Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

neden amerikada

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali

New member
sayın hoca efendi fethullah gülen neden actığı okulların ülkelerinde değilde amerika da sürgün . sürgün mü hapis mi ?. şu dünyada amerikanın izni olmadan bir direk dikilmezken bu kadar okul açıl dı. amerika bu okulları büyük orta doğu projesinde ılımlı islam denilen bir şeyle mi el koyup gücünü artırmayı düşünüyor ? arkadaşlar ne deersiniz bu işe

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
esselamualeykümverahmetullahveberekatuhu

kardeşim beni yanlış anlama ama şunu iyi düşün
Allah peygamber efendimiz S.A.V mi mekkede de koruma ya kadir değilmiydi
peki neden medineye gitti(Haşa kafirler bunun üzerine ona kaçtı bile demişler)
onun için Allah nediyor siz bilmezsiniz rabbiniz bilir
bunu iyi düşün ve hakkını helal et seni istemeden kırdıysam

ali

New member
ben burada hoca efendinin hapiste olduğunu söylemeye çalışıyorum . elbette rabbim onun yolun da gidenler le beraberdir . ve şu anda faliyette ki okullar çok güzel çalışmalar göstermekte ama amerika bizim zaafımız olan hoşgörüyü kullanıp oralara başka türlü yerleşecektir. inşallah emeline ulaşamaz . büyük orta doğu projesi müslümanlara indirmek üzere hazırlanan en büyük darbedir .

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Allah ın hilesi enbüyüktür
Şuan ortalık süt liman gözüküyor
yakın bir zamanda asıl hedefleri olan Türkiye ye girdikleri zaman karşılarında Mehdi Resul ve ordusunu bulduklarında sudan çıkmış balığa dönecekler
Şuan Mehdi Ordusunu toplamakta Yaşayan görecek

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Karababa Sana Bu Adla Hitap Etmekten Utaniyorum. Ben Allah'a hamd ederim ki Karababanin soyundan geliyorum.
Sen azcık Karabanin Hayatini bilmiş olsaydin burada böyle konuşamazdin.

Sen Ki Konuşmalarindan Allah'tan çok şeytani Zikreden Zavalli!!!
Sen Safhini Tutmuşsun...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
liva-i hamd sancağı

liva-i hamd sancağı

Mehdi Resul Kazanacak
Ülülazm peygamberler ona yardım ediyor edecek
ve Allah onunla beraber uyanın
ayetlerde Mehdi resule yardım edecek nebilerin ismleri verilmiş

AL-İ İMRAN-81: Ve iz ehazallâhu mîsâkan nebiyyîne lemâ âteytukum min kitâbin ve hikmetin summe câekum resûlun musaddikun limâ meakum le tu’minunne bihî ve le tensurunneh(tensurunnehu), kâle e akrartum ve ehaztum alâ zâlikum ısrî, kâlû akrarnâ, kâle feşhedû ve ene meakum mineş şâhidîn(şâhidîne).
Hani o zaman ki; Allah, peygamberlerin (nebîlerin) MİSAK’ini (yeminini) almıştı: “Andolsun ki; size Kitap ve hikmet verdim, sizlerden sonra sizinle beraber bulunanı (Allah’ın sizlere verdiği kitapları) tasdik eden Resûl gelince, O’na mutlaka îmân edecek ve O’na mutlaka yardım edeceksiniz. Bunu ikrar ettiniz mi ve bu ağır ahdimi üzerinize aldınız mı?” “İkrar ettik.” dediler. “Öyle ise şahit olun. Ben de sizinle beraber şahitlerdenim.” buyurdu.

siz bu resulün peygamberimiz S.A.V olduğunu iddia edenler buyrun

33/AHZAB-7: Ve iz ehaznâ minen nebîyyîne mîsâkahum ve minke ve min nûhın ve ibrâhîme ve mûsâ ve îsebni meryeme ve ehaznâ minhum mîsâkan galîzâ(galîzan).
O zaman ki; Biz, nebîlerden onların misaklerini almıştık. Ve senden ve Hz. Nuh’tan ve Hz. İbrâhîm’den ve Hz. Musa’dan ve Meryemoğlu Hz. İsa’dan ve onlardan ağır bir misak aldık.

duhan suresi 10 11 12 13 14 15nci ayetlerde Allah peygamberimize diyorki o günü(Ahir zamanı)gözetle(Kalb gözü açık olan peygamberimize Allah geleceğide tabiki haber veriyor gösteriyordu)

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
DUHAN-10: Fertekib yevme te’tîs semâu bi duhânin mubîn(mubînin).
Göklerin açık bir dumanla kaplanacağı günü gözetle

/DUHAN-12: Rabbenekşif annel azâbe innâ mû’minûn(mû’minûne).
Onlar "Rabbimiz" diyecekler. "Bu azabı bizden kaldır, çünkü biz müminleriz."

bugün de insanlar kendilerini mümin zannediyorlar
karababa nicli zavallı kardeşimiz gibi

DUHAN-13: Ennâ lehumuz zikrâ ve kad câehum resûlun mubîn(mubînun).
Muhakkak ki onlar öğüt almazlar. Onlara, andolsun ki apaçık bir resûl geldi.

BU resul Mehdi Resuldür
Ayette Allah peygamber efendimize o günü gözetle diyor nezaman akledeceksiniz
Mehdi Allahın elçisidir

DUHAN-14: Summe tevellev anhu ve kâlû muallemun mecnûn(mecnûnun).
Sonra ondan yüz çevirdiler ve ona “öğretilmiş deli” dediler.

o güz 4-5 tane prf İskender Ali M İ H R in deli olduğuna tüm türkiyeyi inandırmayı başardılar azınlık hariç
Allah ın hilesi enbüyüktür

DUHAN-15: İnnâ kâşifûl azâbi kalîlen innekum âidûn(âidûne).
Biz, bu azabı üzerinizden biraz kaldıracağız, siz yine küfre düşeceksiniz.

DUHAN-16: Yevme nebtışul batşetel kubrâ innâ muntekimûn(muntekimûne).
Büyük bir şiddetle yakalayacağımız gün, elbette Biz intikam alacağız.

depremler krizler felaketler de uslandırmadı uslandırmayacak gibide gözüküyor ancak o gün den kimse kacamayacak

Aklınıza başınıza alın
Anlamıyormusunuz biz sizinleyiz sizin iyiliğini istiyoruz artık sizde Allah a ulaşmayı dileyin ve Mehdi Resulün ordusuna katılın adamlar
Türkiye hakkında hiç te güzel şeyler düşünmüyorlar

Mehdi Resul Allah ın elçisi demektir
peygamberi değil

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Siz hİç hal Oldunuzmu?????

Siz hİç hal Oldunuzmu?????

siz hiç hal oldunuzmu?
??????????????????????????????????

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
ne alaka
ben senin cinli olduğundan şüpheleniyorum
kardeş sen Allah a ulaşmayı dile ve Allah a önünde tövbe edeceğin mürşidini sor
Aksi Halde bu iblis senide yanına alır
ebedi cehennem

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Nedir Bu Böyle!

Nedir Bu Böyle!

Cinli Ne demek?
Şüpheci çocuk!
Üstadınıda böylece sorguladınmı?
Yargısız İnfazcımısın?
Ya ululerbab isem!

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
bir insan Allah a ulaşmayı dilemez ve Allah ın onun için tahin ettiği mürşidin önünde tövbe etmezse
O kişinin başının üzerine kuran a göre devrin imamının ruhu koruyucu olarak gelmez ve cinlerin,sihirin,hüddamın tesirine açık olarak yaşamaya devam eder

MU'MİN-15: Refîud derecâti zul arş(arşi), yulkır rûha min emrihî alâ men yeşâu min ıbâdihî li yunzire yevmet telâk(telâkı).
Dereceleri yükselten ve arşın sahibi olan Allah, kullarından (Kendisine ulaştırmayı) dilediği kişinin (Allah'a ulaşmayı dilediği için Allah'ın da Kendisine ulaştırmayı dilediği kişinin) üzerine (başının üzerine) Allah'a ulaşma gününün geldiğini (o kişinin ruhuna) ihtar etmek için, emrinden (Allah'ın emrini tebliğ edecek) bir ruh (devrin imamının ruhunu) ulaştırır.

MUCADELE-22: Lâ tecidu kavmen yû’munûne billâhi vel yevmil âhîri yuvâddûne men hâddallâhe ve resûlehu ve lev kânû âbâehum ve ebnâehum ve ihvânehum ev aşîretehum, ulâike ketebe fî kulûbihimul îmâne ve eyyedehum bi rûhin minh(minhu), ve yudhıluhum cennâtin tecrî min tahtihel enhâru hâlidîne fîhâ, radıyallâhu anhum ve radû anh(anhu), ulâike hizbullâh(hizbullâhi), e lâ inne hizbullâhi humul muflihûn(muflihûne).
Allah'a ve ahiret gününe (ölmeden evvel Allah'a ulaşma gününe) îmân eden kavmi, Allah'a ve resûlüne karşı gelenlerle sevişir bulamazsın. Velev ki; onlar, babaları veya oğulları veya kardeşleri veya aynı aşiretten olsun. Onların kalplerine îmân yazılır. Ve onlar, Allah'ın katından (orada eğitilmiş olan) bir ruhla (devrin imamının ruhunun başlarının üzerine yerleşmesi ile) desteklenirler ve altlarından ırmaklar akan cennetlere konurlar. Orada ebediyyen kalacaklardır. Allah onlardan razıdır, onlar da Allah'tan razıdırlar. İşte onlar, Allah taraftarıdırlar. Ve muhakkak ki; Allah, taraftarları kurtuluşa (felâha) erenlerdir.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Benim için İslam

Benim için İslam

Allah rasulü ile nübüvet kapısını kapatmıştır. Ben ALLAHa ulaşmak için Allahın rasulünün yaptığını yapıp yapmadıklarını yapmayarak. Onun allaha ulaştığı gibi allaha ulaşmalıyım. Demek ki; Benim başımın üstüne Alemlere rahmet olan Muhammed Mustafa Sav. ruhu koruyucu olarak gelecek. (Eğer gelirse ben gibi günahkara).
-onlara ölüler demeyiniz, buyuruyor. Allah Cc.

İşte hal böyle iken sadeceseyri sülükte Karşıma çıkan ve daha çıkacak olan cinler ve cinlerden olan şeytana karşı takınmam gereken vakuru öğretecek kişi Mürşit, Zaten kendisi bu ilmi daha büyük olan ve bizim tanımadığımız üstadından öğrendi. Bizlere anlatmak için.
her biri Ahseni Takvim olan insanın Mürşidine saygısı sadece yaşınadır. Allah katında Tüm insanlar Eşittir. Allah El-ADl dır.

tarikay

New member
..

..

konuya şu yönden bakın Peygamberimiz güneş batıdan doğacaktır hadisi hidayet güneşi batıdan (amerikadan)doğuyor neden olmasın En doğrusunu Allah bilir

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili karababa nick li kardeş
sen inanmıyorsun amenna o kadar da önemli değil keyfin bilir
ancak bu yazıları okuyan onca masum insanında kanına giriyor Mehdi Resul e karşı İblisle beraber oluyosun
Madem öyle engelleyin;
O diyor ki:Osmanlı uykudan uyanacak ve Tüm Dünyayı tekrar Allah a çağırmaya başlayacak
maddi ve manevi yönden Teknolojik yönden heryönden Allah onunla beraber olduğu için en güçlü ülke olacaktır

Dinler birleştirilecek İnsanlar aslında sadece bir tek dinin olduğunu Bütün peygamberler ne yaşamışsa bizim de aynı şeyi yaşamamız gerektiğini anlayacak
Dünya sonkez sulh ve sukunu yaşayacak

hadi buyrun
Efendimiz İskender Ali M İ H R amerikada Allah söylediği için amerikada
ve kaleyi içden fetediyor bile
varsa cesaretiniz engelleyin
ama doğru ya siz sadece çamur atabilirsiniz
en azından izi kalır diye
keyfiniz bilir ama biz aslında sizin için uğraşıyoruz haberiniz ola

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Zaman İlerliyor. Bu günü Ajandana kaydet ve evrenosoğlu Vefat ettiğinde tekrar yapalım bu konuşmayı Herşey olsun bitsin. Şuan gaibi konuşuyoruz. Gaibi illallah. Ve bilki kalan ömrünü sağlıklı geçireceğine inanmıyorum. Amerikda olma sebeplerinden biri Mutlaka tedavi Amaçlı.
İnanmazsan Hacet Namazı kıl. Allahtan İİmi Bileceksin. CC.

tarikay

New member
..

..

1uydumuz nur tv ile 600 milyona tebliğ yapılıyor 2. uydumuz 300 milyon amerikaya tebliğe başladı www.mihr.com 3000 saatlik bilgi hazinesi http://www.universityofallah.org/ Allahın üniversitesi 5 yaşında bunlar Allahın yardımı ile oldu harun yahya,nazım kıbrısi ve bilmediğimiz yardımcıları Allah gönderdi bizim hiçbirşeyimiz yokken deccalin televizyonları üniversiteleri vardı Efendi hazretleri bizlerde bu imkanların sahibi olacağız inşaallah dedi ve Rabbime sonsuz şükrederim oldu

..

--------------------------------------------------------------------------------

önyargılı ve yobazlara sesleniyorum siz Allah için ne yaptınız üstadımız hayatını vakfetti yıllarını Allah yoluna verdi günde 3-4 saat uyku ile insanları kurtarmaya çalışıyor siz ne yapıyorsunuz (Allaylardan başka)utanın birgün gelecek bu yaptıklarınızdan çok utanacaksınız

Allah bize uzun ömür verdi dediğini televizyondan duydum bu zamana kadar söyledikleri Allahdan öğrendiği ve açıklanmasında mahsur görülmeyen gaybi bilgiler ne söylediyse çıkmıştır bundan sonra da çıkacaktır senin zannettiğin gibi yaşlı yarın ölür gider zannetme Allah herşeye kaadirdir

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
Zaman İlerliyor. Bu günü Ajandana kaydet ve evrenosoğlu Vefat ettiğinde tekrar yapalım bu konuşmayı Herşey olsun bitsin. Şuan gaibi konuşuyoruz. Gaibi illallah. Ve bilki kalan ömrünü sağlıklı geçireceğine inanmıyorum. Amerikda olma sebeplerinden biri Mutlaka tedavi Amaçlı.
İnanmazsan Hacet Namazı kıl. Allahtan İİmi Bileceksin. CC.

zavallı karababa yarın
saklanacak delik arayacaksınız
onun her dediği gerçekleşti
şuna 1 milyara yakın insan Allah a çağrılıyor Nur Tv den(dabbe den)
milyarlaca insanda Mihr.com dan her sorusunun cevabını alıyor
siz se hala burda Allah ın nurunu söndürmeye çalışıyosunuz
Başaramayacaksınız
Biz sizin karşınızda değiliz
siz bizim karşımızdasınız
Size Allah a ulaşmayı dileyin,
aksi halde kehf 105 göre amelleriniz boşa gidecektir,
aksi halde gideceğiniz yer cehennemdir diye sizi uyardığımız için
bize kızıyorsunuz
aslında uyardığımız için teşekkür etmeniz gerek
biz sizden teşekkür beklemiyoruz
Allah tan gelen ruhunuzu ölmeden evvel Allah a ulaştırmayı dileyip
delaletten kurtulun o bize fazlasıyla yeter

biz sizden tarafız anlayın artık
sevgili kardeşlerim ne zaman akledeceksiniz
bu gün islam yaşanmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt