Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sırat köprüsü iftirası

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Sırat kıldan incedir
Kılıçtan keskincedir derler
Varıp anın üstüne
Evler yapasım gelir
YUNUS EMRE HZ.​

İşte Yunus Emrenin dediği gibi Sırat köprüsüne kıldan ince kılıçtan keskin diyorlar. Neye göre diyorlar. Hangi ayete göre diyorlarsa.

Yunus Emre hz. bu kıldan ince kılçtan keskin köprünün üstüne evler yapacağını söyliyerek bu kişilere sırat köprüsünün olmadığını göstermektedir.

İnsanlar Sırat-ı Müstakim'i, köprü zannetmektedirler. Ve Kuran-ın hiç bir yerine böyle bir köprü bulunmamaktadır.
FATİHA-6: İhdinas sırâtel mustakîm: BİZİ SIRATI MUSTAKİME ULAŞTIR diyor. Allah'ın yoluna. Bir köprüye değil.

Altında gayya vardır
İçi nâr ile pürdür
Varıp ol gölgelikte
Biraz yatasım gelir

İnsanlardan bazıları, iftiracılar bu köprünün altında gayya adında bir kuyunun olduğunu ve nar(ateş) olduğunu iddia etmektedirler.

Yunus emre ise varıp o altındaki ateşin gölgesinde yatasım gelir diyerek. Bu kişilerin gülünecek durumda olduğunu açıklamaktadır.

Allah ayetlerinde cehenneme girenlerin burunları yere sürülerek cehenneme atıldıklarını söylerken. İftiracılar köprüden cehenneme düşecekleri söylüyerek hem Kuran-ı Kerime ters Hemde komik iddialarda bulunmaktadırlar.

İşte bir tane de hadis:
Annesi kaybedesice insanları yüz üstü yahut burunları üzerinde cehenneme sürükleyen ancak dillerinin ekip biçtiğidir."
Tirmizi

tarikay

New member
..

..

14 asırda hurafeler dini teslim almış rabbime sonsuz hamdeder sükrederiz Mehdi A.S dini hurafelerde ayırıyor kurandan kopan kavramları yerine oturtuyor

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
abi ben keçinin boynuzuna tutunup geçecektim hani yokmuymuş :)
şaka bi yana Allah razı olsun kardeşlerim
dini hurafeler dini haline getirenler kaçın Mehdi Resul ve ordusu geliyor
Hurafeler değil Kuran Furkandır

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Sırat benim için Allaha gidilen(dosdoğru) yoldur. Köprü kelimesi(Dosdoğruyu destekler) Üstüne çıktınmı artık ne sağa sapabilirsin nede sola en Hızlısından karşıya geçmektir hedef. Kişi kendisini yaşantısı ile Cennet yada cehennem ehli edeceğinden. Sözü söyleyen kişinin yanıldığını düşün müyorum.
Ancak bu sözü ölümden sonra böyle bir köprüden geçeceğini anlayanlar. Bunuda bu şekli ile aktaranlar, Kendilerine yazık etmiştir. hele ki Bu köprüyü kesilen kurbanlarla geçmeyi düşünenlerde vardırki Allah muhafaza etsin. Yunus emre hazeratı bu konuyu çok ince vecize etmiştir.
Allah bizleri Dindeki bidatlardan muhafaza etsin İNŞAALLAH.

Üst Alt