Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Konu niye kapatildi!

Arkada

New member
Admin kardes,

hala senden konunun nicin kapatildigina dair cevap bekliyorum. Hicbir sebep belirtmeden konuyu kilitlemen bir admin tarafsizligina yakismaz. Eger hatamiz var ise bilelim ve bir daha yapmayalim ama sen sahsi yorumlarla subjectiv olarak bir konuyu gereksiz diye hükmedip sahsi fetvani kanun yapiyorsan ona itirazim var hemde cok büyük bir itirazim var. Yanlis anlama amacim seni tahkir etmek degil ama butarz yaklasimlar vesveseli kardeslerde "acaba müslümanlar cevap veremiyorda böyle numaralara mi basvuruyor" diye düsündürebilir.

Arkada

isimsiz

New member
önce Size Sorulan Soruya Cevap Verinde Daha Sonra Kapatilan Konun Peşine Düşün

(BU CEVAP ADMİNİN YERİNE DEĞİLDİR YANLIŞ ANLAŞILMASIN.ADMİN KENDİ CEVABINI MUTLAKA VERİR)

Admin

Administrator
Yönetici
"acaba müslümanlar cevap veremiyorda böyle numaralara mi basvuruyor" diye düsündürebilir.

bu konuda galiba haklisiniz, konuyu aciyorum yeniden

Arkada

New member
@isimsiz

"önce Size Sorulan Soruya Cevap Verinde Daha Sonra Kapatilan Konun Peşine Düşün"

! Anlayamadim. Ne sorusu? Neye cevap verememisim ben?

Kapatilan konuda en son yaziyi ben yazmistim zaten. Onun haricinde elimden geldigi kadar cevaplamaya calisiyorum. Öte yandan konuya cevap verebilmem verememem, vermek istemem yada istememem ile bir konunun kapatilmasina itiraz etmem arasinda hicbir iliski olamaz.

Ben bir konunun haksiz yere kapatilmasina itiraz edebilmek icin herhangi bir soruyu cevaplama, cevaplayabilmek yada bilgili, bilgisiz olmak zorunda degilim!

Islam Seriatina göre yahudiden tutun kafirin bile kendini savunma hakki vardir. Bunu biliyorsunuzdur heralde.

Bu bir Internet hizmeti, eger adam Allaha laf söylüyor diye her konuyu kapatirsaniz o zaman internette hicbir sey yapamazsiniz. O zaman hic acmayin daha iyi.

Bugün hosumuza gitsin gitmesin bircok genc internette okuduklarindan dolayi süphelere düsmektedir, bizde bunlari susturmak yerine akli selim ile cevaplar vermek durumundayiz.

Sinirlenmek yada susturmak yerine, konu kapatmak yerine kendimizi gelistirip makul cevaplar vermek durumundayiz. Elde Kuran gibi Kitap varken bu bence cok da kolay!

Eger bunu yapmazsak bu ancak düsmanlarin hosuna gider. Tabii bunun da kurallari vardir. Hakaret etmek, provoke etmek, yalan söylemek gibi. Ama biz her zaman seviyemizi korumaliyiz.

Örnegin @Mehmetb denen sahis size göre Allahi tanimayan bir kafir, bie vatan haini, zalim olabilir. Ama ben onu forumumuzdaki bir misafir olarak yani bir Zimni olarak görüyorum. Ve o hakaret etmedigi ürece onun hakkini müdafaa edecegim. Cünkü biz adil insanlariz, haddimizi biliriz. Bizim ecdadimizda Hz.Ömer adaleti, Fatih Sultan Mehmet hassasiyeti var, bizde de olmali.

Sanirim senle bu konuda ayni düsünüyoruz.

Arkada

Arkada

New member
@isimsiz

kardes, sana bir sorum var. Cevaplayabilirsen sevinecegim.

Sen Imami Gazaliyi nasil biliyorsun? Yani onun hakkindaki fikirlerin nelerdir?

Arkada

Askin_Bedeli

New member
Arkada' Alıntı:
@isimsiz

kardes, sana bir sorum var. Cevaplayabilirsen sevinecegim.

Sen Imami Gazaliyi nasil biliyorsun? Yani onun hakkindaki fikirlerin nelerdir?

Arkada

UZUN ZAMANDIR FORUMA UGRAYAMADIM VE BUNDAN DOLAYI KONULARI TAKIB EDEBILMEKTE ZORLANIYORUM DOGRUSU.. ( KONULAR KAPANMIS VS.)

BU SORUYA BENDE CEVAP VERMEK ISTEDIM.. YANLIS ANLASILMASIN ISIMSIZ TABI KENDISI DE VERECEKTIR CEVABINI BEN KENDISI YERINE YAZMIYORUM SUAN...

IMAM-I GÂZALI HZ..

KITABLARINI SEVEREK OKUYORUM.. BU ARALAR MESELA "KALPLERIN KESFI" ADLI ESERINI OKUYORUM.. COK GÜZEL VE INSANIN KOLAYLIKLA KAVRAYABILECEGI BI TARZDA YAZILMIS BI ESER.. VE GERCEKTEN IMAM- I GAZALI HZ. ESERLERI BU ZAMAN ICIN BÜYÜK BI KAZANC... BU ESERLERE SAHIP CIKMAYIZ VE TAVSIYE ETMELIYIZ BENCE... BENIM ACIMDAN COK FAYDALI OLDU IMAM-I GAZALI HZ. ESERLERI ILE BULUSMAK..

DUA ILE
ASKIN_BEDELI

isimsiz

New member
imamı gazali hakkında ,onu( gerçekten) tanıtacak kadar yeterli bilgiye sahip değilim.

kalplarin keşfi ve ölüm ve ötesi kitaplarından faydalanmaya çalışdım.

bir alimi tanımak ve tanıtabilmek için iki eser yetmez.hayatıyla bütünleşmek gerek.
sizin bilginiz var sanırım olmasa sormazdınız.bize tanıtırsanız bilgilenmiş oluruz..tüm arkadaşlarda memnun olurlar sanırım.
ayrı bir başlıkta tanıtmanızı özellikle ben rica ediyorum.

ilmin zekatı bildiklerini paylaşmaktır ve kişi bildiklerini öğretmekle sorumludur.

sizide bu arada sorumluluktan kurtarmış oluruz..tabi bu konuda...

eee ne soracaktınız bana ,devamı var mı bu kadar mı?

Üst Alt