İlyas beyin ısrarına rağmen evet hayır yönünde fikir beyan edilmesi konusunda fikir beyanı devam ediyor.Aslında bunun bi şekilde isteyen ve istemeyenlerin gerekçelerini açıklamaları bakımından faydası olacağını düşündüğüm için yazma gereği duydum.İlyas beyin hoş görüsünü umarak.

Sevgili kardeşlerim bu bana göre kesinlikle bir ihtiyaç değildir forumda.Zaten yemek yapacak olanlara özel bölümde bu imkan sunulmuştur.Yani bayan kardeşlerimize.Eğer böyle bir bölüm açılırsa sanırım burada oluşacak muhabbet yemek tarifinden çok ötelere taşınarak malayani boyutuna ulaşacak ve forumda bulunmamızın ana sebeplerinden olan ilim öğrenmek yada bidiklerimizi ilmi olarak paylaşmaktan bizleri uzaklaştıracaktır.Bu talep çok masumane bir niyetle yapılsa dahi ben bunu şeytanın bizleri oyalayarak bizden uzaklaştırması olarak yorumluyorum.Düşünün bizler tüm hayatı boyunca karnını tam manası ile doyurmamış bir Peygamberin ümmeti olmakla iftihar ederken,Dünyanın dört bir tarafında hatta burnumuzun dibinde ırakta çocuklar açlık ve hastalıktan ölürken bizlerin bu tür aktivitelerle zaman öldürmesi ne kadar doğru olur.Gerçekten yemek yapmayı merak eden kardeşler zaten bir şekilde bunu halledecektir.Derimki bu talebi yeniden düşününüz ve Allah'ın rızasını efendimizin şefaatini umarak kararınızı veriniz.Abarttığımı düşünenler hatta,yok daha neler diyenler çıkacaktır.Saygı duyarım.Bana düşen emri bil ma'ruf nehyi anil münkerdir.Dua ile

Sevgili Mücahid Abim ;
Bu söylediklerine baştan sonuna kadar katılmakla birlikte bir gözlemimi sizlerle paylaşmak istiyorum, bizim örf ve adetlerimize göre yemeği , ev işlerini kadınlar yapar, bu böyle gelmiş , böyle gidiyor, aslında güzel olan, ideal olanı erkeğin de eşine bir nebze yardımcı olmasıdır, fakat bizler Türk erkeği olarak yemek işine kadına vermişiz, ailenin temel kanunlarından bir tanesi de kadınların güzel yemekler yapması, işten yorgun gelen eşini güzel bir yemekle karşılaması, güzel bir atasözümüz de bu gerçeği delillendirir " Erkeklerin kalbi midesinden geçer "

Fakat günümüzde kadının misyonu değişmeye başladı, içtimai hayatta kadınların yadsınamaz bir rolü var, okuyorlar , yüksel tahsil yapıyorlar fakat bir şeyi unutuyorlar, evet son derece ciddiyim yemek yapmasını bilmiyorlar, bildiği yemekler de yumurta, makarna gibi herkesin yapabileceği yiyecekler.

Böyle bir kadın evlendiği zaman da sorunlar muhakkak başlıyor ve diğer sorunlar da beraberinde geliyor, belki yemek yapmasını bilmeyen kız kardeşlerimiz burada da vardır, olur ya onlar buradan gördüğü yemek tarifleriyle bu konuya duyarlı kalırlar, yemek yapmasını öğrenirler, belki bu kardeşlerimizin aile saadetlerine bir nebze de olsa bir yardımımız olabilir.

Mücahid

New member
Elbette ki ruşen kardeşim bayan bölümünde bu konu zaten var onun için genelde gereksizliğine işaret etmekti gayem.Dua ile

feraknaz

New member

kesınle katılıyorum mücahid abıme..nıyet masumane olsa bıle sonucları bakımından forumdaki konulara ılgı baska yöne kayacaktır..bırıncıl olanı gözardı edip gereksız yere zmn gecırmeyle sonuclanabılır..kaldıki denıldıgı üzere bu konu bayanlar bölümünde mevcuttur..

B

beyaz_ýþýk

Guest
ben mucahid kardeşin yazdıklarına dogruluk payı veriyorum....

dusuncelerinde haklı....

ama soyle bir soru sormak istiyorum tum dunyaya mı yayılmak istiyorsonuz?
yoksa bu cevreyle kısıtlı kalmakmı....

umarım arakdaşlar yemek bolumun o dediğiniz şeytanı boyutuyla sınırlandırmaz....

ve sunuda unutmamak lazım musluman mileeti sadece ıran ırak taki kardeşlerimizden ibaret değil...bunun ecnebi ulkelerinde ayşayanlarıda var....

ve bunlar dogru kaynagı dogru yerden almak isterler...kilitli kalmış bir yemek bolumunden ..hanımlarına islam mutfagını nasıl goture bilirler....yada islami yemek diye arama yapıltıgında bizim sitemize nasıl ulaşabilirler....

bu yurt dsında turkiyedeki gibi hanımyemek yapr diyede bişey yok...bunu dusunen kardeşlerin sadece kendilerini değil..gerekirse kuzey kutbunu bile dusunmelerini dilerim....

Eger sitemiz tum islam alemine hizmet etmek istiyorsa bunu bu şeklde yapmaladır..kısıtlı dusunerek değil...

Daha önceki yazımda da başka örnekler vermiştim....Eger bir yemek bolumumuz var diye gurur duyuluyorsa..bu tum insanlara hizmet eden bir bolum olmalıdır...

Eşine yardım eden erekelerin...
Okulda ailesinden uzak kalan cocukların...
asyda yada avrupa ulkesine gidip musluman yemeği bulamayanların sitesi olmalıdır...burdaki erkeklerin stesi ..olmalıdır..ereke yemek yapamaz diye bişey yok..dikkat edilirse en unlu ahçılar hep erkeklerdir.....erkek turklere bakıpkarar alırsanız yanılırsınız ama islama baıkp karar alırsanız..erkeğin her işte bilgisi olması gerektiğini fark edersiniz...

disipline gelince...önce burdaki arkdaşlar kendilerini bilecek..sonrada yoneticiler ikazlarında ciddi olacaklar...

Şimdi cıkmam lazım mesai bitti..yoksa daha cok şey yazardım :) ;)
eve gidince belki devam ederim....

Selam ve dua ile....

feraknaz

New member
belkı haklı olabılırsın ama bu kadar etraflıca dusunurken aslolanı gerıde bırakmak konusunda bu kadar cesaretlı olmamalıyız..kaldı ki sızın bahsettıgınız anlamda yayılmak ulaşmak yemek kültürü gıbı detaylardan oncelıği olan konularda olmalıdır..

B

beyaz_ýþýk

Guest
s.a. ayrıca bu konuya sadece yemek maksatlı bakmak ne kadar acıdır...

bir insan yemek maksatlı bu siteye girse...ve muslumanlık bilgisi az olsa..ecnebi olsa yada......yada bilgli olsa....

bu insan her yemek için geldiğinde burdan bişeyler kapıp gitse islam hakkında,kur an hakkında. s.a.v. hakkında....

ve bu tam mir mumin olsa..ecenebi musluman olsa,bilgli alim olsa....

ben bundan gelecek sevabı dusunemezken....sizler dusune biliyorsunuzkı...hayır diye biliyorsunuz?!

buraya her geldiğinde eli alışack..bugun ne hikayler nsaıl kıssalar var diyecek..bizlere enteresan sorular sorucak..ve forumdaki herkes sevap kazanacak...

ben bunların sevabını dusunemezken siz sayabiliyorsnuz demekki hayır diyorsunuz?

Halbuki bir yemek kelimesi nelere kadir..ve bu kelimeyi dunyada milyonlarca kez arama motorlarından arıyor..ve bu sayfaya geldiğinde kilitliymiş deyip gidiyor..ögreneceği bir bilgide varsa..sizler ona vesile olup sevap alamıyorsnuz...

demek siz bunları hesap ediyorsunuz..sevapları saya biliyorsnuzki hayır..diyorsunuz......

mhmt

New member
beyaz ışık kardeşim gzl açıklamış..
konu amacaından sapacaksa, ki bu forumda da ahlak çerçevesinde espiriler yapılıyor, ancak o kadar olaiblir.. fazlası olmaz.. olsa da müdahale edilir zaten.. açılması, açılmamasından daha iyidir..

selametle..

B

beyaz_ýþýk

Guest
belkı haklı olabılırsın ama bu kadar etraflıca dusunurken aslolanı gerıde bırakmak konusunda bu kadar cesaretlı olmamalıyız..kaldı ki sızın bahsettıgınız anlamda yayılmak ulaşmak yemek kültürü gıbı detaylardan oncelıği olan konularda olmalıdır..

madem as olandan uzaklaşmak istemiyorsuz...unutmamak lazimki insan bir şeyi istedimi rabbim onu istegine yoneltir..siz as olandan uzaklaşmak istiyorsanız uzaklaşırsınız...bu durumda sizin yemek bolumunuzunde kapanması ve forumda sayamayacağım bir cok konunun silinmesi ve kapanması gerekir..asıldan bunu kast edeiyorsanız.....

niyeti salih olmayan insanların dusunceleride kötü olur...bunu size hitaben soylemiyorum lakin kurulan cumleler buna yöneltiyor...

.a. ayrıca bu konuya sadece yemek maksatlı bakmak ne kadar acıdır...

bir insan yemek maksatlı bu siteye girse...ve muslumanlık bilgisi az olsa..ecnebi olsa yada......yada bilgli olsa....

bu insan her yemek için geldiğinde burdan bişeyler kapıp gitse islam hakkında,kur an hakkında. s.a.v. hakkında....

ve bu tam mir mumin olsa..ecenebi musluman olsa,bilgli alim olsa....

ben bundan gelecek sevabı dusunemezken....sizler dusune biliyorsunuzkı...hayır diye biliyorsunuz?!

buraya her geldiğinde eli alışack..bugun ne hikayler nsaıl kıssalar var diyecek..bizlere enteresan sorular sorucak..ve forumdaki herkes sevap kazanacak...

ben bunların sevabını dusunemezken siz sayabiliyorsnuz demekki hayır diyorsunuz?

Halbuki bir yemek kelimesi nelere kadir..ve bu kelimeyi dunyada milyonlarca kez arama motorlarından arıyor..ve bu sayfaya geldiğinde kilitliymiş deyip gidiyor..ögreneceği bir bilgide varsa..sizler ona vesile olup sevap alamıyorsnuz...

demek siz bunları hesap ediyorsunuz..sevapları saya biliyorsnuzki hayır..diyorsunuz......

Üst Alt