Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nuh'un gemisi ve Titanik

çakır

Member
Titaniği bilmeyen yoktur ama Nuh'un gemisi ne demektir bilen pek fazla yoktur. Titanik yolcuları hayvandı
Nuhun gemisi ise hayvanlarla doluydu. Az sayıdaki insan ise hayvan ruhluydu, lüzumsuzdu, fakirdi.

Titanik çok büyük ve lüks bir gemiydi. Gemiyi uğurlayan da çok idi.

Nuh peygamber kavmini dinine davet ederken kavminin önemli insanları o gariban ve fakir insanları
yanından kovmadıkça seni dinleyecek dğeiliz diyorlardı.

Çünkü önceden profesyonel kafirler oraya uğramış putlarınızdan vazgeçmeyin diyordu. Nuhun kavmi
o konuşmaya başladığı zaman arkalarını dönüyorlar ve yakalarıyla enselerini örtüyorlardı.

Hikaye böylece devam edip duracak değildi. Tufan olacaktı bir gemi yap denildi hem başka diyarlara gidersin
hem de geride kalan düşmanlarını denizde boğmuş olursun.

Geminin yolcuları hayvanlar ve lüzümsuz fakirlerdi. Nuh da onlar gibiydi. Kuranda onların sayılarından
bahsederken "zaten pek az kimselerdi" denilerek çektikleri dertler ifade edilir.

Nuh, tufandan sonra bir devlet kurmuş ve bu devlet 950 yıl devam etmiştir. Binden elli eksiktir. Bu
ifade Allahın inanmayanlara bir oyunudur. Madem elli eksik biz daha iyisini yaparız demişler ve yanılmışlardır.
Nuha musallat olanlar böylece tarih olacaktır.

Nuhu bilmeyen, peygamber ne demek bilmeyen kuranı eline alıp hiç okumamış kimseler onu geçebileceğini
sanmışlardır. Bu Allah'ın bazı insanlara çok büyük bir oyunu olup akıbetleri amel defterleridir. Nuh
kaçyıl yaşarsa yaşasın bin yıldan daha hayırlıdır. Kuran da Nuh'a musallat olanların amel defterlerinden biridir.

Allah Adem'i Nuhu seçip alemlere üstün kıldı. Bu ayette Adem ve Nuh'un yanına İmran sülalesi ve İbrahim
sülalesi de eklenmiş ki tek başlarına anılan Adem'in ve Nuh'un başına neler geldiği iyice ortaya çıksın
ve Yahudilerin bu iki insana yaptığı kötülükler anlaşılsın.

Yahudi olan İbrahim ve İmranın amelleri ile Adem ve Nuh'un amelleri farklıdır. Onlar sülale kurma
peşindedir. Nuh ise karısını bile geride bırakıp öyle gerektiği için ibretle anılacak bir gemisi bir hikayesi
olması için Allah demiştir.

Bazıları ise Allah kendilerine nimetini tamamladığı halde kitaplarda anılmak ister. Allah da onları anmış
madem öyle amellerini kitaplarda yazmıştır.

Nuh'un gemisine bir güvercinin yol gösterdiği anlatılır. O fırtınada o denizde güvercin böyle bir şeyi
yapamaz ama gemisinde de hayvanlar vardır.

Allah değil sizin gibi lüzumluları lüzumsuz fakirleri gemide gezdiriyor... yetinmiyor ot yiyen beli bükülmüş
hayvanları bile, fareleri bile sizden daha lüzumlu yapıyor. Aleme ibret olsun diye geride yusufun hkayesinden
daha güzelini bırakıyor.

çakır

Member
İsrailin çocukları ve Adem oğulları

İsrailin çocukları ve Adem oğulları

Kuran'da ilk insandan bahsedilir ama o kişinin Adem olduğu söylenmez. Ademoğulları ifadesi
Adem'in çocukları olduğu sonra devam edip duran nesilden dolayı ortaya Ademoğulları
kavramının çıktığı anlaşılır.

Türkoğulları demeleri gibi osmanoğulları demeleri ve İsrail'in çocukları demeleri gibi birşeydir.

Ademoğulları ve İsrailoğulları ........

Yahudilerin kitaplarına baktığınız zaman Hz Adem hakkındaki yalanlarından aralarının pek iyi
olmadığı anlaşılır.

O kadar ileri gitmişlerdir ki kendi peygamberlerini bile öldürmekte onlara yapmadığı kötülükleri
bırakmamaktadır. Hz Adem ise yahudi olmadığı için yaptıkları daha beteri.

Hz Adem topraktan yaratılmıştır peki biz demirden mi yaratıldık, ağaç kabuğundan mı....

Yeryüzünde bir halife atayacağım. Ona ruhumdan üflediğim zaman hemen secde edin.

Mesela Ebu Bekir Hz Muhammed'in halifesidir. Peki hz Adem kimin halifesidir. Melekler ona secde
etmiş ama cinlerden olduğu söylenen iblis İsyan etmiş ve böylece insanlığın hikayesi
başka türlü olmuştur.

Melekler Hz Adem halife olmadan önce orada kan dökecek bozgunculuk yapacak birini mi
atayacaksın diyordu Allah ise ben sizin bilmediklerinizi bilirim diyordu.

Kan dökmek bozgunculuk yapmak.... Adem kimin kanını dökecekti kimlere bozgunculuk
yapacaktı. Demek ki kan taşıyan başka insanlar da vardı.

Adı Nuh peygamber ile beraber anılan Hz Adem bin yıl yaşamıştır. İsrail ise tahtına oturmuş
krallığının zevkini çıkarırken hala Yahudilerin adı İsrailin çocukları olarak kalmıştır.
80 darbesinde bahsedilen bir ABD'linin bizim çocuklar işi bitirdi sözünü biliyorsunuz. Bizim
çocuktur iyidir başka çocuklar kötüdür.

Hepimiz Adem'in evlatlarıyız. Hz Ademe bu şekilde davrananlar insanlığa çok kötülük yapmışlardır.
Yahudi kitapları hz Adem ile ilgili yalanlarla doludur. Hz Adem'e yapılan aslında bize yapılıyor,
insanlığa yapılıyor.

Kuran'da hz Adem hakkında çok şey söylenirken İsrail hakkında hiçbirşey söylenmemiştir. Ama
onun amelleri böylece anlatılıp durmaktadır.

İsrailin değil Adem'in evlatlarından olalım.

SincanLy

New member
Web sitesi
www.sincanly.blogspot.com
İkinizin de göndermiş olduğu yazıları inceledim. Kararsız kaldım. Nuh'un gemisiyle Titanik'in ne alakası var acaba ?
45:16 -Andolsun ki biz, vaktiyle İsrailoğulları'na kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Onları temiz rızıklarla rızıklandırmıştık. Ve onları âlemlerden üstün kılmıştık.

2:211 -İsrailoğullarına sor: Biz onlara ne kadar açık âyetler vermiştik. Fakat Allah'ın nimetini her kim kendisine geldikten sonra değiştirirse, şüphe yok ki, Allah'ın azabı çok şiddetlidir.

Bu ayetleri de açıklar mısınız? Konuya baktım kafam karıştı :D

çakır

Member
"Andolsun ki biz, vaktiyle İsrailoğulları'na kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Onları temiz rızıklarla rızıklandırmıştık. Ve onları âlemlerden üstün kılmıştık."

Bu ayet hz İbrahim'in duasından dolayıdır. Hz İbrahim Allah'tan neslinden önderler çıkmasını ve kavminin yani yahudilerin rızıklandırılmasını istemiştir. Ona duasının kabul edildiği söylenmiş ve ek olarak Allah onların kafir olanlarını da rızıklandıracaktır demiştir. Tabi belli bir müddet. Bunlar kuranda anlatılıyor ama pek hatırlamıyorum hangi surede olduğunu.

Onların kafir olanı kimler sizce.... hepsi kafir değil mi....

Adamlara kitap inmiş beğenmemişler kelimelerle oynamışlar,olmamış hepsini değiştirmişler. Sonra yeni bir kitaba ihtiyaçları olmuş oturup incilleri yazmışlar. üç tane ilahın olduğu baba oğul ve meryem... tanrılığını uydurmuşlar...

şimdiki yahudileri biliyorsunuz zaten.

çakır

Member
bu başlık altındaki ilk iki yazı da benim değildir. foruma eklemiştim müsait bir zamanda yorum yapacaktım
vaktim olmadı. belki sonra....

Üst Alt