Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mahmud Efendi (k.s.) Hazretlerinden özlü sözler

Selim

New member
- Ottan, samandan süt yapan ALLAH (c.c.)'ya hayran kalmıyorsun da, kafirin elektriğine mi hayran kalıyorsun ?

- Avrupa modasına uymak, namazı terk etmekten daha ağır geliyor.

- " Bir kimse kadınlar açık gezse ne olur?" demiş olsa o adam mürted olur.

- Dünya sevgisi insanı şaraptan daha sarhoş eder ve ateşe girmeye cesaret verir.

- Cenab-ı Hakk sana amel defterinin oku dediği zaman yanına da Kur'an-ı Kerim'i koyacak.
Soracak : " Bu günahı yaptın. Benim kitabımın neresinde buldun da yaptın? " buyuracak.

- Senin mektubunu annen, baban, hanımın aldığı anda birkaç gün okumasınlar kenara koysalar, gücenirsin. Rabbin seni gördüğü halde ondan gelen mektubu hiç eline aldığın yok, utanman lazım.

- İmam-ı Rabbani ( k.s.) şöyle buyuruyor: " Bir şahıs şayet günahlarına devam ederse ve ondan hoşlanırsa, hoşlanan kimse münafıktır."

- Mevla Teala (c.c.)' dan başka neyi düşünüyorsan ona iman ediyorsun.

- Bir kimse bir defa Kelime-i Tevhid getirse ve ikinci defa getirmek istediğinde soluk alsa, bu arada ki boşlukta imanı tozlanır ya seyrek olarak veya hiç demezse.

- Zikirsiz yapılan tefekkür, yazın yağan kara benzer.

- Bir kimse asılacağından korktuğu gibi imandan küfre döneceğinden de öyle korkacak.

- Televizyon seyreden dinini sevmiyor demektir.

- Sarığı kabul etmeyeni, Peygamberimiz ( s.a.v. ), Cebrail ( a.s. ), ALLAH-u Teala ( c.c. )'de kabul etmiyor.

- Adama sarık tak deyince sanki vasıtasız göğe çık demiş gibi geliyor, bu Rasulullahın sünnetidir.

- Şalvar niye giymiyorsun? FATİH SULTAN'DAN daha mı büyük adamsın? İstanbulumu fethettin?

- Kuşluk namazını terk etmek bana ölümden daha ağır geliyor, kılmamaktansa ölmek daha hayırlıdır.

- Senin bir sünneti ihya etmen ile ALLAH'U TEALA ( c.c.) Rusya'nın Afganistan'a atmış olduğu bombayı etkisiz hale getirir.

- Bir insan altından camii yaptırsa, fakat mektubatı dinlemese bir şey yapmış sayılmaz.

- Bu üç şey kimde olursa imanın tadını alır. a) ALLAH-u Teala (cc.)'yı sevecek.
b) Peygamberimiz ( s.a.v.)'i sevecek.
c) Sevdiği kardeşini yalnız ALLAH-u Teala (c.c.) rızası için sevecek.

- Her kim kadına bakarsa, gözlerine eritilmiş kalay dökülür.

- Gözler iki ırmak gibidir, ne görürse düşürür kalbe.

- Ağzı konuşur mevla ile kalbi konuşur dünya ile.

- Karınca bacağı kadar ekmek atmayın, bu bizi helak eder.

- Temizlenmek isteyen temizlensin, yoksa ateş temizleyecek.

- İnsan ateşi görünce tövbenin kıymetini anlayacak.

- Bir memlekette ilim olmazsa, orada zulüm olur.

- Derman ararsan derde, Rabbini zikret heryerde.

- İnsan bir gemi, akıl yelkeni, dikir dümeni, yürüt gemini, göreyim seni.

Selim

New member

Turistler Kadın Erkek Beraber Geziyorlar. Kim Kimin Hanımı Belli Değil, Ormandaki HAYVAN Kanununa Göre Yaşıyorlar..!

Çarşaflılar Türkiye’nin kaleleridir..

Evet sen medenisin medeni, cehennemde göreceksin ebu cehil dedeni..

Ey Bacılarım ! Çarşaf-ı Şerifiniz Bugün Sizi Sıcaktan Yarın Soğuktan Bir Sonraki Günde CEHENNEM Ateşinden Koruyacak !!!

"Talebelik hoştur.Gerisi boştur,Elinde bir Kur'ân-ı Kerîm, Koştur koştur."

"Gönlünde Yoksa KamiL Mürşid Nazarı, Orasi Gönül değiL,Şeytan Pazarı..."

'Her anne, benim annem gibi olsa, herkes Mahmud olurdu''

Çarşaf-ı Şerif Kaledir Surdur,Çarşaf-ı.Şerif Ahzap'dır Nur'dur (!!)
Yüz dört kitabı karıştırsanız, ailenin nafakasını kadınlar kazanacak diye bir şey bulamazsınız..

Efendi Babam Buyurdu Ki : Ne Dehşet Verici Şeydir Ki 16 Sene okula Git Dünya'ya Niçin Geldiğine Dair Bir Harf öğrenme..!

Çarşaflı Kızlar Yeşermiş Çiçekler Otlar Gibidir....Kendilerine Dikkat Etmezlerse"Eşşeklere" Yem Olurlar !!

Efendi babam derdi; Nefis Derki Yatağa Yat , Bat .
Sende Deki Ben Nakşi Tarikatının Adamıyım Yatamam Yatağada Batamam..

Ya Rabbi! Ne yüzle geleceğiz huzuruna, boynumuzda asılı olan amel defterimiz günahlarla dolu.

Efendi olmak istiyorsan Kur'andan Ayrılma. Kur'andan Ayrılırsan Efendiliği Elinden Alırlar.

Bir Gün Mahmudun Hasta Oldugunu Duyarsanız Bilinki Bir İhvan Kardeşimiz Çarşafını Çıkarmıştır Ondandır.!!!

MEDRESE'LERİ KAPATTILAR ! CİHANGİR OLACAKLARDI.. CİHÂNA REZİL OLDULAR ..!
Laiklik Bizi Batırır, Cehenneme Yatırır!

BİR GÜN SOHBET ÇIKIŞI SOL GöRüŞLü BİR GAZETECİ EFENDİ HAZRETLERİMİZİN ÖNÜNÜ KESEREK SORAR;
""ATATÜRK'Ü NE KADAR SEVİYORSUNUZ ??""
MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİMİZ ŞU CEVABI VERİR;
""ALLAH NE KADAR SEVİYORSA O KADAR SEVİYORUM"""...!!!

'Kilise'nin Başından 'Ki'yi Kaldırmışlar, 'Lise' Demişler.''

Mahmud Kolay Kolay Fetva Vermez. Ama Şunu Söylüyorum Ki Çarşaf-ı Şerif Farzdır..!!!

Efendi babam derdi; OğLum Mahmud ; isTanbuL'u kafirLer aLamaYacak ama ,, iÇinDekiLer KAFİRLEŞECEK .

''Üniversite akrep yuvasıdır.Ben bunu diyorum, siz isterseniz can verin oraya.Haberiniz olsun islamla harbediyorlar,
islama kurşun atıyorlar, islama top atıyorlar.''

Bu nefis beni attı sele, Rabbimi anarken bile. Ah nefis ölmez misin, ölenleri görmez misin...

çarşafı şerif farzdır...çarşafı nefis sevmez nefside ALLAH sevmez...

Üniversitedeki gayret medreselerde gösterilseydi dünya abad olurdu..

GÜNÜMÜZDE CİHAD İSLÂMİYET'İ ÖĞRENİP, ÖĞRETMEKTİR ..!

EN BÜYÜK İLİM (ŞERİAT) İLMİDİR..!!!

7 yaşındaki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağın arkasına kaçarız, MEVLA herşeyi biliyor ama hiç utanmıyoruz..

''Tesettürsüz hanımlar,milletin başına bela oluyorlar.Açıyorlar kendilerini,millette bir şey zannediyor.''

Mahmud Efendi Hazretlerine Çarşambaya Sakalsız Gidilirmi ? Diye Sormuşlar ! “Mübarek Gidilir ama Çıkılır mı Bilmiyorum” demiş.

''Şunu unutmayın alaca dana gibi yatmakla müslümanlık olmaz...!!!

MEDRESEEE GERİSİ VESVESEEE..!!

Nefis yetmiş seytan'dan daha azgındır . Rabbi'miz diyorki nefsini bırakta öyle gel .

Tembel adamlar sürüye kurt sokar, sürüyü perişan eder. Açalım gözümüzü cemaat-i müslimin.Açarlar gözümü ama pahalıya mal olur...

YA RABBİ TÜRKİYEMİZDE GÖZÜ OLANIN GÖZÜNÜ ÇIKAR YA RABBİ...

Mahmudçular diyorlar. Allâh aşkına! Ben yeni bir din mi îcad ettim?!

çiplaklara bakarsan kalp gözün görmez,ne kadar itiraz edersen et.çiplaklara bakmayi ALLAH cc.Yasak etti.

Çarşaf-ı şerifin ehemmiyetini ahirette çok büyük mükafat aldığınızda daha iyi anlayacaksınız...

Bu dini ilmi az olanlar idare edemez. İstanbul Boğaz Köprüsünü bir marangoz yapabilir mi? YAPAMAZ...

Ya Şeriatı yükleneceksin, Ya da Rus'un çizmesinin çizmesinin altında ezileceksin.

Nefse uymayalım, nefsi ilah etmeyelim, ne zaman nefsi dinledin, onu ilâh edindin.
''ÇARŞAFLI'' KARDEŞLERİMİZ,YÜRÜYEN ''KABE''DİR..!!

''DİVANIN BACAKLARINI ÖRTÜYORSUN,DİVANENİN (KADINLARIN) BACAKLARINI AÇIYORSUN.! ''

''Ehli Sünnet Vel-cemaatin itikadına uymazsa itikadın 10 para etmez"

para verıyorlar gavurlara benzemek ıcın.İngiLizce ogreneceklermış.Bırak sen ingiLizceyi arapçaya gel.Kuran Arapça'dır.

Bırakıp Gideceğimiz İşlerle Meşgul Oluyoruz Da Bizimle Gelecek İşlerle Meşgul Olmuyoruz...

ilahi dinlemek istiyorsunuz ben ise size dariliyorum . ilahi bidattır .

''Kafirler Dinimizi Yıkamaz Bizi Bizim Tembelliğimiz Gevşekliğimiz Yıktı ''

Televizyon zararlıdır dedim.Niçin? Çünkü akılsız adamların elinde, böyle adamların eline silah verirsen seni vurur.

''Birbirine namahrem olan kadın ve erkeğin bir arada olması ateş ve barut misalidir, bir birini yakarlar, Ben’i İsrail’in yıkılması kadınlar yüzündendir.

''Tarikata mensub olan bir kimse cephede bekleyen asker gibidir."

Kişi aynaya bakıp kendini beğenince Ruh'u ona der ki -Ey Güzel adam! Ben senden ayrılınca görürsün halini ve güzelliğini!

"Çarşafı olmayan bir kadın,çatısı olmayan harap bir eve benzer."

Kim Ki Kur'an Bilmedi Sanki Dünya'ya Gelmedi...

'Elimi Öpmek İçin Sıraya Giriyolar...Siz Tarikat dersinizi düzgün yapın Ben Sizin Ayaklarınızın Altını Öpeyim'
Kur'an elimizde olduğu halde, biz dünyaya hakim olamuyorsak, düşmanlarımız malup olmuyorsa, bu nedendir? KUR'AN'A LAYIK AMELLERİMİZ OLMADIĞINDANDIR.

Bir hoca kızı,cahil adama vermek bir beşi birliği öküzün boynuna takmaya benzer.

Selim

New member
[h=6]Sakın Haa Ben Daha Hayırlıyım Demeyin Şeytan 20.000 Sene Meleklere Hocalık Yapıp onlara Vaaz-u Nasihat Etti Ama En Sonunda 'Ben Daha Hayırlıyım' Deyince Rabbimiz ona Lanet Etti...[/h]BU DÜNYADA EN BÜYÜK MESLEK BİZİM MESLEK ! (HOCALIK) ! KİM BUNDAN BÜYÜK VAR DERSE YALAN ! YALAN ! YALAN ! ,,
BİR ÇİÇEKLE YAZ GELMEZ TOPTANINIZ HOCA OLACAKSINIZ '

''PALTOMUZU VE HIRKAMIZI SATIP,HER MAHALLEYE ERKEK İÇİN AYRI KIZLAR İÇİN AYRI MEDRESELER AÇMALIYIZ.''

Ehl-i Sünnet itikadına aykırı en ufak bir husus olduğunda en az canımıza, malımıza, ırzımıza kastedilmiş kadar dertlenmiyorsak imanımız zayıf demektir...!!!

RABBİMİZ'le İyi Geçinelim,Her Dediğine Peki Diyelim,Aferinle Dünyadan Ahirete Gidelim.

Bütün kainat onu tesbih ederken,insanların saz çalıp,oyun oynayışta olmaları hangi akılla anlaşılabilir..

''BU ERKEK-KIZ KARIŞIK MEKTEPLER (OKULLAR) NE MELANET YUVASIDIR.NE OLDU İSE BUNLAR YÜZÜNDEN OLDU.''
[h=6]Edep denen ince çizgi geçe mürşidin teheccüd namazına kalktığında senin yatağında yatmamandır...[/h]'Söz Dinlersen Zorlu Dαğlαr Aşαrsın,Söz Dinlemezsen Düz Yollαr'da ŞαŞαrsın...'
[h=6]GENÇLER! BEN BEKARIM, GENCİM "NE OLACAK" DEMESİNLER!
BİR İSLAMA UYAN GENCİMİZ SEBEBİYLE KAİNAT AYAKTA DURUR. RABBİMİZİN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRMEMEKTENSE, VALLAHİ ÖLÜM BİZİM İÇİN DAHA HAYIRLIDIR.
DİNİNİ MUHAFAZA EDEBİLMEK İÇİN AİLESİYLE UĞRAŞAN GENÇLERİMİZ VAR. BİZLER ONLARIN HÜRMETİNE YAŞIYORUZ...[/h][h=6]Çarşafı Giymeden Önce Size İstanbulu Versem Giymezdiniz ! Şimdi İstanbulu Versem Çıkartmazsınız ! Elhamdülillah ![/h][h=6]İLMİN SENİ NE KÜSTAH ETSİN NE DE UKALA!! AMELSİZ İLİM BAŞA PÜSKÜLLÜ BELA !![/h][h=6]İslam var şekli yok. Böyle şey olur mu? Var şekli. sarik, cübbe, şalvar, sakal. Çarşaf-ı Şerif...[/h][h=6]''Sarığı ayıplayan,ormanda yaşayan gibidir. İnsan ormanda yaşayandan utanır mı?''[/h][h=6]Tekkeyi bekleyen çorbayı içer, köprüden geçer, hakkı batılı seçer.[/h]Biz şeriatı istemiyoruz diyenler ebu cehil'in kuyruklarıdır.

Bir insanda Mevla'yı bulma derdi yoksa o insan hayvandan aşağıdır.

ADAMA SAKAL BIRAK DİYORSUN "DURDA OLALIM DEDE" BAKALIM OLACAKMISIN DEDE YOKSA GİDECEKMİSİN EBEDE."

Yastığı dinlediğiniz kadar , Mahmud'u (ks) dinlemiş olsaydınız çoktan veli olurdunuz

Uyanalım, en büyük uyanmak okumaya başlamaktır...

Dünyaya meyledenlere eczanemizde ilaç yoktur.

"KUR'AN'A KÖLE OLMAZSAN, GAVURA KÖLE OLURSUN!"

Eğer Sen Mevlanın Şeriatını Beğenmiyorsan Mevlanın Yarattığı Yemekleride Yeme..

Üst Alt