Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasrallah:deniz Gezmiş Benim Kalbimde

abdullahadem

New member
Arkadaş Muaviye Ashabtandır.Onun için lütfen ona lanet etme.Çünkü onlar Rasulullah ı görmüş kişilerdir.
Vesselam...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

caferi_humeyni

New member
Seyfullah Kardeş.sana Saygimda Dolayi Silecem.ama Benden Muaviye Ye Saygi Beklemeyin.ben Ehli-beyt Dusmanlarindan Nefret Ederim Ve Allahta Onlari Lanetlemistir.hz.hasan(s.a) Zehirletmesi Muaviyenin Yaptiklarinin Sadece Birtanesi.size Saygi Duyarim.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
caferi_humeyni' Alıntı:
Seyfullah Kardeş.sana Saygimda Dolayi Silecem.ama Benden Muaviye Ye Saygi Beklemeyin.ben Ehli-beyt Dusmanlarindan Nefret Ederim Ve Allahta Onlari Lanetlemistir.hz.hasan(s.a) Zehirletmesi Muaviyenin Yaptiklarinin Sadece Birtanesi.size Saygi Duyarim.
birincisi Hz. Muaviye ehli beytin düşmanı dğeildir, hatta Hz. hasan ve hüseyini öldürene lanet okumuştur, eğer kendisi yaptırsa bunu lanet okumazdı, onları canı gibi severdi çünkü o cennet gençlerinin efendisi olan Hz. hasan ve Hz hüseyin Efendimizden yadigardı. , ve üstelik hz. hasanlada anlaşma yapmıştı... yani Hz. muaviyenin kalbinde ehli beyte karşı zerre kadar kin ve öfke yoktu...

SeRZeNiS

New member
bi de bu açıdan bakın

bi de bu açıdan bakın

Nasrallah abartılıcak bişey dememişki..Deniz Gezmiş herkim olursa olsun sonuçta bi çoğumuzun cesaret bile edemediği bişey yapmış..(o na göre) haklı davasında gitmiş emperyalistlerle savaşmış..ve bu savaşması filistin halkına destek olsun diye yapmış..o yüzden Nasrallahı suçlamanın bi mantığı yok..Yeni denizler istiyoruz derken illa komunust olsun demiyor..yalnızca emperyalistlere işgalcilerle savaşacak insanlar gelsin diyor..deniz sadece simge...selametle

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
SeRZeNiS' Alıntı:
Nasrallah abartılıcak bişey dememişki..Deniz Gezmiş herkim olursa olsun sonuçta bi çoğumuzun cesaret bile edemediği bişey yapmış..(o na göre) haklı davasında gitmiş emperyalistlerle savaşmış..ve bu savaşması filistin halkına destek olsun diye yapmış..o yüzden Nasrallahı suçlamanın bi mantığı yok..Yeni denizler istiyoruz derken illa komunust olsun demiyor..yalnızca emperyalistlere işgalcilerle savaşacak insanlar gelsin diyor..deniz sadece simge...selametle
sevgi değer serseniz side bilirsiniz ki kominizm islamla bağdaşmaz, ve deniz gemişin davasıda kominizmdir sonuç her nekadar emperyalizme düşmanlıkta olsa istenen islama ters olan şeydir, o sebeple emperyalizem karşı gelen tek grup kominist grup değildir, nice islam örgüt ve grupları bunu yapmaktadır. onlar varken kalkıp başka bir hedep için çıkmış davayı örenek göstermek yanlış olur. untumayınki deniz gezmiş artık bir semboldür türkiye kominizm sembolüdür, ona yapılan itham ve övgüler davasına övgüdür bu sebeple kusurma bakmayın ama islam davasında mepeyalizmle savaşan hiçkims yokmuyduda türk olarak kalkıp islam davasıyla uzaktan yakıdan alakası olmyana bir kişiyi göstermiştir, belliki nasrallah farklı kitlelere hitap emek istemiş , ama şunuda unutmuş bir tabir vardır , pirince giderken evdeki bulgurdan oluyor haberi yok sanırım. bu siyasetin ona getirisi değil götürüsü olur. bu sebeple böyle bir zamanda, böyle bi rkiyleye hitap eden kişi amaçtan uzaklaşıp farklı yerlere yanlışlıkla girmemelidir bu yararından çok zararı olur. bu sebeple bir üstadı örenk göstermesi onun için daha hayırlı olurdu... sorarım islam alimleri kadar gözü pek insan tanımadım ben varsa tanıyan buyursun...
Şayet nasrallah böyle bişey dediyse tespiti yanlıştır. ama bu yazı fitne amaçlıda olabilir, Türkiyeden gidicek yarımları kesmek için olabilir, ama şu bilinsinki nasrallah bunu söylemiş olsada yardımımız nasrallah a değil davaya olucaktır. gayemiz nasrallahın kazanması değil, bütünlük ve allah rızası olucaktır. onun için orda zelil olmuş , ehli küfrün darbesini yiyen herkese yardıımımız bu açılamalara rağmen devam edicek bu fitneler euymıcağımızda inşallah söylüyoruz...

caferi_humeyni

New member
Katiliyorum Sana Serzenis.zaten Deniz Gezmis Filistinde Egitim Almistir.sonucat Deniz Gezmiste Amerikaya Karşiydi.yöntem Farkli Ama Amaç Ayni

caferi_humeyni

New member
Senin Dedigin Gibi Olsun Seyfullah Kardeş.....bazi Seyler Icin Zaman Gerekli.muaviye Hakkinda Ki Dusuncelrin Icinde Bu Gerekli.unutma Ki Birçok Sunni Alimmuaviye Hz.denmesi Dogru Bulmuyor.saygilar....

SeRZeNiS

New member
Seyfullah kardeşim deniz gezmiş örneği belki dediğin gibi yanlış görülebilir..belki bi islam aliminden örnek vermesi daha hoş olurdu..ama şunu da göz ardı etmemek lazım sonuçta filistan ve lübnanda yaşananlar sadece müslümanları değil bütün insanlığı ilgilendiriliyor...sonuçta eğer düşman aynıysa bi ittifak yapılabilir...eğer oraya gidip savaşacak kadar cesur bi komunist varsa ben onun alnından öperim..sonuçta nasrallah sadece müslümanların değil diğer örgütlenmelerede çağrıda bulunmuş...bide niye yardımlar kesilsinki...sonuçta bi komonist bunları yapıyorsa biz müslümanlar neler yapmalıyız???

SeRZeNiS

New member
Birçok Müslüman devletin yapamadığını Chavez yaptı ve İsrail Büyükelçisi'ni çekti. Ayrıca direnişimize desteklerini iletti ve bu bizim için büyük moral kaynağı oldu..diyor nasrallah peki bu örneğe ne demeli..bi sosyalist diktatör hiç bir islam ülkesinin yapamadığını yapıo israil büyük elçisini çekiyor...sadece dar bi gözlükten bakmamak lazım.. bunu Chavez yapabiliyorsa..ne olursa olsun takdir edilmeli...keşke bizim islam alemide bu kadar cesur olabilse...keşke..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
SeRZeNiS' Alıntı:
Seyfullah kardeşim deniz gezmiş örneği belki dediğin gibi yanlış görülebilir..belki bi islam aliminden örnek vermesi daha hoş olurdu..ama şunu da göz ardı etmemek lazım sonuçta filistan ve lübnanda yaşananlar sadece müslümanları değil bütün insanlığı ilgilendiriliyor...sonuçta eğer düşman aynıysa bi ittifak yapılabilir...eğer oraya gidip savaşacak kadar cesur bi komunist varsa ben onun alnından öperim..sonuçta nasrallah sadece müslümanların değil diğer örgütlenmelerede çağrıda bulunmuş...bide niye yardımlar kesilsinki...sonuçta bi komonist bunları yapıyorsa biz müslümanlar neler yapmalıyız???
sevgi değer sersenis evet dediğinzi gib elimizde eğer islam alimi olmasaydı , deniz gezmişi örnek verebilirdik ama hem icratı hemde davası açısından daha iyi islam alimleri mevcut, onlar varken hiçbir mantık bu örneği mantıklı kılmaz bu örenk sadece farklı taraflarıda olaya sıcakbakmaya çalıştırmak olur buda benim nazarımda yanlıştır bu benim fikrim yanlış olabilir, ama bence yanlış geleim , şuan filistine giden kominste evet alnından örepim benim yapamadığımı yapmış olur , böyle birini görmedim açıkcası ama diuyelimki çıktı ama benim anlından öpmekten başka ne yararı olcak ona oraya gitmek çünk gayesi insalara yarıdm etmek ama temelde Allah rızası yatmalı ama bildiğiniz üzere kominzmde böyle bir nieytte yoktur. nasrallahın diğer örgütlere çağrıda bulunmasını tartışmıyoruzki burda evet çağırsın, çinid eçağırsın, rusayayıda çağırsın , ama çağırırken değerlerini dikkate alarak çağırsın.. şuan komistin bişey yaptıı yok kardeşim eylemden başka kusura bakmasın kimse ben savaşa giden komistte görmedim açıkcası nede komist örgüt görümedim hodri meydan . varsa babayiğit çıksın ben gittim gaziyim yahut mücahit oldum desin... aslında bir yerde de gereksiz konuyu konuşuyoruz, hak denizinde sğır arıyoruz, sığırın denizde ne işi olur.... neyse burda derdim komizmi yermek değil zaten komizmde yerini sosyalizme bıraktı. sonuçta bize Allah ın ordusu olduktan sonra bir avuç insanda yeter.. osmanlı garı müslimi bünyesinde barındrımaz ordusuna almazdı. öle büyüdü. ne zaman bunu biraz boşladı işte ozaman yıkıldı... bize Allah demeyi bidikten sonra Allah yeter...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
SeRZeNiS' Alıntı:
Birçok Müslüman devletin yapamadığını Chavez yaptı ve İsrail Büyükelçisi'ni çekti. Ayrıca direnişimize desteklerini iletti ve bu bizim için büyük moral kaynağı oldu..diyor nasrallah peki bu örneğe ne demeli..bi sosyalist diktatör hiç bir islam ülkesinin yapamadığını yapıo israil büyük elçisini çekiyor...sadece dar bi gözlükten bakmamak lazım.. bunu Chavez yapabiliyorsa..ne olursa olsun takdir edilmeli...keşke bizim islam alemide bu kadar cesur olabilse...keşke..
bu nedir biliyormusunuz ordki gaye şuydu yapmayın o sosyalsit diktatörün mantığı şu ;
Düşmanımın düşmanı dostumdur.

Daha düne kadar müslümanları otobüste yaktıklarını unuttukmu , unutmadık, onla rinsalıktan bahesiyor olabilirler ama kurallarını benimsetmek için inslara yaptıklarını unuttukmu? diri diri müslümanları yakmadılarmı otobüste? dediğim gibi gayeleri emperyalizme savaş açmışlar davalarıda bu , düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı yani burda insanlık arıcam ama tarih ortada...

SeRZeNiS

New member
Nasrallah o haberde gelin cihad yapalım demiyorki..ortak bi düşmanız var ona karşı savaşalım....chavez bizim müttefikimizde demiyor...sadece yaptığı bizi güçlendirdi diyo...bunda ne var?..

Üst Alt