Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MP3 Dinlemek

MP3 Dinlemek

• Helal değil

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bu konuda görüşüm yok

• Helal

• Tartışmaya bile gerek yok

• Kullanılan toplam oy
    0

pardus

New member
Web sitesi
www.onejackall.edu.tr.tc
MP3 (Mpeg-1 Audio Layer 3) ses dosyalarını, ses kalitesi korunmak şartı ile, orjinal dosya boyutunun 1/20 'si oranında sıkıştırmaya olanak sağlayan bir teknoloji standartıdır. Uzantıları ".mp3" olan bu dosyalar, oldukça yaygın olup, bir çok web sitesinden kolaylıkla bulunabilir.
Mp3 Yasal mıdır ?
İlk önceleri oldukça masumane görülen Mp3'e dönüştürme işlemi, kullanıcıların kendi yaptıkları mp3 dosyalarını arkadaşlarına ve dostlarına da göndermesiyle farklı bir boyuta ulaştı. Bu formatı kullanan player ve sıkıştırıcı yazılımların çoğalmasıyla artık "Mp3 mania" adı verilen çılgınlıktan bahsedilmeye başlandı. Bu çılgınlığı körükleyen yazılımlar tüm internet üzerinde çoğu zaman shareware olarak yayılırken, mp3 formatında sıkıştırılmış olan müzik dosyaları gizli kapaklı olarak internet üzerinden dağıtıldı.
Bugün Mp3 dosyalarının CD ve kaset satışlarını olumsuz yönde etkilemeye başlaması dolayısıyla, Mp3 dosyaları ilk zamanki gibi yaygın olarak dağıtılamıyorlar. Ama Internet'in sınırlanılamayan bir ortam olmasından dolayı bu dosyaların dağıtımı çok belirgin olmasa da, halen bazı internet siteleri üzerinden yapılabiliyor.

mp3 ler korsan olarak sanatcıya hiç bir ödeme yapılmadan çoğaltılan müziklerdir Ve sanatcı hakkını helal edermi? Sanatcının böyle bir hakkı varmı ?

Asya

New member
siz burada kısaca korsan mp3 helal midir?diye soruyorsunuz yani.konunun islami boyutu hakkında kesin bir bilgim yok ama korsanı herkes kullanıyor.mesela maliyeti 5 dolar olan bir microsoft keyboard software orjinali 100 dolara 150 dolara satılıyor.burada dikkat edilmesi gereken 3 tane nokta var.
1.maliyeti çok düşük olmasına rağmen ürünün orjinalinin bu kadar pahalıya satılması doğru mu?
2.ben çok orjinal fiatına göre çok ucuz olan korsanı dururken orjinali satın alabilecek kişi tanımıyorum.çünkü herkes korsan kullanıyor.
3.şayet orjinal fiatı düşük olsaydı ya da daha doğrusu maliyetine göre mantıklı bir fiat olsaydı kimse korsan almazdı.
tabi bunlar benim görüşlerim.ama korsan kullanan tüm tanıdıklarım böyle düşünüyor.

Asya

New member
siz burada kısaca korsan mp3 helal midir?diye soruyorsunuz yani.konunun islami boyutu hakkında kesin bir bilgim yok ama korsanı herkes kullanıyor.mesela maliyeti 5 dolar olan bir microsoft keyboard software orjinali 100 dolara 150 dolara satılıyor.burada dikkat edilmesi gereken 3 tane nokta var.
1.maliyeti çok düşük olmasına rağmen ürünün orjinalinin bu kadar pahalıya satılması doğru mu?
2.ben, orjinal fiatına göre çok ucuz olan korsanı dururken orjinali satın alabilecek kişi tanımıyorum.çünkü herkes korsan kullanıyor.
3.şayet orjinal fiatı düşük olsaydı ya da daha doğrusu maliyetine göre mantıklı bir fiat olsaydı kimse korsan almazdı.
tabi bunlar benim görüşlerim.ama korsan kullanan tüm tanıdıklarım böyle düşünüyor.

gulya

New member
bu konuda herkes fikrini paylasira bende cok memnun olucam.cunki bende cidden bu konuda fikirsizim.lutfen goruslerinizi bildirin arkadaslar

T

teslimolan

Guest
Bu is bizi asar cünkü korsan kullanmayan insan bu devirde varmidir bilmiyorum :)

Üst Alt