Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamber Efendimiz'i Rüyada Görmek

Selim

New member
Yüce Rabbimiz'in kainatı yüzü suyu hürmetine yarattığı, Peygamber Efendimiz'i (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) İnşAllah-u Teala rüyada görmek herkese nasip olur diyerek konuyu açmak istiyorum.

Biliniyor ki Peygamberimiz'i Rüyada görmek için iki Rekatlık veya dört rekatlık çeşitli namazlar ve salavatlar vardır.

Resulu Ekrem buyuruyor ki ;

(Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Ben her surette görünürüm.) [Deylemi]

(Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim şeklime giremez. Ebu Bekri Sıddıkı gören de, gerçekten onu görmüştür. Şeytan onun da suretine giremez.) [Hatib]

(Beni rüyada gören, uyanıkken görmüş gibidir.)
[İbni Mace]

(Beni rüyada gören, Cehenneme girmez.)
[İbni Asakir]

Bu müjdeye hangi Mümin kardeşimiz dahil olmak istemez ki?

Allah'ıma Hamd-u Sena'lar olsun. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Sallallahü Aleyhi ve Sellem Efendimiz'i Rüyamda görmek nasip oldu.Rabbim tekrar tekrar görmeyi bana ve sizlere nasip etsin.

Mübareği yaşlı surette, sarıklı, seyrek sakallı, yalın ayak surette gördüm Hamd olsun. Ellerinden öpmek nasip oldu.

Yaşlı surette görmek itikadın düzgünlüğünü, seyrek sakalla görmek vazifelerimi eksik yaptığımı, yalın ayak suretinde görmekte cemaate katılmam gerektiğini öğrendim. Vakit buldukça cemaati eksik etmemeye çalışıyorum.

Yalnız Mübarek Sakalını yüzüme sürmesi ve bana bir yiyecek verip yedikten sonra sağ avucumdan nur çıkmasının anlamlarını bulamadım.

Mübarek kardeşlerimden bilen varsa yazarsa sevinirim ve duacı olurum.

Sizlerden de Peygamber Efendimiz'in Mübarek yüzünü gören varsa Allah (c.c.) için yazsın, onu anlattığınız şekilde dinlemek bile huzur verir.

Allah'a emanet olun.

radikal

New member
Yalnız Mübarek Sakalını yüzüme sürmesi ve bana bir yiyecek verip yedikten sonra sağ avucumdan nur çıkmasının anlamlarını bulamadım.

Rabbim rüyanı hayr ve mübarek eylesin, daim eylesin ve hadisi şerifte belirtildiği üzere ahirette de bu an'ı yaşamıyı nasip eylesin inşaallahuRahman.

Resulullah (s.a.v.) efendimizin mubarek ve saadetli sakallarına yüzünüzün isabet etmesi, sünneti seniyyesine itibaa etmenizi, en ufak bir sünneti dahi duysanız ömür hayatınızda en azından bir kere dahi olsa o sünneti yaşamanızı işaret buyurur. Sünnetin hepsine çok dikkat etmenizi murad etmişler.

Elinizden çıkan nur ise; yediğiniz ve içtiğinize (helal-haram) dikkat ettiğiniz takdirde gerek ehlinizin ve gerekse de nesebinizin, Allah ve Resulu'nun yolunda, iman ve itikad yolunda olacağına delalet eder inşaallahuRahman.

Bu türden rüyalar sadık rüyalardır inşaallah. Ve bu rüyalar muhakkak ömrü hayatımızda karşımıza çıkacak olan durumları önceden işaret eder. İlim için niyetlendiğimde bize de nasip oldu. Mübarek sakalları pek gür ve parlaktı. Beyaz entari ve beyaz sarığı içerisinde, ayağında siyah sandalatleri vardı. Hafif toplu, ne şişman ne cılızdı. Orta yaşlardaki hali ileydi. Daha önce bir rüyamda ise (tasavvuf yoluna girmeden bir gece önce) görüdüğüm daha yaşlı halinden biraz daha gençdi. Ve güzel olan, yüzünün hali ve şekli ile yine aynı vasıflarda bulunan kişi olup, hatıratımda kalmış olmasıdır.

Sabah uyanınca fakir bir kardeşimizin de bir ihtiyacını görüp sevabını O'na (s.a.v.) hediye etmek, diğer rüyaların da devamını talep etmek gibidir.

Rabbim tekrarını ve tafsilatlısını nasip etsin inşaallah.

kutlusoy

New member
Sevgili kardeşlerim,

Peygamber efendimizi (S.A.V) rüyamda görmek bana da nasip oldu. Bilirsiniz bu husuta şaka yapmak kesinlikle yasaktır. Bu konuda bir hadis derki; "Kim görmediği bir rüyayı gördüğünü iddia ederek yalan söylerse, (kıyamet günü) ona iki arpa tanesini düğümlemekle sorumlu tutulur ve hiçbir zaman yapamayacağı bu işle ona azap edilir."

Ben de gördüğüm gibi aktaracağım. Bu duyguyu anlatabilmek için yeni bir edebiyat icat etmek gerekir diye düşünüyorum çünkü kelimeler kafi değil. İlk seferinde bana verilen müjdeyi kavrayınca saatlerce hüngür hüngür ağladım sevincimden. Efendimiz bir odada benimle birlikte, benim başımda bekleyerek iman etmem için saatlerce nöbet tuttu. Güzel yüzünü görebilecek şekilde karşımda oturuyordu. Akabinde koluma iki varlık girdi ve beni Efendimizin yanından Rabbimin (C.C) dizinin dibine götürmek için nurlu bir yola koydular. Ondan sonrasını sadece hıçkıra hıçkıra ağladığımı ve uyandığımı hatırlıyorum.

Bu rüyanın ertesi günü ise yanıma bir kişi (daha doğrusu bir varlık) geldi rüyamda. Bana cehennemin alevlerini göstermek için geldiğini anlattı ve ilave etti. Bu göreceğimin sadece cehennem ateşinin bir nebzesi olduğunu ve bundan fazlasını görmeyeceğimi müjdeledi. Nitekim ateşin bir duvara yansımasını gördüm.

Üçüncü rüyada ise bana 2018 senesi için bir Hac bileti teslim ettiler ve Hac vazifem için niyetlendirdiler.

Dördüncü rüyamda yani Efendimizi ikinci gördüğümde ise bana sırtını çevirdi. Lakin bu sırt çevirme bildiğimiz manada bir sırt çevirme değildi. Bana sırtındaki Nubuvetini göstermek içindi sırt çevirmesi idi. Görmek nasip oldu. Bu rüyayı yaklaşık iki hafta önce gördüm. Sağ kürek kemiğinin yukarısına doğru fasulye tanesi kadar ve şeklinde (yan yatmış vaziyette) ten rengi bir yumru idi. Bana anlatılmak istenen ne idi kavramaya çalıştım ama nafile. Bekledenildi sadece. Başka bilgi verilmedi.

Size aktarma ihtiyacı hissettim çünkü Efendimiz bir hadisinde derki;
Sizden biriniz, sevdiği bir rüya görürse bilsin ki o, Allahtandır. Rüya sahibi, bu rüyası üzerine Allah’a hamd etsin ve başkasına da söylesin...

Rabbim her kardeşime böyle rüyalar nasip etsin.
Allaha emanet ettim hepinizi...

Üst Alt