Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabe

delepson

New member
selamin alleykum,

forumunuza yeni katildim ve kisaca kendimi tanitayim diyorum

ben almanyada yasayan ve burada batililar ile büyümüs olan biriyim, son senelerde icimdeki bosluk hisederek kendimi , önceden bana uzak olan, dinimize verdim.

Allaha bin sükür olsun bir senedir yanlisi ile dogrusu ile 5 vakit namaza baslayabildim ve insAllah devamini getirirm.

tabiki bir sürü sorularim var, bu bilgileri anna ve babadan maalesef alamiyorum cünkü onlarda annelerinden ve babalarindan bildigini söylüyorlar ve bazi seyler maalesef kendim arastirarak ben daha iyi bilmeye basladim diyebilirim.

müsade ederseniz sizlere buradan bir kac soru sormak istiyorum:

ilk sorum su olsun

Allah her tarafta ise biz müslümanlar neden kaabeyi kible bilip o istikamete dogru namaz kiliyoruz?

hasa, Bu inkar degil sadece bilmek istiyorum!!!!1

evet hz. ibrahim ve oglu tarfindan insaa edilen bir bina icinde bildigim kadar mir meteor var , sonradan hz muhammed'de (s.a.v) icinde sonradan bulunan putlari yikar....

yani ben namazimi kilarken neden illaki kible??????
bilen varmi????

delepson

New member
herhalde cok komplex bir konu bu, buradad daha hala bir cevap alamdim.

insAllah bu soru ile ne ben günaha girmis olurum nede baska bir dinkardesimin kafasini karistirmis olurum

TiKky

New member
Sevgili Kardeşim Allah Amennah Tabikide heryerdedir zaten bunu Biz kendimizde diyoruz...

Neden kıble Çünkü tek bir nokta olduğu için ... Dinimiz herşeyde bizlere tevhiti öğretmektedir. Ve Hatırlatmaktadır ! Kabede Tek bir ortaknoktada BÜTÜN MÜSLÜMAN ALEMİNİN O yöne doğru KENETLENEREK BİR OLAN ALLAHA ! BİR VUcut gibi yönelmelerini sağlamaktadır ...

Bunun için İslami forumda Bu ve bu gibi konular Hakkında bilgi araştırman güzel güzel ama gerekli bilgileri alamaya bilirsin ... Çünkü buradaki insanlar belli bir yaşta İslami terbiye ile yetiştikleri için bu gibi teferruat! mevzularla kafa yormuyorlar ... buna bende dahilim

Bunun için bak fettullah gülen efendinin ( ben nurcu değilim nurcu diye ona yönlendirdiğimi sanma ) bu tarzda sorulara çok güzel yanıtları mevcut ! Dinimizde ilim Nurcu ve Süleyman Hocanın cemaatinden güzel bir şekilde ala bilirsin Tasavvuf ise Ehli tarikat yollarından ala bilirsin Nurcu ve Süleyman hocanın cemaatlerinin bol olduğu forum veya sitelerine girersen Hiç bir soru aklında kalmaz ...

Ben ikisini birleştirmeye çalışıyorum acizane :) bende sonradan hidayete eren birisiyim Veee Çok huzurluyum Hamdolsun ALLAHA ..

TiKky

New member
Not: Birde Başlığı Yanlış yere açmışsın burası dua bölümü Onun içinde dikkat etmemiş ola bilirler ...

Ben bile çıkarken fark ettim :)

Üst Alt