Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sistemde değişiklik nasıl olmalı?

sistemde değişiklik nasıl olmalı?

• Özel mesaj sistemi kaldırılsın...

Kullanılan: 0 0.0%
  • Siteye üyeler referans yahut kontrolle alınsın...

• Diğerleri... (Başka fikri olanlar fikrini açıklayabilirler)

• Kullanılan toplam oy
    0

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
İslamforum'da "özel mesaj" neden kullanılır onu irdelemek lazım....Mesela ben yeni üye olduğum zamanlarda takıldığım konuları Seyfullah kardeşe özel mesaj yoluyla soruyordum..Bana göre msn kişinin özelidir..Herkez msn adresini alıp ekleyemez..Mesela ben seyfullah'ın adresini geçen gün ekledim listeme..

Benim fikrim eğer öyle bir imkan varsa "filtreleme" yoluna gidilmesi..Özel mesajların içeriği onaylandıktan sonra alıcıya teslim edilmesi..Zaten islamforumdaki "özel mesaj" mantığı bana göre takıldığı bir konuyu başkasına sormasıdır..Moderatör kontrolüne tabi tutulan mesajlar yeni üyenin ya da bir başkasının niyetini açıkça ortaya koyar..Böylece forum daha düzeyli bir hale gelir diye düşünüyorum..

GEZGÝN

New member
bence özel mesajları yöneticiler de okuma yetkisine sahip olmalı...
sonuçta ne kadar özel birşeyler yazılabilir ki??
istenildiği an açılıp okunmalı yöneticilerce...
ayrıca ben de seçili hale getirilmesi taraftarıyım...
istemeyen kaldırsın
isteyenler de yöneticilere açık olduğunu bilsin ve ona göre yazsın...
daha önce beş altı yıl kadar bir foruma üye idim
orada da kaldırılması gerektiği düşünülmüştü ve sonra başka bazı sorunlar oldu
denetim ile özel mesaj hakkı verdiler.
her mesajı göndermeden bir uyarı çıkıyordu
bu mesajı yöneticilerin okumasına izin veriyorum gibi...

bence bu şekilde olmalı
msn işin içine girmese daha iyi olur.....
diyorum ben.............

a l p e r

New member
peki bu durumda gelicek kaharetleri olur ya tartışma ve kötü sözlere razımısınız?

Eğer öm mesajlaşma sistemini aktif hale getirmiş isem herhalde razıyımdır... İstemeyenin kapatabileceği bir sistem neden kaldırılsın?

EK: Ama yönetim benden daha iyi bilir bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Bu konunun buraya taşınmasına sebep olan bazı şeyleri bilmiyor olabilirim bunu da ekleyeyim :)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
3- "Sadece Arkadaş Listesinden Mesaj Al" yerine:

rahatsız edilmeyi önlemek için :
"Sadece Şu Listedekilerden Mesaj Al"

hakareti önlemek için:
"Sadece Şu Listedekilerden Mesaj Alma"

eklenebilir. Tabii eklenebiliyorsa...

ÖM sistemi kalkarsa çok sorun foruma taşınacaktır. Şahsen Özel mesaj sistemi ile bir çok sorun hallettim diyebilirim :)

bu cidden güzel fikir gibi... çok mantıklı ama süistimale açık bunu geliştirelim... bu fikri geliştirmek için fikri olan varmı?

GEZGÝN

New member
o zaman herkes ben şunlardan mesaj alabilirim mi diyecek???
ya karşısındaki kabul etmesse
ya da biz üyeler birer liste oluşturalım siz yöneticiler de bunları ayarlıyın...
zor olur yöneticim
.............
siz bilirsiniz tabiii...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
şöyle bir şey olamaz mı kötü sözler oldugu zaman sistem otomatik olarak kabul etmesin ve yönetim veya bölüm modunu uyarsın sonra gereken neyse yapılsın

Ebu Zerr

New member
özel mesaj kaldırılsın derim, çünkü bazı ağzı bozuklar küfretmekten beri olamıyorlar, hem takva'dan bahs ediyor, hem özel'den küfr ediyor...

a l p e r

New member
özel mesaj kaldırılsın derim, çünkü bazı ağzı bozuklar küfretmekten beri olamıyorlar, hem takva'dan bahs ediyor, hem özel'den küfr ediyor...

o mesajı yöneticilere iletmen daha mantıklı olur. Yönetim de ceza duyurusunu yapar bunu herkes bilmiş olur. Mesajlaşmadan memnun değilsen ayarlardan kapatabilirsin ;)

Deminden beri bunu diyorum. Birileri memnun değil diye faydasını gördüğüm mesajlaşma sistemi neden kapansın bunu anlamıyorum...

Z

zeynep_hearty

Guest
tümüyle kaldırılabilir bence hiç bir sakıncası yok fakat bunun yanında msn adresi verilmemeli...selam ve dua ile...

Enver Ýstek

metin mete
Selamün Aleyküm,Eger benimde fikrim soruluyorsa diye söyle cevap vermeyi uygun görüyorum.MSN ile daha vahim oluyor bire bir yasadim artik msn ye girmeye cekinir oldum halada ayni sekildeyim benim kendi kanaatim ö.m. sadece üyenin izni ile yazila bilmeli bunun icin mesela bor bölüm acilir o bölümden sadece selam ve izin istenir kime gönderilecekse eger izin cikarsa tabiki üye kendisi o sahsi ö.m icin serbest biraksin.Yoksa kaldirmak gercekten oldukca yanlis MSN vermek bir okadar tehlikeli kendi kanaatim böyle.Rabbe emanet olun.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
üye sadece izin verdiği kişiden özel mesaj alsın diye düşünüyoruz,
dilediğinin davetini kabul etmesin yahut sonrasında silince özel mesaj atılmasın o kişiden . bu şekilde bir sistem kurmaya çalışıyoruz

rýdvan

New member
Özel mesaj sistemi kaldırılsın

Enver Ýstek

metin mete
dilediğinin davetini kabul etmesin yahut sonrasında silince özel mesaj atılmasın o kişiden . bu şekilde bir sistem kurmaya çalışıyoruz

Selamün Aleyküm,iste süper olur o zaman.Elinize saglik sayin admin.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
kisisel fikrim yeni olan bir üye bir süreye kadar özel mesaj atamasin mesela en az 50 mesaj yollamasi lazimki forumda ondan sonra özel mesaj atabilsin zaten burda herkes aile gibi ve taninan bir insan bir igrenclik yapmayacaktir

mhmt

New member
en mantıklısı seçilenlerden özel msj alınması.. bazen ihtiyaç oluyor.. ama şunuda söleyim ki olurda biri yine özelden tacizdir vs dir yazarsa ceza meza olmamalı.. direk IP Sİ ban lansın.. yok öle adam edelim yok ahlak vs geçelim derim ben.. adam olmaz o tipler.. şutlayacaksın.. ciddiyyim..

bu arada diğer yorumları okumadan yazıyorum. kısa bi arada yazmak zorundayım o yüzden.. katıldıklarım yada katılmadıklarım olarak bi ayrımım yok.. saygı duyarım efendim..
pazartesi inş. görüşürüz..;)

selametle...

feraknaz

New member

yazılanları okumaya calıştım bnde..alper fılızın fıkrınden yola cıkarak seyfullah kardesın geldıgı fıkır uyguluma bulursa ozel meajın kaldırılması taraftarı olmayanlarda magdur olmazlar bnce..

selametle..

mehmet-antep

New member
Şikayet..

Şikayet..

Çok basit yöntemi vardır.. Bİrisine gelen her özel mesajın altında bu mesaj rahatsız edici diye link bulunmalı... Ve eğer bunu tıkladığında gerekli kişilere yani site yetkilerine ulaşır ve üye hakkında gerekli ceza verilir... Böylelikle sitede gereksizleri tespit etmek daha kolay olur...

esma_

New member
sevgili kardeşlerim, özel mesaj yolu ile birbirimizi kırmalar artmaktadır ve üye olan bazı edepsiz kişiler özelden bayanları rahatszı etmektedir. ve belki bu mesajlara yeri geldiğinde mani olabiliyor yahut düzeltebiliyoruz, ama özel mesajlarda neler dönüyor fikrimiz olmuyor onun için sizin fikrinize danışıyorum. aklımda iki şık var sizdende bir tavsiye bekliyorum yada fikrimize yorum bekliyorum . aklımda iki çözüm var.

1. Özel mesaj sistemi kaldırılsın ve dileyen msn adresini yazsın orda üyelere ulaşılsın.

2.siteye üye sırasında alınan kişiler, kontrol edilsin ya tanınıp alınsın yada sitede üye olan üyelerimizin referansı ile girsin.

iki yönetimde avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda var ki benim tercihim 1. şıktır . sizinde düşüncelerinizi bekliyorum....

konu ile ilgili bilgim olmadan önce benzer bir öneride bulunmuştum başka bir konu içinde esasında ben daha gaddar çıktım zira yüz mesaj olduktan sonra öçm açılmasını teklif etmiştim o vakitler lakin dün bunun cengamesini bir konu ile ilgili olarak yaşadım fakat tuhaf ve hiç duymadığım bir soru sormak istiyorum açıklama da öçmlerden bilginiz olamayacağını yazmışsınız site ile ilgili araştırma yapmadım dolayısı ile sğrğm vs. gibi teknik bilgilerinizi bilmiyorum fakat şu var ki yanlış hatırlamıyorsam yönetimde tanrı hesabı olanlar ömleri ıouyabiliyor şayet site üye olmayan birinin tanrı hesabına kayıtlı ise o başka lakin admin üzerinde tanrı hesabı varsa yanlış hatırlamıyorsam ömleri denetleyebiliyor tabii bu da ne kadar etik olur o da başka bir tartışma konusu neyse gelelim cevaba;

1-öm kalkması ve msn açık kalması zaten sakıncaları göz önünde olduğu için çoğu üye böyle bir teklife sıcak bakmaz
2-evet davetiye yöntem,i pek hoşlanmasamda hoş ve kalıcı bir yöntem olabiliyor zaman zaman lakin mesala ben böyle sitelere hiç itibar etmemişimdir madem ki burada bulunma amacımız var o halde sitenin açılış amacına yani geniş kitleye yayılma vb. durumları başından reddetmiş oluruz ki bunu hiç birimiz istemeyiz

aslında şu an uygulama da olan tedbir kafi gibi görünse de mutlaka zaman zaman sıkıntılar da doğurabilecektir fakat unutmayalım ki arkadaşlar şayet illa rahatsız olunan bir öm var o vakitte üye zaten yapması gerekeni yapmalı yani bildirmesi gereken kişiye bildirip ardından görevli bir iki yaptırımda bulunmalıdır fakat ömlerin iptali gerçekten zaman zaman sıkıntılı olacak bir tedbir olur
saygıyla.....

Üst Alt