Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tahammül edemediklerim

A

adam

Guest
Acılar paylaşıldıkça azalır, etkisi azalır diyen ve bizlere böyle öğreten hocalarımızın, günü geldiğinde yaşadıkları bir imtihanda acısını paylaşmamakta ısrar etmekteki anlaşılmaz inadları.

Hocasına laf söyleme cesaretini kendinde bulan benim gibi sabrsız şaklabanlara.

Sadece Ramazan bayramında sırf "hız ve alkol" neticesinde, 139 insanını kurban veren ülkemin insanlarına...

Ramazan gibi harikulade bir iklimde yaşarken, bu sayfalardaki paylaşımlara gerekli itina ve özeni göstermeyerek sönük gibi bir zaman yaşatan sevgili müslüman islamforum üyelerine.

AhuELa

New member
Yaptığı hatayı kabul etmeyen,özür dilemeyi küçülmek olarak gören ve çocuğuna merhamet etmeyen insanlara tahammül edemiyorum...

mhmt

New member
Ah şu benim dilim.. Yıktım, döktüm 1 cümle ile..
La havle..

selametle..

gelincik çiçeði

New member
Tahammülsüzüm..
Kendime tahammül edemiyorum bazen, özellikle kendimi ifade edemeyip yanlış anlaşıldığım zamanlarda..
Bugünlerde daha da tahammül edemiyorum kendime çünkü kendimi ifade edemeyişim yüzünden benim için çok değerli olan nazlı bir dostu kırdım..
Tahammülsüzüm..
Gençliğin gittiği yolu yol sanıp ahkam kesmelerine tahammül edemiyorum..
Hataları için uyarıldığında 'sen kendine bak' cümlesini kullananlara tahammül edemiyorum..
'Din böyle mi yaşanır ' diye çıkış yapıp da, kendisi yaşamayan insanların çok bilmişliklerine tahammül edemiyorum..

K

kompLeks

Guest
sayın radikal,çoğunu beğendim ve bazılarına da güldüm :) beğendiklerim:

*Ağzındaki sakızı ısrarla göstere göstere çiğneyen kadın ve erkekler. (göstermeden çiğnerlerse lafım yok, ağız kokusuna iyi geliyor)

* Yollara tüküren erkekler.(ve kadınlar)

* Gıybet ediyorsunuz diye uyarılan kişinin "biz gıybet etmiyoruz ki olanı söylüyoruz..." cümlesini söyleyen müslüman(cık)lar.(sadece müslümancıklardan değil bu şekilde davranan tüm insanlardan)

* Zaten olanı söylemek gıybettir, aksi takdirde olmayan bir şeyi söylemek "iftiradır" ve bu daha büyük günahtır denilmesine rağmen, şaşkın bakan gözler.(günahtan ziyade çok kötüdür insanlar arasına nifak sokmaktan mutsuzluk getirmekten başka birşey getirmez)

* "Şeriat" kelimesini ısrarla, kol bacak kesme yada vucut taşlamadan ibaret olduğunu sanan ve bunun hakkında ahkam kesen kafirler.(ben de şu kafir kelimesinden rahatsız oluyorum, insanlar yanlış bilebilir, bu da bir çeşit gıybettir aslında)

* Ahmet Hakan isminde bir vatandaşın, köşe yazarlığı yapmaya çalışırken içine düştüğü aidiyetsizlik hissini kronik kompleks yaparak hala diline dolaması. (tanımıyorum :))

* Devletin özel sektörün önünü açıyoruz masalına inanıp da, şirket kurmaya çalışan ve her seferinde açıldığı söylenen yolda çukurlara düşen ve bundan şikayetçi olan safdiller.

* Atatürk'ün arkasından el kol hareketi çekenlere aynı şekilde karşılık verince, beni ve benim gibileri terbiyesizlik ile suçlayanlar.(?)

* İslam'ı yaşamadığı halde, internet sayesinde alimcik kesilen zavallılar.

* Deniz Baykal gibi bir insanın hala siyaset ile uğraşıyor olması.

* Chp'nin bitmez tükenmez iktidar olma histerisi.(bi dönem olsun ne var yani)

* Che'nin kim olduğundan zerre kadar haberi yokken başına yıldızlı kırmızı bere takan yeni yetme üniversite kızları.(herkese de bir yakıştırma bir lakap bu kötü huydur bilesin, ne var kızcağız yakışıyor diye takıyor, altı üstü bir şapka. kravat takan herkes hikayesini biliyor mu?)

* Cimbomun halen küme düşmeme yolunda attığı adımlar.(avrupadaki gururumuza laf yok)

* Kartalın beni kıskandıracak derecede yaptığı transferler.

* Atatürkçü olduğunu söyleyen ve Atatürk'ün çağdaş Türkiyesini kuracağız derken, konumu gereği çağdaşlaşmakta olan bir ülkenin önüne takoz olan, cahil cühela sol düşünceli ve özellikle 68 kuşağı özentili gençler. (Hadi anladık Atatürk'e saygınız yok, bari hiç olmazsa 68 kuşağına saygı gösterin de birazcık okuyun)

* İnsanların ihtiyaçlarını bildiği için, o tür insanları yarışma programlarına çıkarıp şebeğe döndüren televizyondaki yarışma programları.(evlilik programlarına uyuz olurum, hele hele kadınların bitmek tükenmek bilmeyen isteklerinin karşısında sadece kendilerini vaat etmesi öldürür bitirir beni)

* Çay bardaklarını gittikçe küçülten pasaj içerisinde bulunan çay ocakları (yakında kahve fincanında verecekler).
(bu komikti :) çok güldüm :))

* İkinci cumhuriyet fırtınasından sonra ikinci dil geyikleri.

* Üniter yapının bozulmasının, sağlıklı bir bedende bulunan iki koldan birinin canlı canlı koparmak ile eşanlamlı olduğunu hala anlayamamış eş(şek)başkanlar. (Şek hecesini burada şerik kelimesinin kısaltması olarak kullandım)

* Kontur ücretleri madem bu kadar ucuza satılabiliyordu, 17 yıldır bana her ay yüklü fatura gönderen turkcell.(bir tek avea yeter :))

* Brezilya dizilerini mumla aratan yaprak dökümüvari diziler.(ezel bitmeseydi tek geçerdim)

* Bernd Schuster.

* Sigarama her seferinde müdahil olmaya çalışanlar.(sağlığa zararlı, kanserle eş anlamlı)

* Sattığım aracın yeni sahibinin ben her gördüğünde kornaya basıp selam vermesi.(allahın selamını veriyor adam daha ne istiyosun :))

* Uyuşturucu kullanma yaşının 14 ve altına iniyor tehlikesini haber veren gazeteler (Sanki 30 dan yukarı olunca tehlike geçmiş ve iyi bir şey olmuş oluyor gibi bir hava estiriyorlar ama hala anlayamadım). (komikti :) :))

* Ne kadar çok kitap okuyorsun, gözlerine yazık diyenler.

* Koskaca bir yaz mevsiminde tek kulaç atamamış birine bu sene nerede tatil yaptın diyenler.

* Israrla çok çay içmenin mide kanserine yol açacağını söyleyenler.

* Vejeteryan birine "balık da mı yemiyorsun?" diye soranlar.

* Marifet ilmi konusuna hazırladığım yaklaşık bir sayfalık yazıdan sonra, ben daha kaydetmeden elektirik kesintisi yapan Tedaş denilen kurum...(güç kaynağı kullan :))

Hem de hiç hazetmiyorum sizlerden.

A

adam

Guest
Yeni öğrendim ve tiksindim, acaba ben de "beni tiksindirenler" adında yeni bir konu başlığında mı yazsaydım diye düşündüm, bu kadar tiksinecek başka şeyim olmadığı için buraya yazma gereği duydum:

"msn de erkek erkeğe muhabbet edelim deyip de, toplu gıybet partileri düzenleyen ve üstelik mütedeyyin olduklarını iddia eden, böylelikle insanların bilerek ve bilmeyerek özel konularına dil uzatan fasıklar..."

Tahhammül değil, iğreniyorum sizlerden.

radikal

New member
* Terörizm gibi bir vahşetin, sözde savunuculuğuna soyunup, bdp adı altında siyaset yapan metroterörist kimlikler. Dağdaki çapulcuların, kentteki uzantıları. Bunları destekleyen sözüm ona kardeşlerimiz ! (mi acaba ? diyesim geliyor)

* Fenerbahçeyi teşvik vermekle suçlarken, kendi verdikleri teşvik primleri az olduğu için, bunu masum göstermeye çalışan diğer takımlar. Mesela, Gaziantepspor Fenerbahçeye oynadığı oyunu sezon içine yaysa 8 puan farkla şampiyon olurdu. Veya bir hafta sonra Trabzon'a oynadığı oyunu sezonun geneline yaysa, kesin 20. haftadan sonra düşmeyi garantilemiş, formalite maçlarına çıkıyor olurdu.

* Milletvekili maaşları...Asgari ücretin net 701 TL olduğu bir ülkede, 8.000 TL maaş almak için kanun çıkarma ve bunu makul gösterme çabasında olan 550 üst düzey zeka sahipleri olduğuna inanan insanlar !...

Harbiden tahammül sınırlarını aştınız.

radikal

New member
* Fenerbahçe gibi bir büyük takıma karşı, her defasında hezimete uğramış olmasına rağmen, sırf yöneticisinin "r"harfini farklı söylemesinden dolayı hala ve basitce "fenev" diyen ezikler.

* Ülkede terörizme mağruz kalmak, bakkaldan sigara almaktan daha kolay hale gelmiş durumdayken, uludere olayının üzerini kaşımaktan geri durmayan muhalif kesim. (Tayyip beye sizden daha çok kızgın olduğumu ayrıca belirteyim, çünkü benim paramı o ölen kişilerin ailesine tazminat olarak ödediler ve içim acıdı. Şehit ailelerine ve yakınlarına sunulan imkanların teröristlere de sunulması kabul edilebilir bir şey değil benim açımdan.)

* Gideceğim, yazmayacağım artık deyip, deyip de; halen her giriş yaptığında bir kaç mesaj yazmadan çıkmayan, forumkolik ayyaşlar !

Harbiden tahammmül edemiyorum bazen sizlere ve kendime..!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bende, tahammül edilemez olduğum için, kendime tahammül etmeye tahammül edemiyorum, biline...

emane

New member
Şu Rasim Ozan Kütahyalı'da yanılıyorsun bana kalırsa , adam ne konuştuğunu bilmiyor.

radikal

New member
Şu Rasim Ozan Kütahyalı'da yanılıyorsun bana kalırsa , adam ne konuştuğunu bilmiyor.

Ah! güzel kardeşim, oysa sen yanılıyorsun, o ne yaptığını ve ne konuştuğunu çok iyi biliyor, hem de çok. Rüzgarı da almasını çok iyi biliyor. Sadece biz, her zaman ki gibi; hüsn'ü zan ettik ! Kayıkçı kavgasına taraf olmak ile.

Anladın sen onu... ;)

Üst Alt