Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mucize resimler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrahyldrm

New member
Rabbimin mucizeye ihityacı yoktur.Canlı cansız her varlık O'nu tesbih ediyor sadece.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Hidayet Hayattayken Allah A Ermek Tir

Hidayet Hayattayken Allah A Ermek Tir

İSRA-44: Tusebbihu lehus semâvâtus seb’u vel ardu ve men fîhinn(fîhinne), ve in min şey’in illâ yusebbihu bi hamdihî ve lâkin lâ tefkahûne tesbîhahum, innehu kâne halîmen gafûrâ(gafûren).
7 kat gökler ve yeryüzü ve onlarda bulunanlar, O’nu (Allah’ı) tesbih ederler. O’nu hamd ile tesbih etmeyen birşey yoktur.Ve fakat onların tesbihlerini siz fıkıh edemezsiniz (anlayamazsınız, idrak edemezsiniz). Muhakkak ki; O, Hakîm’dir, Gafûrdur (mağfiret edendir).

omerdurak

New member
Teşekkür

Teşekkür

Sitenizle bugün tesadüfen karşılaştım. herhalde sizinle tanışmak bugüne nasipmiş . sitenizde doyasıya dolaşmak isterken teşekkür yazınızı gördüm. cevap yazma gereğini hissettim. hepinize çok çok teşekkürler . ALLAH'A EMANET OLUNUZ. ALLAH ÇALIŞMALARINIZI KATINDA KABUL ETSİN.

Hoca

New member
Selam
Arkadaslar ilk önce Tesekkür ederim Sunmus olan Arkadasimiza ve sonra da diyecem su:
"bence bunlar gercek degildir!!" :(
Tamam olabilir bir kaci dogru dur ama benim tahminime göre hapsi dogru deyildir :confused:
Yinede Tesekkür ederim Sunan Arkadasa
Selamlar ve Saygilar ;)

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Yani nedemek bunlar! Haşa Allah arapça biliyormu demek.

Bırakın basit düşünmeyi Kendinizi ve ideallerinizi çıtanın üstüne taşıyın.
İslam hurafe dini değildir. Resim de değildir.

emrahyldrm

New member
Napalım şimdi sayın karababa, herkes sizin gibi koyu fikirli değilki !
Şimdi sorarsınız siz "koyu fikirli" derken ne demek istediniz ? diye.Küçük bi örnek vereyim ; Geçenlerde (zannedersem) bi akşam namazı camide imam "El-Fatiha" dedi ve ben salavat-ı şerife getirdikten sonra ellerimi yavaş yavaş dua edecek pozisyona getireceğim zaman, yanımdaki 60 yaşlarında bi amca benim ellerimi öyle bi hışımla tutup yukarı kaldırdı ki çok şaşırdım.Yani imam "El-Fatiha" dedikten hemen sonra elimi kaldıracakmışım.Amcamın zaten yaşı ortada,ben ha salavat-ı şerifi getirdikten sonra elimi kaldırmışım ha hemen,bunda ne var.Amcamı olgun karşıladım,çünkü dediğim gibi yaşı ortada.olabilir.
Maalesef biz müslümanlar çoğunlukla bu hatalara düşüyoruz.Neyse ki ben bazı şeyleri yeni öğrenen veya yeni müslümanlığa geçmiş biri değilim.Sizin,o amcanın ve örnek veremediğim diğer müslümanların hatalı yaklaşımları yüzünden,Peygamber Efendimizin (S.A.V) "Dini Zorlaştırmayınız,Kolaylaştırınız" hadisine ters düşüyor.
Yapmayalım,Allah rızası için biraz kolaylaştıralım.İslam dini adet,örf,gelenek dini değildir.İsteyen, tesbihini namazdan sonra tek başına çeksin ,isteyen cemaatle birlikte,karışmayalım.Zaten müslümanlar olarak paramparça olduk,kaç çeşit fırkalara bölündük, yeter bu kadar.Birazda birleştirici olalım sayın Karababa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt