Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Site admini nelere sesini Çıkarmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bazı kişi ve kişiler düzenli olarak Sitede mihr vakfı yöneticisini öven Hatta ona "resul" diyenler tarafından Yazılarla doldurulmakta bu yazılara cevap vermekten Hiçbir şekilde islami sohbet olmamaktadır. Site genelinde bir bakıldığında sadece Rasul idi, değil idi VAR.
Bu kişiler kısaca bize ne empoze etmek istiyor!
Eşhedü en "LaİlaheİLLallah"(Amenna ve sadakna) Eşhedüenne İskender Ali Evrenosoğlu Mihir Abduhu Ve rasulühu. Dedirtmeye çalışmaktalar.
Ama admin Kardeş İslam adına bunlara sesini yükseltene sus yoksa banlarım! diyor. Acık olun Burası Mihr vakfına aitse Çekilmeyi (susmayı) biliriz. Bizler savunuruz ki islam adına Kimse yobazlaştıramaz.

Rasul MUHAMMED Mustafa DIR.

Site yöneticisinin BuNu herkezin önünde ikrarını istiyorum. Ve uyarının Tek kişi ile sınırının kaldırılıp(Resul idiialarında bulunanlardan) Bu yazıyı yazanlardan Tekzip yazdırmasını Rica ediyorum.
Eğer bu yapılmaz ise site adının bilinçli bir şekilde insanları yanıltmak için alındığını yorumlamaktan kendimi alamayacağım.

LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDun RASULALLAH

yigit

New member
Bende katılıyorum sana. Böyle insanlara izin verilmemeli. Bakın uyarıyorum, buradan etkilenip birileri bu mihr denen adamların tarafına kanarsa inanın bana sizin suçunuz olacak bu.

Gerçektende tüm forum bunların mesajları ile dolu.

Admin arkadaş seninle ufak bir problemimiz oldu. Çok şükür onu çözümledik ancaaaak. Burada olanlar hiç hoş şeyler değil. Resmen bu adamların yazılarına göz yumuluyor.

Diyanet reddediyor, herkes bunları reddediyor , başka forumlarda bu adamları reddetmiş. Kendileri yazdılar bir yerde bunu.

Burada neden barındırılıyor bunlar? Tartışma yeri demeyin bana çünkü tartışma yerleri nasıl olur bende biliyorum. 1 kaç yerde yöneticiyim zaten. Neyse.

Kimseye suç yüklemiyorum ancak benimde dikkatimi çeken şeyler bunlar ve eminimki bir çok kişininkinide çekiyordur. Umarım bu böyle gitmez...

Admin

Administrator
Yönetici
Aciklama !!

Aciklama !!

Evet IslamForum Adinda Bir Forum Acmistik, Islami Bilgilerimizi Üyelerin Bilgi Paylasimlariyla
Dahada Cogaltmakti Amacimiz. Ama Nedense Buradada Konularin Icine Politikadan Tutun Artik Ne Varsa Girdi.

Gelelim İmam İskender Ali M İ H R Konusuna

Sunu Bilsinler Buraya Gelen Üyeler IslamForum.Net Yöneticisi Olarak Bu Sahsin Yani İmam İskender Ali M İ H R 'in Beklenen Mehdi Oldugu Inancina Katilmiyorum.

Ilk Baslarda Geride Durdum Konu Kapanir Diye Ama Bu Konu Halen Devam Etmektedir ve Bir Son Verilmesini Ve Birdaha İmam İskender Ali M İ H R Ile Ilgili Konularin Acilmasini Bu Forumda Istemiyoruz Arkadaslar.

Anlayisiniz Icin Sagolun.

isimsiz

New member
bu durumdan bende şikayetçiyim diyebilirim.
artık konular sıkıcı hale ve cevap verilecek konu bulamıyorum.ilgilendirmiyor çünkü...sadece tek kişi üzerinde bayağı tartışıldı...artık yeter yani...birazda hepimizi ilgilendiren ve söz hakkı verecek konulara yönelelim ..
siteye giren pişman olmasın...konuları dikkat ve ilgi çekici hale getirelim lütfen.konularımız çok monotonlaştı...bunun için hepimizin birbirimize desteği gerekli sanırım...

şimdiden teşekkürler.....

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
isimsiz' Alıntı:
bu durumdan bende şikayetçiyim diyebilirim.
artık konular sıkıcı hale ve cevap verilecek konu bulamıyorum.ilgilendirmiyor çünkü...sadece tek kişi üzerinde bayağı tartışıldı...artık yeter yani...birazda hepimizi ilgilendiren ve söz hakkı verecek konulara yönelelim ..
siteye giren pişman olmasın...konuları dikkat ve ilgi çekici hale getirelim lütfen.konularımız çok monotonlaştı...bunun için hepimizin birbirimize desteği gerekli sanırım...

şimdiden teşekkürler.....

en önemli konu bize göre
Allah a ulaşmak ermek onun evliyası olmak konusudur

sevgili kardeşlerim
burada biz formda kendi görüşlerimizi söylüyoruz ve kimseye bir hakarette etmedik
ama siz bize Allah ı sevdiren
namazı zikri orucu peygamberi sevdiren
sahabenin yaşamını peygamber efendimiz s.a.v min hayatını örnek almamızı
emreden ve özgür irademizle Mehdi Resul olduğuna inandığımız efendi hazretlerine hakaret ediyorsunuz
ve dikkatli incelerseniz
karababa ve dağdeviren nickli kardeşler
Bizi anlattıklarımız(Allah a ulaşmayı ermeyi dilemeliyiz)dan tanıyıp üzerimize geldikçe geldiler
şimdide haklı olmaya çalışıyorlar
biz burada değil Allah ın katında haklı olalım bize yeter
İskender Ali M İ H R
hiç bir zaman ben nebiyimyani peygamberim demedi
ben ömrünü Allah a çağırmaya adamış onun bir kölesi,elçisiyim dedi
ve bize ahzab 40ncı ayetide o öğretti
Allah hepinizden razı olsun
esselamualeykümverahmetullahveberekatuhu

AHZAB-40: Mâ kâne muhammedun ebâ ehadin min ricâlikum, ve lâkin resûlallâhi ve hâtemen nebiyyin(nebiyyine), ve kânallâhu bi kulli şey’in alîmâ(alîmen).
Muhammed (A.S), sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası olmamıştır (değildir). Fakat Allah'ın Resûl'ü ve Nebîlerin (Peygamberlerin) Hatemi'dir (Sonuncusu). Allah, herşeyi en iyi bilendir.

her nebi zaten resüldür
ama her resul nebi değildir
peygamberimiz hatemul enbiya
yani nebilerin sonuncusudur
kuran öyle söylüyor
biz kuran a bakarız
sadece o koruma altında

isimsiz

New member
E R H A N' Alıntı:
en önemli konu bize göre
Allah a ulaşmak ermek onun evliyası olmak konusudur

sevgili kardeşlerim
burada biz formda kendi görüşlerimizi söylüyoruz ve kimseye bir hakarette etmedik
ama siz bize Allah ı sevdiren
namazı zikri orucu peygamberi sevdiren
sahabenin yaşamını peygamber efendimiz s.a.v min hayatını örnek almamızı
emreden ve özgür irademizle Mehdi Resul olduğuna inandığımız efendi hazretlerine hakaret ediyorsunuz
ve dikkatli incelerseniz
karababa ve dağdeviren nickli kardeşler
Bizi anlattıklarımız(Allah a ulaşmayı ermeyi dilemeliyiz)dan tanıyıp üzerimize geldikçe geldiler
şimdide haklı olmaya çalışıyorlar
biz burada değil Allah ın katında haklı olalım bize yeter
İskender Ali M İ H R
hiç bir zaman ben nebiyimyani peygamberim demedi
ben ömrünü Allah a çağırmaya adamış onun bir kölesi,elçisiyim dedi
ve bize ahzab 40ncı ayetide o öğretti
Allah hepinizden razı olsun
esselamualeykümverahmetullahveberekatuhu

AHZAB-40: Mâ kâne muhammedun ebâ ehadin min ricâlikum, ve lâkin resûlallâhi ve hâtemen nebiyyin(nebiyyine), ve kânallâhu bi kulli şey’in alîmâ(alîmen).
Muhammed (A.S), sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası olmamıştır (değildir). Fakat Allah'ın Resûl'ü ve Nebîlerin (Peygamberlerin) Hatemi'dir (Sonuncusu). Allah, herşeyi en iyi bilendir.

her nebi zaten resüldür
ama her resul nebi değildir
peygamberimiz hatemul enbiya
yani nebilerin sonuncusudur
kuran öyle söylüyor
biz kuran a bakarız
sadece o koruma altında

ben kimseye hakaret etmedim...
sadece bu konuların tartışılması yetti..sadece aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz.
zaten sizinle allaha ve peygambere inanma konusunda hem fikiriz.inkar eden yok.müslümanız elhamdulillah.
fakat mehdilik olayına sıcak bakmıyorum ve bu konuda yazılanları artık okumuyorum.çünkü herdefasında denilenler aynı.
bu güne kadar denilen mehdilerin hepsine inansaydık kafa karışırdı.bu ne ilk nede son bundan sonrada başkası çıkacaktır...
neyse bu konuda daha yazmak ve tartışmak istemiyorum....
sanırım anlatabilmişimdir demek istediğimi....

ve ben burada kimsenin savunucusu değilim.kendi fikrimi açıkladım...

yigit

New member
ceviz kabuğunda geçen bir konuşmadan alıntı;

iskender fotoğraf verir hulki beye der işte başımın üzerindeki nurmu, halka mı ne onu gösterir.

Hulki cevizoğluda bende bundan yaparım der işte bende mi mehdiyim der.

Hulki sonra şöyle der; biz neden şu an sizin başınızın üstündeki hareyi, halkayı neden göremyoruz?

İskender cevap verir; siz çünkü müridim değilsiniz.

Yaşar nuri öztürk hemen araya girer ve yahuu fotoğraf makineside mi sizn müridiniz.

Gülermisin ağlarmısın şimdi...

isimsiz

New member
yigit' Alıntı:
ceviz kabuğunda geçen bir konuşmadan alıntı;

iskender fotoğraf verir hulki beye der işte başımın üzerindeki nurmu, halka mı ne onu gösterir.

Hulki cevizoğluda bende bundan yaparım der işte bende mi mehdiyim der.

Hulki sonra şöyle der; biz neden şu an sizin başınızın üstündeki hareyi, halkayı neden göremyoruz?

İskender cevap verir; siz çünkü müridim değilsiniz.

Yaşar nuri öztürk hemen araya girer ve yahuu fotoğraf makineside mi sizn müridiniz.

Gülermisin ağlarmısın şimdi...

siz bu konuşmaya şahitlik yaptınızmı yoksa bir yerden okuma veya duyma bilgisinemi dayanıyorsunuz.

eğer şahit olmadıysanız ceviz kabuğu programınada bir müslüman olarak güvenmiyorum.
burada iskender hocayı savunmuyorum fakat,o programın sunucuları allah diyenlerde bir açık yakalamanın gayesi içinde olan kişilerdir.bu, şu veya bu müslüman olabilir ama sonuçta onların ilerlemesini istemedikleri kişilerin yapımı olan bir programdır ..

hele yaşar nuriyi adamdan sayan yok...onun sözünü müslüman olarak örnek almak bile hatadır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt