Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kapatılan cehennem ebedidir

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Ya Hayy.

Ya Hayy.

yalan söyleyen biri hususunda mutabıkız ben yalancıyı çağırın yeminleşelim derim sizler uyansınız yalancıya siz bana yalancıyı getirin. Diz çökelim Ulucamide cümle (Sadece Kalben takip edebilecek) Mü-minin önünde.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
E R H A N' Alıntı:
sevgili karababa
ya ben yalancıyım ya sen
yalancıyı Allah biliyor

bu durumda ne yapmamız gerketiği kuranda var

AL-İ İMRAN-61: Fe men hâcceke fîhi min ba’di mâ câeke minel ilmi fe kul teâlev ned’u ebnâenâ ve ebnâekum ve nisâenâ ve nisâekum ve enfusenâ ve enfusekum summe nebtehil fe nec’al la’netallâhi alel kâzibîn(kâzibîne).
Sana ilimden (bilgi) geldikten sonra, artık kim bu konuda seninle tartışacak olursa de ki: “Haydi gelin, oğullarımızı, oğullarınızı, kadınlarımızı, kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi davet edelim (çağıralım). Sonra da Allah’ın lânetinin, yalancıların üzerine olması (için Allah'a) dua edelim, yalvaralım.”

ben İskender Ali M İ H R in
Beklenen M ehdi
Zamanın İ mamı
Devrin H alifesi
Mehdi R esuldür

Ali İmran 61 de dediği üzere yemin ederim

kardeş kıvırma benim ulucamiye gelme imkanım yok şuan
imkanın varsa sen gel
yada delikanlı gibi ayettede dediği gib
yemin et
neden korkuyosun eğer İskender Ali M İ H R in yalancı olduğunu söylüyosan
lanet yalancıyı bulacak
ayet öyle söylüyor
korkma
ben tekrarladım yukarıdaki gibi
buyur ayetin üzerine et yeminini
halk görsün

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
yalan söyleyen biri hususunda mutabıkız ben yalancıyı çağırın yeminleşelim derim sizler uyansınız yalancıya siz bana yalancıyı getirin. Diz çökelim Ulucamide cümle (Sadece Kalben takip edebilecek) Mü-minin önünde.
mümin ulucamiye gitmekle olunmaz Allah a yönelip ulaşmayı dilemekle olur

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
kıvır bakalım
azabını arttır bakalım
Allah ne zaman isterse o zaman türkiyeye gelecek
ben sana yalancı diyorum sen bana
gel et delikanlı gibi
korkma nasıl olsa yalancıyı yakalayacak lanet

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Birtek cin rasul adı veremezsin ama bas bas bağırırsın cinlerden rasul var diye. NEDEN?
Ayette gönderdik buyuruyor evet gelmiştir ve onlara gerçekleri anlatmış ve doğruyu bulmaları için Yol göstermiştir.

Bunun için Cenabı hak neden İsim bildirmemiştir.
Senin gibiler bununla kimseleri kandırmasın diye.
Ama herşeyi İslamı fısklara boğmak için karartanlara karşı sarığımı siyah sardım.
Adıma "karababa" dedim. Mücadelem! devam ederim.
Ama isme dahi tahammül edemediniz neden Çünki savaş hali sizi rahatsız edicidir. Nefisle mücadelede 14. Basamaktan sonra mürşit istenir diyor basbas nur tvde 3 yıldır ama siz onu dahi duymuyorsunuz. Herkez kılmalıymış Sizler yalancılarsınız.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
Birtek cin rasul adı veremezsin ama bas bas bağırırsın cinlerden rasul var diye. NEDEN?
Ayette gönderdik buyuruyor evet gelmiştir ve onlara gerçekleri anlatmış ve doğruyu bulmaları için Yol göstermiştir.

Bunun için Cenabı hak neden İsim bildirmemiştir.
Senin gibiler bununla kimseleri kandırmasın diye.
Ama herşeyi İslamı fısklara boğmak için karartanlara karşı sarığımı siyah sardım.
Adıma "karababa" dedim. Mücadelem! devam ederim.
Ama isme dahi tahammül edemediniz neden Çünki savaş hali sizi rahatsız edicidir. Nefisle mücadelede 14. Basamaktan sonra mürşit istenir diyor basbas nur tvde 3 yıldır ama siz onu dahi duymuyorsunuz. Herkez kılmalıymış Sizler yalancılarsınız.

yaw siz nasıl insanlarsınız

resul peygamber demektir diyorsunuz
hayır diyoruz ayetler veriyoruz
cin resul var diyoruz ayet veriyoruz
var ama Allah isim vermemiş diyorsunuz
yani resul peygamber demek ancak isim vermediği için buradaki resul kelimesi peygamber anlamına gelmiyor yani

bu kadar olur
abicim bukadar olurya
ayette diyorki
delalet onların üzerine hak oldu
Allah kimseyi cehenneme atmaz
insanlar kendileri cehenneme atlarlar
hala akletmeyecekmisiniz
yemin de etmezsiniz Allah ın kanunu işlesin
halk yalancıyı görsün
artık size ne denir bilmemki
kendiniz inanmayıp sussanız hiç önemli değil
ancak bu kadar günahsız insanda sizin gibileri bişey zannedip Allah a karşı savaş veriyor
onların vebalide boynunuzda haberiniz ola

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
E R H A N' Alıntı:
kıvır bakalım
azabını arttır bakalım
Allah ne zaman isterse o zaman türkiyeye gelecek
ben sana yalancı diyorum sen bana
gel et delikanlı gibi
korkma nasıl olsa yalancıyı yakalayacak lanet

yıldırım çavlı senden daha delikanlıydı
etti yeminini ve Allah ın kanunu devreye girdi
oda cehennem girdi
sende et
neden korkuyosun
zavallı kendi kendini mürşit ilan etmiş sarık giymiş adına karababa demiş
Mehdi Resul e ne yazar
Alllah onunla
iblis seninle
sana o kadar acıyorum ki
ne desem boş
sen gerçekten iblis kadar kararmışsın

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Dosdoğru söyledin manada (kalb gözün Açılır açılmaz) Karşında beni Göreceksin.
Ve hakımı almadıkça Kapkara duracağım önünde.
Sap ile samanı karıştıran Bilgiye aç kardeşim. Bi yazık ki haline deyme gitsin.
O iblislede karıştıranlar çok olur evvelinde.

Gücü yeten var ise ALLAH için alsın canımı, ALAMAYANIN alırım canını

Ceddim Önünde konuşalım Bu gece Teheccütte dilersen.

Mana Kutbu
KARABABA.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Gücü yeten var ise ALLAH için alsın canımı, ALAMAYANIN alırım canını

Canı verende alanda Allahtır. Senin can almaya yetkin varsa bizde can çok. Adresimi vereyim yiğitsen gel al. Bakalım nasıl alacaksın. Sen ancak laf ebesisin. Sözünde ersen gel bakalım döneklerden misin değilmisin?

Can alıyormuş. :D Allah istemedikçe bu can bu bedenden çıkmaz. Senin gibi kalbinde küfür yazanların, bizim ölümümüze vesile olması bizim için bir şereftir.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
O Zaman Susta Adam Yerine Koyalim. öyle Olu Orta Havalara Giripte Can Alirim Laflarina Girme. Internettesin Diye Her Lafi Sarf Edeceğini Sanan Zavalli.

bizim Canimizin Allah'in Ve Resulünün Yolunda Zerre Kadar Değeri Yok. Gücü Yeten Gelip Alsin.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
E R H A N' Alıntı:
yıldırım çavlı senden daha delikanlıydı
etti yeminini ve Allah ın kanunu devreye girdi
oda cehennem girdi
sende et
neden korkuyosun

Ölmekten veya Cefa Çekmekten korkmam Açıkça meydan okuyorsunuz.
Benim öfkem galebe çalınca tüh sana. Canım cananım teksevdiğim ALLAHIM.

isimsiz

New member
ya neden birdbirinizi incitecek laflar söylüyorsunuz.
kapatın artık mehdi konusunu haftalardır daha yetmedimi anlatacaklarınız.bundan sonrası fikir naklaetmek değil kavga etmektir.
mümin mümine küfür isnat ediyor.ne kadar yanlış bir davranış..
zorla mehdi olduğuna inandıracak değisiniz.mehdi,yi inkar etmek küfre götürüyormuki sizde cehennem hükmü veriyorsunuz.allaha ve peygambere inanınca iman oluyor .
imanın şartlarında mehdiye inanmak yoktur.sizbunu altıdan yediye çıkardınız.
yedinci şartıda sizmi getirdiniz.bu kadar kesin konuşuyorsunuzki sizin dediğiniz mehdiye inanmayanı cehenneme layık görüyorsunuz.
artık gerçekten yeter.
kırıcı konuşmaya başladınız .bundan sonrası kimseye fayda vermez.

sanırım demek istediğim anlaşılmıştır.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
isimsiz' Alıntı:
ya neden birdbirinizi incitecek laflar söylüyorsunuz.
kapatın artık mehdi konusunu haftalardır daha yetmedimi anlatacaklarınız.bundan sonrası fikir naklaetmek değil kavga etmektir.
mümin mümine küfür isnat ediyor.ne kadar yanlış bir davranış..
zorla mehdi olduğuna inandıracak değisiniz.mehdi,yi inkar etmek küfre götürüyormuki sizde cehennem hükmü veriyorsunuz.allaha ve peygambere inanınca iman oluyor .
imanın şartlarında mehdiye inanmak yoktur.sizbunu altıdan yediye çıkardınız.
yedinci şartıda sizmi getirdiniz.bu kadar kesin konuşuyorsunuzki sizin dediğiniz mehdiye inanmayanı cehenneme layık görüyorsunuz.
artık gerçekten yeter.
kırıcı konuşmaya başladınız .bundan sonrası kimseye fayda vermez.

sanırım demek istediğim anlaşılmıştır.

sevgili kardeşim
biz Mehdi Resul konusunu kapattık ama
adamlar iftiralarına devam ediyor
ve bizde cevap verme durumda kalıyoruz
Allah ı öğrendiğimiz
zikri,Peygamber ve insan sevgisini öğrendiğimiz Mehdi Resul e laf söylenmesi ağrımıza gidiyo
lütfen o zaman o kişeler de iftiralarına bir son versin

dagdeviren

New member
Allah rızası için anlayamadığım tek bir konu var :

Bu Mehdi resule bu kadar inanıyorsunuz , bu sizin şahsi fikriniz , yapılacak bir şey yok. Ancak neden kendi siteniz içersine bir forum açıp bol bol görüşmüyorsunuz yandaşlarınızla. İllaki bir yerleri işgal ederek bu fikirlerinizi empoze etmek zorunda mısınız.

Bu meseleyi geçmiş tarihlerde değişik forumlarda takip ediyorum , mesele ERHAN risale forumundan 2 sene önce farklı nick kullanarak yazı yazmaktan atılmış. Başka forumlara girmiş şiddetli muhalefetten olacak vaz geçmiş. Buraya gelmiş aynı olaya gündemde tutmak istiyor.

Mesela ERHAN"ın mesajlarına bakın %95 i polemik veya restleşme mesajları , sen bunların içersine istediğin kadar islami mesajlar yaz , millet bunu kale alırmı sanıyorsunuz.

Siz istemeseniz dahi sizin herşeyiniz MİHR olmuş , buna itirazımız yok ancak , bu forumun kuruluş amacı zannediyorum , sizin propagandanızı yapmak olmasa gerek.

Sizler bu forumda olduğunuz müddetçe , hangi konuyu açarsanız açın , mevzu döner dolaşır , Evrenesoğluna ve yeminleşmeye döner , çünkü üyelerin bilinçaltında ve sizlerin damarınızda bu konu var.

Size tavsiyem daha fazla tepki almak istemiyorsanız , kendi forumunuzu kurun ve orada boş meydanda istediğiniz medhiyeleri yazın , meraklı olanlarda girip oradan faydalansınlar..

Saygılarla

....

isimsiz

New member
herkes burada düşüncelerini yeterli miktarda anlatmış olduğu kanaatindeyim.bundan sonra herhangi bir cemaat propagandası şeklinde değilde dini meselelrde birbirimize yardımcı olmayı denesek daha iyi olur.
konuları olduğu gibi bırakın başka tarafa yönlendirmeyin.
ve başkasının düşüncelerinide eleştirmeyin.o özgür iradesiyle rehber tutunmuştur.kendi meselesi bizede sadece teklif ve tanıtmak yeterlidir.ısrar kavgaya götürür.bir daha mehdi konusuna lütfen değinmeyin.herkes kendine göre haklı olabilir ama burası 3-4 kişinin bulunduğu bir site değil.başkalarınıda düşünün lütfen

isimsiz

New member
E R H A N' Alıntı:
sevgili kardeşim
biz Mehdi Resul konusunu kapattık ama
adamlar iftiralarına devam ediyor
ve bizde cevap verme durumda kalıyoruz
Allah ı öğrendiğimiz
zikri,Peygamber ve insan sevgisini öğrendiğimiz Mehdi Resul e laf söylenmesi ağrımıza gidiyo
lütfen o zaman o kişeler de iftiralarına bir son versin

siz konulara daha değinmeyin.tekrardan iftira eden olursa ozaman o kişiyle görüşürüz.

gerçi adminin uyarısından sonra bu görüşmeye gerek kalmadan bu konuda ısrar edene zorla susturma yolu düşüyor....

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
dagdeviren' Alıntı:
Allah rızası için anlayamadığım tek bir konu var :

Bu Mehdi resule bu kadar inanıyorsunuz , bu sizin şahsi fikriniz , yapılacak bir şey yok. Ancak neden kendi siteniz içersine bir forum açıp bol bol görüşmüyorsunuz yandaşlarınızla. İllaki bir yerleri işgal ederek bu fikirlerinizi empoze etmek zorunda mısınız.

Bu meseleyi geçmiş tarihlerde değişik forumlarda takip ediyorum , mesele ERHAN risale forumundan 2 sene önce farklı nick kullanarak yazı yazmaktan atılmış. Başka forumlara girmiş şiddetli muhalefetten olacak vaz geçmiş. Buraya gelmiş aynı olaya gündemde tutmak istiyor.

Mesela ERHAN"ın mesajlarına bakın %95 i polemik veya restleşme mesajları , sen bunların içersine istediğin kadar islami mesajlar yaz , millet bunu kale alırmı sanıyorsunuz.

Siz istemeseniz dahi sizin herşeyiniz MİHR olmuş , buna itirazımız yok ancak , bu forumun kuruluş amacı zannediyorum , sizin propagandanızı yapmak olmasa gerek.

Sizler bu forumda olduğunuz müddetçe , hangi konuyu açarsanız açın , mevzu döner dolaşır , Evrenesoğluna ve yeminleşmeye döner , çünkü üyelerin bilinçaltında ve sizlerin damarınızda bu konu var.

Size tavsiyem daha fazla tepki almak istemiyorsanız , kendi forumunuzu kurun ve orada boş meydanda istediğiniz medhiyeleri yazın , meraklı olanlarda girip oradan faydalansınlar..

Saygılarla

....

kardeş kendi yazılarını takip etmiyosun galiba
olayın aslını yazdım

http://www.islamforum.net/showthread.php?t=591

Üst Alt