Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türk´ü Nasil Bilirsiniz??? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Azra

New member
konu nerden nereye geldi arkadaşlar kardeşim sen erkek değilmisin ilk defa senin gibisini görüyorum.erkekler kadınlardan daha üstündür anlaaaaaa.bu kadını küçümseme anlamına gelmiyor.erkekler olmadan bişi olmaz.

rusen_alp

New member
erkeklerin kadınlardan üstün olduğu görüşü senin şahsi fikrin ,sen kendini erkeklere göre ezik hissedebilirsin, ama islam böyle demiyor.dinim ne diyorsa o. herkese hayırlı geceler,

saadete özlem

New member
peki kadın erkeğin yüzde ellisi midir?
(Ben bu sözde saygı değil aşağılama görüyorum)

konunun dağılması bir yana salkım saçak oldu herşey.. seyfullah kardeşim kadınları aşağılayacak bir şey söylemedi be kardeşim, nedir bu atışma...

kadınların aşağılanması söz konusu olamaz... seyfullah kardeşimin anlatmaya çalıştığı, hayattaki görev paylaşımları ve yükümlülükleri noktasındaydı.

ki kim aşağılayabilir kadınları, herkesin birtanesi anası da bir kadın.

onlar cennetin anahtarları ayaklarının altında olduğu insanlardan ziyade nezakettin sembolü, izzet ve serefin sancaktarıdır.

selam ve dua ile...

Azra

New member
sen ne diyosun ya ban bunu diyerek terbiyeszlik yapıyosun.madem kadınları üstün görüyosun bi bayanla konuşmana bak ilk önce kendimi öyle görmüyorum asla kadını yeri ayrı erkeğinki.....

Azra

New member
sıkışınca hemen kaçtın demi anneler ne kadar önemli ise babalarda okadar önemlidir.

saadete özlem

New member
umarım burada ki taşlardan biri beni bulmaz :)

aloooo benim ben, tanımadınız mı bir dost.... ;)

mhmt

New member
sana yazmamış ki ,azra kardeşim, be adaşım...
alıngan:)

selametle..

bu arada maşallah sende güzel açıklamışsın..

rusen_alp

New member
sana hakaret etmedim azra kardeş, sen bana terbiyesiz demişsin ama önemli değil, ben sana sadece cevap yazdım,
ilk yazın ;
konu nerden nereye geldi arkadaşlar kardeşim sen erkek değilmisin ilk defa senin gibisini görüyorum.erkekler kadınlardan daha üstündür anlaaaaaa.bu kadını küçümseme anlamına gelmiyor.erkekler olmadan bişi olmaz.
ikinci yazın;
sen ne diyosun ya ban bunu diyerek terbiyeszlik yapıyosun.madem kadınları üstün görüyosun bi bayanla konuşmana bak ilk önce kendimi öyle görmüyorum asla kadını yeri ayrı erkeğinki.....
ilk yazında erkek kadından kesinlikle üstündür diyorsun, ikinci yazında kadının yeri ayrı erkeğin yeri ayrı diyorsun

şöylemi denmesi gerekiyodu " tüm erkekler kadınlar üstündür, sadece azra erkeklerle eşittir"

neyse zaten bu forumun başlığı mizah eğlence , fazla kasmayalım kendimizi , biraz espri yapalım ,

mhmt

New member
rusen kardeşim.. hakkaten konu biraz kaymış.. böle yapmayın.. azra ve diğer kardeşler haklılar bencede..kandın erkek eşit değildir.. yaratılışları farklıdır. ve aralarında adalet vardır.. bu kadar..
not:tartışmayalım bi de bu konuyu..

selametle..

Azra

New member
bide espiri yapalım diyosun o zaman bizim yazdıklarımızın hepsi espiri dimi kardeşim.ne demek istiyosun yani azra eşittir diye sen.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
benim anlamadığım bir hususvar ,şimdi ne ilgisi var yecücle mecücün konumuzla ?
Hadis-i Şerif
' ne erkeğin kadından , ne de kadının erkekten bir üstünlüğü vardır, eğer bir üstünlük verseydim bunu kadına verirdim'
" cennet annelerin ayağı altındadır'

Bak kardeşim Allah kadın ve erkeği en güzel şekilde yaratmıştır, bazı yönlerde kadın üstündür, bazı yönlerde de erkek üstündür, ama hiç biri diğerinden mutlak anlamda üstün değildir, sen erkeksin diye kendini kadınlardan üstün görme, bir kadında ben kadınım diye erkeklerden üstün görmeyecek,

bu arada Seyfullah kardeşin yazısına teşekkür eden arkadaşlarımız , niçin teşekkür ettiklerini açıklarsa memnun kalacağım.

belliki verdiğim ayette , hadislerde bir anlam ifade etmiyor sizin için, yazımda tamamen nefis değil ilmi bir paylaşımdır. ayette açıktır Allah idareyi erkeğe vermiştir, ve bu diğer inançlardada sabittir, ama beni bağlıyan nisa suresi 34 . ayettir, nitekim o da sizi bağlamıyor sanırım.. ama ne hikmettirki yazıdklarımza itiraz edememişsiniz bir ikincisi, verdiğinzi hadisnin kaynağını bekliyorum. bizde görelim o hadisin kaynağını ... bakın size bir hadis daha;

Emirleriniz hayırlılarınız, zenginleriniz hoşgörülüleriniz, işleriniz aranızda danışmayla olduğunda yerin üstü sizin için yerin altından daha hayırlıdır. Ama emirleriniz serlileriniz, zenginleriniz cimrileriniz, işleriniz kadınlarınızın elinde olduğunda yerin altı sizin için yerin üstünden daha hayırlıdır.

moğolları met ettiniz ya bende size moğol kabilesi hakkında kuranın söyledikleirni yazdım belki iddanızda ne kadar mantıklı olduğunuz görürsünüz diye... bu arada siz hala cengiz hanları kahraman zannede durun...

Azra

New member
seyfullah bey arkadaş hadislerden anlamıyor galiba siz boşa parmaklarınızı yormayın...

rusen_alp

New member
moğolları met ettiniz ya bende size moğol kabilesi hakkında kuranın söyledikleirni yazdım belki iddanızda ne kadar mantıklı olduğunuz görürsünüz diye... bu arada siz hala cengiz hanları kahraman zannede durun...

seyfullah kardeşsizinle kadın erkek konusunda anlaşacağımız yok,sabaha kadar ben yazsam sabaha kadar sen yazsan yine anlaşamayız bu konuda,

ama moğollar konusuna gelince?

moğolları ne zaman övmüşüm ben ????

Kardeş Türk ayrı bir ırk , moğol ayrı bir ırk!!!!

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Türk Milletinin yaptıkları ortadadır, hiç kimse bunları görmezden gelemez, haçlı seferleri, moğallar , bizansa karşı yaptıklarımız ortadadır,.
bizler daha düne kadar ollardan farklı değildik.. şunuda söylim İlsma olmasaydı Bizler Kurtist olurduk bir börteçinenin peşine takılır giderdik te bizden bir hayır olmazdı... şunu söylim ben ecdadımla gurur duyan bir insanım, ama şu varki benim için Türkler ne zaman islam ile buluştuysa o vakit örnek alırım , ondna sonra taktire şayan bir hayat sürdüler. ve şuda varki şuan türk olan gayrı müslim benim kardeşim değildir. ama nerde yaşarsa yaşasın, ister israil, ister abd ister çin müslümansa kardeşimdir. müslümanın ırkı olmaz, müslüman olan bütün herkes kardeşimdir. Asla türk diyede gayrı müslimde olsa , müslüman olanaın üstüne çıkarmama Türk değil diye, ama ecdadımla gurur duyarım.
babanın oğluna fayda vermediği şu dünyada ırkçılıkta fayda aramak yersiz olur. ama ecdadımızın icraatları bizi gururlandırır. bu ayarı karıştırmıyalım tüm tartışma ne mutlu türk olana demenizle başladı ...

mhmt

New member
hadi son cülem bu geceki inşallah...

hamilelik 3 aya inecek:D:D(cem uzan)

selametle...

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Konumuz Mizah adlı bölümde açıldı ama malesef saptırıldı ve saptırılmaya devam ediyor o yüzden konu kilitlenecektir içeride mahsur kalan arkadaşlar olursa özelden ulaşsınlar anahtarı bende :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt