Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sünnet Nedir?

chamdali

New member
seha' Alıntı:
Kardeşim seni çok iyi anlıyorum; tüm İslam'ın şikayet ettiği, önümüze hadis diye konulan, üstelik tarafgir bir fikir ile sağlam delil, diye sunulan,Kur'an'a aykırı husulara kızıyor ve eleştiriyorsun. Tabi ki biliyorsun ki,Rasulullah Kur'an'a aykırı bir şey yapmadı. Yapamazdı da, Allah dinini ,anlamamış, hatalı bir insanın üstüne bina etmez. Senin itirazın bu rivayetlerin geliş metoduna. Mecazların hakikat gibi görülmesine , alimlerin tevillerinin ve hikayeleririn kanun zannedilmesine. Hadisten ve ayetten zamanın ihtiyacına göre hüküm çıkaranların ,hüküm koyan gibi gösterilmesine.Menfaatlerine göre hüküm verene,dini rüşvet verene.
Yanılıyor muyum kardeşim?
Baki Selam

Yanılmıyorsun seha. Bir Kur'an'a bir de peygambere atfedilen sözlere bakarsan çoğunun problemli olduğunu görürsün. Yoksa tabii ki peygamberin sözlerine bir şey diyecek halimiz, hakkımız ve haddimiz yoktur. Selam onun üzerine olsun.

Kur'an'ın rehberliğinin önüne geçen, onu gölgede bırakan şeylere karşı olmaya çalışıyorum. Anlayışın için sağol.

Selamlar!

Aysegul

New member
chamdali' Alıntı:
Yazıda tam tersi ifade ediliyor Ayşegül.

Gerizakalı değilim ne ifade edilmek istediğini anladım;) ...Tam tersi ifade edildiği için yanlış diyorum zaten...O yazıyı iyi oku...Tezat var sizlerdede tezat var...Siz diyorsunuzki kur'an dışında Allah hiç bir şey göndermez:) ...Bu çok komik bir şey bunu söyleyen bir insan kur'an okumamış demektir...Allah'u Teala kur'anda belirttiği bazı kişilerle irtibat kurmuştur...Hz Meryem,Ashab-ı Kehf gibi bunu onlara kitap göndererek mi yapmıştır...Aynı şekilde Hz Eyyup lede konuşmuştur...Peki ona kitap gelmişmidir?Hayır!...Kitap ehli değil...Ama peygamber!...Bunu nasıl açıklayacaksın kur'anda yazıyor?

Üst Alt