Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kul hakkına girmeyelim(CD,mp3,video film)

CCCCCC

New member
Arkadaşlar piyasada telif hakkı denilen bir şey var.Eğer kişi yaptığı emeği ücretsiz dağıtmadığı sürece siz bunları indiremezsiniz.1000 kişi o mp3 film üzerinde çalışmışsa onların hepsinin hakkına girersiniz biraz paraya kıyın illa alacaksanız.Lütfen arkadaşlar ücretsiz dağıtılan işler yapalım.KUL HAKKINA girm eyelim

isyanlý-sükut

New member
2 sorum olcak

2 sorum olcak

Arkadaşlar piyasada telif hakkı denilen bir şey var.Eğer kişi yaptığı emeği ücretsiz dağıtmadığı sürece siz bunları indiremezsiniz.1000 kişi o mp3 film üzerinde çalışmışsa onların hepsinin hakkına girersiniz biraz paraya kıyın illa alacaksanız.Lütfen arkadaşlar ücretsiz dağıtılan işler yapalım.KUL HAKKINA girm eyelim

hocam ufak birkaç soru sorabilirmiyim acaba? cevablarsanız sevinirim canı yürekten..

1:sizin bilgisayarınızda cdlerinizde hiç bir tane bile olsa böyle bahsettiğiniz tarzda mp3 film yada başka bir çoğaltma varmı? yani hepsini elinzideki herşey için bandrollü ve parasını vererekmi aldınız. yada pcnize yüklediniz? bu birincisi..

2:si ise: MESELA ben bir albüm satın aldım. hemde parasıyla yani sizin deyimle yasal yani.. ben bunu pcme helalınden kaydettim.. ve hatır şinas bir dostta bunu paylaştım.. oda bir başkası ile paylaştı.. yani ben parasıyla aldıgım bir albümü,bir dostuma ikram ettim.. bunda bir sanınca varmı? ve yoksa şayet sakınca.. o parasıyla aldıgım ve paylaştığım kişide nasılsa helal yerden geldi.. bende helalinden başka bi dostumla bunu paylaşayım derse..

biz nasıl işin içinden çıkarız.. yardımcı olursanız sevinirim...

saygılar

CCCCCC

New member
ALLAH C.C RAZI OLSUn.iyi Düşünmüssün

1.cevap:hiç Biri Bandrolsüz Değil.hatta Arkadaşlarda Sildiriyorum.

2.cevap:1 Cd Satin Aldiysan Tüm Hakki Senin Değildir Halen.bunu Paylaşirken Ayni Cdyi Kullan Bunu Kopyalaman Günaha Girer.neden Der Isen Satici Herkesin Bunu Almasini Istiyor Ve O Amaçla üretiyorsa Kesinlikle Kopya Cd Istemiyor Ise Bu Böyledir.bu Cd Işleri Sakat Işlerdir Dikkat Edelim.kopyalama Niyetin Orjinalinin Bozulmasi Ise Olur.fakat Cdyi Kopyalayip Dağitmak(senin Tabirinle Paylaşmak)ona Bakarsak Korsan Cdlerde Paylaşiyor Deriz :) Parayla Yani.

Tavsiye Orjinal Cd Kullanin Paylaşirkende Orjinal Cdyi Verin O Kursun.

isyanlý-sükut

New member
son cümle olarak zaten sanki benim tezi savunmuş gibi olmadınmı?

"Tavsiye Orjinal Cd Kullanin Paylaşirkende Orjinal Cdyi Verin O Kursun."

yani orjinal cdyi veremeyecek kdr uzak olan bir yakınıma net üzerinden verip pcsine kurmasında sizin deyimle yine bir zarar yok?

yani illa eldenmi vermeliyizde bu yasal ve mantıklı ve dinen sakıncalı olmasın..?? bence bu konu derin mevzu.. korsana bişey dediğimiz yok yanlış ama.. burda kafa karıştıran ince bir mevzu var.. bilgine derim..

esen kal

CCCCCC

New member
Evet derin mevzudur.Mesela bu programı üretenin isteği çok önemli mesela diyelim ki üretici bir cd ve tek bilgisayarda kuruluma yani kendi bilgisayarında kuruluma izin veriyorsa sadece o bilgisayarda kullan demektir.kopyalanması kesinlikle yasaktır denilen cdleri kopyalamayın bu kadar basit aslında arkadaşlar mümkün olduğunca ücretsiz programlar kullan ben öyle yapıyorum.

sağlıcakla kal

Üst Alt