Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapalı Bayanlar Niye Dışa Kapalı

havari_7

New member
Niye Müslüman bayanlar dış dünyadan kopuk yaşıyor Kendilerinden başka kimseyle konuşmuyorlar etraftakilere öcü gibi bakıyorlar. Örnek mi istiyorsunuz:
"Ben üniversiteye gidiyorum ve ikinci sınıfı bitirdim hamdolsun Rab'be bana zihin açıklığı verdi ve okulu bitirdim ama iki sene boyunca sınıfımızdaki 5 tesettürlü bayanla hiç iyi diyaloğumuz olmadı hem tüm erkeklerin hem de kapalı olmayan diğer bayanların. Hep bizden ayrı durdular kendi gruplarını kurdular. Erkeklerle bırakın konuşmayı selam bile ayda yılda bir verirlerdi. Sadece biz değil diğer bayanlarda onların bu huylarını sevmezdi. Ve bazen tepki gösterirlerdi"
Peki neden bu bayanlar bize böyle bakıyorlar biz öcümüyüz onları yiyecekmiyiz ki. Yoo biz ne canavarız ne de yamyam sadece kültürlerimiz ve inanışlarımız farklı ama sonuçta hepimiz insanız ve oturup konuşabiliriz sınıfça dersler kitaplar filmler hakkında Ama maalesef kapalı bayanların hepsi böyle sadece vücutlarını değil kafalarını da dış dünyaya kapatmışlar

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
havari_7' Alıntı:
Niye Müslüman bayanlar dış dünyadan kopuk yaşıyor Kendilerinden başka kimseyle konuşmuyorlar etraftakilere öcü gibi bakıyorlar. Örnek mi istiyorsunuz:
"Ben üniversiteye gidiyorum ve ikinci sınıfı bitirdim hamdolsun Rab'be bana zihin açıklığı verdi ve okulu bitirdim ama iki sene boyunca sınıfımızdaki 5 tesettürlü bayanla hiç iyi diyaloğumuz olmadı hem tüm erkeklerin hem de kapalı olmayan diğer bayanların. Hep bizden ayrı durdular kendi gruplarını kurdular. Erkeklerle bırakın konuşmayı selam bile ayda yılda bir verirlerdi. Sadece biz değil diğer bayanlarda onların bu huylarını sevmezdi. Ve bazen tepki gösterirlerdi"
Peki neden bu bayanlar bize böyle bakıyorlar biz öcümüyüz onları yiyecekmiyiz ki. Yoo biz ne canavarız ne de yamyam sadece kültürlerimiz ve inanışlarımız farklı ama sonuçta hepimiz insanız ve oturup konuşabiliriz sınıfça dersler kitaplar filmler hakkında Ama maalesef kapalı bayanların hepsi böyle sadece vücutlarını değil kafalarını da dış dünyaya kapatmışlar

Havari7, Hristiyanlara ve ateistlere en çok malzeme verenlerin mezhep islamı savunucuları olduğunu biliyormusun da hep onlardan örnek veriyorsun, yoksa bilmeden mi veriyorsun çözemedim seni :)

Başörtüsü Yahudilikte Farzdır (bkz. Yahudilikte örtünme)

Kuran İslam'ında "başörtüsü" değil, "örtünme" vardır. Bunun nedeni iffetli olmak içindir. Aynı Meryem anamızda olduğu gibi! Kuran'da "başörtüsü" olarak çevrilen 24/31 ayetinin orjinalinde "başörtüsü" kavramı geçmez. Cuyub ve humur kavrmaları kullanılır ki bu da "göğüs bölgesi üzerini örtmekten" ibarettir. Böylece hırsızlar ve tacizciler tarafından cezbedici konuma girilmiş olunmasın! Kuran İslam'ının uygun görmediği giyim tarzı "dekolte, transparan ve dar elbiselerdir". Başörtüsü siyasi bir simgedir ve Yahudiliğin olmazsa olmazlarındandır. Dolayısıyle hurafelerle dolu baskıcı bir Yahudi kültürü içinde yetişen bireylerin dış dünyayla bağlantıları da muhtemelen zayıf olacaktır. (Meryem ve Yusuf a.s ahlakı dairesinde) cinsel eğitimden yoksun olarak büyüyen bireylerin baskıcı ortamdan bunalıp (ahlaksız) kaçamak yaptıkları ve neticesinde istenmeyen sonuçlara yol açtıkları durumlar da gözardı edilemez bir gerçek değil mi? Yahudilerde insan sevgisinin olmadığını da burada hatırlatmak gerekiyor (=recm olayı). Ancak hoşgörmek lazım ;) ne de olsa hepimiz insanız!

Aysegul

New member
havari_7' Alıntı:

Sayın havari7 başörtüsü ve örtünme müslümanlıkta vardır...Tüm müslüman bayanlar kusursuzdur diyemeyiz...Ben başörtülü bir bayanım ama bir okulda öğretmenlik yaptığım için iş günleri başörtümü mecburen çıkarıyorum...Hatta tepki almamak maksadıyla evden okula kadar örtmüyorum...Bir bayan başörtü takıyorsa kesinlikle saygı gösterilmeli...Diyalog konusuna gelince bu kişiden kişiye göre değişir...Ben lüzum oldukça çevremdeki herkesle konuşurum...Ama başkası konuşmaz bu başkasının seçimidir...Bunda tüm başörtülüleri karalamak doğru değil!...Sonuçta o yabancılara saçlarını ve vücudunu teşhir etmek istemiyor...Ya ne sapık insanlar var etrafta...Pazarlarda,dolmuşlarda...Nasıl baktıklarını sizin anlamanız malesef zor...

imran268

New member
sen söylesene neden papazlar kiliselere gelen küçük kızları taciz ediyor. ben mardindeyim burda ben duymadım. ama arada bir bazı papzların aralarında bunu yapanlara küfürler ettiğini duydum.. sen biraz onlareı anlat neden bu insanlar sahtekarlık yapar......

kalı sağlıcakala 268

havari_7

New member
doğru yok değil var böyle din adamları. Ama sadece biz de değil ki. Heralde siz de bir oda da kuran dan ayetler okuyup muska yazan hocalardan 9-10 yaşındaki kızları taciz eden hacca gitmiş hacılardan haberdarsınızdır.

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
havari_7' Alıntı:
doğru yok değil var böyle din adamları. Ama sadece biz de değil ki. Heralde siz de bir oda da kuran dan ayetler okuyup muska yazan hocalardan 9-10 yaşındaki kızları taciz eden hacca gitmiş hacılardan haberdarsınızdır.

Çözüm Kuran Ahlakıdır ;)

demirtaþ

New member
havarı kardes yazının sonunda kapalı bayanların hepsı bole yazmıssın.sımdı sen onlara kafalarıda kapalı demıssın.ben bıse sölemek istiyorum sen bulundugun bolgeyı ornek gostererek genelleme yapmıssın.smdı bence sen saglıklı dusunmuyosun.sımdı ben sole bırsey yazsam (ıkı tane escınsel gorsem hrıstıyan ve butun hrıstıyanlar bole desem ) hıc olurmu ole sey genelleme nasıl yaparsın.unıversıte okumus ve kulturlu bır ınsan olarak bole bı genelleme yapman senınde ne kadar dar bı alanda dusundugunun belgesıdır.sakın kızma bana cunkı senın yazdıgında yola cıkarak yazdım bunları.bence bu konuyu sen ıyı arastır ama sadece turkıye ıle sınırlı kalma avrupadan asyaya bu sekılde arastır.

havari_7

New member
Sayın demirtaş Avrupa yerine Orta Doğu'ya yani Müslüman kesimin çoğunlukta olup kadınların ezildiği yere baksak size birşey anlatabilir mi?

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bunları yapanların hiçbiri( islam adına yada daha ileri gidip ALLAH adına (haşa) yapmazlar.

Bil diye yazıyorum islam dininde din adamı yoktur. İrade günahı işleyenindir. Affettirmesi gereken, günahı işleyen akıldır.

Tekrarlamakta fayda var Zira bey namazlar VVazı nasihatleri ile Kuranı -kerimi insanlara anlatmak için çırpınırken. Sıçratılanlar bazı bazı etrafı kirletmekte.

Hanif olabilmek için imamları def deil cem etmek gerekir. Birleşebilmek için birarada yaşamayı öğrenmek gerekir.

inşallah rum patrikhanesi kapısını kapatanlar yaptıklarını unutmadan açmayı umuyordur kapısını.

Sadakatsizce islama sahip çıkanlar. Hakikati Nefsi, Zahiri, Batıni yönlerini; HAYY cc. olan rahmanın her hareketimizin hesabının isteneceği günde yüzü pakk olarak verebilenlerden olur.

Hiddet ile kalpler ölür. kalpler yanlızca allahı zikir ile mutmaine(mutluluğa) ulaşır.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
müslümanda kadına esiyet yoktur , esiyetlerden sadece eziyet eden birey sorumludur, ben eşlerine ince davranmayı müslümanlıkta gördüm , nerde ne aradığınza bağlı, orta Doğu diyosunuz kim bunlar bizim haberimiz yok orta doğuda müslman kesimden kastın kim? bizim böyle bir kesimden haberimiz yok...

havari_7

New member
Fazla uzağa gitmemize gerek yok şeriatla yönetilen İran a baksanız yeter.

isimsiz

New member
iran denilince kuran hükümlerimi geliyor aklınıza...şaşarım aklınıza...karalamak için elinizden ne geliyorsa yapıyorsunuz...
iran sadece bir ülkedir..ve insanların yönetimi vardır..onların yaptığı uygulamaları kurana mal etmek doğrumu..
onlar kurandan bir kaç hükmü almış diğer hükümlerinide kendi hükümet tarafından aldıkları kararlarıyla yönetilen bir ülkedir...

ama şunuda unutmayın vardır bir hayır elbet..kurandan bir kaç hükme uyar olsada,onun hükümlerin hürmetine bakın amerikeyı nasıl korkutuyor....diğer ülkelerden hangisi yapabildi bunu....

havari_7

New member
isimsiz' Alıntı:
iran denilince kuran hükümlerimi geliyor aklınıza...şaşarım aklınıza...karalamak için elinizden ne geliyorsa yapıyorsunuz...
iran sadece bir ülkedir..ve insanların yönetimi vardır..onların yaptığı uygulamaları kurana mal etmek doğrumu..
onlar kurandan bir kaç hükmü almış diğer hükümlerinide kendi hükümet tarafından aldıkları kararlarıyla yönetilen bir ülkedir...

ama şunuda unutmayın vardır bir hayır elbet..kurandan bir kaç hükme uyar olsada,onun hükümlerin hürmetine bakın amerikeyı nasıl korkutuyor....diğer ülkelerden hangisi yapabildi bunu....

Doğrudur kardeş sizin hükümleriniz hep korkutur zaten
Hem nereyi ve kimi göstersem hep onlar İslam'ı yanlış uyguluyor diyorsunuz Peki bu dünya da İslam ı doğru uygulayan bi tek siz mi varsınız.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
havari_7' Alıntı:
Fazla uzağa gitmemize gerek yok şeriatla yönetilen İran a baksanız yeter.
iran sizin nazarınızda şeriatla yönetiliyor, ama şeriatla yöentilen son devlet osmanlıydı ve o yönetimi yıktılar. ondan sonra şeriatla yönetilen ülke yok...ve arşivlere bakarsanız sıksık şunlarla karşılaşırsınız oda dünyanın osmanlıya şükran dileklerini, ve hoşgörüsünü..

Enver Ýstek

metin mete
havari_7' Alıntı:
Sayın demirtaş Avrupa yerine Orta Doğu'ya yani Müslüman kesimin çoğunlukta olup kadınların ezildiği yere baksak size birşey anlatabilir mi?

Havari efendi sen o orta doguya kackere gittin yazsana onuda ben gidip geleli üc ay oldu yine Insallah agustosta gidecegim;oralari gidip görmeden konusan insan gercekten cahildir orasi Türkiyeden bin kat daha acik giyinen bayanlarla dolu(Suriye,Ürdün;Lübnan,Filistin,Misir ve cezayirden tut Tunusa kadar(Suudilede görmedim)ama bunlar sendende bendende acik yasiyorlar inanmayan gider kendi gözleri ile görür ve öyle konusur senin gibi sallamaz yani.Vesselam.

313

New member
Hazreti Meryem validemiz de diger insanlardan ayri bir hücrede ibadet ederdi. Yanina girenler de malum, hal böyleyken sen kimin havarisisin? Nefs ve seytanin, eger sizde zerre kadar ALLAH inanci olsaydi kendi icinizde bulundugunuz bu celiskiyi düsünür ve son Peygamber s.a.v. ve son kitaba inanirdiniz.

Siz önce tek disi kalmis canavar olan medeniyetinizde ki bosanmalari, gayri mesru cocuklari ve ALLAH´in sizlere ibret ve ceza olarak verdigi hastaliklarin cözümünü bulun.

Bizim dinimiz bize sizin batil dininiz size!!!

havari_7

New member
Evet ben hiç gitmedim oralara. Sadece televizyonlarda gördüklerimi söyledim. Hani ezilmekten bıkıp ayaklanan ve gösteri yapan kadınlar zaten sen de görmüşsündür bunları fazla anlatmama gerek yok.
Ordaki kadınlar burdakilerden daha açık giyiniyor demişsin peki böyle yapmakla İslamiyet e karşı gelmiş olmuyorlar mı?

Enver Ýstek

metin mete
havari_7' Alıntı:
Evet ben hiç gitmedim oralara. Sadece televizyonlarda gördüklerimi söyledim. Hani ezilmekten bıkıp ayaklanan ve gösteri yapan kadınlar zaten sen de görmüşsündür bunları fazla anlatmama gerek yok.
Ordaki kadınlar burdakilerden daha açık giyiniyor demişsin peki böyle yapmakla İslamiyet e karşı gelmiş olmuyorlar mı?

Öncelikle sana ne sen insanlarin imaninin bekcisimisin?Oralarda ezilen kadin kanimca cok cüzi miktardadir ama Avrupadaki kadinlardan daha az;mesela ben hic bir Almanin tek evlilikle yani kadinla yetindigini görmedim yani fuhus yoluyla dört degil cok kadinla bir oluyorlar,yalniz ekonomik bagimsizligi olan kadinlar cogunlukta orta doguya nazaran ama onlarda kocalari gibi hovarda.Gösteri yapan kadinlara gelince ayni Türkiyedeki,kapanmayi Üniforma gibi kullananlar gibi onlarda aynisini yapiyorlar okadar.Islamiyete tersmi o kendilerinin sorunu dinin degil.mesela Vatikandaki yüksek Papazlarin sabilere yaptigi tacizin dinin sucu olmadigi gibi.(ama evlenmedeki yasak bunda cok etkili,kanimca papazlar evlenmek istiyorlar ayni evangelischler gibi ama papa müsade etmedigi icin olmuyor cinsel istek insanin dogasinin geregi unutmamak gerek)

Üst Alt