Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

mahkeme bölümü açarmısınız

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
vermiş olduğunuz hizmet çok iyi sizden ricam Allah ın ahlakıyla ahlaklanmamış peygamberimiz s.a.v razı olmadığı şekilde uslubda bulunanları formdan uzak tutun lütfen
lütfen sizden çok önemli bi ricam var formda mahkeme bölümü açın ve formun başkanı hakemlik yapsın ve insanlar davacı olabilsin

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
seni o kadar çok seviyorum ki bunu büyük bi ihtimalle öldüğünde anlayacaksın
atalarından öğrendiğinin doğru olduğunu zannedip araştırma zahmetine dahi katlanmayan zavallı kardeşim
çok yazıkki iblis işini çok iyiş yapıyor
ve kuranı terk ettirmeyi başarmış
hikayeler safsatalar yalancı hadisler almış başını gidiyor
ne yapsak boş
kabullenemiyor kibiriniz
öğrendiğiniz ilmin faydasız olduğunu
faydasız ilmin şerrinden sana sığınırım yarrabbi

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Üstadını iyi tanırım öğrenci iken Ankarada tanıştım. Allah hidayet etsin. zahmet edip ölememiş.Eğer ikrayı anlasaydın belki sende kurtuluşa erecektin.
Sen riyazet nedir bilirmisin.
Bir dağda yıllarca ibadet nedir Bilirmisin.
Seni geçtim Üstadın bilirmi.
İman 3 Basamaktır.
sen hanginde ise diğerini farklı görürsün.
Allah Cümle günahlarımızı affu Mağfiret buyursun.
Estağfirullah kılıcı elimden düşmeden şeytan nefsimi teslim alamaz.
KARABABA sözü

E

Esra Uzun

Guest
Karababa abi ve erhan abi galiba aranizda anlasmazlik var buna bir cözüm bulursunuz insALLAH ki bunu yapamiyorsunuz düsünce tarzlariniz birbirine uymasi lazim degil ama en azindan her insanin kendi düsüncelerine saygi duymak lazim. Diyecegim simdilik kötü birsey yok ama lütfen biraz daha sabirli olun birbirimize bir yardim yapamiyorsak da o kardesimize duá edebiliriz!
Sakin beni yanlis anlamayin lütfen anlamak isteyen anlayabilir her zaman!
NOT: Erhan abi Foruma bulundugun ve acikladigin fikire birsey demek bana düsmez insALLAH "hayirlisa" olsun.ALLAH ne güzel vekildir o hapimize yeter
(=Hasbünallahu ve nimel vekil) :)

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
Üstadını iyi tanırım öğrenci iken Ankarada tanıştım. Allah hidayet etsin. zahmet edip ölememiş.Eğer ikrayı anlasaydın belki sende kurtuluşa erecektin.
Sen riyazet nedir bilirmisin.
Bir dağda yıllarca ibadet nedir Bilirmisin.
Seni geçtim Üstadın bilirmi.
İman 3 Basamaktır.
sen hanginde ise diğerini farklı görürsün.
Allah Cümle günahlarımızı affu Mağfiret buyursun.
Estağfirullah kılıcı elimden düşmeden şeytan nefsimi teslim alamaz.
KARABABA sözü

ölüm Allah ın elindedir istediği an istediğini öldürür
o müsade ediyorsa sen kim oluyosun bir

kuran da yusuf peygamber Allah a dua ediyor yarabbi ben nefsimi teskiye edemiyorum bana rahim esmanı tecelli et diye karaba bu nefsle şeytana kafa tutuyor
dikkat et o derece kaybettirmek için kendisine bile küfrettirir
sakın sana kendisini küçük gösteriyo olmasın

YUSUF-53: Ve mâ uberriu nefsî, innen nefse le emmâretun bis sûı illâ mâ rahime rabbî, inne rabbî gafûrun rahîm(rahîmun).
Ve ben, nefsimi ibra edemem (temize çıkaramam). Çünkü nefs, mutlaka sui olanı (şerri, kötülüğü) emreder. Rabbimin Rahîm esmasıyla tecelli ettiği (nefsler) hariç. Muhakkak ki Rabbim, mağfiret edendir (günahları sevaba çevirendir). Rahîm’dir (rahmet nurunu gönderen, rahmetiyle nefsleri tezkiye ve tasfiye edendir

birde beni karababanın değil Allah ın sözü ilgilendiriyor
sevgili kibirli kardeşim
sana okadar acıyorum ki senin cennetin en üst katına gitmen için elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım
çok yazık
Allah a şavaş açmış zavallı kardeşim
şeytanın seni nasıl kandırdığını bir gün mutlaka anlayacaksın
inşaallah bu ölmeden evvel olur

Enver Ýstek

metin mete
Sevgideger kardeslerim önce sizleri Allahin selami ile selamlarim,bu gün tesadüfen bu siteye girdim tamamen sizin kavganiz var.Allahtan korkun,korkmaniz gereken gibi,birbirinize kafir yakistirmasi yapmayin`ki bizler daha rahat sizleri anlayalim.Fikirlerinize saygi göstermek isterim ama bu sekildeki bir usluba degil.Ben ne Karababa nede Erhan kardesim gibi düsünüyorum ama benim isim bu kavgaya yeni bir boyut getirmek degil birbirinize daha saygili olursaniz bizde sizlerden bir seyler ögrene biliriz.Benim yolum ikinizin yolunada ters ama ögrenme istegi agir basiyor.O nedenle bu kavgayi SEVGIye dönüstüre bilirseniz,biz birseyler ögreniriz belki Allah vekil daha dogruyu görüp kendimizi düzeltiriz.Insallahu teala.Ben Cennetin Sevgi üzerine,Cehennemin hor görü üzerine olduguna inanan ve her seyin Allahin sisteminden gectigine inanan Allahin ipinden baska ip tanimayan kim olursa olsun bütün Sahadet ehlini(Kelime-i sahadet) kardes gören,ve onlarin sevgi deger olduguna inanan bir aciz Allah kuluyum Allahin peygamberi Muhammed Mustafaya(sallahu ve sellem) baglanmisim ve ben sizlerden sadece belki bilmedigim bir konu ögrene bilirim diyerk bu siteyi gezerken belkide hic lüzumsuz kavgaya sahit oldum kusura bakmayin eger kusurum varsa kendi hakkinizi bana helal edin ben sahsen bu kavgadan utandim.Sevgi deger kardeslerim ne olur biraz sakin olun ve de bizlere bilmedigimiz seylerden bahsedin. Aklin yolu bir Allahin affina siginirim ve sizlerdende özür dilerim.Allaha emanet olun Sevgideger kardeslerm

pusula

Üyeliði durduruldu
Metin kavgayı gördün ama kavga niye çıkıyor diye bir incele istersen...

sen diyorsun "bir aciz Allah kuluyum Allahin peygamberi Muhammed Mustafaya(sallahu ve sellem) baglanmisim ve ben sizlerden sadece belki bilmedigim bir konu ögrene bilirim diyerk bu siteyi gezerken belkide hic lüzumsuz kavgaya sahit oldum "

erhan diyor "Muhammed öldü. ölenle ölünmez. nasıl olsa her asrın bir başka resulü vardır. bu asırda bir başka resül var o zaman biz de ona bağlanırız. onun kitabına ve 4000 ayetine iman ederiz. bu resuller, siz gafiller bilmiyorsunuz zaten eskiden beri devam edegeliyor... osmanlı padişahları da resul dü".. diyor ha diyor.susmuyor ve zırvalamaya devam ediyor.... ama bunu o kadar dağınık konuşarak söylüyor ki. lafının biri bir dalda diğeri başka dalda... karababa sabırla cevap veriyor... ben de bu iş nereye varacak diye seyrediyorum artık...

Üst Alt