Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yarasanın yüzü yok...

mrmercan

New member
Bir zamanlar yeryüzündeki kuşlar ve hayvanlar arasında savaş başlamıştı. İki taraf da kesin bir üstünlük sağlayamıyordu. Savaştaki iki tarafın da bazı özelliklerini taşıyan yarasa savaş müddetince tarafsız kalmıştı.
Kuşlar, "Gel bizimle beraber ol!" dediklerinde, "Ben hayvanım" diyor, hayvanlar kendilerinden olmasını istediğinde kuş olduğunu söylüyordu.
Zamanla kuşlar ve hayvanlar arasında barış imzalandı. Yarasa, kuşların yanına gidip, sevinçlerine ortak olmak istedi, fakat kuşlar onu aralarına almadılar. Hayvanların yanına gittiğinde de aynı muameleyi gördü.
Her iki tarafın da kendisini suçladığı, hiç kimsenin kendisini yanına almak istemediği talihsiz yarasa, köşe bucak saklanmaya, yüzünü ancak alaca karanlıkta göstererek yaşamaya mecbur kaldı. Artık kimsenin yanına gidecek yüzü yoktu.
* * *
İnsanlar, karanlığa bir mum yakmalı, yangın çıkaranlarla söndürenler arasında tarafsız kalmamalı, iyiliğin kötülüğe galebesi için elinden geleni yapmalıdır. Tabi, kötülüğe kötülükle mukabele ederek değil, güzelliği yaşayıp, tavsiye ederek...

Askin_Bedeli

New member
Bu Yaziyi Bizimle Paylastiginiz Icin Tsk Ederim... Yazilarinizin Devamini Bekleriz...

Vesselam...

Sara

New member
Bende Tesekkur ederim paylastiginiz icin mrmercan abi

Selam ve dua ile...

mrmercan

New member
Sara' Alıntı:
Bende Tesekkur ederim paylastiginiz icin mrmercan abla

Selam ve dua ile...

Bi düzeltme yapalım mümkünse. Ben yanlışlıkla ablaların bulunduğu yere mi yazdım. Değilse abi denmesini tercih ederim :)

Sara

New member
Kusura bakmayin abi :eek:
Hakkinizi helal edin

E

Esra Uzun

Guest
Hakkkinizi helal edin insALLH bende sizi bayan saniyordum abi! :)
buarada yaziniz herzamaki gibi cok düsündürücü ve yolgösterci bence! Yazilarinizin devamini bekleriz!
ALLAh sizden insALLAH razi olsun!

Askin_Bedeli

New member
@mrmercan abi...

BU ARADA AVATARINIZ COK GÜZEL ABI...

@SARA

SENINKISIDE COK GÜZEL SARA BACIM...

:)

mrmercan

New member
Askin_Bedeli' Alıntı:
@mrmercan abi...

BU ARADA AVATARINIZ COK GÜZEL ABI...

@SARA

SENINKISIDE COK GÜZEL SARA BACIM...

:)
Beğendiğinize sevindim. Avatarımdaki şirin ikizlerin bende bir kaç resmi var. isteyenlere gönderebilirim...

Doðuþ

New member
Web sitesi
WwW.MaviRuya.NeT
mrmercan' Alıntı:
Bir zamanlar yeryüzündeki kuşlar ve hayvanlar arasında savaş başlamıştı. İki taraf da kesin bir üstünlük sağlayamıyordu. Savaştaki iki tarafın da bazı özelliklerini taşıyan yarasa savaş müddetince tarafsız kalmıştı.
Kuşlar, "Gel bizimle beraber ol!" dediklerinde, "Ben hayvanım" diyor, hayvanlar kendilerinden olmasını istediğinde kuş olduğunu söylüyordu.
Zamanla kuşlar ve hayvanlar arasında barış imzalandı. Yarasa, kuşların yanına gidip, sevinçlerine ortak olmak istedi, fakat kuşlar onu aralarına almadılar. Hayvanların yanına gittiğinde de aynı muameleyi gördü.
Her iki tarafın da kendisini suçladığı, hiç kimsenin kendisini yanına almak istemediği talihsiz yarasa, köşe bucak saklanmaya, yüzünü ancak alaca karanlıkta göstererek yaşamaya mecbur kaldı. Artık kimsenin yanına gidecek yüzü yoktu.
* * *
İnsanlar, karanlığa bir mum yakmalı, yangın çıkaranlarla söndürenler arasında tarafsız kalmamalı, iyiliğin kötülüğe galebesi için elinden geleni yapmalıdır. Tabi, kötülüğe kötülükle mukabele ederek değil, güzelliği yaşayıp, tavsiye ederek...

Güzel.

Mevla yâr ve yardımcımız olsun.

Bilmem bu gidiş nereye...

mrmercan

New member
Rabbim bu gidişin sonunu hayırlı eylesin. Hep sınavlardan dert yanıyoruz ya. Asıl hayatın kendisi bir sınav ve bu sınavı unutuyoruz. Bir kaç saatlik sınavlarda taşıdığımız heyecanı ebedi saadeti kazandıracak olan sınav için taşıyamamak çok acı verici bir durum olsa gerek. Asıl o heyecanı yüreğimizde sürekli hissetmemiz lazım...

Üst Alt