Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tebrik

isimsiz

New member
Gül sevginin tacıdır.
Bu yüzden her bahar gülle taclanır.
O gülki MUHAMMEDİ anlatır.
MUHAMMEDİ anlayana gül koklatır.
GÜL KOKULU KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
...

mübarek mevlid kandilinizi tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim .

kul

New member
Gül kokuları geliyor ( O Doğdu)

Gül kokuları geliyor ( O Doğdu)

- Bütün İnanan arkadaşların kandili mubarek olsun -

Allah bu geceyi şuurlu Seçilmiş ayda, kutlu günde, güzel saatte...
Bir övülmüş isim, saba yeli gibi merhametli, Gönüller ki Gül'e hasret!..
Az konuşmaya ve çok sükuta vurgun... Serapa belagat ve fesahat pınarı...
Hatırımıza düştün hatırına düşür bizi. Sevdik seni, sevindir bizi. Uzaktayız yakınına vardır bizi; yandık pınarına kandır bizi. Sıcak yaz günlerinde yaş dalların titreyişi gibi yandır bizi serin kuyulardan; koyu gecenin yıldızlarına karşı uyandır bizi derin uykulardan. Gözyaşı değil nice demdir gözümüzden akan; belki eriyip biten ruhumuzdur damlayan!.. Geç kalmış aylara ve yıllara inat kadehinden içelim artık gül şarabını, çölde yitmiş çaylara ve yollara inat gerçeğinden seçelim şimdi gül serabını... Gül sözleri edelim çok çok, ve gonca sükutu az az. Gül düşleri görelim gül gecelerinde, Gül'ün aşkını derelim gül hecelerinde. Gözü sürmeli ile ağlayanın arasına gül serpelim, güle yeminler edip. Gönülleri yıkayalım gül suyuyla. Gönüldendir şikayet kimseden feryâdımız yoktur.
Gönlüm ki Gül'e hasret...
Üçüncü halin imkansızlığında... Ve kozanın amansız yırtılışında...
Cevher Gül'e düştü, mıknatıs bana, güzellik Gül'e, sevgi bana... Güzeller güzelleri severmiş ve sadıklar sadıkları... Güzelliğimi artır benim Gül'üm, ve arındır ayrık güzelliklerden sevgilerimi... Senden yüzüne bakma lezzetini isterim ve titrerim vefadan sonra ayrılığına düşme dehşetiyle. Genişlet sana indirilene yaslanmakta sinemi, ve sade kıl sensiz düşüncelerden gönül ayinemi. Bir yankı ol, ses kat sesime; bir nazar kıl can ver nefesime. Düşümde ya hayalde gel, bitirdi gerçek beni; geldir bizi her halde gel ya yanına çek beni!. Sen gelmeyince hatıra bilsen neler gelir!.. efendim
Gönül ki Gül'e hasret...
Aşk, bir Gül'ün adıydı... İmdat ki seven unuttu, vefa yine sevgiliye düştü!..
Gel ey, unutma bizi!...
Seni bir seven aşkına sev hepimizi!..
Kararlıyım bu gece, bütün varlığımla seni öveceğim... Seni sevdiğim gibi...
Havuzlar başında bizi hâlâ bekliyorsun değil mi, ya Rasûl!..

isimsiz

New member
MEVLİD KANDİLİ rebiülevvel ayının 12. gecesidir.sevgili peygamberimizin doğduğu ve dünyaya şeref verdiği bu mübarek ayda çok çok salevatı şerife okunmalıdır.
bu geceya has bir namaz yoktur.

1.tevbe istiğfar etmek.
2.kur anı kerim okumak,
3.salatü selam getirmek,özellikle bu gece 100 defa,1000 defa,3000 defa ,5000defa, getirilmelidir.
Efendimize, efendimizin doğduğu,ve dünya alemine şeref verdiği bu eşsiz değerli geceyi salevatlarla ihya etmeliyiz.
4.kaza namazları kılınmalı.
5.tesbih namazı, nafile namaz olarak kılınabilir.
6.yasin süresi ve diğer okunması sevap olan kısa sürelerde okunabilir.

RESULULLAH (a.s.); salevat'ı okuyan benim şefatıma ermeye hak kazanmıştır.şefaatım ona vaciptir buyurmuştur.

Üst Alt