Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sahte Mehdinin şirk Kitabi

pusula

New member
sen önce o amiyene ağzını kapa
"kıvırma dedik" demeden önce ben sana diyeyim "çüşş" sen de insan ol.

insan ol da resul ne demek, bilir bilmeden birine kafir demek ne demek onu öğren.

suhuf da devam ediyor değil mi? öyle ya resullerin bayram geçişi bu kadar uzayıp, senin kıt beynine göre bu iş densiz evrenesoğluna kadar uzanabiliyorsa,
sözlerini de suhuf hatta kütüb kabul etmeli...
sahi sara nöbeti geçirip o ilahı zannettiği şeytanını da görüyordur değil mi?
neler döktürüyor yeni ayetler onları da yaz .. daha vakit çok...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
yaşarda senin gibi kıvırdı
o da sizin gibi korktu
çünkü yemin eden hocası şuan yok ve diğer yemin edip Allahın kanununu devreye sokanlarda yok ve yaşar bunu biliyordu
size sesleniyorum
alim imran 61 nci ayette dediği üzere kuranın üzerine yemin ederimki
İskender Ali M İ H R Mehdi Resul dür
yalan söylüyorsam Allahın laneti hemen şimdi beni bulsun

buyrun

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
sevgili kardeşim resul elçi demektir
nebi peygamber demektir
her nebi (peygamber)aynı zamanda Allah ın resuldürde
ancak her resul(elçi) nebi değildir
Kuran öyle söylüyor
Bana kelimeyi şahadeti söylerken abduhu kelimesinden sonra ve rasuluhu derken kimi kast ettiğini açıklarmısın?

pusula

New member
yaşar kim?
ben gibi kıvıramaz o erhan
hiç tahmin etmiyorum .
ben sen le tanışmıyorum.
ama o kadar gözünü hırs bürümüş ve hedef arıyorsun ki forum'u chat'e çevirdin...
yemin ettim yemin ettim başka bir şey çalmayı dene bu gıcırtılarla bi yere varamıyorsun . bak sayfalar geçiyor sen aynı yerde zırvalıyorsun.

oysa her sayfada biz öğrendik ki...
sen neye iman ettiğini bilmeyen bir zevzeğin peşine düşmüş bir zavallısın.
kendi ilahını gören onunla konuşan ondan geldiğine inandığı zırvalara iman edilmesini isteyen, kendine iman etmeyenlere kendine bol bol beddua ederek yapmacık samimiyet gösterileri yapan, bir yere varamayınca tekrardan başka bişey bilmeyen birisi olduğun yazılarından tekrarından ortaya çıkıyor.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
ben beddua etmiyorum yemin ediyorum
ayet açık
zavallılar Allahın ayetine iftira atmayın
ediyosanız edin yemininizi de kanun devreye girsin
alın bir kuran açın Ali İmran 61 nci ayeti
ve elbasarak yemin edin
kanun bu
gerisi kıvırma yaşar giibi kıvırmayın

pusula

New member
ayyh adam otomatiğe bağlandı

ben bu zavallı takıntıları seyrederken aslında zevk almıyorum. burada yazılanlar klasik bir nevroz ve obsession olduğu için bence kayda değer...

sahi biz vakti israf etmeyelim. kaldığımız yerden devam. risalet ile risale arasındaki farkdan cahil, şeyhinin kerameti şeyhten rivayet adamlarla ancak böle su dolabı çevrilir.

ederdin etmezdin derken tüm sırları aynen böyle ortaya dökülür. başka ne inciler var acaba? irşad halkasında bayanların özel yeri olduğunu tahmin ediyorum... paranın ve iktidarın da resulün hakkı olduğu ortada... eh ağzından çıkan da kutsal olduğuna göre tüm dünyayı saran bir hezeyan için epey sermaye lazım... resul dilerse ibadetini yapar dilerse yapmaz değil mi? öyle ya o sıra dışı olduğuna göre...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
AL-İ İMRAN-81: Ve iz ehazallâhu mîsâkan nebiyyîne lemâ âteytukum min kitâbin ve hikmetin summe câekum resûlun musaddikun limâ meakum le tu’minunne bihî ve le tensurunneh(tensurunnehu), kâle e akrartum ve ehaztum alâ zâlikum ısrî, kâlû akrarnâ, kâle feşhedû ve ene meakum mineş şâhidîn(şâhidîne).
Hani o zaman ki; Allah, peygamberlerin (nebîlerin) MİSAK’ini (yeminini) almıştı: “Andolsun ki; size Kitap ve hikmet verdim, sizlerden sonra sizinle beraber bulunanı (Allah’ın sizlere verdiği kitapları) tasdik eden Resûl gelince, O’na mutlaka îmân edecek ve O’na mutlaka yardım edeceksiniz. Bunu ikrar ettiniz mi ve bu ağır ahdimi üzerinize aldınız mı?” “İkrar ettik.” dediler. “Öyle ise şahit olun. Ben de sizinle beraber şahitlerdenim.” buyurdu

o resulün peygamberimiz s.a.v olmadığı,yardım edeceğine dair yemin edenler arasında Hz Muhammed s.a.v efendimizin de olduğu yine kuranda haber veriliyor

AHZAB-7: Ve iz ehaznâ minen nebîyyîne mîsâkahum ve minke ve min nûhın ve ibrâhîme ve mûsâ ve îsebni meryeme ve ehaznâ minhum mîsâkan galîzâ(galîzan).
O zaman ki; Biz, nebîlerden onların misaklerini almıştık. Ve senden ve Hz. Nuh’tan ve Hz. İbrâhîm’den ve Hz. Musa’dan ve Meryemoğlu Hz. İsa’dan ve onlardan ağır bir misak aldık.

İSRA-15: Menihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsih(nefsihî), ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve lâ teziru vâziretun vizre uhrâ, ve mâ kunnâ muazzibîne hattâ neb’ase resûlâ(resûlen).
Kim hidayete erdiyse sadece kendi nefsi için (nefsini tezkiye ettiği için) hidayete erer. Öyleyse kim dalâlette ise sorumluluğu sadece kendi üzerinde olarak dalâlette kalır. Yük taşıyan (günahı yüklenen) bir kimse, bir başkasının yükünü (günahını) yüklenmez.Ve Biz,bir resûl göndermedikçe “azap edici” olmadık.

Üst Alt